PDA

View Full Version : Проблем с тампона



06-20-2007, 21:01
Момичета, искам да ви питам лесно ли си поставяте тампоните? Защото аз днеска пробвах за първи път (на 17г. съм, не съм девствена от 3 год. почти) и нещо не се получи. :roll: Въобще не можа да влезе, чувствах се много сухичка отдолу и успях да го вкарам почти наполовина, но беше много болезнено и се отказах. Пробвах няколко пъти и накрая ми стана лошо, зави ми се свят, цялата пребледнях и се отказах. Но ми писна вече от тези превръзки, особено сега лятото в тези жеги, затова...не мога да разбера къде греша. :(
Вие изпитвали ли сте такива проблеми и как се справихте с тях? Кажете ми какво да правя, моля ви.

MoHuTo
06-20-2007, 23:14
Ами и на мен ми е кофти с превръзките, обаче един път като си слагах тампон и при мен така се получи и оттогава не съм пробвала пак да си слагам тампон..карам си на превръзки :wink:

Hitrusha
06-21-2007, 16:23
Какви тампони си използвала? Препоръчвам ти да пробваш с O.b Comfort mini (така мисля, че се казваха) Те са за последните дни от цикъла и са ужасно тънички. Не мисля, че ще имаш проблем при слагането. Първите дни ще ти се налага да ги сменяш на 2 часа, но след това можеш да опиташ с O.B Comfort Normal с 3 капки.

Котарана
06-21-2007, 16:45
Да купи си o.b от най-малките.И при мен се получи така при първия път като си слагах тампон понеже не бях в цикъл, а исках само да пробвам, но бях прекалено суха и не се получи.Като ти дойде пробвай пак и се старай да го пъхнеш максимално навътре,защото иначе се усеща и е мн гадно, ако не е сложен правилно.При мен само последните дни се поставя трудно понеже става много сухо и натисни малко няма да ти стане нищо.

06-21-2007, 17:59
Abe mn mi sa interesni ina men tia tamponi-ne sam gi probvala,ama kato go gloji6 moje l ida se vidi ili sramnite ustni go zakrivat>

Котарана
06-21-2007, 22:20
Не се вижда тампона той е навътре.Трябва да се вижда само кончето. ;)

06-22-2007, 06:10
O.B. Normal беше тампона и беше 4-ти ден от цикъла ми.
Другия месец ще пробвам с най-малките и то към първите 1-2 дни, за да видя дали ще стане. Котарана, знам, че трябва да се пъхне максимално навътре, така че да не се усеща, проблема е как да го пъхна. :)
Благодаря много на всички!

Jeuelle
06-22-2007, 12:50
Мила , по-добре не ползвай тампни защото са много вредни.Ама много!

punkrock
06-22-2007, 18:43
Мила , по-добре не ползвай тампни защото са много вредни.Ама много!
XXAxXXAXXAxXAXxaxAXxax "учените" се обадиха :-D

Просто се отпусни, може да си сложиш крака на някое столче, ако искаш за да ти е по-лесно. И аз отначало не можах, тъй че спокойно. Не се отказвай още от първия път ;-)

foreverr
06-22-2007, 21:01
ne si ospqla da postavi6 tampona si za6toto prosto neznae6 kak vse pak ti ne si devstvena i ne e vazmojno da te e bolqlo vse pak az sam devstvena i ne me bolq!vlez v saita-www.zaizrastvaneto-bg.com i 6te razbere6 kak da postavi6 tampona si pravilno!

Д-р Петкова
06-26-2007, 07:21
Аз лично съм лекар и те съветвам не си слагай повече тампони!Те са много опасни ьа здравето ти и въобще не слагай повече!Карай си на превръзки,колкото и да е неприятно в жегите! [-X

SpOrTs_GiRl
06-26-2007, 07:46
Мила задължително виж това! Тук е обяснено всичко :-) http://www.zaizrastvaneto-bg.com/csp/student/center.jsp?chapter=4&lesson=1&nav=0

`Death`Whore``
06-26-2007, 07:48
Тампоните са само за крайни случаи! Менструацията може да предизвика сериозни инфекции, особено ако се държи повече от 2-3 часа, както правят доста момичета /например нощем/. Това са мръсотии, организмът се изчиства.

`MoNi`BoNi`
06-26-2007, 07:51
Когато е поставен правилно, тампонът не може да се усеща, тъй като той се намира в тази част на влагалището, в която няма сензорни нервни окончания. При положение, че тампонът е поставен на правилното място, той ще остане там без да се мести – за разлика от дамската превръзка. Мускулите на влагалището предпазват тампона от изпадане. :wink:

malko mace
06-26-2007, 08:17
Аз лично съм лекар и те съветвам не си слагай повече тампони!Те са много опасни ьа здравето ти и въобще не слагай повече!Карай си на превръзки,колкото и да е неприятно в жегите! [-X
Obiasnete zachto sa opasni?

roni.mk
06-26-2007, 12:22
da,verno,kvo im e opasnoto?

`MoNi`BoNi`
06-28-2007, 10:28
Защото кръвта когато е още вътре в тялото и там се застоява и нещо става но нека докторката да каже,че не съм много на ти с тея нещо :smt006

06-29-2007, 07:28
ами, относно тампоните моята гинеколожка ме предупреди, че тампоните задържат в тялото някакви бактерии (забравих им името), които обикновено си ги има в кръвта, особено менструалната. и, като се задържат над 3-4 часа от топлината и подходящата среда (кръвта в тампона) могат да почнат да се размножават. смисъл, тапоните трябва да се сменят много често, примерно на 2 часа. стават, но само понякога, примерно ако вкъщи и вечер носите превръзки, а само за излизане за определени дрехи - тампон. така опасността е по-малка. то, това защо са опасни, си го пише във всука илстовка на ОВ и Тампакс (или както там се казваха)

`MoNi`BoNi`
06-29-2007, 09:37
Точно така! \:D/

delete_love
07-01-2007, 14:32
Оле веднъй четох един мит за тампоните,че ако го сложиш прекалено навътре ще се изгуби някъде в теб! :-D :-D Оле пукнах се да се смея!
1.Имаш матка.Спокойно няма да ти отиде в стомаха! :-D :-D
2.Влагалищните мускули държат тампона на мястото му!

`MoNi`BoNi`
07-01-2007, 16:45
8) YA!

Д-р Петкова
07-05-2007, 13:29
Obiasnete zachto sa opasni?
Тампоните са опасни,защото:
1.Ако си девствена има опасност от разкъсване на ципата.
2.Предизвикват инфекции и заразяване с бактерии.
3.Ако не се сменят през 1-2 часа,то кръвта остава вътре и уврежда матката и някои канали и пътища.
4.Ако не се постави тампона добре,също предизвиква остра инфекция и болка.