PDA

View Full Version : Някакъв съвет моля



obarkan
06-21-2007, 15:27
Здравейте на всички ...От ското си имам приятелка която много харесвам и доста ме привлича но преди няколко дена ми каза че е взимала наркотици ,по точно ПИКО .Аз и казах че съм твърдо против това и я питах дали от сега нататък ще продължава да взима от тези буклуци ,като на този въпрос тя не ми даде ясен отговор т.е склонна е от време на време да взима -не постоянно ,каза ми че на 1-2 месеца един път .Доста съм объркан ,дайте някой съвет какво да я правя в това положение а и ако знаете нещо за ПИКО пишете,че въобще не съм в час с тези неща. :smt017

Nadelina
06-21-2007, 15:31
PIKO? Hm.. neshto ne mi govori nishto.. Inache ako ne e nqkoi tvyrd narkotik kym koito mojesh da se pristrastish.. ne vqrvam da ima nqkaf problem.. Imam dosta priateli det pushat treva.. amfeti.. hapcheta.. i pak sa si qki pichove.. Prosto trqbva da imash mqra..

pyx4eto
06-21-2007, 15:57
Тези хора не се променят,няма да те послуша никога за нищо,но си пробваи късмета.

key_of_hell
06-21-2007, 16:04
ne znam kakvo e tova, no znam edno BQGAI!

hoseto_
06-21-2007, 18:34
по добре не се занимавай. Ето какво намерих в нета:

"24 часа" 15 август 2002 , 14 стр.
Дрогата пико - новата смърт
Хитовият метамфетамин е измислен в Китай и разработен в Чехия. Произвеждат го нелегално у нас за вътрешния пазар и за Холандия

Слави Ангелов

Kdo bere piko, umre. Kdo zije zdrave, taky umre*

Той се продава по-скъпо от златото, хероина и дори кокаина. За сметка на това се извлича много по-бързо и с много по-ниски инвестиции от тях.

И най-добре обученото полицейско куче не е в състояние да го надуши, а полицията у нас е хванала едва няколко дози от него. Затова пък наркоманите го търсят като луди, защото след него коката е като чаша студена вода.

Познат е в Европа като пико и от няколко месеца безапелационно се превръща в хит на българския наркопазар.

Може да сe синтезира дори в хотелска стая

Синтетичният наркотик пико е метамфетамин, който се извлича от ефедрин и червен фосфор. Синтезът му обаче е изключително прост и запознати твърдят, че може да се направи дори в една хотелска стая. Пико-то е на кристали, най-често едри като сол, с много бледосив цвят.

Метамфетамини от този тип се произвеждат от десетилетия в САЩ, твърдят експерти от НСБОП. В Европа наркотикът пико се извлича за първи път в Чехия. Той заема стабилни позиции на европейския наркопазар преди около З години, а в България се появява за първи път преди около година и половина. "24 часа" разполага с химическата формула за синтеза му, но не я публикува, за да не стимулира производството.

Въпреки че добива популярност изключително бързо, в България все още се знае твърде малко за този метамфетамин, известен в София като "синтетичната кока".

В нашите сайтове в Интернет, специализирани в областта на наркотиците, думата пико присъства само на едно място под формата на въпрос: "Бихте ли ми обяснили какво представлява наркотикът пико?" Въпросът е зададен в началото на тази година, но все още не е получил отговор.

Според информация от европейската му родина -Чехия - ликото е типична чешка дрога, която обаче е

синтезирана в Китай за военни цели

като повечето амфетами-ни. Китайците са искали да създадат вещество, което да се дава на войниците преди атака. То трябвало маскимално да увеличи силите им и да притъпи чувството им за самосъхранение.

Ако пикото е чисто, така стимулира организма, че човек може да не спи и дори да танцува цяла нощ, описват въздействието му хора, които са го опитвали.

Проблемът е, че този амфетамин е на кристали и разпространението му носи

същите рискове като пласмента на хероин

- примесите. Пикото минава през много ръце, докато стигне до крайния потребител. Всеки пласьор си взима част от веществото и го допълва с нещо друго.

Според специалисти от НСБОП пикото най-често се размесва с монозахари-ди. Всички примеси към този амфетамин обаче са изключително нежелателни. Те причиняват депресия и други много неприятни състояния по време на вземането на дрогата, а и след това.

По-голямото количество невинаги има по-силен възбуждащ ефект. Повечето амфетамини започват да действат 15 - 20 минути след като са приети орално. Пикото обаче

те изстрелва за атака между 3-ата и 5-ата минута

и рязко вдига кръвното налягане. Когато приключи действието му, се чувстваш с тотално изчерпани жизнени сили. Не е изключено да се появят проблеми със сърдечната дейност - най-често тахикардия.

Типични са и други странични действия, характерни за амфетамините, като развиване на висока температура, тотално обезводняване, блокаж на бъбреците и не рядко - смърт.

19-годишна американка, издъхнала от свръхдоза метамфетамин, като вдигнала 42 градуса температура и организмът й я поддържал в продължение на 5 часа след смъртта й.

Пристрастените към пико обаче имат привилегията да не страдат от физическа абстиненция като хероиновите наркомани. Ако не са взели дозата си, те се чувстват уморени и непълноценни. Този метамфетамин не предизвиква еуфория и халюцинации и не те кара да се чувстваш

по-весело като след употреба на екстази

Пикото обаче има някои други екстри - то бие алкохола. Когато вземаш пико и пиеш алкохол, можеш да получиш алкохолно отравяне, без дори да си усетил, че си се напил. Под влиянието на пико ставаш отличен шофьор, обаче губиш усет за разстоянията. Няколко години трябва да се учиш как правилно да употребяваш пико, съветват чешките наркомани.

Къде са лабораториите?

В момента Пикото е най-разпространено в Югоизточна България и разбира се, в най-големия град там -Бургас. Продава се обаче и в Сливен, Ямбол, Стара Загора. Това райониране не е никак случайно - в този регион на страната ни работят няколко нелегални нарколаборатории за метамфетамин пико. Българското производство за момента е насочено предимно за износ.

Всички пратки са направени по поръчка и най-често са с получател в Холандия. Чужденците поръчват не само количеството, но и с каква точно чистота да се синтезира дрогата, твърди източник от МВР, според когото силовите групировки са сложили ръка на този бизнес у нас преди около година.

Националната полиция разпространи вчера съобщение, според което пикото, което се разпространява в страната, е с много ниско качество.

Според запознати на българския наркопазар хитовият метамфетамин излиза Най-често с чистота 25 - 30 процента. Причина за това обаче е не, че негални-те химици са много некадърни, а че дилърите, които го пласират, са изключително лакоми.

Печалбата у нас е над 3000%

1 грам пико се продава в момента в България за 50 -70 лева, но може без особено затруднение да се купи за 20 - 30 лева за грам, ако го вземеш на едро.

Най-скъпата съставка за производството му е ефедрин, който се намира за около 1200 лева за килограм. Ако прибавим още 800 лева за червения фосфор и останалите разходи, ще получим производствена цена от 2000 лева.

Като се има предвид, че от продажбата на дребно от 1 кг пико се прибират около 50 000 лева, се оформя една изключително приятна печалба от над 3000 процента. Това обаче са цени като за България.

Експерти от МВР твърдят, че в Холандия плащат 50 000 евро за килограм пико. Това превръща този метамфетамин в по-скъп наркотик дори от кокаина.

* Който взема пико, умира. Който живее здравословно, също умира. (от чешки б.а.)

malkoto_sladur4e
06-21-2007, 18:53
Аааа не ти трябва такъв буклук!Зарязваш я директно! =;

RhytmiX
06-21-2007, 19:00
Аааа не ти трябва такъв буклук!Зарязваш я директно! =;
Deeba mn. si tupa..pone si vij li4nite suob6teniq !

Reed
06-21-2007, 19:33
Аааа не ти трябва такъв буклук!Зарязваш я директно! =;
Deeba mn. si tupa..pone si vij li4nite suob6teniq !
Да ти кажа ти си най-плиткоумното същество,което някога съм срещала в тоя форум.И не,не преувеличавам.И не,не е само от един пост.И не,малкото сладурче е по-назад в списъка ми :lol: ;)
:arrow: И според мен трябва да я зарежеш.Такива хора много рядко се променят,а и щом не ти е отговорила.... : )

sexy_for_you
06-21-2007, 19:36
ne znam kakvo e tova, no znam edno BQGAI! тва е решението.по-добре я забрави,за да не те завлече и тебе.

`Death`Whore``
06-21-2007, 19:39
PIKO? Hm.. neshto ne mi govori nishto.. Inache ako ne e nqkoi tvyrd narkotik kym koito mojesh da se pristrastish.. ne vqrvam da ima nqkaf problem.. Imam dosta priateli det pushat treva.. amfeti.. hapcheta.. i pak sa si qki pichove.. Prosto trqbva da imash mqra..
Осъзнаваш ли какво говориш? Човек се пристрастява и към цигарите, и към алкохола, за наркотиците, били те леки или тежки, да не говорим. И да те светна - амфетамините не са съвсем лек наркотик. Екстазито - същи. То скапва мозъка тотално.

Zealot
06-21-2007, 19:47
аз ако бях на твое място и много държах на този човек,нямаше да го зарежа(както предложиха няколко мнения по нагоре,защото да я зарежеш е най-лесното решение и ако си привързан към нея много то ще те боли съвеста после),а щах да се опитам да й помогна колкото мога и да й помогна да спре наркотиците!

BAYO
06-21-2007, 22:58
Бегаййййййййй :smt033