PDA

View Full Version : Отговори на теста по Бел за 7ми клас- ТУК



Muse_of_Madness
06-19-2007, 14:16
http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/documents/kluich_test_bel-2007.pdf
Точно една грешка имам.... бааааси, шибана работа...

SunnyG
06-19-2007, 14:25
А самите въпроси някъде има ли ги?Брат ми сега кандидатства и нямаме въпросите,казва че не са му ги дали.

Muse_of_Madness
06-19-2007, 14:28
http://mon.bg/opencms/export/sites/mon/documents/test_bel-2007.pdf

lookatme
06-19-2007, 14:39
благодаря,ама нещо не ми се отварят!какво да направя?

ProstoAz
06-19-2007, 14:41
благодаря,ама нещо не ми се отварят!какво да направя?
Да си инсталираш Acrobat Reader. :wink:

06-19-2007, 15:31
Има ли някой от Испанката?да го питам с какви оценки е влезнал, щото аз имам 7 грешки на теста ](*,) , а на преразказа ще имам некъде към 19. мн ли е зле ](*,)

SweetYGirL93
06-19-2007, 15:42
Знаете ли кой въпрос колко точки носи и как се оценява ???

06-19-2007, 15:45
Аз искам да питам дали някой може да ги копни тук въпросите и отговорите щот компа и е мноо стар и не става да си преинсталирам компа плс много ви моля важно е

06-19-2007, 15:46
ще съм много благодарна, ако някой успее да намери скалата за оценяване! (брой точки--> оценка)

sladko_f
06-19-2007, 16:48
ще съм много благодарна, ако някой успее да намери скалата за оценяване! (брой точки--> оценка)
Az sa6to!!!

Reed
06-19-2007, 18:04
Ее мерси много наистина : )

06-19-2007, 18:25
13 gre6ki imam, YESSSSS! ;):):) mn se radvam! :)

06-19-2007, 18:45
auch.......

06-19-2007, 19:33
Деа,и аз имам 7 грешки,и то ебати тъпите :smt013 Напрау ше се изяяяяяяяям....Изобщо на последните въпроси не съм забелязала голееемите тлъсти черни букви "НЕВЯРНО".А относно глаголното време съм писала "неопределително" вместо "неопределено"...Тва е щот си ги редувах в главата "предварително...неопределе о...прадварително...
неопределително).А колкото до преразказа...забравих му името на шибания Делчо каруцаря и пропуснах да кажа,че пича в същност се кава Найден,а му викат Нешко Татарчето,защото е черен. ](*,) Защо бее...просто съм бясна на себе си!Ако някой намери скалата за оценяване ще го обичам много,но аз я търсих и нещо не се намерихме.

SupremacyGirl
06-19-2007, 20:13
Уф шибаноо..
Имам 4-5 грешкиии..
А преразказа ... :lol: оплескала съм времената малко, иначе сичко си казах подробно с имена и т.н. ...

06-19-2007, 20:52
Деа,и аз имам 7 грешки,и то ебати тъпите :smt013 Напрау ше се изяяяяяяяям....Изобщо на последните въпроси не съм забелязала голееемите тлъсти черни букви "НЕВЯРНО".А относно глаголното време съм писала "неопределително" вместо "неопределено"...Тва е щот си ги редувах в главата "предварително...неопределе о...прадварително...
неопределително).А колкото до преразказа...забравих му името на шибания Делчо каруцаря и пропуснах да кажа,че пича в същност се кава Найден,а му викат Нешко Татарчето,защото е черен. ](*,) Защо бее...просто съм бясна на себе си!Ако някой намери скалата за оценяване ще го обичам много,но аз я търсих и нещо не се намерихме.

Се едно аз тва съм го писала!Абсолютно същото е при мене.Ако бех прочела хубаво въпросите щех да имам към 3 грешни ](*,) ](*,) ](*,)
Толкова се дразня са на себе си, че направооо...... :smt019

shadow4e
06-19-2007, 20:52
Бети, браво! 4 грешки наиситна са малко, но като гледам този тест наиситан е бил лесен и поне оценяването е реално, а не преди както аз влизах с тема.

Относно преразказа, г-нът ни по литература ни каза, че е нормално да сте объркали времената специално за в началото.
Ще ти стискам палци да си изкарала висока оценка :)

SupremacyGirl
06-19-2007, 21:08
^ Еее мерси Лили :)
Иначе.. теста окей нали.. ама преразказа ме е яд, щото нали като се пише в 1 лице, ед.число ( както беше сега ) се преразказва в минало свършено .. а аз съм редувала и малко сегашно историческо :lol: иначе моментите мисля, че ги предадох както трябва.. не знам.. абе той теста нали носеше 75 точки, а преразказа 25? :-s :-k

jumaji
06-19-2007, 21:14
абе той теста нали носеше 75 точки, а преразказа 25? :-s :-k
Да

SupremacyGirl
06-19-2007, 21:20
Мдаа.. а някой да има представа от колко точки е 5.50 ?

jumaji
06-19-2007, 21:25
Мдаа.. а някой да има представа от колко точки е 5.50 ?
22.Не е при мене вестника да проверя със сигурност, но трябва да ми се довериш :mrgreen:

SupremacyGirl
06-19-2007, 21:28
ъ. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Как 22 бе?!@$$
Чакай сега .. искаш да ми кажеш че за да имаш 6, тряя да имаш 22 точки??? :shock: :shock:


или по скоро съм прекалила с пиенето...

jumaji
06-19-2007, 21:37
ъ.да.
25 и 26 са (6).25 е (5.75), а 24 е (5.50).неска ги гледах утре сутринта пак ще ги погледна ама така го помна :-k

SupremacyGirl
06-19-2007, 21:41
уау...
ма некво нереално ми се струва бе..
макс точките са 100 .. помисли логично - ако имаш 26 точки да имаш 6/... ?!

Нищо де, утре като чекнеш пиши,плс :)

jumaji
06-19-2007, 21:47
чакай бе кво написах аз...кви 26 точки ме гонат ](*,)
Боже Боже...начи мисълта ми беше че 25 и 24 са за шестица 23 за 5.75 и 22 за 5.50.Утре като вида ше пиша, че ако не се спра сега, кой знае кво още ще изръса...

shadow4e
06-19-2007, 21:48
Е толкова са точките сигурно само за преразказа. То по принцип по нормалната система 50 точки трябва е двойка. Озеняването почти навсякъде се прави или поне е редно да се прави като 51% вярно попълнени/написани неща - тройка и нагоре вече при различните си е различно. Но със сигурност, ако общите точки са 100, 25 не е за 5,50, то в такъв случай всички освен ще имат над 5,50 :)

Violenza
06-20-2007, 06:22
Е толкова са точките сигурно само за преразказа. То по принцип по нормалната система 50 точки трябва е двойка. Озеняването почти навсякъде се прави или поне е редно да се прави като 51% вярно попълнени/написани неща - тройка и нагоре вече при различните си е различно. Но със сигурност, ако общите точки са 100, 25 не е за 5,50, то в такъв случай всички освен ще имат над 5,50 :)
Да, това са точките за преразказа.
За теста зависи по колко точки е грешният въпрос.

Аз вчера като си видях резултата се разочаровах...
Имам 4 грешки.
За 2-та въпроса много се колебаех и трябваше да си пиша другия отг ама... :smt013

Е, минало е вече... ся зависи от преразказа...

drawers
06-20-2007, 06:27
Не бе, jumaji говори за преразказа. За да имаш 6.00 на него, трябва да имаш 24 или 25 точки. Иначе скалата за оценяване на 100-те точки още не е обявена. Чудя се какво ли чакат... малко ме притеснява това.... Да не би да гледат първо резултатите и ако са високи, оценяването да стане още по-строго...

Мен ме е яд, че имам 3 грешки, а можех да имам и 1... а останах последна в залата, 5 пъти си проверих всичко, не намирах грешки, а сега като си проверя, можех да имам само 1 грешка.

На преразказа изгубих адски много време за подробен план - случайно да не забравя нещо. Така ми остана по-малко време за писане. Изписах много, нооо... не ми остана време за редактиране - само за един бегъл прочит да изгладя стила. Гледах да побера всичко и съм написала нещо, което дидактическата задача не позволява. Онова, че са го намерили преди шест години - той не е бил свидетел на действието, но аз го преразказах на -л. И се получи "намерили са ме". А в текста няма поддатка, че той знае, че са го намерили. Ех, дано това да ми е грешката.

Имаше и нещо друго, което ме притесни. Имаше една задача със свободен отговор - 'бъдеще време в миналото'. Ами без да исках написа едно много смешно "О" и го повторих с химикалката. Дано не го счетат за някакъв знак и да не ми анулират работата...

Ех........

RhytmiX
06-20-2007, 06:29
http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/documents/kluich_test_bel-2007.pdf
Точно една грешка имам.... бааааси, шибана работа...
Brato ti 7 klas li si bil sq be :shock: ??? Misleh 4e si po-golqm..

Violenza
06-20-2007, 06:32
Имаше и нещо друго, което ме притесни. Имаше една задача със свободен отговор - 'бъдеще време в миналото'. Ами без да исках написа едно много смешно "О" и го повторих с химикалката. Дано не го счетат за някакъв знак и да не ми анулират работата...

Ех........
Едва ли.
Аз по много странен начин си поправях грешкте на преразказа... :lol:
Ше го разберат де...
Но те за такива неща ако анулират... всеки греши, те ще трябва на половината седмокласници да анулират тестовете за 'знаци'.

sexy-macka
06-20-2007, 08:38
Имам 15 грешки.Това за колко е ?

Ulety
06-20-2007, 08:59
Имам 15 грешки.Това за колко е ?

И аз имам 15 грешки...моля ви,напишете скалата...плс умолявам ви...
Не искам да ви занимавам с моите проблеми .. обаче мие много гадно,защото съм почти сигурна,че няма да ме приемат никъде...

06-20-2007, 09:59
15 грешки е трагедия,верно си е.АЗ иам 2 и пак мисля че неа ме приемат никъде :cry:

RhytmiX
06-20-2007, 10:00
15 грешки е трагедия,верно си е.АЗ иам 2 и пак мисля че неа ме приемат никъде :cry:
:shock: Maleee vie 6te mrete v adskiq pukul s takiva misli hora :shock: Az ako bqh na va6eto deredje 6tqh da se kefq ako iam 2 gre6ki !!! :-D

06-20-2007, 10:05
Umiram si prosto.Wie za pet gre6ki prawite problem,a az kato imam 15?Ide mi da umra.

RhytmiX
06-20-2007, 10:26
Umiram si prosto.Wie za pet gre6ki prawite problem,a az kato imam 15?Ide mi da umra.
Sry ne mojem da te spasim=RIP [-o<

jumaji
06-20-2007, 10:42
Не са пуснали скалата за оценяване от МОН.А уж вчера следобяд щяха да я сложат :smt013 .Са се притеснявам че първо ще проверят работите и като видат колко голям успех имат 7клас тая година, ще оценяват мн по-строго.И както съм с 7 грешки ... ](*,)

RhytmiX
06-20-2007, 10:55
Не са пуснали скалата за оценяване от МОН.А уж вчера следобяд щяха да я сложат :smt013 .Са се притеснявам че първо ще проверят работите и като видат колко голям успех имат 7клас тая година, ще оценяват мн по-строго.И както съм с 7 грешки ... ](*,)
Moli se taq godina pokolenieto da e po-tupo [-o< :-D

jumaji
06-20-2007, 10:57
Бе моля се да вляза в Испанската, а не чак толкова поколението да е тъпо :lol: . А иначе с всяка изминала година децата стават все по-тъпи и по-тъпи :mrgreen: (тва същност не е смешно)

RhytmiX
06-20-2007, 10:59
Бе моля се да вляза в Испанската, а не чак толкова поколението да е тъпо :lol: . А иначе с всяка изминала година децата стават все по-тъпи и по-тъпи :mrgreen: (тва същност не е смешно)
"Homus homini lupus est" ili prevedeno na BG : " 4ovek kum 4oveka e vulk" ;)

jumaji
06-20-2007, 11:03
"Homus homini lupus est" ili prevedeno na BG : " 4ovek kum 4oveka e vulk" ;)
ъъъъ...вярвам ти щом казваш 8-[

06-20-2007, 12:35
Аз също имам 15 грешки, но не от незнание а от притеснение беше ме срам да кажа,че имам 15 грешки, но виждам,че има и други такива нз обаче в Варна мисля,че повечето ще влезем.

Muse_of_Madness
06-20-2007, 13:00
"Homus homini lupus est" ili prevedeno na BG : " 4ovek kum 4oveka e vulk" ;)
ъъъъ...вярвам ти щом казваш 8-[
Да, така е, макар че в преводите съм го чела "Човек ЗА човека е вълк". Има голяма разлика.

malko mace
06-20-2007, 13:19
Az pak imam 16 grechki,ama sam 6 za 7 klas i chte kandidatstvam dogodina!Napravih testa edinstveno ot interes!A i niakoi ot sgrechenite nechta gi znaeh,prosto ne misleh dostatachno,a i kak da mislia sled 5 chasa na kompa predi tova :-D !Zatova se pravi na sveja glava sutrin!A i ne sam uchila po nichto ot mesec,kamoli da pregovariam :lol: ...Na chast ot vaprosite pak niamache nikakav chans da otgovoria,zachtoto prosto ne sam chela ochte tezi proizvedenia! :roll:

magesniko
06-20-2007, 13:29
абе вас малдите много ви ралигавиха ми се струва,тестчета,преразказч ета ааамаха.Аз преди 4 години като кандидатствах,съченение разсъждение разни простотии,едвам вързах 3. :lol:

free_cool_GirL
06-20-2007, 13:36
az p1k imam 9 gre6ki...a za prerazkaza ne zn....hora ima edna skala za ocenqvane koqto bqh 4ela v edin vestnik i naistina se polu4ava podhod16ta ocenka v zavisimost na to4kite....ne zn dali e mn vqrna ama po neq az s 9 gre6ki samo na testa bez prerazkaza tr da imam 4.28 a tva 4e nqkoi zada4i sa s po 2 to4ki a dr s 1 to4ka s16to go imah v predvit...zada4ite koito sa po4erneni sa s po 2 to4ki mislq a tezi s po mal1k 6rift s 1 to4ka...

Маргарет
06-20-2007, 15:13
На теста имам 2 грешки, но ги броя за 3, щото на едно мясно не съм сигурна какво точно писах.
На преразказа съм се оплескала просто. Ясно и очевидно е , че няма да почна така "Аз съм Найден, но ми викат Нешко Татарчено. Имам ослепителна усмивка , която се разпуква на лицето ми..." :lol: и т.н, но за какъв дявол не писах "Намерили са ме край гробището и баба Тиша ме е отгледала..."!?Просто тоя момент от гробището всички са го писали и май е трябвало наистина, ама аз нали съм си заплес... ](*,) Иначе преразказа ми почва от там , дето бабата го праща да иде за дърва и така нататък. После поне ми е вярно и точно 8)
Е, късмет на всички и дано да влезете където искате!!!

lqlqlqlq
06-20-2007, 17:10
"Аз съм Найден, но ми викат Нешко Татарчено. Имам ослепителна усмивка , която се разпуква на лицето ми..." :lol:

Мдааа,само дано си се сетила да преразкажеш в мминало свършено,както трябва да е :::

jumaji
06-20-2007, 17:34
тоя момент, дето бабата го е намерила, трябва да е в преизказно наклонение, щото Нешко не е бил свидетел, но са му разказвали.А иначе аз го почнах така ' Аз съм Нешко Татарчето.Сирак съм' (тва с усмивката и тия не съм го преразказвала)
Според мене е вярно, но нз

lqlqlqlq
06-20-2007, 17:41
Е,ест,няма как да кажеш аз БЯХ нешко.........все едно вече не е :lol:

Reed
06-20-2007, 17:58
тоя момент, дето бабата го е намерила, трябва да е в преизказно наклонение, щото Нешко не е бил свидетел, но са му разказвали.А иначе аз го почнах така ' Аз съм Нешко Татарчето.Сирак съм' (тва с усмивката и тия не съм го преразказвала)
Според мене е вярно, но нз
Аз съм го карала в изявително #-o

ice_cream_f
06-20-2007, 18:00
az imam 10 gre6ki i sum mn dovolna ,a prerazkaza si go prerazkazah podrobno samo4e zabravih kak se kazvaha geroite :-D

06-20-2007, 19:01
az imam 10 gre6ki i sum mn dovolna ,a prerazkaza si go prerazkazah podrobno samo4e zabravih kak se kazvaha geroite :-D
Ot kade si?

06-20-2007, 19:47
тоя момент, дето бабата го е намерила, трябва да е в преизказно наклонение, щото Нешко не е бил свидетел, но са му разказвали.А иначе аз го почнах така ' Аз съм Нешко Татарчето.Сирак съм' (тва с усмивката и тия не съм го преразказвала)
Според мене е вярно, но нз

i az taka po4nah iztarval sym neshtata koito toi nemoje da znae i daje kato go chetoha taq deto go chete mi e 4astna u4itelka i sled twa s neq govorih i tq kaza che netrqbva da se pishe :)

06-20-2007, 20:19
Чакайте,чакайте,ЧАКАЙТЕЕЕ!! !Върнете малко!!Как така минало свършено!!??!Значи ако е в сегашно историческо е грешно, така ли?Аре ве да го еба,никъде не го пишеше в помагалото ми,никъде не съм го чела,а тъпата пача дет чете текста каза,че "аз трябвало да знам"...и аз си помислих,че е логично да е в сегашно историческо,защото самият текст е в минало свършено.КАК Е ВЪЗМОЖНО БЕ ДА ГО ЕБА!?!?!?Оле ся ше имам двойка!!!никъде няма да вляза.... :cry: :cry: :cry:

SupremacyGirl
06-20-2007, 20:32
Е цялото ли си го прайла в сегашно историческо ? .. :?
То и аз така де, ама не вярвам да е двойка, щото нали се сещаш, че се дават точки и за други неща.. няма да е двойка,споко :) все ще вържеш някви точки.. пък и теста е по-важен ;)

06-20-2007, 20:46
Да...Винаги съм знаела,че по-голям карък от мен просто няма и ето го поредното доказателство.Да,дават се...Ама като сложим, че:
-Съм забравила да напиша,че е черен и че го наричат Нешко Татарчето
-Забравила съм да напиша,че в същност се казва Найденчо
-Забравих името на каруцаря и съм го замествала със "бащата на Трайчо","мъжът" и некви такива
-Вместо "годините и се ронеха като зърна от скъсана бреница" съм писала "годините и се редят като зърна на бореница"Да,в тва има извествен смисъл,но в текста е казано по различен начин...
И колко точки остават?Дали ще успея изобщо да хвана четворка?? :cry: :cry:
Да..теста..там имам седем грешки,вече казах на първата страница.Което би трябвало да е накъде към 5+,6- според една приятелка...А и не всички ще са оценени с по 2 точки...
Но не мога да повярвам,че съм се издънила така гадно на шибания преразказ.А тоя министър не можа ли да даде нещо изучавано бе ,мамичката му???Кви са тия трансформиращи преразкази,поне да беше предвиден поне един учебен час в цяяялата учебна програма,за да се говори за шибания преразказ.А то кво?Грънци,баце...

SupremacyGirl
06-20-2007, 20:53
Мда бе, абсолютно съм съгласна и те подкрепям, амаа бОли го министъра,че е шибано и абсолютно неприемливо.. нали ние го правим ? той само издава неква заповед и тва е ...
Аз още като чух, че ще има преразказ на изпита си казах че ще е голяма простотия,мамка му тва сме го учили в 3ти клас :shock:

Относно тва което си пропуснала..
1. Не е грешка, защото той от къде да знае, аджеба, че му викат Нешко защото е черен?! просто е знаел, че така са му викали.. даже ако питаш мене и е нелогично да знае как са го кръстили /въпреки че съм го писала/
2. Тва за каруцярат е кофти,да.. ама тва да ти е грешката, пък и си използвала синоними...
3. абе кви години бе, момчето откъде да знае на колко е бабата и как и текат годините :shock: според мен, тва тряя да се пропусне ..


А до колкото точките от теста, да, аз имам около 4-5 грешки, но ме притеснява, че скалата още не е излязла.. :smt012

06-20-2007, 21:06
3. абе кви години бе, момчето откъде да знае на колко е бабата и как и текат годините според мен, тва тряя да се пропусне ..
Според мен,цялата работа идва от ръката.Тя(бабката) остарява(годините...бла бла),ръката и се втвърдява и загрубява,но за мен тя е като пухена възглавничка...
Ъъъ в трети клас ние изучавахме всичко друго,но не и трансформиращ преразказ.
Заповед,заповед...да седне той да прави тест да го видим.А по математика какво ще е просто не ми се мисли...По цял ден решавам тестове и пак имам страшно много пропуски ](*,)
Нз...много се разстроих.А то само на себе си трябва да се сърдя.Ако бях прочела тъпите въпроси като хората,нямаше да имам грешки.А колкото до преразказа...ако бях потърсила още малко информация,щях да знам в какво време да го преразкажа.
ПП.Винаги съм обичала и ще обичам да го казвам:майната му на министъра!

06-21-2007, 08:03
Съгласна съм с всичко казано тоз министър на къв ми се праи а и аз забраих как се казва бащата на Трайчо и го замествах мисля че няма да вземат много точки

Violenza
06-21-2007, 09:25
Съгласна съм с всичко казано тоз министър на къв ми се праи а и аз забраих как се казва бащата на Трайчо и го замествах мисля че няма да вземат много точки

Че те за такова нещо едва ли ще ти вземат даже, не виждам логика. Не е грешка. И аз го писах бащата на Трайчо...

Колкото до времето - Е, не ви ли казаха, че когато е от името на герой е в минало свършено, а когато е от името на неутрален разказвач е в сегашно историческо.
2-ка няма да имате само заради времето. До колкото знам се отнем 5 точки.

А..то в началото и аз го писах друго време, но няма как да стане иначе.

drawers
06-21-2007, 09:46
тоя момент, дето бабата го е намерила, трябва да е в преизказно наклонение, щото Нешко не е бил свидетел, но са му разказвали.А иначе аз го почнах така ' Аз съм Нешко Татарчето.Сирак съм' (тва с усмивката и тия не съм го преразказвала)
Според мене е вярно, но нз
Аз съм го карала в изявително #-o


а в текста споменато ли е, има ли поддатка, че нешко знае това??? ::: :roll: :wink:




3. абе кви години бе, момчето откъде да знае на колко е бабата и как и текат годините според мен, тва тряя да се пропусне ..
Според мен,цялата работа идва от ръката.Тя(бабката) остарява(годините...бла бла),ръката и се втвърдява и загрубява,но за мен тя БЕШЕ като пухена възглавничка...

:wink:

06-21-2007, 10:25
Изчислих си точките от преразказа и са горе-долу и са 21-5,50.Което "леко"ме озадачава... :smt017 Пет и педесе....със сбъркано време...и разни попуски в описанията...Епа весело.

Според мен,цялата работа идва от ръката.Тя(бабката) остарява(годините...бла бла),ръката и се втвърдява и загрубява,но за мен тя БЕШЕ като пухена възглавничка...

Е да де,ама тъй като интелекта ми е подобен на този на галош,аз съм преразказвала в сегашно историческо.

а в текста споменато ли е, има ли поддатка, че нешко знае това???
А как по дяволите няма да знае,че е сирак и че се казва Найден? :roll: А за това къде са го намерили...има известна логика да знае,нали?Яяя,значи не съм единствената,която мрази министъра?Този факт ме кара да се чувствам част от едно голямо цяло. :mrgreen:

drawers
06-21-2007, 12:07
за това, че е сирак и че се казва найден не съм казала нищо.
в това, че би трябвало да знае, че намерен преди шест години може да има логика, но не можем да се позоваваме само на предположения, защото в текста трябва да е споменато, че той знае, за да го пишем.

п.п. и аз съм включила това в преразказа си ](*,)

06-21-2007, 12:53
И аз съм писала, че е сирачи и че са го намерили на гробището.Може би са му казали къде и кога е намерен, въпреки че не е споменато в текста. :-)

SweetYGirL93
06-21-2007, 12:54
Гостът бях аз :?

ThePowerOfLove
06-21-2007, 13:26
имам 5-6 грешни и много се радвам :roll:
Преразказа...горе долу,ама не е много подробен ,но всичко си е там само че не чак толкова с подробности :-k
Е и аз писах "преди шест години ме намериха...." надявам се,не е грешка

хейй
06-21-2007, 13:34
някой може ли да ми каже колко са кандидадстващите и колко свободни места има в Бургас ?

krisi_l@loka
06-22-2007, 19:28
тоя момент, дето бабата го е намерила, трябва да е в преизказно наклонение, щото Нешко не е бил свидетел, но са му разказвали.А иначе аз го почнах така ' Аз съм Нешко Татарчето.Сирак съм' (тва с усмивката и тия не съм го преразказвала)
Според мене е вярно, но нз
Що да не е свидетел, се пак той е бил там...мисля, че няма значение според мен трябва в изявително ;)

DeviL_AsS
06-22-2007, 21:37
Аз доколкото знам 26 точки от теста е за тройка :roll: А по добре да не казвам колко грешни имам на теста :::

ProstoAz
06-23-2007, 07:36
Разговорите по темата можете да продължите тук :arrow: http://teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=103064 ! :wink: