PDA

View Full Version : Интелигентни музиканти



Muse_of_Madness
06-20-2007, 09:16
Посочете изпълнители с висше не-музикално образовение... айде да ги видим колко са...

young_rich_famous
06-20-2007, 09:21
Български или чуждестранни ? :smt017

Sam90
06-20-2007, 09:31
Азис - зел е цял 7ми клас!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol:

хъх
06-20-2007, 09:32
Какво общо има тъпото висше образование с това колко си интелигентен?!?!?! :smt011

хъх
06-20-2007, 09:35
Представи си един музикат от "ку-ку" бенд например.Кажи ми ако си луд по музиката от малък и имаш възможността да учиш висше музикално или висше психология(примерно)кое би избрал?!
И какво общо има какво си завършил...Аз да не казвам какви колеги имам в университета дето не знаят коя година е създадена българдката държава,а учат право?!?

Muse_of_Madness
06-20-2007, 10:00
Български или чуждестранни ? :smt017
И българиски, и чуждестранни... и добре, едит-образовани музиканти...

Blacklisted
06-20-2007, 10:09
Вокала на Сленг(хм, Дими? :-s )е доктор доколкото си спомням.

machoka
06-20-2007, 14:28
Аз мога да направя обратното...

да ти цитрам никому неизвестни имена на хора, завършили висше музикално образование, които са невероятните музиканти но поради субективни или други причини не си ги чувал и никога няма да ги чуеш..

и са многократно по-музиканти от разни метъл боклуци и извратеняци, които само хъркат по сцената.

vikipf
06-20-2007, 14:30
и са многократно по-музиканти от разни метъл боклуци и извратеняци, които само хъркат по сцената.

::: ::: :::

Muse_of_Madness
06-20-2007, 14:35
Аз мога да направя обратното...

да ти цитрам никому неизвестни имена на хора, завършили висше музикално образование, които са невероятните музиканти но поради субективни или други причини не си ги чувал и никога няма да ги чуеш..

и са многократно по-музиканти от разни метъл боклуци и извратеняци, които само хъркат по сцената.
Да, естествено, г-н Модератор, с ваша светлост няма да споря, макар да грешите тотално...

SouL^*DiViNe
06-20-2007, 14:56
Аз мога да направя обратното...

да ти цитрам никому неизвестни имена на хора, завършили висше музикално образование, които са невероятните музиканти но поради субективни или други причини не си ги чувал и никога няма да ги чуеш..

и са многократно по-музиканти от разни метъл боклуци и извратеняци, които само хъркат по сцената.
хм...ти да не си колега музикант?Подкрепям мнението ти :!:

young_rich_famous
06-20-2007, 15:29
Български или чуждестранни ? :smt017
И българиски, и чуждестранни... и добре, едит-образовани музиканти...

В България, без да си завършил Музикално Висше Училище, не може да почнеш да пееш, освен ако не си мангал и пееш чалга ... пример Светла Иванова, Орлин Горанов, Глория и др. и др. много са, а за чуждестранните важи същото ... страшно много са има google използвай го и за който те интересува провери ... =;

Anger
06-20-2007, 15:35
Между другото,повечето метъл и рок музика е много по-сложна както солово така и ансамблово-композиционно от останалата най-вече комерсиална музика.Всичките тия House-чета техномузиката докараха един изключително елементарен вид на съвременната поп музика(имам впредвид популярната музика,към която спадат много от стиловете в момента),електронната музика замести повечето инструменти,много повече се залага на ефектите,отколкото на истинската музика,и общо взето за да станеш известен музикант(звезда) не ти трябва кой знае какъв талант :smt019 Това е много жалко... музиката затъва..... :smt011

06-20-2007, 16:15
Аз мога да направя обратното...

да ти цитрам никому неизвестни имена на хора, завършили висше музикално образование, които са невероятните музиканти но поради субективни или други причини не си ги чувал и никога няма да ги чуеш..

и са многократно по-музиканти от разни метъл боклуци и извратеняци, които само хъркат по сцената.
хм...ти да не си колега музикант?Подкрепям мнението ти :!:
Той ти е колега гей. Мачока педерас але але.

Disrespect
06-20-2007, 16:18
аз мога само да седя и да се смея :lol:

machoka
06-20-2007, 18:03
Аз мога да направя обратното...

да ти цитрам никому неизвестни имена на хора, завършили висше музикално образование, които са невероятните музиканти но поради субективни или други причини не си ги чувал и никога няма да ги чуеш..

и са многократно по-музиканти от разни метъл боклуци и извратеняци, които само хъркат по сцената.
хм...ти да не си колега музикант?Подкрепям мнението ти :!:

Mачок, тва от тебе най-малко го очаквах.. ;) В по-тежкия метъл има музика колкото има в класическата... визирам симфо-блек метъла..

В НИКОЯ друга музика няма толкова мисъл и проникновеност, колкото има в класическата.. но това е дълга тема, в която не искам да задълбавам. Просто ми повярвай - достатъчно наясно съм и не говоря наизуст.

machoka
06-20-2007, 18:05
Muse_of_Madness,
кажи де, кажи.. 'що па да не спориш точно с мен?! :roll:

die_die_my_darling_
06-20-2007, 18:17
Аз мога да направя обратното...

да ти цитрам никому неизвестни имена на хора, завършили висше музикално образование, които са невероятните музиканти но поради субективни или други причини не си ги чувал и никога няма да ги чуеш..

и са многократно по-музиканти от разни метъл боклуци и извратеняци, които само хъркат по сцената.
недей да се засягаш ама тва беше тъпо изказване .... ваша светлост( видях че така ти казват вече)

Blacklisted
06-20-2007, 18:19
Музиката със смисъл е ъндърграунд :)

06-20-2007, 18:20
Съгласен съм с мачока.

Кой - ти знаеш
06-20-2007, 18:29
Ясно е,че повечето ще сте против мнението на Мачока,защото тук всички сте метъли(ха-ха!).Веднага се засегнахте,а той каза истината.Изцяло го подкрепям.Мога да се съглася,че в някои метъл песни има мисъл,но повечето са едно ръмжене.


Музиката със смисъл е ъндърграунд

Как пък не.

06-20-2007, 18:33
Музиката със смисъл е ъндърграунд :)
Това, само по себе си е грешно. Не можеш да правиш такива обобщения за нищо. Звучи като "Жените са тъпи.".

Mo6no3
06-20-2007, 18:33
Мачок - Въпросните музиканти може и да са много добри, но в повечето случаи сами са си виновни,че не са използвали шанса си или не са работили здраво. Относно метъл боклуците и извратеняци погледни - може и доста да са по-слаби, но са използвали шанса си, а и има доста велики изпълнители в този стил. Пример Кристофър Йонсън (Китариста на Терион). Самият факт, че пише хубава музика за цял оркестър с по 100-200 музиканта говори дали тази "маймуна" не може да прави музика.


Иначе сега се сещам за Gza. Ако го броим за музикант (все пак е рапър), той е един доста интелигентен музикант.

Disrespect
06-20-2007, 18:33
Ясно е,че повечето ще сте против мнението на Мачока,защото тук всички сте метъли(ха-ха!).Веднага се засегнахте,а той каза истината.Изцяло го подкрепям.Мога да се съглася,че в някои метъл песни има мисъл,но повечето са едно ръмжене.


Музиката със смисъл е ъндърграунд

Как пък не.

е зависи...ако говориш за гор грайнд :roll:

Blacklisted
06-20-2007, 18:39
Провокирането винаги действа :lol:, но замислете се... класическата музика е underground днешно време... :) аз самия понаслушвам от време на време :)

machoka
06-20-2007, 18:39
Гледайте сега..

не съм против цялото метъл направление.. най-малкото защото съм слушал прекалено малко метъл...

но това, което съм чул ме е отчаяло... като някакви сектанти, няма грам музика.. всичко е грухтене и асоциации на насилие, кървища, смърт..

е*ах го и в музиката с извинение. По-скоро е сценично присъствие - това е шоу за гледане, но не и за слушане.. или поне тази част от метъла, която съм слушал.

А да сложиш класически симфоничен оркестър за съпровод на тоя абсурд.. е меко казано гавра с изкуството.


Пример Кристофър Йонсън (Китариста на Терион). Самият факт, че пише хубава музика за цял оркестър с по 100-200 музиканта говори дали тази "маймуна" не може да прави музика.
Това е много относително.. аз също съм писал музика за '100-120 човека цял оркестър', и също претендирам, че има мисъл в нея, а и проф. музиканти са го одобрили но навлизаме в друга тема.

06-20-2007, 18:42
Точно, поне в класиката има и позитивизъм, не са само трагедии. Дори Бритни е по приемлива, може да няма особени гласови данни, но има жив и закачлив ритъм и пее за весели неща, за слънчевата страна на нещата. Аз искам музиката да ме развесели, не да ме сдуха с приказки за смърт, убийства и такива.

Muse_of_Madness
06-20-2007, 18:46
Muse_of_Madness,
кажи де, кажи.. 'що па да не спориш точно с мен?! :roll:
Вие сте модераторът все пак. Имате повече права от мен в този форум, така че изказванията ми не могат да бъдат.... свободни.

и са многократно по-музиканти от разни метъл боклуци и извратеняци, които само хъркат по сцената.
Бих искала да узная какво твърдите с това. Че тези, които хъркат по сцената, са боклуци и/или извратеняци? Моля обяснете. Не подхождайте с предрасъдъци. Както и не мислете, че не признавам класическата музика.


ПС Мой ред е да заявя: "Неук е този, който не разбира величието и красотата на тези песни:
http://www.allmetalmusic.com/mp3/Tvangeste_'FireStrom'_7_Storm.mp3
http://www.allmetalmusic.com/mp3/Tvangeste_'FireStrom'_5_Perkunos_Flame.mp3

Mo6no3
06-20-2007, 18:47
Чуй тази метъл песен и ми кажи дали няма смисъл в нея. Тя е точно негово произведение. Ако случайно се зайнтересуваш чуй и други песни от късния период на Терион.

Между другото той в началото Йонсън е свирил дет метъл, ама като е израснал музикално е станал бая, бая по-лек и се откъснал доста от тру метъла, което донякъде подкрепя идеята за метъла и липсата на музикални достойнства.:lol:

Therion - Lemuria (http://www.data.bg/f.php?fid=15693540)

Muse_of_Madness
06-20-2007, 18:58
А и виж текста на първото парче- няма нищо общо със смъртта и болката:
Fight, Freedom and Sword
Is all that You need in this Storm!
Be a leader

Oh ruthless Destiny!
Why are You so cruel?
All of us pray to You
(Because all of You live by the rules...like sheeps in a herd)
[repeat]

In the name of Mind
Open your heart to my words!
In the name of Honour
Shake off the veil of sleep from your conscience!
In the name of Strength
Purge the centuries-old Christian plague from your souls
In the name of Death
Break free for you are a free man!

To be or not to be -
There's no such question!
To be! But to be what?

A weak-willed sheep that's taken to the slaughter house
Or a proud wolf
Whose heart is filled with freedom?

What's in your eyes, Human?
Fear or rage?
Blind submission or Resistance?

Love and respect your friends
And let your enemies die!

Every sheep needs a shepherd
Every shepherd needs a sheep for his flock.
They are walking to the horizon of their ideas
Trampling the sprouts of freedom and despising pride
But rise above the Earth and you will see
WHERE this herd is heading...
It's heading to the precipices

There is no judge for you except for your god - lie!
The heavenly kingdom is prepared for the obedient - lie!
Bringing the good, drowning in blood
Giving love with fire and sword
The grief and fear of innocent eyes
The burning villages, the ruined world
The faith killed by greed
Isn't it a black stain on you?
Моя любима песен от доста време.

machoka
06-20-2007, 19:00
Чуй тази метъл песен и ми кажи дали няма смисъл в нея. Тя е точно негово произведение. Ако случайно се зайнтересуваш чуй и други песни от късния период на Терион.

Между другото той в началото Йонсън е свирил дет метъл, ама като е израснал музикално е станал бая, бая по-лек и се откъснал доста от тру метъла, което донякъде подкрепя идеята за метъла и липсата на музикални достойнства.:lol:

Therion - Lemuria (http://www.data.bg/f.php?fid=15693540)

Еми да, ето слушайки тази песен пиша поста.. наистина е дълбоко-смислена, макар и да не разбирам текста на този етап, само слушайки го. За момент слушам само този текст, който разбирам - на музиката.
Но ето, не е нужно нещо да бъде сложно и гениално, за да е красиво и да те докосне. Тази песен може да бъде написана за 2 вечери и изсверена от второразрядни музиканти, тъй като в музикалната тъкан няма нищо сложно - нито трудни сола.. но от композиционна гледна точка е добра.
Интересно ми е какъв ли ще е сценичният образ /или клипа разбирай/ на това парче.

После ще чуя и примерите на Muse_of_Madness, за която искам само да спомена, че имам също толкова права като потребител тук, колкото и тя самата. Така, че да се чувства свободна да спори и говори каквото иска, стига да е в рамките на благоприличието.
Ако ми кажеш, че Менсън не е грешка на природата... а останалите, които съм гледал не знам дали са боклуци, но при всички положения не могат да се нарекат музиканти.

Mo6no3
06-20-2007, 19:04
Абе Мюс, осъзнай се, като дадеш 100 примера мачока няма да погледне нещо. Един пример стига.

И говори малко по-нормално. Умно момиче ми изглеждаше, ама се държиш по съвсем друг начин . Повярвай ми и аз дълго време отчасти се държах по подобен начин, но осъзнах колко глупаво е.

Blacklisted
06-20-2007, 19:06
Метъла е прекалено обширен за да се говори за него като цяло :) ти говориш за екстремния, който за "девствените" към тази музика уши е... отврат :lol: Менсънчо, че е артистче спор няма :)

Disrespect
06-20-2007, 19:06
мачок, чуй Dream Theater :-)

Blacklisted
06-20-2007, 19:11
^ Дам, прогресивът важи

За по - лесно :)

Dream Theatre - Pull me Under (http://store3.data.bg/mrmister/Music/Rock/Dream%20Theatre%20-%20Pull%20Me%20Under.mp3)

ако не пробутам и пантера няма да съм аз... :wink:

Pantera - Cemetery Gates (http://store3.data.bg/batnaso/metal%20mp3/pantera%20-%20cemetery%20gates.mp3),

a някой ако даде и Evergrey... домързя ме :roll:

Mo6no3
06-20-2007, 19:12
Ами мачок, те наскоро правиха концерт Букуреш с оркестъра на Букурещското радио от над 100 човека и над 70 певци хор. Естествено това инцидентен случай. Не знам попринцип как изпълняват изпълненията си. :) За второкласноста не мога да коментирам, но определено произведенията му ми харесват невероятно.

machoka
06-20-2007, 19:14
Muse_of_Madness,

слушайки това, което си дала като първи пример, в комбинация с прочетения текст - абе не, че искам да те обидя нали.. ама това просто не е музика... а някаква глупост. Какъвто и текст да сложат - а и самият той не е много .. абе както и да е..

извинявай, ама ако почна грача под фона на някоя картечница ще звуча по-добре)) Без лоши чувства към избора ти на 'любима' песен.. :roll:

machoka
06-20-2007, 19:16
Ами мачок, те наскоро правиха концерт Букуреш с оркестъра на Букурещското радио от над 100 човека и над 70 певци хор. Естествено това инцидентен случай. Не знам попринцип как изпълняват изпълненията си. :) За второкласноста не мога да коментирам, но определено произведенията му ми харесват невероятно.

..абе то и Слави дирижа софийската филхармония ли беше.. кво беше..

срам и позор, добре че се осъзнаха и не направиха втори концерт със Слави..но да не забравяме все пак, че тука играят и много пари.

ами друг случай - наскоро Азис трябваше да пее в зала България 'Аве Мария" на Бах.. :shock: Допуснали го на репетицията, но директорът Явор Димитров го 'изгонил' един вид и не е позволил концерта..

.. listening Dream Theatre....

Mo6no3
06-20-2007, 19:44
не може да сравняваш човек като Йонсън със Слави, а пък камо ли с Азис. :shock: Слави има някой хубави изпълнения, но като цяло не прави качествена музика, въпреки че ку-ку бенд мисля че са доста добри музиканти.

А относно качеството на музиката на Терион (като човек неразбиращ толкова много от музика) споделям мнението на хората от allmusic.com (които мисля че разбират от мчузика), които съм видял, че дават доста реални оценки независимо известността и продаваемостта на албума.

Линк (http://www.allmusic.com/cg/amg.dll?p=amg&searchlink=THERION&sql=11:wxfexql5ldte~T2)


А и ето стандартния им вид на сцена. ИЗглеждат на маймуни. :mrgreen:
http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Therion-live.jpg

Muse_of_Madness
06-20-2007, 20:26
Хъм, Мошно, аз не съм от големите и умните, много добре знаете възрастта ми тук във форума и ще ви повторя- искам да бъда дете докато ми е времето, това е период от развитието ми...
Модераторе, вие само главния вокал и барабаните ли чухте? Не обърнахте внимание на симфоничния оркестър и на камерния хор, нито божествения сопран? Класическата музика е красива и омайваща, но примесена с жица получава живот, енергия и величие. Тъкмо по тази причина групи като Dimmu Borgir, Sirenia, Apocalyptica, Kamelot, Nightwish, Cradle of Filth, Dominia, Rhapsody, Epica, Ram-Zet, Graveworm, Obsidian Gate, Within Temptation през ранния си период и някои песн на Anorexia са ме впечатлили най-силно.
Китаристът на Epica пък е завършил психология :P Пише песните на групата(някои половината на латински), композира и класическа музика.

machoka
06-20-2007, 20:46
Класическата музика е красива и омайваща, но примесена с жица получава живот, енергия и величие.

Това не го споменавай дори и на шега :D

Muse_of_Madness
06-20-2007, 20:51
Класическата музика е красива и омайваща, но примесена с жица получава живот, енергия и величие.

Това не го споменавай дори и на шега :D
Сега като солипсисти ли ще спорим?(което всъщност е готин вариант) Или(щото ми се нанка) ще се разберем, че всеки има възгледи и вкус?

Mo6no3
06-20-2007, 20:58
Аз попринцип харесвам класически творпи, които са напрпавени в по-лек и модерен вариант. Примерно Ричард Клайдерман, Апокалиптика (те не са леки от към звук, но откъм сложност са по-леки), Бонд, Венеса Мей и т.н.

Мачок - Ако знаеи някакви по-модерно звучащи интерпретации на класически творби или съдържащи сериозно влияние от класическата музика и ми ги кажеш ще съм ти благодарен. :D

Muse_of_Madness
06-20-2007, 21:00
Чували ли сте Dark Sanctuary?

Boot
06-20-2007, 22:19
ДА ДА ДА !!! Аз съм чувала...
кфо за тях?

Swinkenhoffer
06-20-2007, 22:29
Чували ли сте Dark Sanctuary?

Ophelia's Dream > Dark Sanctuary... но тва не пречи и на вторите да са яки, де. ама Офелията просто... нечовеци... особено албумът Not A Second Time.
http://www.opheliasdream.de/download/ophelias_dream_not_a_second_time.mp3

machoka
06-21-2007, 06:46
Класическата музика е красива и омайваща, но примесена с жица получава живот, енергия и величие.

Това не го споменавай дори и на шега :D
Сега като солипсисти ли ще спорим?(което всъщност е готин вариант) Или(щото ми се нанка) ще се разберем, че всеки има възгледи и вкус?

Аз съм съгласен, че всеки има възгледи и вкус.. но в момента става въпрос за това кое е истинска музика и кое е нещо друго ) Иначе никой не може да те спре да харесваш каквото и да било.

Muse_of_Madness
06-21-2007, 07:39
Класическата музика е красива и омайваща, но примесена с жица получава живот, енергия и величие.

Това не го споменавай дори и на шега :D
Сега като солипсисти ли ще спорим?(което всъщност е готин вариант) Или(щото ми се нанка) ще се разберем, че всеки има възгледи и вкус?

Аз съм съгласен, че всеки има възгледи и вкус.. но в момента става въпрос за това кое е истинска музика и кое е нещо друго ) Иначе никой не може да те спре да харесваш каквото и да било.
Е, в такъв случай не съм способна да споря, защото не знам точната дефиниция за музика.

Mo6no3
06-21-2007, 08:11
За мен музиката е комбинация от шумове, която ме кара да чувствам. :)

Swinkenhoffer
06-21-2007, 08:15
За мен музиката е комбинация от шумове, която ме кара да чувствам. :)
абсолютно.
какво значи "кое е истинска музика и кое нещо друго"? ако те кара да се чувстваш добре, ако успява да те покърти направо, има ли значение дали ще е класическа (една от истинските музики май :lol: ) или долен джангър с дерящ се вокал... иначе казано - нещо друго.

ScionOfStorm
06-21-2007, 08:18
BEAR SKIN ON MY BACK
WOLF JAW ON MY HEAD
VALHALL AWAITS ME
WHEN I'M DEAD
Ето ти не музика, а култ :mrgreen: :twisted:

machoka
06-21-2007, 09:03
Не се изразих много правилно май..

'музика' е събирателно понятие и включва в себе си прекалено много неща..'музика' са правили и най-древните и първобитни хора.

Иначе мога да ви дам що-годе някакво понятие.. по принцип градивният елемент на музиката са тоновете - а звук с определена честотна характеристика е тон. С неопределена - шум..

казвам 'по принцип', тъй като в днешно време музиката е съставена от тонове и шумове едновременно..

ето теоритично обяснение на това, че някои метъл песни като примеа на Мюз по-горе ... 'не са музика' , а шум .. хаха ))

Muse_of_Madness
06-21-2007, 09:17
Не се изразих много правилно май..

'музика' е събирателно понятие и включва в себе си прекалено много неща..'музика' са правили и най-древните и първобитни хора.

Иначе мога да ви дам що-годе някакво понятие.. по принцип градивният елемент на музиката са тоновете - а звук с определена честотна характеристика е тон. С неопределена - шум..

казвам 'по принцип', тъй като в днешно време музиката е съставена от тонове и шумове едновременно..

ето теоритично обяснение на това, че някои метъл песни като примеа на Мюз по-горе ... 'не са музика' , а шум .. хаха ))
Или натрупване на звукове с различни честоти от физическа гледна точка...
Песните, които пуснах, бяха повече звук, отколкото шум.

SouL^*DiViNe
06-21-2007, 13:48
Аз мога да направя обратното...

да ти цитрам никому неизвестни имена на хора, завършили висше музикално образование, които са невероятните музиканти но поради субективни или други причини не си ги чувал и никога няма да ги чуеш..

и са многократно по-музиканти от разни метъл боклуци и извратеняци, които само хъркат по сцената.
хм...ти да не си колега музикант?Подкрепям мнението ти :!:
Той ти е колега гей. Мачока педерас але але.
Хахаа....още едно ``остроумно`` мнение от Ентелигенцията