PDA

View Full Version : Една тъжна история



06-13-2007, 13:44
Виждам как всички тук се оплаквате той направи това, не ме харесва или харесва ли ме, като ме гледа постоянно. Как да му кажа че го обичам?!
Какво ще кажете за човек, с когото сте прекарали четири красиви, прекрасни, щастливи години, човек, който значи всичко за вас и човек, за когото вие знаете всичко. Човек, заради когото не се чудите как да му кажете, че го обичате, а просто му го казвате, както и той на вас. Споделяте едни и същи понякога прекрасни, понякога тъжни моменти, но тези моменти имат смисъл за вас, защото сте заедно, защото мислите, че нищо не може да ви раздели, защото мислите, че животът ви завинаги ще си остане една красива приказка, сбъднат сън или мечтана действителност. Но вие сте заедно и не гледате на нещата така, просто изживявате моментите заедно, наслаждавате им се и се обичате.
Нищо не може да ви раздели... Е, почакайте, един ден се появява нещо или някой, който разбива тази приказка на хиляди парчета, вашият живот минава на лента, вие си спомняте със сладка болка и горчива радост за моментите, изживени заедно. Но заедно вече не съществува. Защото нещо или някой ви разделя. Това скъпи приятели е смъртта, за съжаление, това е тя. През красивите мигове, които сте заедно, вие не се сещате за нея, мислите, че дори тя не може да победи любовта, да ви раздели с любимия човек, този на когото не се чудите как да му признаете чувствата си, а просто му ги показвате чрез един мил жест, една прегръдка, една целувка. Понякога един поглед казва повече неща отколкото хиляди думи.
Но ето, че идва моментът, когато мракът погълва всичко, всички красиви моменти са заместени от един безкраен мъчителен миг, когато стоите тихо до болничното легло и чакате присъдата на лекарите.
А това всъщност е присъдата на Смъртта. Лекарите са просто едни мрачни вестоносци. Те ви поднасят вестта и вие разбирате, че вашата приказка е свършила, но не както свършват приказките. Вашата приказка е кошмар. Изпитвате радостта от щастието, за да познаете болката да го загубите. Животът ви остава една празна черупка, животът ви е разбит на две и едната половина си отива, вие не можете да я последвате, тя започва собствено пътуване, а вие може да се надявате, че един ден пътищата ви ще се съберат отново. Остава ви единствено да започнете да строите своя приказен замък отначало и да се надявате, че този път той няма да бъде сринат от армия, която не може да бъде победена. Вие научавате, че не винаги може да си господар на своя замък, а просто роб на действителността.

Това скъпи приятели е една истинска история, разказвайки я аз искам да ви покажа, че има много по-страшни неща от това да се чудите как да признаете чувствата си, пускайки безсмислени теми тук. По-добре просто го направете, защото в един миг може да изгубите тази възможност. Животът е за хората, те са собственици на своята съдба, но отвъд този свят съществува друг, където властва Смъртта и понякога тя идва в нашия свят, за да вземе своя данък. Тъжното е че няма какво да се направи, освен да продължите напред, пазейки спомена за вашата приказка. Пожелавам на всички да изживеят това, което аз изживях, но не желая на никой да загуби, това което аз изгубих половинката в живота или половината си живот.

In The End
06-13-2007, 13:51
naistina ti si izjivqla moje bi nai mn ot si4ki v tozi forim...tova e nai gadniq na4in da se razdeli6 s nqkoi...skapi saforomci radvaite se 4e vie prosto ste se razdelili s polovinkite si a ne smarta da vi gi e otnela...radvaite se 4e dori i da ste razdeleni pak mojete da gi vidite i da gi pozdravite ](*,)

sadestthingieverread
06-13-2007, 14:02
tova e edna mnogo mnogo tajna istoriq. mnogo sujalqvam za podobna zaguba i ne moga da kaja 4e moga da si predstavq kakvo e

CrazyWitch
06-13-2007, 14:04
Sychuvstvam ti za tova koeto ti se e sluchilo..., no nedei si misli, che nikoi ne se zamislq za smyrta. Pochti vinagi q mislq, no i ne tova e reshenieto, zashtoto nad men tegne toq strah, che az ili nedai se Boje priqtelq mi da umre.... :-#

"Rodili sme se za da umrem.." E, da, no mi e trudno da go osyznaq.

P.S. Sry za latenicata.

06-13-2007, 14:16
Sychuvstvam ti za tova koeto ti se e sluchilo..., no nedei si misli, che nikoi ne se zamislq za smyrta. Pochti vinagi q mislq, no i ne tova e reshenieto, zashtoto nad men tegne toq strah, che az ili nedai se Boje priqtelq mi da umre.... :-#

"Rodili sme se za da umrem.." E, da, no mi e trudno da go osyznaq.

P.S. Sry za latenicata.
Напротив, аз се надявам всички да се замислят точно за обратното, за живота. Надявам се моята история да покаже на останалите, че не трябва да обръщат внимание само на дребните проблеми, а да се радват и на красивите и цветни мигове, да оценят това което имат в живота, а не да оплакват това, което нямат.
И определено не трябва да се страхуваш от това да не загубиш близък, страхът ни кара да спрем да живеем. Аз загубих голяма част от живота си, но не искам да бъда затворен, а да опитам и опитвам да продължа.

koalka
06-13-2007, 14:34
Напълно си прав.Като прочете това човек се замисля.Като се сетя, че сме се карали за глупости, а не е трябвало ме е яд.Вместо да го прегърна примерно, аз съм говорила глупости...Не мисля все пак, че темите са безмислени(е, има и някои такива), но все пак хората най-вече пишат, защото не може да са с любовта си, което не е малко според мен.
Не знам какво бих правила, ако го изгубя по този начин...просто ще искам да умра, знам.Само като се сетя започвам да рева, не драматазирам.
Все пак не бива да мислим за толкова лоши неща, а да живеем живота си с човека, когото обичаме и да показваме любовта си.

pink_champagne
06-13-2007, 15:33
Всъщност аз винаги съм си мислела,че ако някога по този начин загубя любовта си,никога няма да го приема.Това сигурно ще е депресията на живота ми.Просто...офф много се разчуствах... просто знам,че никога няма да го преживея. МОИТЕ ИСКРЕНИ СЪБОЛЕЗНОВАНИЯ.

kiss4itu
06-13-2007, 16:42
Ще дойда през нощта за теб да посадя,
на гроба ти една кaто кръв червена роза,
и дълго във дъжда под звездите ще седя,
ще парят в мен бодливите безмислени въпроси.
В тъмното душата ми прекършена мълчи,
и знае че сълзите не могат да те върнат..!!
3а тебе бих изплакал и двете си очи,
да мога само пак да те прегърна както преди .
Дали кръвта от моето измъчено сърце,
ще сложи край на пътищата ледени и пусти..?!
3а тебе бих отрязал и двете си ръце,
да върна пак смеха на почернелите ти устни.
Коя ли зла магьосница безмислено реши,
че точно ти на този свят не трябва да живееш,
защо съдбата точно днес объркана сгреши..?!
Ти можеше до мен сега усмихната да пееш,
не исках тази нощ в дъжда да съм сам,
в този танц ти трябваше със мене да танцуваш...
Сега света е празен и толкова голям,
а ти без мен завинаги в друг живот пътуваш..!!
:smt089 :smt089 :smt089 :smt089 :smt089 :smt089


Момчето,което е написало това ^^^ ,ме разчувства страшно много.Темата също е много трогателна.Наистина смъртта е най-жестокото нещо на този свят.Да ти отнемат любим човек e непоносимо тежко,но с времето всеки си отива.За това се ражда човек - за да се порадва малко на своя мимолетен живот и да го напусне завинаги. :smt089

sweet_DENI_f
06-13-2007, 16:56
наистина много тъжна история ... Съчувствам ти ... Стана ми мн гадно като я прочетох ... Дано на никой да не му се случи ...

pink_champagne
06-13-2007, 17:05
Аз колкото пъти я чета тази тема все плача, така че повече няма да я отварям... това е просто трагедия.

06-13-2007, 17:32
благодаря за милите думи,
предпочетох да го напиша като гост, за да не будя допълнително съжаление.
дори когато сам прочетох това, което написах, разбирам че това са просто думи и не могат да изразят това, което наистина чувствам. Но просто винаги съм бил много положителен човек и съм приемал с усмивка всичко. Сега ми остава просто да запечатам приказката, която имах и да я превърна в красив спомен, след което просто да се опитам да намеря нова приказка.
Съжалявам само за едно, че не можах да кажа за един последен път ОБИЧАМ ТЕ !!!
Затова ви разказах историята си, не пазете чувствата в себе си, не се страхувайте да ги изразявате и показвате всеки миг, за да може всеки миг да е една приказка за вас и близките ви.

lady_bird
06-13-2007, 17:41
v takiva momenti si davam smetka,4e vsi4ko,koeto nqkoga sum prejivqvala ne e ni6to v sravnenie s mukata i s lubovta,koito ti si prejivqla.
ima o6te edna golqma razlika-do moeto bolni4no leglo nqma da ima koi da stoi,za6toto az nqmam onezi krasivi 4 godini,koito ti si imala,no bih dava vs za tqh.

PerfectStrang3r
06-13-2007, 18:04
Винаги е гадно и непоносимо да преживееш такава раздяла. Не знам .. по принцип съм много силен човек, обаче това наистина ме разчувства. Не знам какво да кажа .. дано никой не изпитва такава мъка ..

.........
06-13-2007, 18:46
Наистина посланието което отправяш в поста си е много по важно и проникновено .
Да пази Господ , немога да си представя какво е да загубиш толкова близък по такъв на4ин.Мога само да ти понеса съболезнования и поклон за това 4е намираш смелост и си написал нещо разли4но от другите теми , нещо върху което трябва да се замислим наистина.

06-14-2007, 16:51
това наистина е едно от най-тъжните неща, които съм чел. Мога само да кажа съжалявам. Но наистина това те кара да се замислиш какво имаш и къде се намираш в момента и да осъзнаеш, че трябва да цениш всеки едничък миг