PDA

View Full Version : Диети :)



Reed
06-15-2007, 15:00
Такам...виждам,че всяка втора тема тук е за стягане и отслабване.Ето няколко диети :-)

Диета за секси коремче http://i.rozali.com/photos/2927.jpg
Да отслабнеш там, където искаш, е мечтата на всяка жена. За съжаление обаче повечето диети водят до общо отслабване, което не винаги прави гладуващите привлекателни -
някои дами загубват обема на бюста си, например, а други изострят овала на лицето си, което причинява неприятни бръчки.

Диетата, която ви предлагаме, е нещо по-различно. Тя ще ви отърве преди всичко от изпъкналия корем, който ви загрозява и създава проблем. Ако в продължение на три дни спазвате специалния начин на хранене, съчетан с нашите съвети, ще свалите около 4 кг и ще намалите с 3 см обиколката на талията.

Не само излишните килограми „правят" корем.
Задържането на течности, насъбирането на газове и стегнатият стомах могат да бъдат виновни дори този на слаба иначе жена да изглежда подут. Решението на гореспоменатите проблеми има само едно име: влакнини (или фибрини).
Храната, богата на влакнини, улеснява работата на чревния тракт и намалява чувството за глад. А ограничаването на храната все пак е абсолютно необходимо за гладкото и стегнато коремче. Особено богати на влакнини са всички зеленчуци (най-вече моркови, броколи), плодовете(круша, слива), бобените и диетичните зърнени.

Ако проблемът ти е в насъбиране на газове, дъвчи и се храни бавно, в спокойна обстановка. Избягвай храните, които образуват газове (зрял боб, карфиол), газираните напитки.

Първи ден


Закуска - 30 г извара, една тънка филийка пълно-зърнест хляб, една червена чушка и рохко яйце.

Обяд - спагети със сирене. Нарежете 2 печени и обелени червени чушки на ситно. Запържете ги с малко чесън и прибавете 2 с.л. ситно нарязан домат. С този пикантен сос залейте 80 г сварени спагети. Поръсете с 1 с.л. босилек и ситно настъргано сирене или пармезан.

Следобедна закуска -150 г прясно изцеден сок от портокали, разреден с 100 мл минерална вода. След това изяжте 1 ч.л. мед и 1 с.л. овесени ядки, попарени с вода. Накрая 1 малък банан.

Вечеря - зелена салата. Приготвя се от 50 г зелена марулка, 30 г ситно нарязана шунка, 2 с.л. кисело мляко, копър, сол и олио. Всичко се разбърква добре. За десерт 2 мандарини или 1 портокал.

Втори ден


Закуска - 2 тънки филийки пълнозърнест хляб, две парчета сирене, поръсени с чубрица и един домат.

Обяд - задушен ориз и салата от краставици.
Задушава се 50 г кафяв ориз с 1 главичка кромид лук, 2 с.л. соев сос. Подправя се с копър. Като гарнитура се поднася една малка краставица, нарязана на кръгчета и подправена с винен оцет, зехтин и сол. За десерт 1 портокал или круша.

Следобедна закуска -100 г безсолна извара, 50мл прясно изцеден сок от портокал и 1 чаена лъжичка мед.

Вечеря - зелева салата. Нарязва се 200 г прясно зеле и се подправя с лимонов сок, сол и целина. Изяжда се с 1 филийка пълнозърнест хляб.

Трети ден


Закуска - 2 филийки пълнозърнест хляб, намазан тънко с масло и мед. Две мандарини.

Обяд - пиле с картофи и броколи.
100 г сварено пилешко месо се задушава зеленчуков бульон за около 20 мин с 2 едро нарязани картофа и броколи. За десерт 1 портокал.
Следобедна закуска – 2 суп.лъж. мюсли и чаша прясно мляко.

Вечеря - зимна салата.
Приготвя се от ситно нарязано зеле, моркови, домат и целина. Изяжда се с една филийка пълнозърнест хляб и чаша айран.


През всичките 3 дни от диетата трябва да приемате средно по 400 г витамин С под формата на таблетки и плодове. Този витамин е много важен, защото има свойството да изхвърля изключително бързо мазните молекули от кръвта. А в областта на корема се натрупват много мазнини, хормони и вода, с които витамин С идеално се справя.

Като допълнение към диета можеш да прибегнеш до стягащи кожата кремове - продукти, които, освен че хидратират и подобряват състоянието на кожата, тонизират мускулната тъкан и намаляват сантиметри.
Има и кремове, които са специално за корема.
Струва си да бъдеш постоянна - да ги нанасяш минимум един път на ден. Много е важно кожата да бъде съвършено чиста, за да поеме максимално активните съставки на тези кремове.

И отново упражнения, упражнения - не го казваме за първи път, а и всеки го знае: мускул, който не се упражнява, е мускул, който атрофира и губи стегнатост.
Ако не си падаш по ходене на фитнес, струва си поне няколко минути на ден да правиш поне упражнения за корема.

Не цупи носле, не е кой знае колко трудно - постоянството е важно!
Само е нужно да легнеш по гръб, с ръце зад тила и да вдигаш и сваляш краката си, без да докосваш пода. Прави го десет пъти всеки ден и ще забележиш резултатите много скоро.

Всяка сутрин пийте на гладно топла вода.
Колкото е по-топла - толкова по-добре.
Само една чаена чаша може да подобри дейността на отделителната система и да помогне за изхвърлянето на токсините.

Не консумирайте прекалено много храна и течности.
Една от най-често срещаните причини за големия корем е преяждането и то вечерно време.
Ограничете пиенето на вода по време на ядене.
Въздържайте се от много газирани напитки и бира.

Поддържайте винаги правилна стойка.
Запомнете, че хората, които стоят изгърбени и с наведена глава, винаги имат проблем с корема си. Затова винаги ходете с изправена глава, гърдите да са напред, а седалищните части - назад.

Правете редовно масаж на корема.
В легнало положение масажирайте областта на корема с кръгови движения по посока на часовниковата стрелка.
Не дърпайте и не опъвайте кожата.

Поемайте често дълбоко въздух.
Това е упражнение за тези, които нямат волята да правят нещо по-сериозно, но е много ефикасно. Упражнението се състои в това да поемете дълбоко въздух и да задържите 60 секунди. Повторете 10 пъти.

Плувайте.
Това е най-подходящият спорт за изглаждане на корема.
Ако в продължение на една седмица плувате по един час, ще имате талия като на истинска русалка.


Диета за манекени
Двигателният режим и подходящото хранене са двата „лоста", които задвижват всяка диета за намаляване на теглото.
Водата намалява апетита
Свикнете да изпивате по 1 чаша вода на обяд и вечеря преди хранене.
Подходяща е минералната, бедна на натриеви, но богата на магнезиеви соли и без въглена киселина. Така се намалява апетитът, отчасти се задоволява чувството на глад. Според най-новите изследвания на американски специалисти пиенето на вода преди хранене спомага за „изгаряне" на мазнините. http://i.rozali.com/photos/518.jpg
Хранете се със стил
Подреждайте винаги масата за хранене като за празник: покрийте я с красива покривка, поставете (ако е вечеря) свещник и сервирайте храната си в най-красивия сервиз.
Приятната обстановка предизвиква спокойно, почти тържествено приемане, на храната.

Изключете телевизора
Навикът да се храните, докато гледате телевизионно предаване, е причина да се усеща „вълчи глад". В тези случаи се изяжда много повече храна, отколкото е необходимо, губи се контролът за количеството й, най-често се преяжда.

Вземете решение
Преди да изберете режим за диета, преди да преброите калориите на продуктите, определете колко килограма желаете да отслабнете. 3 кг за 9 дни? Възможно е, защото колкото по-бавно намалявате от теглото си, толкова по-дълго, ще запазите постигнатото.

Без мазнини
Изпразнете хладилника от мазните салами, сирене, сметана. Заменете ги с кисело мляко, моркови, пресни зеленчуци.

Поставете си цел
Защо желаете да отслабнете? Може би за да изглеждате добре в банския костюм. При такова желание ще съумеете да се справите с всяка диета.

Дъвчете дъвка
Ако имате желание да хапнете нещо сладко, вместо пастичка - дъвка. Нека тя да е вкусна, с приятен аромат и ако може да е без захар. Активното дъвчене намалява желанието за ядене. Една обикновена дъвка има само 10 калории.

Правете почивка при хранене
Не изяждайте наведнъж и бързо храната в чинията си. Спирайте, почивайте по малко, после продължете да се храните.
Може да се случи след почивката да нямате апетит за повече ядене.

Малката закуска
Ако спазвате хранителна диета, се препоръчва да не се отказвате от нея - сандвичът да е съставен от пълнозърнест или ръжен хляб, без масло, с лист салата, парче постно месо (сварено) и при всички случаи един домат или ябълка.
Откажете се от супата и десерта.


Стройна и красива за една седмица
Ако искате да се чувствате добре и да изглеждате прекрасно за Великден, вслушайте се в тялото си и поне за една седмица се опитайте да забравите вредните си навици, виновни за пъпките, бръчките и целулита.


Нюйоркският лекар д-р Робърт Гилър, фитнес-гуру на американските филмови звезди, препоръчва намаляване на кофеина (съдържа се в кафето, чая, кока-колата и шоколада), на захарта, алкохола и цигарите.
Много важен фактор за добрия външен вид и самочувствието е равновесието между основни и киселинни храни.

Ако ядете прекалено много „кисело", съединителната тъкан се отпуска и хранителните вещества не могат да бъдат обработени добре.

Здравословното хранене се състои от 80% основни и 20% киселинни храни. Основни са плодовете, зеленчуците, млечните продукти, оризът и рибата. Всички зърнени храни, месото, захарта, алкохолът, кафето и безалкохолните напитки свързват киселините в организма.
Очистващо и обезводняващо действие имат минералната вода, билковите чайове, киселото зеле и маслото.
http://i.rozali.com/photos/492.jpg
Седмична програма за красота.
Ще започнем с един разтоварващ ден. Онези, които искат да облекат впити по тялото дрехи, ще трябва да погладуват три дни, но не повече.
Предлагаме ви избор от добре познатите класически диети за разтоварване: яжте цял ден само ябълки, ориз, картофи, или пийте само сокове. Ако сте се решили на тридневния вариант, редувайте хранителните продукти. Постарайте се да запазите добрия навик и определете един ден от седмицата за разтоварване.

Продължаваме с едноседмичната диета, с чиято помощ ще свалите 2-3 килограма.

Търпеливите и упоритите могат да я удължат до две седмици.
Имате избор между два типа хранене:

Ензимна диета
Ензимите ускоряват горенето и обмяната на веществата и мазнините се топят като лед. Консумирайте преди всичко тропически плодове: банани, ананаси, киви, портокали, също ябълки, чушки и зеле. С тази диета можете да слабеете по половин килограм на ден. Освен това тя насища глада за сладко, защото в плодовете се съдържа достатъчно фруктова захар.

Белтъчна диета
Ако изберете този вариант, менюто ви трябва да включва 200 г нетлъсто месо или риба дневно, млечни продукти, салата. През първата седмица оризът, макароните и картофите са забранени.
Белтъчната диета насища глада и ускорява обмяната на веществата.
За изгаряне на животинските белтъчини организмът изразходва повече калории, отколкото за въглехидратите.
Белтъчините подкрепят изграждането на клетките и тялото се стяга.


Няколко полезни съвета:
Всяка сутрин изпивайте по 1 чаша минерална вода на гладно, след което изяждайте 1 чаша кисело мляко, в която е разбъркана 1 голяма лъжица мед.

Четири пъти на ден правете „почивка за пиене на вода" - изпивайте по 1 чаша минерална вода, подправена с малко лимонов сок.

Не си поставяйте строги цели, дори се преструвайте, че не искате да отслабнете. Доказано е, че ако диетата ви измъчва, няма да постигнете никакъв ефект.

Presley
06-15-2007, 15:43
Браво!Най-добре темата да я направят Важна...

Just_Be
06-15-2007, 20:18
Яку...само може ли да питам изварата може ли да се замени със сирене?

Reed
06-15-2007, 20:51
Яку...само може ли да питам изварата може ли да се замени със сирене?
АМи не мисля,че ще е някакъв огромен проблем. :-) Все пак и да не е спазвана кой-знае колко стриктно не е голяма работа.СМисъл едно нещо да замениш няма проблем.Поне аз така си мисля.

Madness
06-16-2007, 10:56
АМи не мисля,че ще е някакъв огромен проблем. Все пак и да не е спазвана кой-знае колко стриктно не е голяма работа.СМисъл едно нещо да замениш няма проблем.Поне аз така си мисля
Ми тогава що да не го замениме с шоколад :-D Аз мисля,че щом не е казано сирене или извара,а ИЗВАРА...си е извара и точка :-)

06-16-2007, 12:37
И отново упражнения, упражнения - не го казваме за първи път, а и всеки го знае: мускул, който не се упражнява, е мускул, който атрофира и губи стегнатост.
Ако не си падаш по ходене на фитнес, струва си поне няколко минути на ден да правиш поне упражнения за корема.

Не цупи носле, не е кой знае колко трудно - постоянството е важно!
Само е нужно да легнеш по гръб, с ръце зад тила и да вдигаш и сваляш краката си, без да докосваш пода. Прави го десет пъти всеки ден и ще забележиш резултатите много скоро.


Prechi li ako go pravq poveche puti?

Reed
06-16-2007, 13:43
АМи не мисля,че ще е някакъв огромен проблем. Все пак и да не е спазвана кой-знае колко стриктно не е голяма работа.СМисъл едно нещо да замениш няма проблем.Поне аз така си мисля
Ми тогава що да не го замениме с шоколад :-D Аз мисля,че щом не е казано сирене или извара,а ИЗВАРА...си е извара и точка :-)
Земи млъкни.Много ясно,че никой няма да го замени с шоколад!

melito_94
06-16-2007, 13:53
АМи не мисля,че ще е някакъв огромен проблем. Все пак и да не е спазвана кой-знае колко стриктно не е голяма работа.СМисъл едно нещо да замениш няма проблем.Поне аз така си мисля
Ми тогава що да не го замениме с шоколад :-D Аз мисля,че щом не е казано сирене или извара,а ИЗВАРА...си е извара и точка :-)
Земи млъкни.Много ясно,че никой няма да го замени с шоколад! da tva det e kazal e naistina mn tapo ama az mislq 4e ne moje izvara sas sirene 6tot izvarata obezsolena li be6i kvo tam a i sam 4uvala 4e sireneto ne se prepora4va v dieti no moje i da gre6a

Madness
06-16-2007, 19:15
:smt116 Сирене се препоръчва само обезсолено...между извара и сирене ИМА разлика.И Андър май скин...отде се извъди такъв диетолог да те е.а
Ае пийс

LaPeNcEto0o
06-16-2007, 20:32
:smt116 Сирене се препоръчва само обезсолено...между извара и сирене ИМА разлика.И Андър май скин...отде се извъди такъв диетолог да те е.а
Ае пийс
Тя не е диетолог а го е взела от диетолог и съм сигурна,че дори не си прочела темата и ако имаше малко мозък в главата нямаше да псуваш ами щеше да добавиш като нормален човек, че сиренето може да е обезсолено а и обезсолено или не почти същото е [-(

Madness
06-17-2007, 09:08
Оооф...Ще се заяждаме ли?!?
Първо,като не е диетолог какво отговаря на въпроси поставени към диетата,без даже да си има на представа.
Ако някой е решил да робува на точно определена диета,където пише кое как е в грамове и с точност(което за мен е абсолютна глупост),НЕ МОЖЕ да променя нищо освен ако не е изрично казано.Да не говориме,че тия диети горе(особено първата и последната)са глупави.Стройни за една седмица :lol: и на следващата-пак прасета :wink: Как пък не... То ако така ставаше...
Ае :smt109
П.П. Лапенце,радвам се,че я обичаш Диди,ама си я обичай без да се бъркаш!!!

LaPeNcEto0o
06-17-2007, 11:04
Оооф...Ще се заяждаме ли?!?
Първо,като не е диетолог какво отговаря на въпроси поставени към диетата,без даже да си има на представа.
Ако някой е решил да робува на точно определена диета,където пише кое как е в грамове и с точност(което за мен е абсолютна глупост),НЕ МОЖЕ да променя нищо освен ако не е изрично казано.Да не говориме,че тия диети горе(особено първата и последната)са глупави.Стройни за една седмица :lol: и на следващата-пак прасета :wink: Как пък не... То ако така ставаше...
Ае :smt109
П.П. Лапенце,радвам се,че я обичаш Диди,ама си я обичай без да се бъркаш!!!
То,че е така-така е.И аз съм на мнението, че тия диети ги спазваш 1/2 седмици и после какво..организмът задържа всяко едно нещо което хапнеш от страх после да не му дадеш.Но не е нужно така да обиждаш, не вярвам, че ти си безгрешна. :-$

Reed
06-17-2007, 14:15
:lol: Напротив безгрешна е...или поне за такава се има... :wink:

Madness
06-17-2007, 14:48
:-D Ноу флууд (поне не в твойта си тема :lol: )
Едит:Откъде,пък дойде това за безгрешността,никъде не съм споменавала да съм безгрешна :shock: