PDA

View Full Version : Straight edge



06-19-2007, 20:47
Накратко, това е една доста проста пънк философия: не пиеш, не пушиш, не друсаш и не правиш безразборен секс. Ужасени? Одобряващи? Дайте мнение.

06-19-2007, 22:32
Lame....знам какво е това...имах такъв период...за 2 месеца тъпа му работа...Ако ще живееш,живей атрактивно,не по скучен начин.

06-20-2007, 05:49
отвратително ми зву4и.

СКУ4НО всъшност.

просто НЕ е за мен.. още пове4е, 4е не слушам пънк.

06-20-2007, 11:08
е то кво остана да прави6?

06-21-2007, 09:18
ми, колкото до началото - тогава всичко е било доста различно. имаше ги и monor threat, и сцената. но това се промени. днес стрейт едж е много по-различно, по-крайно предполагам, все пак към етиката се добавига вегетарианството и веганизма /е, не за всички, все пак си е въпрос на личен избор/. в смисъл, всичко зависи от интерпретацията - дали някои гледа текстовете, или самия Иън Маккей. Забавното е, че той самият е казвал, че никога не е искал д азапочва движение или нещо такова, не иска д аго свързват със сХе, така че не е много уместно да се намесва принципът му за умереност. е, аз като еджър от вече доооста години винаги съм мислел, че out of step много по-точно и кратко обобщава:

Minor Threat - Out Of Step Lyrics

(I) Don't smoke
Don't drink
Don't fuck
At least I can fucking think

I can't keep up,
Can't keep up
Can't keep up
Out of step with the world

но това си е лично мнение.хич не съм усетил да не ми е забавно. ама то си е до хора.

айде, чао лапета, и умната.

Allmighty
06-24-2007, 02:30
Имам такъв приятел. Един от най-забавните хора, винаги в центъра на купона. Който свързва алкохола/цигарите/дрогата с това да не ти е скучно има проблем. Готино е освен това, че винаги ме кара вкъщи, понеже като не пие и просто винаги си е с колата :wink:

IlLuSi0nS`
06-24-2007, 10:05
хм.. не бих издържала и ден на такъв ад

naMy4Ho_KoTe
08-06-2007, 23:22
Хубавите навици удължават живота. А лошите го правят приятен!

Blacklisted
08-07-2007, 08:51
Не съм усетил да ми е скучно, вие само по тези 3 начина ли се забавлявате? Алкохол, дрога и цигари? Май не са еджърите тези, които се ограничават от към забавления... :roll:


Lame....знам какво е това...имах такъв период...за 2 месеца тъпа му работа...Ако ще живееш,живей атрактивно,не по скучен начин.
Защо изобщо си се опитвал? Ти си лейм :lol:

Една от най - забавните части е... раните часове на утрото, бил си на купонче, всички са се направили на прасета и копелета, правят всевъзможни простотии, а аз си умитам от смях :arrow: :lol: PRICELESS!

Темата защо я пусна тук :roll: сега ще има атаки от нашмърквалките :P

theEXPLOITED
08-11-2007, 21:12
НЕЗНАМ КАКВО БИХ ПРАВИЛА АКО ЖИВЕЯ ТАКЪВ ЖИВОТ ИЛИ ПО ТОЧНО КАК БИХ СЕ ЧУВСТВАЛА?ВЪОБщЕ НЕ СИ ПРЕДСТАВЯМ ДА ЖИВЕЯ НЯКОГА ТАКА МОЖЕ БИ ЗАщОТО НЕ МОГА.......

alkobalko
08-12-2007, 09:32
Не пуша, дори не съм и пробвала. Алкохол почти не пия, само по някога някой коктейл, за наркотици да не говорим. И безразборен секс не правя. И пак съм жива, и пак мога да се забавлявам и се чувствам удовлетворена от живота си.

08-13-2007, 22:25
Lame....знам какво е това...имах такъв период...за 2 месеца тъпа му работа...Ако ще живееш,живей атрактивно,не по скучен начин.
тва е най-тъпото изказване... не може да си стрейт едж 1 седмица или 2 месеца... тва не е е така решаваш че ше спреш 1 месец пиенето и цигарите и стааш стрейт едж.. щом го правиш така явно грам не си разбрал философията на цялото движение...
иначе по темата удобрявам напълно.. доста воля се иска, за да се постигне такова ниво на самоконтрол =D>

DevilWish
08-13-2007, 22:44
Пфуу ся съм така от 1 месец и направоооо :| многоо затъпях

08-18-2007, 15:48
Чудя се как живеете направоооо..... ужасен живот - не е ли то да се надрусаш едно хубаво, да се напиеш едно хубаво... пууу ... живот....





Se7en, нищо друго

_PuNk`PrInCeSs_
08-18-2007, 16:35
аз живея така, като изклю4им пиенето на алкохол. то ми е май порока :lol: а ина4е съм доволна от живота си :-) имам достатъ4но емоции и преживявание, не мога да кажа, 4е е ску4ен