PDA

View Full Version : Какво бихте направили ,ако сте болни от рак?



nepoznat...
06-15-2007, 18:41
10 неща които вие бихте направили :cry: ,защото мамка му долна и живот не ми се умира след 2 години най-много

06-15-2007, 18:59
Az bih povqrvala,4e 6te se izlekuvam! Tolkova hora sa se preborili s raka samo s vqra i ogromno jelanie za jivot... ne bih mislila moje bi za tova, bih se naslajdavala na vseki moment, bih si pravila planove za bude6teto i taka... hubavoto e,4e ne mi e oprqlo do glavata i moje bi zatova taka govorq, no iskreno bih se postarala da napravq tova,koeto kazah.

06-15-2007, 19:00
Бих:
-понаучила малко относно рака(мед. гледна точка :-s )
-се заставила да повярвам, че мога да се излекувам(а не да чакам да умра =; )
-започнала да разпитвам познати приятели изобщо всеки за който се сетя относно рак и излекуване(знам, че има свидетелства за излекували се от рак- между другото тва бяха хора с много силна воля- има и филми на тази тема...)
-започнала да водя МНОГО ама много природосъобразен живот, да ям само екологично чисти храни плодове зеленчуци такива работи, плюс много сън>полезно е...
-простила на всички, които мразя или съм обидена и т.н.
-престанала да се ядосвам за каквото и да било--защото както знаем негативните емоции влияят зле на организма и съпротивителните сили, и обратното положителните емоции влияят положително
-започнала да се занимавам с някаква дейност, с която винаги съм искала да се занимавам
-пробвала някои от 'народните' лечения изобщо за болни- примерно леене на восък отвари от билки такива работи
-заставила всичките близки хора да не униват заради мен, ясно защо
-и бих ходила всеки ден на дълги разходки из парка/ на планина...
:smt006 Не знам дали темата е ебавка, но това, което написах наистина го мисля.Ако си болен от рак- не се предавай, който се предава- умира и тва е.Трябва да продължиш. :)

Mo6no3
06-15-2007, 19:03
Концерти на любимите групи, секс, да отида някой лунапарк, ама сс найстина хубави влакчета и т.н. Някоя найстина хубава почивка и нещо добро, с което да помогна на някого и хората найстина да ме запомнят и то с добро.


Това е, ако ракът е неизлечимо болен. И ще го правя докато все още съм жизнен де.

06-15-2007, 19:17
1. бих се поинтересувал какво е това "рак" аджеба и защо, как и кога на някоя клетка от тялото и "хрумва", 4е е по-важна от другите и може да се дели до безкрай... демек как е запо4нало вси4ко това

2.
Бих се поинтересувал защо ,как и кога този процес може да се забави , да спре или да тръгне на обратно. Демек как може да свърши вси4ко това без да свършва съ-ще-ствуването ми.

3. Бих си повярвал, 4е МОГА да го направя, стига само БОГ(или Великия Дух, или Силата, или Джа или Природата или в каквото си Вярвам) да ми даде този последен шанс да поправя Живота си към по-Добро

4.Бих спрял да ям месо(ако ве4е не бях спрял по ети4ни съображения)

5 бих по4нал да се храня по-умерено и с по- бедна на калории диета
(ракът може да се появи и да расте само в условията на преяждане... за съжаление постенето/гладуването не винаги могат да го излекуват)

6. бих се поинтересувал от вси4ки експирементални/непризнати средства за борба с рака (вкл. терапевти4ното приложение на ТНС;))

7. бих спрял да мразя, да завиждам, да мърморя, да се оплаквам, и най-важното- бих спрял да искам да имам.

8(и най-важно) бих казал на вси4ки скъпи за сърцето ми хора как, колко и защо ги оби4ам, бих им благодарил за това, 4е ги познавам и бих си обещал, 4е каквото и да стане с Живота ми в близко или в дале4но бъдеще, ЩЕ ЖИВЕЯ ВСЕКИ БОЖИ ДЕН< ВСЕ ЕДНО МИ Е ПОСЛЕДЕН :smt007 O:)

A_JoLiE
06-15-2007, 19:34
Mi ... bih jivqla vseki mig ... bih me4tala za 1 glatka pove4e vazduh ... bih slu6ala vsqka sutrin pticite ... bih plakala za jivota (kolkoto i da sam pozitivna znam 4e jivota e kam kraq si) ... i bih slu6ala stoinostna muzika na raba na Sveta Gora. Bih se varnala v Angliq da vidq otnovo liubimoto si mqsto i bih oti6la do Egipetskite piramidi. Bih celunala kamila (spored nqkoi legendi ako celune kamila jivota ti 6te se odalji) i sas sigurnost 6te otida v nai golemiq akvarium v sveta za da pluvam s delfinite. I nai vajnoto- bih poiskala pro6ka ot vseki koito sam naranila i ot roditelite si ... bih me4tala da stana angel ...

:smt059 :smt051 :smt059

sherry
06-16-2007, 07:38
Бих се поинтересувала повече за заболяването си и стадия, в който се намира. Ако има шанс да се боря, бих пробвала!

Ще се опитам да преосмисля живота си дотук, да поправя някои грешки....

Ще се радвам на всеки миг, ще оценявам повече живота.

Violenza
06-16-2007, 18:13
Kato ne moje6 ni6to da napravi6, ne si davai mnenieto, po-dobre e otkolkoto da pi6e6 samo gluposti i da si NE4ove4na!!
Просто се прави на интересна.
Вижда се... и не е забавно.
Всичко си има граници, а и това не е нещо, с което да си правиш шеги!

По темата:
Бих посветила остатъка от живота си на любимите си същества.
И може би бих обиколила най-красивите места на света.

_donna_
06-17-2007, 07:42
ееейй ти голям психолог се извъди.
а твоя отговор е един толкова комерсиален гей,че направо
ми се доповръща.дори и пичът да е болен едва ли не се е
сетил вече за тоя вариант.

много е лесно.ето.
"аз съм болна от МС и бавно се парализирам.
след най-много три месеца ще умра.вие какво бихте направили на мое място.вълшебната отвара на галите дали ще помогне?"

аре стига.
просто си правя веселото,недей да ми даваш определения,
ако обичаш./учтива съм/

т.9! Не флуудете темата в безсмислени спорове. Другите постове също бяха изтрити по т.9. Ако може вече да се придържате само към темата...

Модерирано от sh3_1s_7h3_0n3

Violenza
06-17-2007, 08:28
ееейй ти голям психолог се извъди.
а твоя отговор е един толкова комерсиален гей,че направо
ми се доповръща.дори и пичът да е болен едва ли не се е
сетил вече за тоя вариант.

много е лесно.ето.
"аз съм болна от МС и бавно се парализирам.
след най-много три месеца ще умра.вие какво бихте направили на мое място.вълшебната отвара на галите дали ще помогне?"

аре стига.
просто си правя веселото,недей да ми даваш определения,
ако обичаш./учтива съм/
Определения там не виждам.
А сега като се замисля... по скоро СЕ ПРАВИШ на оригинална... Няма значение, пак си ми смешна и жалка.

Ха.. ми прави си го, не че ме интересува, но ако майка ти беше починала от рак когато си била на 13 едва ли щеше да си правиш тъпи шеги.

Mo6no3
06-17-2007, 09:02
Темата е за друго и трябва да го знаеш и аз пиша глупости и ебавки, но не си го поволих тук. Няма да говоря с теб, защото се отклонявам от темата. Ей това е тъпото понякога на форумите. Хората гледат себе си, а не въпросната дискусия.


А иначе ето какво е направил човек болен от рак и с изкуствен крак. Естествено ти (ако ти или твоя позната найстина си\e болен\болна) не можеш да направиш подобно нещо, но поне може да направиш добро, с което да те запомнят хората с добро. А не само да те съжаляват за малко и след това да те забравят и да те помни само семейството.

http://en.wikipedia.org/wiki/Terry_Fox

n1ght_shadow
06-17-2007, 09:15
ko sam 6tql da napravq ako sam bil bolen ot rak...... 4e 6e sa lekuvam mnoo qsno nqq umiram q

cherinka
06-17-2007, 11:32
Щях да чакам бавно и мъчително смъртта си, за да се преродя в калинка.

Exothermic
06-17-2007, 12:24
Просто ще греба от живота с пълни шепи и ще направя нещата ,който винаги съм искала...защото времето тече...и най-вече няма да губя надежда и ще вярвам в това ,че времето ми да си замина от тоя свят още не е дошло.С положителна психическа нагласа можеш да помогнеш на организма си да се пребори с болестта,така че не се предавай! O:) :wink:

lady_bird
06-17-2007, 18:27
kato za na4alo 6tqh da se grumna! :-s

06-17-2007, 20:33
лейди дет,защо си мислиш,че майка ми не е умряла,когато съм била на 13?

emilythestrange
06-17-2007, 23:37
аз бих се запознала с Levаne ззащото е супер як батко :oops: хъхъ

teenkopele
06-18-2007, 08:30
ще направя така, че да ме помнят... ;)

Violenza
06-18-2007, 09:51
лейди дет,защо си мислиш,че майка ми не е умряла,когато съм била на 13?
Трябва ли да отговарям?
Май е ясно...

06-20-2007, 03:45
:smt044