PDA

View Full Version : Въпрос относно пиърсинга на пъпа



Josefinne
06-13-2007, 16:34
Преди около месец си направих пиърсинг на пъпа. Доста бързо спря да ме боли ( поне по моя преценка), но все още горната ми дупчица е зачервена. Пиърсингът е над пъпа. Долната дупчица е изцяло и напълно заздравяла, около горната все още се образува коричка, въпреки че я чистя с кислородна вода. Самата дупчица също не е зарастнала още, защото понякога виждам, че от там излиза жълтеникава и гъстичка течност, може би гной, а може би не, защото въобще не ме боли. Искам да питам дали това е нормално.
Моля да отговарят само компетентни по въпроса. Благодаря!

marin4itu
06-13-2007, 16:58
Хич не се притеснявай.И аз бях така първите наколко месеца.Просто продължавай да го мажеш с лекарството което ти е казал този който те е пробил и ще мине.Попринцип обицата на пъпа зараства най-дълго.

Josefinne
06-13-2007, 17:14
Ами дали ще е проблем следващия месец да отида на солариум или на море, защото той изрично ми каза да не ходя на солариум, но не мога да си спомня колко време точно. Аз си го направих края на април някъде или началото на май ( не помня точно, беше някъде след рождения ми ден). Пък и аз вече го ползвам онова пръскащото рядко, само от време на време, като реша, че трябва, защото в инструкцията към него пише, че не трябва да се ползва повече от 8 дни последователно ( а той ми акза един месец да го ползвам, но това е друг въпрос). Та по въпроса за солариума искам да питам, как мислиш?

^FaiNt^F
06-13-2007, 19:04
Ъъ рано ще е. Поне аз така мисля. Може да изглежда добре, но при малко рздразнение може да се влоши. Можеш ли да сложиш снимка да видим обицата :)

ani_sweet
06-13-2007, 19:19
Az si pravih piursing zimata dekemvri mesec,otna4alo ne be6e za4erveno,no sled 2,3 meseca vze da se za4ervqva,ima kori4ka i pak produljavamd a si go minavams kislorodna voda i s krem4e sled tova...nz zashto taka se polu4i,no ne e neshto fatalno,moje bi e nujno oshte vreme da zazdravee.Samo da vi kaja da en si kupuvate ot teq obiknovenite po 4,5 lv,4e 6te vi stanat edni infekcii,edni obrivi-kakto stana s mene.Vzeh si sreburna sega i 6te mine vreme dokato se vazstanovq ot predi.Pupa mi se razrani ujasno :|

Boot
06-13-2007, 20:30
Абе гледай само да не прекаляваш с антибиотика, че може някоя алергия да си навлечеш.
Най-добре го промивай само с физиологичен разтвор (1.20 някъде струва половин литър, в аптеките). Редовно го прави (3 пъти на ден) и гледай да не го замърсяваш допълнително.

А за момичето над мен - сребро по принцип не се слага в подобни дупки. Или титаниеви обици, или от медицинска стомана. ;)

И бтв къде си направи пиърса?

Josefinne
06-14-2007, 10:14
Ами аз засега съм го спряла, но се чудя дали отново да го започна или е нормално бавното протичане на процеса на заздравяване. Ето снимки от днес.

общ поглед (http://img105.imageshack.us/img105/8717/0024up0.jpg)

Тук махнах точенцето, за да се вижда по-добре (http://img505.imageshack.us/img505/6850/0025fs9.jpg)
п.п. това, което се подава, не е гной е връхчето на обичката.

Както виждате проблемът е само зачервяване около дупката и понякога белезникавия секрет, който между другото засъхва и ми дърпа обичката... :-s


По принцип съм доволна, че поне не ме боли. Преди години, когато желанието ми да съм екстравагантна, както всеки тийнейджър се прояви в смелост за конкретни действия, започнах с пробиване на ушите. направих си две допълнителни дупки и то на меката част на едното ушенце. Месец или два тия дупки не зарастнаха, гнояха , кървяха, не можех да спя на едната страна и т.н. Накрая се отказах и те зарастнаха. Тогава малко намерението ми да се дупча беше прекършено, въпреки че имах още доста планове. Сега това беше проява на м... спонтанност, просто реших в един момент,ч е до един час ще имам дупка на корема :P

Boot
06-14-2007, 11:58
Джоузефин, струва ми се нормално изглеждащ.
Аз вече ти написах какво смятам, че е най-добре да направиш - препоръчано ми е от пиърсър (и то много добър), когато аз имах проблеми с един моите пиърси.

07-10-2007, 12:57
Здравейте :wink: Имам едно въпросче към вас...Ако си пробиеш пъпа и след това рязко свалиш килограми,в този случай и мазнините на корема намаляват,та дали след това обицата няма да е захваната на прекалено малко кожа и да изглежда зле?изобщо това има ли някакво значение,защото както разбирате съм малко компетентна :D много ще съм благодарна,ако някой все пак ми отговори :wink:
п.с. и един по-често срещан въпрос-пиърсинг(за пъпа става въпрос пак) 1 месец преди море грешка ли е? :-s

N0_feAR
07-10-2007, 16:29
относно създателката на темата.
Казваш, че обичката ти е на 1 месец. Токава защо още използваш кислородна вода? :shock:
Купи си антибактериално сапунче и промивай с физиологичен разтвор. Зачервяването ... хм не мисля, че е проблем.
А този белезникав секрет е лимфа, който е съвсем нормален в началото.
И най-подходящия метал за нов пиърсинг е титан или мед.стомана. По нататък може да се сложи и P.T.F.E (наричат го още тефлон)
Предполагам, че да отидеш на море няма да е проблем. Морската вода доста помага, само си пази дупчицата да не влезе пясък в нея, че тогава става страшно.
и относно последното мнение:
1 месец преди море не е грешка, но не е желателно. Бих ти препоръчала да изчакаш след морето. На есен например, тъкмо до другото лято ще е в перфектно състояние, или някъде март месец пак е добре....
успех ви на всички :)