PDA

View Full Version : Плодова свежест-да се отървем от токсините!:)



MeLeNcE
06-20-2007, 15:13
Плодова свежест – да се отървем от токсините!







Замисляме се дали изглеждаме добре, в добра форма ли сме. И тогава неизменно идва идеята за плодова диета – за да се освежим, да отслабнем и да се почувстваме добре в кожата си. А и за да помогнем на организма да изхвърли токсините.
Натрупаните отрови пречат на пълноценното му функциониране – идва умората, отпадналост, метаболизма се забавя и т.н.

Всички свързваме плодовете със здравословно хранене, полезни храни, диети... Това схващане се дължи на факта, че мнозина им приписват богато съдържание на витамини.

Да, съдържат полезни вещества, но малко от тях са в забележимо количество.

Основно са изградени от вода (60-90%) и захар, както и различни витамини и минерали. Ако направим паралел с някои зеленчуци относно съдържанието на витамини, ще отбележим точка в полза на зеленчуците.

Например в броколите има около 42 мгр/100 гр калций, при черешите количеството е точно два пъти по-малко!


Голяма част от почитателите на фитнеса и ниско-въглехидратните диети, както и активните спортисти отричат напълно плодовете заради фруктозата (плодова захар) в тях. Те изтъкват, че консумацията на зеленчуци и месо е достатъчна за осигуряване на необходимата дневна доза полезни вещества.

Но не подценяваме плодовете, защото в тях има някои специфични микроелементи, както и повишено съдържание на вода.

Тя участва в изхвърлянето на токсините и спомага допълнително за рехидратацията на организма. Комбинацията от микроелементи и витамини действа антиоксидантно, пречиства и спомага за по-бързата ни адаптация към променливата околна среда.

Най-актуални сега са черешите и ягодите – колкото по-пресни, толкова по-добре!

Черешите са всеизвестни с антитоксичното си действие, съдържат калий, калций, фосфор и магнезий, витамини С и А. Неслучайно се препоръчват в повечето диети.

Подобряват дейността на храносмилателната система, бъбреците и черния дроб.

Ягодите също са добър източник на вече споменатите минерали и витамини, особено на витамин С. С тях обаче трябва да се внимава, често предизвикват силни алергии при консумация в големи количества.

След черешите и ягодите идват прасковите, кайсиите, ябълки има винаги, грозде и др.

Ако сте решили да чистите токсини и да отслабвате едновременно чрез плодове, не забравяйте да ги комбинирате с други храни.

Те не са достатъчно богат източник на хранителни вещества, за да изкарате пет дни само с тях.

Не подценявайте месото и яйцата, млякото и млечните продукти в умерени количества, и особено зеленчуците.

Обикновено пролетните диети включват неограничени количества плодове и вода, т.е. водят до перманентен глад. Отслабва се бързо, но метаболизма не се ускорява без движение, а когато се върнете към обичайния си хранителен режим, организмът си отмъщава.

За да постигнете пречистващ ефект и общо тонизиране, приемайте плодове и зеленчуци с всяко хранене през деня, пийте повече вода и намалете тестените изделия, ориза и картофите. Движете се повече, излизайте сред природата и скоро ще усетите разликата!
Взето е от tialoto.bg!Там можете да откриете още полезна информация на подобни теми.Дано ви хареса тази информация! :-)

<black soul>
06-20-2007, 16:30
можеше просто да напишеш сайта.. който иска ще влиза направо там.. и все пак браво за труда - успяла си да натиснеш копи и пейст! [-o<
П.П. не го приемай лично..

HopeLesss
06-20-2007, 17:20
Аз честно казано лятото не ям почти нищо друго освен плодове и зеленчуци. Като се има предвид, че съм вегетарианка, сега не ми се ядат дори картофи и ориз, въпреки че трябва да ги ям, иначе съвсем ще се лиша от някои витамини, минерали и т.н. Чакам сега да излязат повече дините, защото те са ми любими. Иначе аз определено съм фенка на доматите и краставиците и всеки ден си ям това :wink:

krasivata_luvica
06-20-2007, 17:55
можеше просто да напишеш сайта.. който иска ще влиза направо там.. и все пак браво за труда - успяла си да натиснеш копи и пейст! [-o<
П.П. не го приемай лично..
тя го е копнала 100% :lol:

krasivata_luvica
06-20-2007, 17:58
Аз честно казано лятото не ям почти нищо друго освен плодове и зеленчуци. Като се има предвид, че съм вегетарианка, сега не ми се ядат дори картофи и ориз, въпреки че трябва да ги ям, иначе съвсем ще се лиша от някои витамини, минерали и т.н. Чакам сега да излязат повече дините, защото те са ми любими. Иначе аз определено съм фенка на доматите и краставиците и всеки ден си ям това :wink:


лелеле я кажи мацка трудно ли е да си вегетарянец?щото аз много искам да стана не ям почти никво месо но пък като си помисля.... :roll: примерно като ям пица да речем има само 2 вида без месо..... :roll: и е малко кофти....

Ниго
06-20-2007, 18:12
Някой може ли да ми обясни кои са тези тоскини. Просто им избройте имената, понеже все за тях говорите.

НЯМА ПО-ГОЛЯМА ГЛУПОСТ ОТ ТОКСИНИТЕ! ЕВТИНА РЕКЛАМА!

HopeLesss
06-21-2007, 07:53
Аз честно казано лятото не ям почти нищо друго освен плодове и зеленчуци. Като се има предвид, че съм вегетарианка, сега не ми се ядат дори картофи и ориз, въпреки че трябва да ги ям, иначе съвсем ще се лиша от някои витамини, минерали и т.н. Чакам сега да излязат повече дините, защото те са ми любими. Иначе аз определено съм фенка на доматите и краставиците и всеки ден си ям това :wink:


лелеле я кажи мацка трудно ли е да си вегетарянец?щото аз много искам да стана не ям почти никво месо но пък като си помисля.... :roll: примерно като ям пица да речем има само 2 вида без месо..... :roll: и е малко кофти....

Трудно е ако не го желаеш. Аз не обичам пици, дюнери и т.н и това не ми е проблем. Има хиляди неща, които можеш да ядеш, но аз лично от мързел да си направя нещо за ядене, доста често се случва със седмици да карам на печени филийки и салата от домати и краставици :roll:

krasivata_luvica
06-21-2007, 08:46
Аз честно казано лятото не ям почти нищо друго освен плодове и зеленчуци. Като се има предвид, че съм вегетарианка, сега не ми се ядат дори картофи и ориз, въпреки че трябва да ги ям, иначе съвсем ще се лиша от някои витамини, минерали и т.н. Чакам сега да излязат повече дините, защото те са ми любими. Иначе аз определено съм фенка на доматите и краставиците и всеки ден си ям това :wink:


лелеле я кажи мацка трудно ли е да си вегетарянец?щото аз много искам да стана не ям почти никво месо но пък като си помисля.... :roll: примерно като ям пица да речем има само 2 вида без месо..... :roll: и е малко кофти....

Трудно е ако не го желаеш. Аз не обичам пици, дюнери и т.н и това не ми е проблем. Има хиляди неща, които можеш да ядеш, но аз лично от мързел да си направя нещо за ядене, доста често се случва със седмици да карам на печени филийки и салата от домати и краставици :roll:





е това е супер ама аз понеже обичам пици и сандвичи а те са със месо :| дано да успея :)

charovnata_
06-21-2007, 10:27
Аз честно казано лятото не ям почти нищо друго освен плодове и зеленчуци. Като се има предвид, че съм вегетарианка, сега не ми се ядат дори картофи и ориз, въпреки че трябва да ги ям, иначе съвсем ще се лиша от някои витамини, минерали и т.н. Чакам сега да излязат повече дините, защото те са ми любими. Иначе аз определено съм фенка на доматите и краставиците и всеки ден си ям това :wink:


лелеле я кажи мацка трудно ли е да си вегетарянец?щото аз много искам да стана не ям почти никво месо но пък като си помисля.... :roll: примерно като ям пица да речем има само 2 вида без месо..... :roll: и е малко кофти....

Трудно е ако не го желаеш. Аз не обичам пици, дюнери и т.н и това не ми е проблем. Има хиляди неща, които можеш да ядеш, но аз лично от мързел да си направя нещо за ядене, доста често се случва със седмици да карам на печени филийки и салата от домати и краставици :roll:





е това е супер ама аз понеже обичам пици и сандвичи а те са със месо :| дано да успея :) i az sym ataka ne qm meso nod a ti kaja spored men ne trudno samo pyrvata sedmica shte se izkuchavash malko dali dais vzemesh parche mesce no posle daje ne ti puka ima golqmo raznooobrazie ot plodove i zelenchici

strange__
06-21-2007, 13:42
Според мен това с месото е като със сладкото-ако постоянно си мислиш:"Ееех другите как си хапват,пък аз...",едва ли ще се получи :wink: Всичко е на психическа основа-не съм казала,не съм станала вегетарианка.Друга е темата,че съм си месарка от малка (помня,че ядях дори филия с пастет + някакъв колбас.. :lol: ) и не мисля да се лишавам.И естествено примера със сладкишите си е само пример...има една съществена разлика-месото е полезно! Въпрос на личен избор :D