PDA

View Full Version : Всичко относно рапа



Mo6no3
06-17-2007, 06:16
Не може да има толкова теми за метъла, а една за рапа да няма. Всякакви мнения и коментари относно рапа и всичко свързано с рапа. :D

ScionOfStorm
06-17-2007, 06:26
Еминем - The eminem show си ми е любимо албумче, иначе също превключвам на великия 2pac и хоумито ми Notorious B.I.G. Има и доста други пичове, които от много време не съм ги слушал...

Disrespect
06-17-2007, 06:27
не съм навътре...само еминем и сайпръс хил ме кефят :-k

ScionOfStorm
06-17-2007, 06:34
Ся се сетих за саундтрака на Bad Boys II, поздрав с
Flipside - Freeway
\m/

Mo6no3
06-17-2007, 06:35
Абе забелясъм съм, че всички метъли ги кефят Сайпръс Хил. :D От къде идва тая зависимост? :roll:

Disrespect
06-17-2007, 06:36
щот метълите слушат хубава музика и сайпръс хил правят хубава музика 8)

Swinkenhoffer
06-17-2007, 07:01
щот метълите слушат хубава музика и сайпръс хил правят хубава музика 8)

тъй е.
пък и Сайпрес имаха разни албуми с яко жица. о.О

Mo6no3
06-17-2007, 07:38
В официалният им сайт пише, че скоро ще издават албум. :D

Иначе поздрав с една велика генсгъ песен.

Ганстера - Рапат е магия (http://georgi.unixsol.org/cruft/underground_mcs/Gangstera-Rapat_e_magia.wav)

vikipf
06-17-2007, 07:50
Nas - Get down 8)

SunnyG
06-17-2007, 07:54
Chamillionaire ft Kelis - Not a Criminal

Muse_of_Madness
06-17-2007, 07:59
Какъв рап?
Има чалга рап- такива като 50cent и Snoop Dog, напушени олигофрени, които пеят само за дрога, леки жени и кинти. Има истински рап, в който се разискват къде-къде по-разнообразни въпроси и който уважавам.

Boot
06-17-2007, 08:05
Абе забелясъм съм, че всички метъли ги кефят Сайпръс Хил. :D От къде идва тая зависимост? :roll:
Аз не се кефя много.
хъхъхъх

Mo6no3
06-17-2007, 08:06
Има истински рап, в който се разискват къде-къде по-разнообразни въпроси и който уважавам.
И кой е тру рапа?

Иначе темата е за всякакъв рап.. и чалга-рап и тру-рап. :)



Аз не се кефя много.
хъхъхъх
Ти не си тру. [-X

Mo6no3
06-17-2007, 08:22
Ама Body Count за рап ли ги броим? :lol: Иначе C Note е брилянтно изпълнение, въпреки че няма нищо общо с рапа.

Disrespect
06-17-2007, 08:27
Onyx & Biohazard - Judgement Night :D

Mo6no3
06-17-2007, 08:32
На мен вокала на Ice-T не ми харесва много, много. Той едва ли не говори на моменти. Инструменталите, обаче, са яки.

feel_me
06-17-2007, 09:36
чалга рап... и нов стил измислихте....абе не ми е ясно защо при положение че от тая тема най-мно двама чоека имат понятие за рап другите кво се месят начи мно ми е болна темата и като видя коментари от типа 'ми аз се кефя на ейкън,шамара и 50 ст."и ми стаа лошо честно вс мно компетентни се извъдиха ама само плямпат...смешно е да си компетентен по тема от коят си нямаш хау хабер...

Sam90
06-17-2007, 09:41
Какъв рап?
Има чалга рап- такива като 50cent и Snoop Dog, напушени олигофрени, които пеят само за дрога, леки жени и кинти. Има истински рап, в който се разискват къде-къде по-разнообразни въпроси и който уважавам.
съгласен ;) Тез Еминеми, центчета и т.н. адски мн ме дразнят и съм забелязал, че най-много ги слушат 14- :lol: :lol:

Mo6no3
06-17-2007, 09:43
Слушах основно рап в продължение на 3 години и половина и все си мисля, че имам някаква компетентност. И ти като си имаш "хау хабер" "ни просветли".

feel_me
06-17-2007, 15:29
не мисля че е моя работа да ви просветлявам...все тая...не сте първите нито последните разбирачи..няма да се бъркам

ScionOfStorm
06-17-2007, 15:33
Дойде Рап Месията ни обаче 8)

Mo6no3
06-17-2007, 17:22
не мисля че е моя работа да ви просветлявам...все тая...не сте първите нито последните разбирачи..няма да се бъркам
Хах.. усети се, че нито един не е казал, че слуша фифти и млъкна. 8) :-D

nobody13
06-18-2007, 17:56
ABE PI4 TI MOJE DA SI ''SLU6AL RAP'' 3 GOD I DA SI SE VURTQL SAMO OKOLO FIFTITATA I TAM 2 PAC I DA TI SE STRUVA 4E SI MC
ILI NE6TO PODOBNO, NO ISTISNSKIQT RAP , KAKTO KAZA VE4E Muse_of_Madness <<Има истински рап, в който се разискват къде-къде по-разнообразни въпроси>>

magesniko
06-18-2007, 18:50
RUN D.M.C. :-)

Blacklisted
06-18-2007, 19:12
Necro e изруд голям :lol: :arrow: http://youtube.com/watch?v=6SAXd3v5qwk

В рапа има много стойностни неща :), повечето изпълнители, които бяха изредени в темата ме радват(Run D.M.C., 2pac, Nac, Notorious B.I.G., Big Pun...), също много ме радват Insane Clown Posse и Twiztid, които се водят Horrorcore
:arrow: http://youtube.com/watch?v=c_V03Vn_evw
:arrow: http://youtube.com/watch?v=uXwrdpTk-8w

Mo6no3
06-18-2007, 21:28
ABE PI4 TI MOJE DA SI ''SLU6AL RAP'' 3 GOD I DA SI SE VURTQL SAMO OKOLO FIFTITATA I TAM 2 PAC I DA TI SE STRUVA 4E SI MC
ILI NE6TO PODOBNO, NO ISTISNSKIQT RAP , KAKTO KAZA VE4E Muse_of_Madness <<Има истински рап, в който се разискват къде-къде по-разнообразни въпроси>>
Любимите ми изпълнители са Cypress Hill и Everlast и всичко около тях (House of Pain, Psycho Realm, ся ще видим кво ще напраят La Coka Nostra). Много се кефя и на Necro, Onyx, Das EFX, MC Solaar, Orishas, Eminem и още доста други.

От българските слушам Шамара и Гумени Глави.

Eй ги всичките `дето слушам, за по-ясна представа - http://www.last.fm/user/Mooo6no/tags/rap

Изобщо, обаче не съм фифти фен и бъди спокоен. Чул съм доста ъндърграуд.

Blacklisted
06-18-2007, 21:34
Шамара :shock: ... той съква много, от Бг изпълнителите WOSH!

Mo6no3
06-18-2007, 21:40
Шамара :shock:
Да, и не ме е срам да го кажа. :mrgreen: Има невероятни неща с Гумени Глави като в доста от тях не използва почти мръсни думи. Това, което почна да прави от "Фенки, фенки" и нататък го прави, защото българите са тъпи, а не защото не може по-добре.

Който не е чувал песни като "Може да си грозен", "Извинявай скъпа, моя", "Бос на асфалта" или "Брус Лий", "Даниела" да не се обажда. Песента "За повече пари" също е много яка. Лошото му е че краде доста.

Boot
06-18-2007, 21:42
Извинявай скъпа мояяяяяя
че те пребих от бооой
вината беше твояяяяяяяяя

Тфа е ебати яката песен!!
Както и Даниела... (тази даниела беше скапан педераст ляляля)
Мноу шизо текстове имат
:lol:

Blacklisted
06-18-2007, 21:45
За Гумени Глави да съм казал нещо? :), макар че и те не ме кефят особено, Амнистия някой? :)

Mo6no3
06-18-2007, 21:53
За Гумени Глави да съм казал нещо? :), макар че и те не ме кефят особено, Амнистия някой? :)
DRS са яки, но прекаляват с тъпата им марихуана. Иначе като по-малки са били не толкоз добри като сега. Много им куцат, обаче инструменталите.

От новите имам някакви надежди в Бате Сашо.



Ей ги двата най-култови комплетта на Гумени Глави, заедно с този за Даниела. Забележете, че не се вижда и една нецензурна дума, а текстовете са супер брутални.

Всяка хубава пичка се надува нали,
но това при нас не върви, не върви.
Ако се надува веднага я удари,
това е начинът да разберат, разбери.
Хвани я за косата и я удари със коляното,
после я блъсни във ръба на пияното,
хвани и ръката и я прискрипи със вратата
и я блъскай във главата, и я блъскай във главата.
Нека се научат да не се правят на важни
и да разберат, че не вървят този път.
Хей, момичета искам само да знаете,
че ние ви обичаме, но без да се лигавите.
Това е така, защото всички пички станаха,
готини момичета въобще не останаха.
И ако с някоя съм имал проблем
и тя сега е на земята до мен, ще й кажа само:

Извинявай скъпа моя,
че те пребих от бой,
вината беше твоя,
шамарът лично мой.



Купих си днеска новата бата и исках да я изпробвам
на някой в главата. В училището гадно на чина си
седях и новата бухалка под чина си държах. Започна
тогава кошмарният час, за решителен бой вече бях
готов аз. А новата даскалка се направи на
тарикатка, разбих главата тогава на тази скапана
патка. Блъсках я, блъсках я, блъсках я с кеф, а тя
както винаги смърдеше на кенеф. Тогава написах с
кръв на стената "шат на патката главата"

Mo6no3
06-19-2007, 05:10
това не съм го слушал от основното...
11-12 години...
сълзи на умиление... :smt010
А аз започвах тогава да го слушам.
Сълзи на умиление. :smt010

бтв Експлойтед като си надраснал, за да слуша тези песни, какво правиш тука, бе? То тоя форум е за хора с акъл на 11-12. :lol:

Mo6no3
06-20-2007, 18:08
Ами чуй я пак, ако не се подиграваш. :)

STS
06-20-2007, 21:56
DMX е цар в лириките. Иначе от БГ рапърите харесвам Мишо, хората го плюят но аз имам чуството че той е една крачка пред всички останъли рапъри. В стила на обличане например, а и беатовете му са много злобнички. Спенса пее доста повече за real world, и той е добре но неговия рап е труден за сръвнение с този на Мишо или 100 кила, зашото са доста различни.

А между другото, защо толкова метали плюят рапа, аз нямам проблем с метала, не го слушам но нямам проблеми с този стил.

&lt;black soul&gt;
06-21-2007, 08:15
вие наистина не сте добре :smt005 ... какви са тия нови стилове...
тру-рап и чалга-рап.. и .как беше... хард-рап!?!? 8-[ :-D :-D рапът е единственият стил музика, който не може да се определя.. там има само музика и говорене, говорене, говорене... не ми сравнявайте Мишо Шамара с Cypress Hill... пък и то няма кво да сравнявате.. все е рап.. кво ми се правите на интересни! метълите и чалгарите се обиждаха, а сега самите "рапърчета" почнаха да определят кое е рап и кое не и да се псуват помежду си. айде стига моля ви се..компетентните!

Mo6no3
06-21-2007, 08:36
Да е казано, че Сайпръс имат нещо общо с Шамара. Шамара е един боклук в сравнение със Сайпръс .

Делене е нормално да има. Най-млакото на комерс и ъндърграунд. Защото комерса се говорят глупости, които нямат нищо общо с текстовете в ъндърграунд средите.

Master_88
06-21-2007, 12:01
За рапа като стил мога да кажа че е много як. Не слушам рап,но като отида на диско или случайно си изтегля някакъв рап от нета,попадам на страшно надъхващи неща. Според мен стилът си е супер

feel_me
06-21-2007, 12:41
оо после аз съм била джи,а мишо шамара кое му е ъндъра и не комерсиалното не моа разбера..йо йо дъ риъл генгстъ шит ма фа..ше та пребия йойо ма фа ще те изчукам ма фаа а ти си кучка бейби....луди ли сте в бг рапа има мно по добри и шамара далеч не е една крачка напред и тъй като пак ще искате примери:lac,x-team,nokaut,wosh,drs,horata na izgreva,spens,sensei,yoko,edinaka,starterass i oshte dosta..

Mo6no3
06-21-2007, 20:21
Аз не съм казал, че съм ънда, въпреки че слушам доста ънда. Аз слушам това, което ме кефи. И изобщо не твърдя, че е качествено, аче ми харесва.

DisturbinThePeace
06-21-2007, 20:39
айде и аз да пусна една здрава тупалка а :-D

Gangsta Boo - Can I Get Paid :P

имаше 1 изказване за 50 цент и снууп дог че пеят само за дрога и такива работи за 50 цент нз не му се кефя , но за снууп мога да кажа че тоя дето го даде тоя комент не разбира от УЕСТ :wink:

STS
06-22-2007, 05:26
Шамара е същият стил като DMX, така че аре ако не знаеш не говори. И двамата са дарк стил, и ако вземеш да си преведеш няколко английски текста ще видиж дали има разлика между това което пее Мишо и те.

А Spens е толкова различен стил че не е смешно, той е повече за real world, зависи какъв стил рап ти харесва.

Mo6no3
06-30-2007, 04:23
Шамара и DMX??? Много забвно с туй дарк. ОНая песен "Искам всички да изчукам майна, мйна" или нещо подобно беше много дарк. А пък по-дарк песен от "Фенки, фенки" няма.


бтв темата ми рулззз. Трябва да пишете в нея! :lol:

sladko_momi4e
07-03-2007, 18:51
Какъв рап?
Има чалга рап- такива като 50cent и Snoop Dog, напушени олигофрени, които пеят само за дрога, леки жени и кинти. Има истински рап, в който се разискват къде-къде по-разнообразни въпроси и който уважавам.

abe 50 cent e qk kakto i snoop dog!tai 4 eZATVARQI SI USTATA!

Mo6no3
07-03-2007, 18:55
Снуп беше як навремето сега не е. А фифтито е американският Устата.

sladko_momi4e
07-03-2007, 18:58
az da pusna sa6to edna pesen tq e bg rap i edin moi priqtel q pee
PAIN_ft._FIGHT_DOWN_ -_Bounce It Up (ft.BloodAndG.F.E.)
te sa qka grupa!

sladko_momi4e
07-03-2007, 18:59
Снуп беше як навремето сега не е. А фифтито е американският Устата.
emi da ama men o6te si me kefqt