PDA

View Full Version : За или Против брака сте?



чесън
06-16-2007, 22:07
Въпроса е ясен.Ако да защо,ако не пак защо?

malka_sladuranka
06-16-2007, 22:09
За! Искам да съм булка със секси бяла рокляяяяя.... \:D/

RoyTheReaper
06-16-2007, 22:13
Заемам неутрална позиция. Просто един подпис.

Sunny_stz
06-16-2007, 22:17
Брака май вече е отживелица и старомодно,доста млади хора само живеят заедно и не искат брак ,защото искат свобода а като се оженят вече имат повече задължения.:) Но дали съм против ,не бих казала ..

Shadow_Walker
06-16-2007, 22:25
Ми за...не ми се обяснява защо...

the^one
06-16-2007, 22:40
Определено съм за !!

FearInMotion
06-16-2007, 23:01
човече...

кого го ебе!?!1? Оо

HopeLesss
06-16-2007, 23:15
За. Какво означава, че било отживелица? Това да не е някаква модна тенденция или храна с изтекъл срок на годност?!?

Disrespect
06-17-2007, 07:22
За. Какво означава, че било отживелица? Това да не е някаква модна тенденция или храна с изтекъл срок на годност?!?

е да ама вече страшно много от хората се женят и даже те не знаят за кво се женят...след няколко месеца или година-две се развеждат и ако имат дете...горкото

ще кажа ЗА, но говоря за истинските бракове, а не за тези, в които няма смисъл

ProstoAz
06-17-2007, 07:27
Ами, като нямат брак какво става, когато искат да се разделят /нека сложим и едно дете и едно общо жилище в цялата картинка/? Всеки си наляга парцалките и си тръгва ли? Толкова ли е просто?

Swinkenhoffer
06-17-2007, 08:13
не виждам особен смисъл. любовта между двама души няма да стане по-силна след сключването на брак... абе, не знам, глупаво ми е. но, ако тръгнат да се развеждат, самата процедура трае с векове. от тази гледна точка е по-добре без сватба.

П.П. и ми звучи старчески - женена съм/омъжен съм. имам си сериозна приятелка е по-така някак. пък и много обвързващо. :roll:

quench
06-17-2007, 08:36
не виждам особен смисъл. любовта между двама души няма да стане по-силна след сключването на брак.

ти искаш ли да имаш дете един ден?

бракът е нужен, за да може детето да бъде отгледано - иначе няма смисъл да съществува такава институция

но без сключен брак един от родителите може да си тръгне безотговорно, нарушавайки финансовия баланс на семейството и обичайки детето на мизерно съществуване - или обратното - ако оставащият родител се отдаде на работа, тогава кой ще отгледа детето? а бащинство/майчинство се доказва трудно и струва скъпо

quench
06-17-2007, 08:43
абе ти и за мъж да се ожениш, няма да ти обърнат внимание, защото си Черната оФца на семейството

Mo6no3
06-17-2007, 08:47
Брак трябва да има когато има дете. Не може като ви хрумне и да се разделите и да вкарате сериозно психическа травма у детето (когато е по-малко). И това само, защото не сте се обичали. Обичта е преходно понятие и до максимум 3 години изчезва. Други неща са по-важни.

Mo6no3
06-17-2007, 08:55
Забавно, много Бегбеде си чел май, но все пак и при брак е лесна раздялата...
Лесна е, но е по-трудна и (не съм запознат точно ти ще кажеш) май следват някакви законни последствия, които са в полза на родителя, които гледа децата.

А и кой е Бегбеде?

Брака е отживелица, ако си решил само да се ебеш, но ако си решил да имаш деца, не е. Поне според мен е така.

Swinkenhoffer
06-17-2007, 09:02
не виждам особен смисъл. любовта между двама души няма да стане по-силна след сключването на брак.

ти искаш ли да имаш дете един ден?


за момента не, така че бракът си остава безмислен за мен. :) деца, бракове... не е за мен. :lol:

RoyTheReaper
06-17-2007, 09:18
Ами, като нямат брак какво става, когато искат да се разделят /нека сложим и едно дете и едно общо жилище в цялата картинка/? Всеки си наляга парцалките и си тръгва ли? Толкова ли е просто?

Никога не е просто да напуснеш някого.

Иначе ако двама души толкова искат да се разделят, няма да ги спрат няколко законови процедури. Не мисля, че бракът е чак такава пречка за раздялата.


Връзката без брак е непо-малко обвързваща емоционално, просто не е юридически легална...
:!:

Mo6no3
06-17-2007, 09:28
Никога не е просто да напуснеш някого.
Защо да не е лесно? Аз познавам един (забележете че е метъл :lol:), които има 3 деца от три различни жени и много просто ги е напуснал след като са се появнили децата. Целта в живота му е да ебе. Ся като последна се ожени ца последната, но това защото тя е от някакво село, родителите са с по-старо мислене и за да не би дъщеря им да стане мръсницата на селото тоя тъпак са го оженили за 15 години по-млада, купили са му хубава нова кола, уредили работа като таксиджия и дет се вика са му уредили живота, ама той пак скитосва. Така че не е трудно за някой хора, че дори си и живеят добре от това, че правят хората на маймуни.

RoyTheReaper
06-17-2007, 09:41
Това доказва колко е незначителен брака. Женен е, но продължава да кръшка.

Muse_of_Madness
06-17-2007, 09:50
Има един цитат от Фр. Ницше, който показвам във всяка такава тема. Мошно, аз пък познавам чалгар, който е прехвърлил трийсетте, женен е и където и да отиде, все разправя за любовниците си. Ето го и цитатчето:

Имам един въпрос само за тебе, брате мой:като отвес спускам този въпрос в душата ти, за да узная колко дълбока е тя.
Ти си млад и желаеш да имаш дете и брак. Ала аз те питам:дали си ти човек, който може да желае дете?
Дали си победителят, себепокорителят, повелителят на сетивата, господарят на добродетелите си? Тъй те питам аз.
Или от твоето желание говори скотът и нуждата? Или може би самотността? Или враждата със самия себе си?
Аз искам твоята победа и твоята свобода да копнеят по дете. Живи паметници ти трябва да издигнеш на победата и на освобождението си.
Над себе си трябва да градиш. Ала по-напред трябва да изградиш себе си-хармоничен тялом и духом.
Не само трябва да се размножаваш, а и на ръст да растеш! За това нека ти помогне градината на брака!
Трябва да си създадеш едно по-висше тяло, изначално движение, самозадвижващо се колело-един създател трябва да създадеш.
"Брак"-тъй наричам аз волята на една човешка двойка да създаде едно същество, което е повече от своите създатели. Взаимна страхопочит зова аз брака, страхопочит като пред люде, обладани от една и съща воля.
Нека това бъде смисълът на твоя брак. Ала това, което многолюдието, тези лишни люде, зоват брак-ах, как да го назова аз?
Ах, тази духован нищета на такава двойка! Ах, тази кал в душата на двойката! Ах, това жалко удоволствие на двойката!
Брак назовават те всичко това и отгоре на всичко твърдят, че браковете им уж били сключени на небето.
Не, аз не го желая, не ми трябва това небе на лишните люде. Не, не ги обичам, не обичам тези вплетени в небесна мрежа скотове.
Далеч от мене и богът, който, накуцвайки, идва, за да благослови тези, които не е съединил.
......................
Много краткотрайни лудории-това се нарича у вас "любов". А бракът ви слага край на всички краткотрайни лудории, край, който означава дълготрайна глупост.
..................
Ала дори и вашата най-дълбока любов е само възторжен символ и мъчителна жарка страст. Факел е тя, който трябва да осветява пътищата ви към висината.

RoyTheReaper
06-17-2007, 09:56
кръшкането какво общо има с брака... :roll:

Идеята на брака е, че не би следвало да го има. Само че на този човек това не му пречи и това показва неефективността на брака като спирачка.

Mo6no3
06-17-2007, 10:01
Идеята на брака е, че не би следвало да го има. Само че на този човек това не му пречи и това показва неефективността на брака като спирачка.
Това е отделен пример. Но при много други брака действа. Освен това, няма статистика, но то е сигурно. Какъв процент от живеещи заедно от млади без брак и имащи дете са доживяли заедно до 60 годишна възраст и какъв процент от женените като млади с дете са доживяли заедно? Това ще отговори ясно дали има или няма нужда от брака.

RoyTheReaper
06-17-2007, 10:10
Аз не съм против брака, защото не се сещам за недостатъци. Но е факт, че старите порядки вече ги няма и брака не е това, което е било.


Но при много други брака действа.

Не е точно така. Аз не мога да си представя следните хипотетични ситуации:
"Тоя/тая ме дразни, но трябва да остана с него/нея, защото сме женени"
"Обичам друг/друга, но не мога да съм с него/нея, защото съм омъжена/женен."
Звучи твърде абсурдно някой да си каже такова нещо в днешно време.

Освен това има статистики, че в по-заможните общества (Западна Европа и САЩ) повечето от браковете се разтрогват. Тук засега може да не е така, но неминуемо ще стане. Какъв е смисъла от брака, след като има 50% и повече шанс той да свърши преждевременно?

RoyTheReaper
06-17-2007, 10:11
кръшкането какво общо има с брака... :roll:

Идеята на брака е, че не би следвало да го има. Само че на този човек това не му пречи и това показва неефективността на брака като спирачка.

брака не е спирачка...
това да вържеш говедо, което не иска с брак... няма да го спре...

брака е доброволно себеотдаване, а не продаване или принуда... ;)

Това се опитвам да внуша и аз. Защото защитниците на брака го определиха основно като спирачка.

П.П. Да имаш сериозна връзка, също е доброволно себеотдаване, не е ли?

Muse_of_Madness
06-17-2007, 10:11
кръшкането какво общо има с брака... :roll:

Идеята на брака е, че не би следвало да го има. Само че на този човек това не му пречи и това показва неефективността на брака като спирачка.

брака не е спирачка...
това да вържеш говедо, което не иска с брак... няма да го спре...

брака е доброволно себеотдаване, а не продаване или принуда... ;)
Уф... поне от теб очаквах да хвърлиш едно око на цитатчето в поста ми.

Mo6no3
06-17-2007, 10:22
Не е точно така. Аз не мога да си представя следните хипотетични ситуации:
"Тоя/тая ме дразни, но трябва да остана с него/нея, защото сме женени"
"Обичам друг/друга, но не мога да съм с него/нея, защото съм омъжена/женен."
Звучи твърде абсурдно някой да си каже такова нещо в днешно време.
Цялата тая работа с прехвърлянето на обич в брака е смешна. Както казах обичта е преходно и кратко чувство. Важно е детето. Не може ти да направиш на нищо детето си, за да се проебеш с някоя. А след като няма да си с друга какъв е проблема в цялата работа. Освен това при брак човек дори и да изневери някой друг път е много по-вероятно да се върне при жена си от клокото без брак. Освен това хората без брак остават сами на старини.

Muse_of_Madness
06-17-2007, 10:40
Интересно... не помня да съм го чел преди, но все пак Ницше си е някакъв изрод...

Съжалявам, че го казвам ама за него всичко е твърде изразено към Егото, като не приема никаква вероятност да има нещо друго освен СвръхЕго и задоволяване на либидото...

Бракът за него е какво... Свързване на два индивида да създадат супериорен вид?? Абсурдно...

Не ми харесва тази теория... звучи ми като отглеждане на породисти кучета...
Ницше така си гледа на всяка форма на живот. И може да се каже, че има право, макар да се явява един вид Моканин (имам изпит във вторник... АААААААААА)с това желание за прогрес и еволюция.(Тоест го разбирам като нещо от типа "Маймуната не разбра химията, човекът я разбра и я вкара в употреба=>човекът не разбира ДНК напълно, (например, нямам гадателска дарба) свръхчовекът ще го разбере и ще го вкара в употреба= Отговорите ще ги намерите напред, по жицата...)

alkobalko
06-17-2007, 10:50
За. Това не може да е отживелица. Все пак това носи известна сигурност, а не след първият скандл да си тръгнеш. А и ако има дете нещата се променят още повече.

Muse_of_Madness
06-17-2007, 10:53
Ницше е като един механист... отрича чувствата в искренната им форма, а говори за свръхчовек, който сигурно ще е някакво безчувствено съзнание- като робот...

Залага само на качества, които изграждат един първичен организъм, а не свръхсъщество...
Айде да продължим разговора в скайп, щото се видя, че сменихме темата необратимо. Прати ми скайпа си на ЛС.

quench
06-17-2007, 11:34
Ницше е като един механист... отрича чувствата в искренната им форма, а говори за свръхчовек, който сигурно ще е някакво безчувствено съзнание- като робот...

Залага само на качества, които изграждат един първичен организъм, а не свръхсъщество...
Айде да продължим разговора в скайп, щото се видя, че сменихме темата необратимо. Прати ми скайпа си на ЛС.

ебати бруталната зарибявка!!!

скандално!!!

а и не вярвам експлойтед да се поддава на философски обяснения - ей такива деца като него само с каиша се оправят! ;)

vikipf
06-17-2007, 11:38
Ама вие продължавате.. :lol:
Ми аз съм за брака.. Да вярно може да се развали с рАзвод, но не е като просто да си вдигнеш куфарите и да излезеш през вратата.. :D

Valar
06-17-2007, 11:42
Против съм!
Двама души могат да си живеят и разбират също да си направят дете и без един подпис!
Или за какво е този подпис може би като на девоичето не и изнася да си дигне парцалките заедно с апартамента ти!Така ли е !?
Написано просто и ясно без размислите на величаещи се тиинове и старчета...

Valar
06-17-2007, 12:02
Има начини детето да вземе апартамента и без него 100%
А иначе ги има всякакави кучки, които могат да те оставят на улицата!

Glezanka
06-17-2007, 12:07
ЗА !

Cerealkiller
06-17-2007, 12:08
Protiv ! Tolko li e trudno dvama du6i da jiveqt zaedno i da se obi4at bez da go obqvqvat pred zakona ,sveta,rodata i t.n. a kolkoto do ceremoniqta -tq kefi i moje prosto da si se otpraznuva ...

Exothermic
06-17-2007, 12:19
ПРОТИВ!Тъпо и ненужно е според мен,нищо не ти пречи просто да си живееш с човека ,който обичаш.Няма смисъл от такива простотии поне според мен.

idealnata_t
06-17-2007, 16:03
аз съм ЗА -за6тото когато се ожени6 за богат мъж ти му наследява6 доста от не6тата а и все пак с един подпис както се жени6 с един подпис се и развежда6 !!!

koalka
06-17-2007, 19:39
Ако се обичате-може и без брак да минете.Но аз не съм против, а съм за!Наистина това е само една формалност.И все пак искам да се омъжа. :wink:

Blacklisted
06-17-2007, 19:48
Kaто цяло идеята за брака не ми харесва, а и аз мисля да си възпитам детето така, че да не се влия от мнението на малките идиотчета :lol: малко дръзко исказване, but...

Totalitarianist
06-17-2007, 19:56
Твърдо ЗА брака! Трябва да има морални ценности в тая държава :smt011

Blacklisted
06-17-2007, 20:00
Ако брака ги изграждаше тези ценности :) щеше да е много добре, но уви :smt019

Rock & Roll Queen
06-18-2007, 15:16
аз съм ЗА -за6тото когато се ожени6 за богат мъж ти му наследява6 доста от не6тата а и все пак с един подпис както се жени6 с един подпис се и развежда6 !!!
:shock: Ц, ц, ц. Пък колко е гадно хубави млади момичета да се женят за богати старци.
Инъче нямам мнение.