PDA

View Full Version : Избора ми?Да ходя студент или не?!?



умникът
06-19-2007, 09:26
За първи път пиша в този раздел.
Проблема ми е следният:сега съм 11клас,завършвам елитно училище в профилирана паралелка.С течение на времето си попрецаках успеха,макар,че пак е доста добър-около 5.30,над 5.50 годишно може би.Имам всякакви оценки,както и да е.На някои класни имам 2-ки,3-ки и не ме трогва това,не мисля и че трябва.

Защо започнах да си прецаквам успеха:имам проблеми с майка си и баща си,миналото ми не е много цветущо,непрекъснато имам лоши спомени зад мен,които никога няма да прогоня може би.Нямам приятелка,приятелите ми са малко и всичките са тези с които дори не трябва да приказваш.Защо са ми приятели?Защото имаме общи интереси с тях,всичките искаме да сме богати и да си пооправим гадния живот,но това като,че ли няма да стане.

Аз съм по-различен от тях обаче,въпреки всичко аз съм отличник и съм умен,това много хора са го признали,дори нашите(които иначе не спират да ме обиждат).Спомних си и кво стана с другото по-умно момче като мен,той замина в чужбина,след като преди 2 години тук в България не го приеха никъде защото беше като мен и сега в чужбина просто си губи времето,дори не работи а живее при майка си.

След като станах на 18 години осъзнах много неща,най-вече,че всеки си плаща за грешките и си носи кръста,понякога плаща и за грешките на други.

Бих искал да отида студент и да си поставя ново начало в живота,да завърша,да си намеря престижна работа и да живея скучен и богат живот,без толкова много врагове,да имам грозна жена и тъпи деца и т.н.

И какво стана?Супер съм неподготвен,няма да ме приемат студент ако не се взема в ръце,нищо не знам.А и как да отида студент?Аз не съм като другите.Няма да отида,майка ми и баща ми да ми плащат таксите и да се радват през дните които се виждаме.Живота ми ще стане ад,ако те случайно плащат,няма да спрат да ми натякват,може би цял живот,тормоза няма да спре никога.Няма да бъда от студентите ,които се забавляват,а мрачен зубър с много проблеми и ще се скапа съвсем психически.

Толкова съм зъл,че и гадже нямам и много шансове пропуснах,да бях станал професионален боксъор с моята физика(имайки предвид и че се занимавах с бокс).

И какво става накрая,като се замисля нямам избор,няма да ходя студент,догодина завършвам,ще живея като гащник ако не удара джакпота и не виждам перспектива някога да бъда щастлив.

А се смеех на старите ми приятели,че са метъли,скейтъри,наркомани и т.н.Те поне се забавляват по свой начин,а аз в кво се превърнах-нервен,скучен,побъркан гадняр.

Вие как бихте постъпили на моето място?Ако може някой поне мислено да се постави на него...
Всичко опира до това,че ако искам да отида студент,трябва сега да спра да правя каквото и да е,дори и малкото неща ,които ми харесват и да уча.И какво ще стане?Ще профукам още 5 години от живота си в учене,ще взема диплома и може би ще стане безработен вишист,както много.А и наште биха се радвали ако уча,за първи път открито казвам,че искам да ги нараня,не искам да уча,искам да им правя на пук,да бъда това ,което те не искат да бъда.
Знаете ли защо го правя?Защото най-хубавите ми детски години и тинейджърски минаха в скандали и тормоз,тормоз за учене,после вече аз сам започнах да си правя проблемите,но поне сам си ги правех бяха си моите проблеми...Исках да се изнеса от нас,веднага щом стана на 18,това не го направих.Все едно ,че всичкото ми желание се изпари за каквото и да е,нищо не ми се прави,тая сутрин даже не искам и да бъда богат и да карам яка кола,не искам да виждам приятелите си,не искам и гадже,всички хора ме разочароваха,разочарован съм от себе си дори,преди бях издокарам пич,а вече ме мързи да се обръсна,цяла седмица не съм се бръснал,главата ми също не е обръсната,нито прическа имам.Ето в това се превърнах.

И с живот като моя как да мислиш да ходиш студент и да се забавляваш?Изобщо предлага ли ти изобр съдбата?
Ако някой ми прочете цялото това съчиние,ще се радвам да даде някакъв съвет или поне да каже нещо.Наистина съм отчаян хора,хвана ме яката депресия :cry:

IlLuSi0nS`
06-19-2007, 10:01
хм.. ами прочетох го.. и знаеш ли кфо си мисля.. мисля си, че прекалено се вживяваш.. не ти знам проблемите с ваще, обаче съм сигурна, че не ти мислят лошото и биха ти помогнали ако решиш да учиш.. ха знаеш ли, аз имах подобен проблем преди месец - завърших 12кл и трябваше да реша какво да правя с живота си.. това е.. излизаш от системата и си свободен.. можех да правя всичко - да почна работа в родния си град, да отида да работя в друг град, да живея дори в друг град или.. да уча.. е с малко разговори с майка ми реших, че най-мъдрото решение е да уча.. все пак това ти дава повече възможности, защото без образование какво? да стана чистачка, шивачка, стриптизьорка.. ами не мерси.. предпочитам поне да опитам да бъда нещо повече.. ест няма гаранция, че няма да се озова до такова положение, но поне ще съм опитала.. колкото до приятелите и гаджето.. това ти си го знаеш, друг не може да ти помогне.. мога само да ти кажа, че единственото, което трябва да откриеш е онова, което ти доставя удоволствие в иначе шибания свят и да откриеш щастието си сам, както ти сметнеш за добре.. и никога не мисли за миналото, не се тревожи за бъдещето, а живей в момента.. и да не те ебе.. пийс

06-19-2007, 10:04
Мен пък баща ми ще ме изгони от вкъщи, ако не вляза.

умникът
06-28-2007, 12:50
Мен пък баща ми ще ме изгони от вкъщи, ако не вляза.

Аз пък не се страхувам да ме изгонят.
Мога да си намеря работа и квартира,ще живея като клошар първоначално,ще ми е тежко,но сигурно ще се оправя.
Не знам,просто избора ми е много тежък,получава се рязка промяна в живота ми и така става ,че започвам без нищо,само себе си имам...

RoyTheReaper
06-28-2007, 14:36
Според мен трябва да изчакаш известно време да ти минат филмите, в които си се вкарал и пак да обмислиш ситуацията.

belerofone
06-28-2007, 17:40
Zdravei UMNIKAT ,
pro4etoh vnimatelno post-a ti i sam vpe4atlen....
Parvo iskam da zapo4na s tova 4e si razli4en....bravo 4e go osaznava6 ... Ostanah oba4e s vpe4atlenieto 4e za teb tova e ne6to lo6o....Mislq 4e tova e hubavo....razli4nostta ti dava drug agal na vijdane i osven tova te pravi po silen....Osven tova razli4nostta se priema mn trudno.....no se priema.....i horata koito go napravqt 6te te ocenqt....
Zabelqzah 4e ima6 mnenie za sebe si.....tova e mn vajno....ti kazva6 kolko si umen i ot pro4etenoto mislq 4e go dokazva6.....Tova e golqm plus...i ti go znae6...na dali e neobhodimo da ti go kazvam az....
Za4udih se oba4e kogato pro4etoh tova 4e kato si navar6il 18 si osaznal 4e vseki ponasq gre6kite si i nosi krasta....ne sam siguren za teb kakvo ozna4ava no ne mislq 4e 4ovek e sposoben da dopusne tolkova seriozni gre6ki koito da ne mogat da badt popraveni....ne moga da ti go dokaja va foruma no moga dati dam mnogo primeri....az sa6to kato teb sam stignal do tozi izvod.....makar i po rano...
Spomenava6 i studentstvoto kato novo na4alo....az tazi godina zavr6ih i sega kandidatstvam...bez da te obezkurajavam no ako ima6 tolkova lo6i spomeni kolkoto kazva6 ot minaloto si dali 6te uspee6 da postavi6 novo na4alo...Az sigurno razbiram ideqta ti po dobre ot koito i da bilo ...V kraina smetka 4ovek ima nujda da zabravi vsi4ko za da zapo4ne d jivee nali taka....
Posle napsia za nepodgotvenostta.....dori da ti kaja 4e e taka sas vseki edin ot nas....na dali 6te mi povqrva6...vse pak ne me poznava6....No opita koito predstoi da natrupa6 SAM bez tvoite roditeli 6te te podgotvi....
Upla6ih se oba4e kogato pro4etoh 4e se smqta6 za nerven sku4en pobarkan gadnqr......Ot moq gledna to4ka tova ti e vtalpeno ot roditelite ti...ti sam kaza 4e te obijdat postoqnno....razbiram te makar sega da ne mi vqrva6....Tova e jalko ako naistina vqrvca6 za sebe si tova koeto si napisal....
Radvam se oba4e 4e ne si napusnal kogato si navar6il 18...Smqtam 4e si postapil pravilno...makar na teb da ne ti se vijda taka....spokoino 6te iam6 vazmojnostta da se dokaje6 kakto na sebe si parvo taka i na roditelite si....samostoqtelnostta 6te ti se vijda koto ne6to ogromno kogato q pridobie6 i edva togava 6te vidi6 istinskite si 4erti ...kogato nqma roditelskoto ograni4enie....
Bih ti napisal o6te mnogo no na dali 6te ti se 4ete....
Bih se radval ako mi otgovori6 .....Ako iska6 moje i na LS....
Pojelvam ti uspeh i spokoistvie....

belerofone
06-28-2007, 17:42
O da zabravih.....OTIDI I BADI STUDENT....makar da ne e po toav koeto iskat maika ti i ba6ta ti.....No za tiova nqkoi drug pat..:)

Kianna
06-28-2007, 21:31
УЧИ!КАНДИДАТСТВАЙ!

Seducti0n
06-29-2007, 05:20
Каквото и да става в живота ти,никога не загъбвай учението.Сегаможе би не го осъзнамаш,но след време ще разбереш,колко важно е образованието за един човек.Работа винаги,ще се намери,стига човек да има желание,но за да бъде тя доходоносна и почтена трюбва да имаш и нужните знания в даден област.Успех. :wink:

умникът
07-02-2007, 15:42
Belerofone много ме хвалиш,аз съм просто един безскрупулен младеж ,който използва интелекта си с цената на всичко за да си оправи шибания живот.
Вярвай ми,видиш ли ме на живо не би ме харесал изобщо.
Като,че ли за момента избирам работата,а после ако мога ще завърша и ще измисля какво.
Иначе благодаря много за добрите думи и съветите!

sh3_1s_7h3_0n3
07-02-2007, 16:27
Я, горе главата! Хвани се учи сериозно, изкарай и 12ти клас високи оценки (те може да замажат някой др твой издън в у-ще) изкарай добра диплома... кандидатствай... ако можеш ходи на уроци, ако ли не има книжки с теми, с тестове, с каквото си поискаш... вземи си учи, упражнявай се, но БЪДИ СТУДЕНТ! Лятото се хвани на работа, изкарай малко пари. Започни 12ти клас...наблегни сериозно на ученето, влез някоя хубава специалност, след изпитите пак започни да работиш макар и за месец. Стъпи малко на крака. Докажи на вашите, че знаеш и можеш. Дори и да не го оценят, важното е ти да си доволен от себе си, да си удовлетворен от собствените си постижения. Хубаво е да има някой, който да те подкрепя... но при липса на такъв, струва ли си да се самосъжаляваш заради това?

Сядаш си на *задните части* -=> учиш здраво! -=> приемат те, където каквото искаш -=-> после се хващаш тук-таме на работа малко... -=> стъпваш си на краката -=> и не се оплакваш!

Животът е хотел, а колко звезден - сам решаваш! 8)

Той само те калява! Не му се давай! Опитва се да те тъпче, но ти му покажи кой командва парада! :wink:

Айде! Със здраве! 8)
...и умната!
Хакуна Матата! 8)

belerofone
07-02-2007, 20:56
Belerofone много ме хвалиш,аз съм просто един безскрупулен младеж ,който използва интелекта си с цената на всичко за да си оправи шибания живот.
Вярвай ми,видиш ли ме на живо не би ме харесал изобщо.
Като,че ли за момента избирам работата,а после ако мога ще завърша и ще измисля какво.
Иначе благодаря много за добрите думи и съветите!

Здравей Умникът ,
Това , което написах е това което мисля.Казваш ми , че си един безскрупулен младеж...Съжалявам но не мога да го повярвам а и не искам...Казваш , че използваш интелекта си , за да оправиш шибания си живот...Използвай го и сега и си помисли дали бих ти написал това ако си мислих че си толкова ужасяващ какавто се описваш...
Умникът...това което ми казваш , че ако те видя няма да те харесам...Уверявам те , че няма начин...Не те познавам но от това което си ми написал вече ми доподаш...Вероятно не ми вярваш...аз съм просто от другата страна на компютъра...Готов съм да ти докажа на живо думите си...
Бих се радвал ако ми отговориш....
Стискам ти палци и подкрепям това , че работиш...дано само да не го правиш , зада забравиш нещо....
Ако имаш нужда да си поговориш с непознат аз съм насреща...А и винаги има Скайп и мейл...
Успех и всичко най....

belerofone
07-03-2007, 15:48
Умникът ,
имам един въпрос към теб...Малко след като прочетох отговора ти открих едно противоречие...Въпросът ми е точно за него...Казваш , че си умен и аз вярвам , че е така...Казваш , че използваш интелекта си да оправиш живота си...Но темата ти е ДА ХОДЯ ЛИ СТУДЕНТ...
Не рабирам как ще си оправиш живота ако не отидеш студент...Ако се откажеш някак си все едно се отказваш от идеята да използваш ИНТЕЛЕКТА да си оправиш живота...
Ако искаш бих се развал да ми отговориш...
Всичко най....

07-03-2007, 17:54
Момче, не съм ти чел полвината измишльотини де си нахвърлял, защото бяха пълни глупости на търкалета... Тормоз, бла, бла, бла... "Искам да съм студент"... "не искам да уча"... "искам да нараня наще"...
Ми к'во мога да ти кажа. Може да не станеш студент. Работа ще си намериш - общ работник (строежи, дърва и така)... Тази работа на всичкото отгоре не е толкова зле платена... Спокойно можеш да изкарваш като за начало 600 кинта месечно после повече. Ще си съдираш гъза от бачкане, но ще преживяваш доволно.
Ако пък ти се учи можеш да станеш студент. Влизането не е проблемно. Въпроса е специалността. За хубава специалност трябва 12 клас да си съдереш гъза от учене. Не е проблемно, че нищо не знаеш. Те кандидатстуденските неща се учат основно за няколко месеца интензивно учене. За цяла година, ако си умен както се хвалиш може да минеш материала от 1-12 клас, по които ще да е предмет и да имаш поне 5.50, на който и ще да е изпит. Това със средноколичество зор. Ако искаш някви измислени специалности в измислени университети тогава може и да не учиш - ще те приемат. Като знам какви малоумници влизат и после завършват...
Може да учиш задочно... Пълна простотия за мен, ама ще имаш диплома после...
Дали си заслужава да учиш? Труден въпрос. Като цяло висшето ти дава повече перспективи, но ако си карък може такива перспективи никога да не изникнат при теб. То в наща "мила страна" к'во очакваш. Някви малоумни бачкатори изкарват по 5000 хиляди месечно, защото лепят плочки в кенефи или слагат някви дограми. А хора с две висши де работят научни дейности получават 300 лева...
Така че помисли над единствения въпрос. Учи ли ти се? Ако не заебавай всякви висши.

умникът
07-04-2007, 15:51
Гост,много правилно го каза!
Не ми се учи!Не виждам смисъл просто,това е проблема.
Видял съм какво означава да имаш пари,имам супер неграмотни приятели,които карат коли за по 40-50 000лв,разни градски отрепки карат за по 10-15 000лв,всеки ден им е празник ,а нямат елементарно възпитание и обноски.Не им завиждам,мразя ги!
За какво ми е да уча?Досега като съм учил получих ли нещо в замяна?Нещо добро?НЕ!
Няма перспектива за учените хора в тази смотана страна и нищо няма да се оправи,защо по дяволите само си тровя нервите?!Пуснах тази тема ,защото още не бях решил,просто в ученето виждах добър шанс да се разкарам от нас и от града и да намера начин да живея някакъв смотан и спокоен живот.Уви няма как да стане.
Обаче ми се иска да го пробвам студентския живот-лекции,ядене,пиене,купони,р азлични гаджета,ама и това няма да пробвам,защото той е за пичовете с "мощни родители".

п.п.Само не разбрах защо почна с упреците към мен?Аз какво съм виновен,че живота ми е такъв шибан и пиша за толкова лични проблеми във форум пълен с непознати.Мой човек,няма никакви измишлъотини в това,което съм написал.Не ти пожелавам да изпиташ някога нещата през които съм минал и да изпиташ гнева и товара на самотата.

belerofone
07-04-2007, 16:16
Гост,много правилно го каза!
Не ми се учи!Не виждам смисъл просто,това е проблема.
Видял съм какво означава да имаш пари,имам супер неграмотни приятели,които карат коли за по 40-50 000лв,разни градски отрепки карат за по 10-15 000лв,всеки ден им е празник ,а нямат елементарно възпитание и обноски.Не им завиждам,мразя ги!
За какво ми е да уча?Досега като съм учил получих ли нещо в замяна?Нещо добро?НЕ!
Няма перспектива за учените хора в тази смотана страна и нищо няма да се оправи,защо по дяволите само си тровя нервите?!Пуснах тази тема ,защото още не бях решил,просто в ученето виждах добър шанс да се разкарам от нас и от града и да намера начин да живея някакъв смотан и спокоен живот.Уви няма как да стане.
Обаче ми се иска да го пробвам студентския живот-лекции,ядене,пиене,купони,р азлични гаджета,ама и това няма да пробвам,защото той е за пичовете с "мощни родители".

п.п.Само не разбрах защо почна с упреците към мен?Аз какво съм виновен,че живота ми е такъв шибан и пиша за толкова лични проблеми във форум пълен с непознати.Мой човек,няма никакви измишлъотини в това,което съм написал.Не ти пожелавам да изпиташ някога нещата през които съм минал и да изпиташ гнева и товара на самотата.
Здравей Умникът...
Това , което ГОСТ ти е написъл е неговото мнение...Дали другите го споделят ще кажат те...Аз не го споделям...
Знаеш ли , това че досега не си получил възвращаемост на положениете усилия нищо не значи...Всички повтарят , да влагаш в сиби си да влагаш и после да видишщ резултата...Ако това е проблема значи никой не може да ти помогне...
Умникът не мисля , че критерии са колите...това е материалната страна на нещата...Това не те парви щастлив...Ти би ли имал по различни спомени ако караш Порше...
казваш , че не пожелаваш на никого това през което си минал...Нека те попитам нещо...Твой приятел да се разболявал от ХИВ ...А случайно да си виждал твой близък да е умирал...А да си изпадал в хипергликемична кома....Случайно някой покрай теб да е бил пребиван до смърт и да го водиш в болницта в два през ноща....Надявам се отговора ти да е НЕ...защото аз съм минавал през всичко това....
Колкото до живото студенския живот...пожелавам ти да те промени в положителна посока ...Защото повярвай ми той не е за "мошни" родители...Не знам как си изградил това мнение за заобикалящия те свят...Няма и да те питам защото няма да ми отговориш...Но някак си си мисля , че не го отразяваш както е в действителност...
Отвори се пред приятелите си или си намери нови който да те приемат такъв какъвто си...
За сего от мен толкова...Вече не се надявам на обратна връзка от теб...

Бъди искрен и се усмихвай повече...

умникът
07-05-2007, 17:58
Belerofone,отговора е да.
Водил съм майка ми в болницата,след като баща ми и е счупвал носа,повече от 1 път е било това,посреднощ беше да.
Някои мои приятели починаха при тъпи инциденти,мои роднини починаха от лекарски грешки,бяха млади не пенсионери.
Баща ми и мен е удрял,така ме беше подредил,че не трябваше 10 дена нищо да правя,лекарски забрани имах.
Лека полека останах без истински приятели,караме се за пари с тях.Защото всички искат пари и винаги те преебават.Не ме бива в правенето на добро впечатление,нямам приятелка,непознатите странят от мен.Напоследък съм недоволен от себе си,идва ми да натисна газта до дупка и да се удара в някоя стена.просто не мога повече.
Къде да хода бе мамка му?Нямам хубаво минало,кофти настояще и никво бъдеще.Станах шибана депресия,не мога да се гледам,искам да се разкарам някъде където никой не ме познава.