PDA

View Full Version : Moderated: Какво значи "ефектът на пеперудата"?



nata6ka
06-17-2007, 12:15
не знаех къде да сложа темата защото не знам какво значи това което питам.та какво значи Ефекта на пеперудата мн ми е познато чувала съм израза но никоига не съм знаела какво занчи.мерси на който ми отговори мн ми е интересно :)

Moderated by ^npocTo^a3^f^
7 точка от правилника!

Exothermic
06-17-2007, 12:17
Аз съм гледала един филм,който се казва така и в него става дума как някакъв там може да връща времето назад-не е лош филма. :D

vikipf
06-17-2007, 12:24
Аз тва съм го чувала само от тоя филм.. :roll:

Glezanka
06-17-2007, 12:26
Аз тва съм го чувала само от тоя филм.. :roll:

Me too :)

Valar
06-17-2007, 12:33
Желаещ да ни светне?

find_m3
06-17-2007, 12:44
Оххх кви са тия работи бе "от нещо грозно се появява нещо красиво :lol: :lol:

Ето отговора който търсите:

"Ефектът на пеперудата" е теория според, която дори полъха от крилете на пеперуда в Ню Йорк, може да бъде почувстван като тайфун в Япония”. Всяко нещо води до друго. Често в живота на лошото действие се отговаря с лошо, на доброто пък с добро (често и с лошо). :-)

Lele
06-17-2007, 15:52
Оххх кви са тия работи бе "от нещо грозно се появява нещо красиво :lol: :lol:

Ето отговора който търсите:

"Ефектът на пеперудата" е теория според, която дори полъха от крилете на пеперуда в Ню Йорк, може да бъде почувстван като тайфун в Япония”. Всяко нещо води до друго. Често в живота на лошото действие се отговаря с лошо, на доброто пък с добро (често и с лошо). :-)
И как се чувства яденето на боб в България по източните Тайландски крайбрежия? 2005 беше доста силно усещане

Disrespect
06-17-2007, 16:16
http://www.vbox7.com/play:ed48f660
ето ви ефекта на пеперудата 8)

cherinka
06-17-2007, 16:32
http://www.vbox7.com/play:ed48f660
ето ви ефекта на пеперудата 8)
:-D

:smt005

Boot
06-17-2007, 17:04
Е то в началото на филма си го казват кфо е ефекта на пеперудата. Мноу гледате :lol:
find_m3 го каза кфо е.

Josefinne
06-17-2007, 17:39
Идеята е, че всяко малко нещо, може да има огромен ефект! Всеки момент от живота на човек е важен за бъдещето му. Никога не знаеш колко точно е важна настоящата секунда, затова трябва да внимаваш. :-D Ама тая теория е твърде обременяваща за психиката, аз ако внимавам всяка секунда, ще си отживея живота само в мислене дали не греша сега...

cherinka
06-17-2007, 17:48
Eфектът на пепрудата е теория,според която всяко действие има своя отзвук,своята реакция. И на практика е точно така. Природните бедствия общо взето се дължат на това. Ето например замърсяването на въздуха по целия свят е причина за топенето на ледовете в Антарктида...

Ще ви дам и един малко по-интересен пример:
Ако изпуснеш обелка от банан на улицата,по-късно може в нея да се спъне някой,да падне и да си счупи главата. И този някой примерно може да е бил съпруг на учителката ти по литература. На следващия ден те изпитват за 3,но жената е прекалено огорчена от случилото се на съпруга и и ти пише 2. Като тази двойка се оказава решаваща за бъдещото ти образование и свършваш като чистач на кенефи. Заради една обелка от банан :wink:
ХАхахах.
Добре-добре.

Shadow_Walker
06-17-2007, 18:37
Цялата идея на онзи филм е обвързана с този ефект, не случайно така се казва =] А и филма кърти.
--> Дори и най-малкото нещо може да води след себе си огромни последствия.

not_the_same^
06-17-2007, 20:28
ъм, общо взето всяко малко действие си има последствия

имаше няква книга май и се разправяше как като настъпиш 1 пеперуда и тва може да промени целия ти живот

а филма в жесток! :-)

teenkopele
06-18-2007, 08:46
Eфектът на пеперудата е теория,според която всяко действие има своя отзвук,своята реакция. И на практика е точно така. Природните бедствия общо взето се дължат на това. Ето например замърсяването на въздуха по целия свят е причина за топенето на ледовете на Антарктида...

Ще ви дам и един малко по-интересен пример:
Ако изпуснеш обелка от банан на улицата,по-късно може в нея да се спъне някой,да падне и да си счупи главата. И този някой примерно може да е бил съпруг на учителката ти по литература. На следващия ден те изпитват за 3,но жената е прекалено огорчена от случилото се на съпруга и и ти пише 2. Като тази двойка се оказава решаваща за бъдещото ти образование и свършваш като чистач на кенефи. Заради една обелка от банан :wink:

Ефектът на пеперудата е на принципа на Теорията на хаоса,според която всъщност дори в хаотичните действия има някаква последователност. Тоест - няма нищо случайно.

Доста интересно...

_donna_
06-18-2007, 08:49
ефектът на пеперудата е теория за хаоса. = )

Mimka_sweet
06-18-2007, 20:15
Ау като казахте за пеперудата и за малкото и голямото нещо се сетих за един друг филм.
Значи разказва се за едни които имат фирма за сафари с динозаври и как като идеш да убиваш динозаври не тряа да излизаш от една пътека и да оставяш или вземаш нещо имаче цялата история се променя,обаче еин настъпа една ПЕПЕРУДА и от там сичко се промени.........така че май пак има връзка някфа(или просто са взаимствали сценаристите) :-D

Blacklisted
06-18-2007, 22:28
Мне, в Джурасик Парк няма такъв момент :)

Ей го ефекта на пепрудата:

Аз съм волна пеперуда
и летя от цвят на цвят,
като малко пъстро чудо
в този сив и скучен свят.

Ти след мен задъхън тичаш
а когато разбера,
колко мното ме обичаш
аз до теб сама ще спра.

Припев:
Ще оставя да ме хванеш
и със теб ще съгреша.
но помни,че ще остана
с пеперудена душа.

Аз съм волна пеперуда
и летя от цвят на цвят
като малко пъстра чудо
в този сив и скучен свят.

Ако много ме обичаш,
пак ме пускай да летя,
не превръщай в окови
ти за мене любовта.

Припев:
Ще оставя да ме хванеш
и с теб ще съгреша,
но помни,че ще остана
с пеперудена душа.

:twisted:

FearInMotion
06-19-2007, 00:36
некой съгрешаа с насекоми
ооо йеее
зоофилия във всички форми и състояния

Mimka_sweet
06-19-2007, 21:02
Мне е джурасик парк...... забиравих му името :lol:

RhytmiX
06-20-2007, 07:12
Ideqta na efekta na peperudata e 4e naprimer ako edna peperuda purha s krila Na Havaite naprimer ehoto ot potrepvaneto na krilata obikalq celiq svqt i moje da bude doloveno naprimer v Europe ( sus sega6nite tehnologii tova e nevuzmojno ) no poprincip tova e efekta ;). Ima za ideq da vnu6i 4e naprimer zvuka ne spira da ehti vupreki 4e v edin moment nie spirame dago 4uvame,a toi si zvu4i postoqnno i ne spira ;)

zvezdichkaaa
06-21-2007, 20:36
ъм, общо взето всяко малко действие си има последствия

имаше няква книга май и се разправяше как като настъпиш 1 пеперуда и тва може да промени целия ти живот

а филма в жесток!


книгата ми се струва интересна да си спомня6 как се казва