PDA

View Full Version : Луничките



find_m3
06-18-2007, 12:14
Аз имам малко лунички около очите и супер много ме нервират казват ми,че почти не се забелязват ама аз като знам ,че са там и откачам.Чара ми били :smt019 ....Имате ли идея как се махат.Аз съм пробвала някакви бабешки смески ама не са ми помагали много...нещо нова да се сещате :roll: :-s :-) Мерси предварително

lady_bird
06-18-2007, 12:17
i az imam luni4ki :-D
probvah s razni kremove,ama ne se mahat i ve4e se primirih s tqh i dori ve4e si me kefqt! :-D

06-18-2007, 12:20
Грижи в домашни условия
Козметолозите съветват да се правят специални маски. Всички избелващи маски трябва да се прилагат само вечер, тъй като след тях върху кожата не трябва да попадат слънчеви лъчи. Видимият ефект се забелязва едва 2-3 седмици след като е започнало редовното им прилагане. Трябва да се има предвид, че дори и най-щадящите избелващи средства могат да причинят изсушаване на кожата, което води до преждевременно образуване на бръчки и остаряване на лицето. Най-добре е подготовката за пролетните лунички да започне още в средата на зимата.

Маските се приготвят непосредствено преди прилагането им, поставят се на предварително почистеното лице за 15-20 минути и се снемат с тампон от марля или памук, напоени с вода. След това се поставя тънък слой крем. Маските се правят до избледняването на пигментните петна, но не повече от 30 на курс. Ако кожата е мазна, маската се прави през ден, при суха кожа – два пъти в седмицата.

За премахване на луничките не трябва да се използват кремове, съдържащи живак и кислородна вода, тъй като живакът има токсично въздействие, а кислородната вода може да предизвика мутации поради способността си да образува активни радикални частици. Макар че тези кремове вече са минало, преди да купите каквото и да било средство за премахване на луничките, внимателно прочетете неговия състав. Добре действат кремовете, съдържащи лавандулово масло, титанов и цинков оксид, екстракт от млечка.

Ефективни и най-щадящи средства за избелване на кожата са соковете от лимон, грейпфрут, кромид лук, френско грозде, кисело зеле. Добра е сместа от равни части вода, лимонов сок и оцет. Сухата кожа може да се избелва със сок от френско грозде. Петното се обтрива сутрин и вечер със сок, след това с гъста сметана и след 10 минути се измива с топла вода.

Най-лесният начин за избелване на кожата е маска от краставица. Свежа краставица се почиства, нарязва се и се поставя на лицето. Още по-голям ефект има използването на краставичен сок. Добри резултати дава и лимоновият сок. С клечка с памук, потопена в него, се намазва всяка луничка и след 20-30 минути се измива. Не бива да се използва лимонена киселина, която може да предизвика изгаряне на кожата. Маските от плодове, особено от малина и боровинка също дават добри резултати. Колкото по-свежи са плодовете и зеленчуците, толкова по-ефективно действат. Продуктите, расли на открито, също имат по-силно действие от тези, отгледани в парниците.

Една от най-ефективните е маската с хрян и кисело мляко. Четвърт чаша кисело мляко се смесва с 1 супена лъжица овесено брашно и половин чаена лъжичка стрит хрян. Сместа се поставя между два слоя марля и се полага на лицето за 15-20 минути. По-слабо действаща, но “по-вкусна” е маската от градински ягоди, френско грозде или домати.

Вкъщи е удобно да се прилагат също кисело мляко и сметана. Киселото мляко се нанася на лицето вечер за 20-25 минути, след което се измива с хладка вода. За тези, които имат мазна кожа, е полезно да я обтриват с тампон с 3-4-дневна суроватка от мляко.

Кожата може да се обтрива и с отвара от магданоз. Зелената част на магданоза се измива добре, нарязва се ситно, залива се с гореща вода и се захлупва. След два-три часа се прецежда през сито или марля. Течността може да се замрази в хладилника, след което кожата да се обтрива сутрин или вечер с кубчетата лед. При малко количество лунички, а също при слабо оцветяване е напълно достатъчно сутрин и вечер кожата на лицето да се обтрива с оцет.

За любителите на загара се препоръчва прилагането на морковен сок. Така не само ще получат загар, но и луничките ще се забелязват по-малко на фона му. Два пъти дневно лицето и шията се обтриват със сок от прясно настъргани моркови, а след като изсъхнат, се прави масаж със зехтин. Чаша морковен сок с лъжичка мед веднъж дневно засилва ефекта от процедурата.

Луничките могат да се скрият и с умело подбрани съчетания на дрехите и грима. Известно е, че виолетовият и рижавият цвят се неутрализират. Ако облечете светлолилава блуза и лек шал в жълт цвят, луничките ще станат по-малко забележими. На лицето се нанася не много тъмен тониращ крем с SPF филтър, съвсем малко неярък руж на бузите и по слепоочията, след което то леко се напудря. За очите е подходяща цветна спирала – сива, зелена или синя. Червилото е в много внимателно подбран шоколадов цвят, тъй като неподходящият оттенък може да ви състари.

Преди да започнете усилено да премахвате луничките от лицето си, още веднъж помислете добре. Имайте предвид и това, че една голяма част от мъжете изпитват истински възторг от тях и смятат жените с лунички просто за неотразими.

06-19-2007, 07:58
kiselo mlqko

NightSky
06-19-2007, 08:39
Защо не им сложиш пудра, за да ги прикриеш?