PDA

View Full Version : Книги



`BItCH`
06-16-2007, 15:06
Искам да помоля , да кажете някоя книжка за лятото , някоя поучителна (класика) или и аз незнам. Вече се чудя какво да чета и ако може малко помощ , да дадете някое съветче.Мерси много предварително

П.С: Незнам мястото на темата тука ли трябва да е , ако съм объркала сори.

Muse_of_Madness
06-16-2007, 15:50
Хвани "Сътворението" на Видал.

LunaTriCk
06-16-2007, 16:16
Всичко на масата
Ч.Буковски

kuber
06-16-2007, 16:24
Горещо ти препоръчвам книгите на Пауло Куелю...
Най извесната е "Алхимикът".
Абе творчеството му е много достъпно и увлекателно, неговите книги се четат на един дъх :)

quench
06-16-2007, 17:16
Да,ама Куелю ги пише на "бланки" ;) прочиташ 1 и всички други ти изглеждат еднакви - просто предимството им е,че не са натоварващи и ти казват това, което иксаш да чуеш

Параграф 22 на Джоузеф Хелър - ей това е поучителна книга, която ще те кара да се засмиваш за 20 секунди, а след всяка глава да се замисляш за час-два

Valar
06-16-2007, 17:45
Тайните на Големите играчи- Григор Лилов!
Смъртта на големите босове- Димитър Златков!

morsmordre
06-16-2007, 17:49
Подхвани "Песен за Огън и Лед" на Джордж Мартин.Вярно, това е фентъзи и съм сигурен, че много хора ще си кажат "Че какво поучително може да има в една тъпа фентъзи поредица!?", но предлагам да я прочетеш, ако си внимателен читател.Тази поредица оставя странно чувство след себе си.Хем е фентъзи, хем е невероятно близо до реалността - в истинския живот хората гледат да прецакват другите около себе си за лична изгода.Тъй като тук става дума за книга, заговорите са много по-мащабни, но всичко може да се сведе до случка в реалността.От около две години насам започнах да чета повече книги (предимно фентъзи), но поредицата на Джордж Мартин определено е поучителна.На мен лично ми харесват книги със заговори и коварства.Не защото съм интригант :lol: , а защото се научавам да разобличавам по-лесно интригантите.А, повярвай ми, днес това е много необходимо.Естествено, при нас става дума за глупави ученически говорения зад гърба, ни никак не е излишно да напомпаш мозъка си с варианти за предотвращаване на подобни глупости.
От друга страна поредицата е интересна.Разказана е от много гледни точки и определено ще останеш изненадана колко е кървава.Не е класика, но според мен е увличаща (ако ти харесват фентъзи книжките).Препоръчвам ти я, тъй като аз сега чета четвъртата (и последната излязла в България засега) и съм определено много доволен от първите три книги.Особено от третата, но до нея има 1400 страници ;)
Ако си заинтересувана, първата книга се казва "Игра на Тронове".

malka_sladuranka
06-16-2007, 21:59
Като става въпрос за Пауло Куелю бих препоръчала "11 минути". Чвтох я минатата година и доста ми хареса..

Black_JAG_Bundy
06-16-2007, 22:17
не чета [-X

HopeLesss
06-16-2007, 22:18
Зависи какво обичаш да четеш. От класиките горещо препоръчвам Граф Монте Кристо на Александър Дюма и Тютюн на Димитър Димов. Иначе аз лично си падам по криминални романи. За една седмица прочетох Хорът на забравените гласове и Град от кости на Майкъл Конъли.

ProstoAz
06-17-2007, 06:33
...
Смъртта на големите босове- Димитър Златков!
В тази връзка аз по-скоро бих препоръчала "Вълчи капан" (и двете части) на Христо Калчев. :wink: