PDA

View Full Version : какво мислите за доктор менгеле???



emilythestrange
06-21-2007, 19:21
ииииии ясен е въпроса.
правил си е медицински опити в концентрационни лагери през втората световна война.заразявал е хора със смъртоносни болести и много други прекалено жестоки опити.затова медицината е напреднала много през втората световна.смятате ли,че си е заслужавало?

bulgarche
06-21-2007, 19:38
Дал е нещо за науката. Остава в историята със своите научни анализи и научни открития и т.н.

Swinkenhoffer
06-21-2007, 19:44
за развитието на нещо винаги страда някой... за да могат бъдещите поколения да живеят по-добре. тъй го мисля аз.

Д-р_Менгеме
06-21-2007, 19:46
Интересен въпрос,наистина...

A_JoLiE
06-21-2007, 20:30
Ami celta opravdava sredstvata ... ako pravilata ne bqha naru6avani sega nqma6e da ima mnogo ot jivotospasqva6tite lekarstva i vaksini ... no vse pak i v 4asti ne e humanno ... :|

06-21-2007, 20:30
Интересен въпрос,наистина...

:mrgreen: Вие сте ми любимец! :-D

д-р Посмъртов
06-21-2007, 20:31
Интересен въпрос,наистина...

:mrgreen: Вие сте ми любимец! :-D

хм =P~

Мед. сестра Гроздова
06-21-2007, 20:39
Интересен въпрос,наистина...

:mrgreen: Вие сте ми любимец! :-D

А аз като единствена мед. сестра не съм ли на някого любимка? Ах, явно съм била груба с пациентите...

Д-р Муки
06-21-2007, 20:43
От личните ми наблюдение мога да споделя (с извинение), че въпросният доктор е едно смардящо и плагиатсващо лайно! Всички мой лекарства той открадна! Но защото аз бях заблуден, бяхме сътрудници. Не препоръчвам никаква съвместна дейност с него! [-X

Reed
06-21-2007, 20:45
Бах маа му,колко доктора и мед.сестри се завъдихте тука :shock: :lol:

Мед. сестра Гроздова
06-21-2007, 20:45
Доколкото съм запозната Д-р Менгеме е силно авторитетна личност в нашия екип и можете да имате проблеми с висшестоящите, ако говорите така за него..

Disrespect
06-21-2007, 20:46
уоу...
докторите лъжат! :> освен доктор Хаус 8)

`Death`Whore``
06-21-2007, 20:48
Знаете ли какво е вивисекция? Това е дисекция на живо същество с цел изучаване на анатомията му. Практикувала се е преди векове. Одобрявате ли я?

Идиоти такива, ако лекарите бяха изучавали наистина болни хора, щеше да се получи същия резултат. Но не са го правели, а просто са ги отлъчвали и никой не се е доближавал до тях. Как можете да казвате, че целта оправдава средствата?

LunaTriCk
06-21-2007, 21:01
Целта оправдава средствата. Хоп, казах го. Не беше трудно. :roll:

emilythestrange
06-21-2007, 21:03
ами,на мен ми е гадно за страданията на хората,но живота ми не веднъж е спасяван от съвременната медицина и да кажа че не удобрявам менгеле ще е меко казано...двулично...

`Death`Whore``
06-21-2007, 21:39
Спасявана си от медицината? На мен медицината само ми задълбочи проблема с антибиотиците.

A_JoLiE
06-21-2007, 21:43
Знаете ли какво е вивисекция? Това е дисекция на живо същество с цел изучаване на анатомията му. Практикувала се е преди векове. Одобрявате ли я?

Идиоти такива, ако лекарите бяха изучавали наистина болни хора, щеше да се получи същия резултат. Но не са го правели, а просто са ги отлъчвали и никой не се е доближавал до тях. Как можете да казвате, че целта оправдава средствата?

Hmm ... ami lesno. Ot kade da znam kfo sa praveli da ne sam nekaf ekspert.

Мед. сестра Гроздова
06-21-2007, 22:01
Да, целта на медицината е да задълбочи проблемите ви, за да може още по-често да се явявате в лекарския кабинет.
Всъщност ако говорим сериозно, единствената истински работеща лечебна система е тази на индийците, акупунктура... идеята е че не се пият химикали, за да може организма да се излекува.

koalka
06-22-2007, 07:05
Той е бил извратеняк, аболютен ненормалник.Работил е в женския лагер на Аушвиц, до колкото знам.Извършвал е това, което каза Дет Хор, вадене на очи, кастрации...ужас.

Blacklisted
06-22-2007, 07:18
Научните му открития са с доста съмнителна научна стойност, какво точно е открил според вас?

shivacheva
06-22-2007, 07:59
Тука,към тва семейство от лекари,сестри и пациенти,ще си изливам болката,когат се разболея...надявам се да сте достатъчно добри,че да можете да изликувате един грип! :smt005

Относно въпроса-не смятам,че целта оправдава средствата-ако не бяха направени тези открития тогава,щяха да бъдат направени по-късно...

_donna_
06-22-2007, 08:08
я,някой се разболя от чума.
дай да затворим цялото му семейство при него да видим всички ли ще умрат.целта оправдава средствата. :smt005 всъщност защо трябва да мисля за него?

ScionOfStorm
06-22-2007, 08:29
Даеа и клиниката стана тука, деа.
Не ме кефи нещо тоя пич, а? ;p

machoka
06-22-2007, 08:44
Седяли си Хитлер и д-р Менгеле в една пещера. Минал случайно човек и Менгеле го привикал и казал:

- "Пътнико, ела да те питаме нещо, че се е заформил страхотен спор.. имаме идея да убием 1 милион евреи и 10 камили.. какво мислиш?"

-"Е добре де, защо пък точно 10 камили?" попитал озадачено странника
тогава Хитлер се обърнал към Менгеле и казал:

-"Казах ли ти, че никой няма да попита за евреите!" :mrgreen:

Д-р_Менгеме
06-22-2007, 09:13
От личните ми наблюдение мога да споделя (с извинение), че въпросният доктор е едно смардящо и плагиатсващо лайно! Всички мой лекарства той открадна! Но защото аз бях заблуден, бяхме сътрудници. Не препоръчвам никаква съвместна дейност с него! [-X
Моето момче,айде първо си завърши основното и после давай акъл на батко си,а?

krasivata_luvica
06-22-2007, 09:17
Седяли си Хитлер и д-р Менгеле в една пещера. Минал случайно човек и Менгеле го привикал и казал:

- "Пътнико, ела да те питаме нещо, че се е заформил страхотен спор.. имаме идея да убием 1 милион евреи и 10 камили.. какво мислиш?"

-"Е добре де, защо пък точно 10 камили?" попитал озадачено странника
тогава Хитлер се обърнал към Менгеле и казал:

-"Казах ли ти, че никой няма да попита за евреите!" :mrgreen:


браво на момчето =D> какво точно изразяваш със това си мнение :?: :mrgreen: :lol:

machoka
06-22-2007, 09:19
Същото, което и ти с последните 1К свои - нищо ;)

krasivata_luvica
06-22-2007, 09:21
мхм ясно :lol: :lol: :lol: :-D

_donna_
06-22-2007, 11:44
браво на момчето какво точно изразяваш със това си мнение
безразличието си към ПРОБЛЕМА. :-D
все пак никой не може да върне жертвите,кво сте си зачесали неграмотните езици? = )

nqma ime
08-06-2007, 20:36
D-r Mengele edin ot nai-ujasnite hora prez Vtorata svetovna voina. Pravil si e eksperimenti, kakvito se seti6 - ot ujasni, po-ujasni. No v lagera za ubiistva - Aus6vits, toi si e pravil tezi opiti s deca. V edni ot dokladite si toi opisva presajdane na mozyk i syrce ot prase na 4ovek. Takiva hora, koito si pravqt vsqkakvi otvratitelni i ujasqva6ti ne6ta s deca ne bi trqbvalo da sy6testvuvat.

FelisDirus
08-06-2007, 23:04
Знаете ли какво е вивисекция? Това е дисекция на живо същество с цел изучаване на анатомията му. Практикувала се е преди векове. Одобрявате ли я?

Идиоти такива, ако лекарите бяха изучавали наистина болни хора, щеше да се получи същия резултат. Но не са го правели, а просто са ги отлъчвали и никой не се е доближавал до тях. Как можете да казвате, че целта оправдава средствата?


И аз това се питам. Вие луди ли сте?!
Хайде някой да ви разпори живи в името на науката примерно - не за друго, за да може останалата част от човечеството да се облагодетелства и да живее по-добре.


Като стана дума за развитие на медицината 'благодарение' на Менгеле.. как ще обясните опитите му с близнаци?
Човечецът им източва кръв, инжектира им в очите химикали, за да смени цвета им, инжекции в гръбначния стълб, заразяване с какви ли не болести (напр. тиф, туберколоза), операции без упойка (включва отстраняване на органи, ампутации). И когато единият от близнаците умре, убиват другия, за да сравнят телата.

Хм, искате по-подробна информация или и това е окей? :-k

belerofone
08-06-2007, 23:27
ииииии ясен е въпроса.
правил си е медицински опити в концентрационни лагери през втората световна война.заразявал е хора със смъртоносни болести и много други прекалено жестоки опити.затова медицината е напреднала много през втората световна.смятате ли,че си е заслужавало?

Впечатляваща тема.......БРАВО......
Линията на личния ми морал казав , че това е жестокост.....Все пак той е станал символ на жестокостта......един от символите.....
Дали си е заслужавало.....Само доктор може да каже.....Всяко друго мноние ще има морална бариера и ще бъде престрастно по един или друг начин.....

Kikimora_
08-07-2007, 08:50
Той нищо не е направил за медицината .. просто е искал да опознае човешката анатомия по - точно да си задоволи своето "АЗ". Но въпреки , че е направил тези жестокости благодарение на него познаваме така добре анатомията на човека , защото е описал всичко подробно. А вица дето беше написан .. според мене значи безразличието на хората. Щом тези хора толкова много са страдали като са били "рязани" живи нека някой да каже поне едно име?!

belerofone
08-07-2007, 09:16
Той нищо не е направил за медицината .. просто е искал да опознае човешката анатомия по - точно да си задоволи своето "АЗ". Но въпреки , че е направил тези жестокости благодарение на него познаваме така добре анатомията на човека , защото е описал всичко подробно. А вица дето беше написан .. според мене значи безразличието на хората. Щом тези хора толкова много са страдали като са били "рязани" живи нека някой да каже поне едно име?!

Кикимора....ти ме учудваш....Аз си мислех да благодаря на Да Винчи и негония интерес и описания на човешката анатомия но ти хвърляш нова светлина върху вижданията ми.....
И после ....Като сме тръгнали да правим списък с имена на хора убити жестоко през Втората Световна война.....Айде да изброим и тея ЖИВИТЕ изгорени в газовите камери.....
Предлагам да започнеш първа....

FelisDirus
08-07-2007, 11:58
Той нищо не е направил за медицината .. просто е искал да опознае човешката анатомия по - точно да си задоволи своето "АЗ". Но въпреки , че е направил тези жестокости благодарение на него познаваме така добре анатомията на човека , защото е описал всичко подробно. А вица дето беше написан .. според мене значи безразличието на хората. Щом тези хора толкова много са страдали като са били "рязани" живи нека някой да каже поне едно име?!

Наистина ли го искаш, сладкишче? А снимчици? Защото и имена мога да ти дам и снимков материал, но да ти кажа, че няма да може да спиш една-две нощи.

Менгеле не е направил абсолютно нищо съществено за медицината - ако желаеш, прочети предния ми пост.

А къде прочете, че знанията по анатомия на човека са се обогатили благодарение на тези експерименти? Или може би малко четеш?
Очаквам ясен и точен отговор.

Kikimora_
08-07-2007, 12:01
Той нищо не е направил за медицината .. просто е искал да опознае човешката анатомия по - точно да си задоволи своето "АЗ". Но въпреки , че е направил тези жестокости благодарение на него познаваме така добре анатомията на човека , защото е описал всичко подробно. А вица дето беше написан .. според мене значи безразличието на хората. Щом тези хора толкова много са страдали като са били "рязани" живи нека някой да каже поне едно име?!

Кикимора....ти ме учудваш....Аз си мислех да благодаря на Да Винчи и негония интерес и описания на човешката анатомия но ти хвърляш нова светлина върху вижданията ми.....
И после ....Като сме тръгнали да правим списък с имена на хора убити жестоко през Втората Световна война.....Айде да изброим и тея ЖИВИТЕ изгорени в газовите камери.....

Хм... А защо на Да Винчи да се благодари? Ако става въпрос и древните египтяни са изучавали анатомията значи на тях трябва да се благодари? И къде са списъците? Има някои хора дето смятат , че наистина са убити 6 млн. евреи , а други че са убити максимум 4000... къде е истината?! Просто всички смятате , че е жестоко да се мъчат хора , но и сега се правят експерименти с живи хора или пък се умъртвяват точно когато се родят , но обществтото си затваря очите за тях , а мислите за тези не са сред живите!
Предлагам да започнеш първа....

FelisDirus
08-07-2007, 12:08
Той нищо не е направил за медицината .. просто е искал да опознае човешката анатомия по - точно да си задоволи своето "АЗ". Но въпреки , че е направил тези жестокости благодарение на него познаваме така добре анатомията на човека , защото е описал всичко подробно. А вица дето беше написан .. според мене значи безразличието на хората. Щом тези хора толкова много са страдали като са били "рязани" живи нека някой да каже поне едно име?!

Кикимора....ти ме учудваш....Аз си мислех да благодаря на Да Винчи и негония интерес и описания на човешката анатомия но ти хвърляш нова светлина върху вижданията ми.....
И после ....Като сме тръгнали да правим списък с имена на хора убити жестоко през Втората Световна война.....Айде да изброим и тея ЖИВИТЕ изгорени в газовите камери.....

Хм... А защо на Да Винчи да се благодари? Ако става въпрос и древните египтяни са изучавали анатомията значи на тях трябва да се благодари? И къде са списъците? Има някои хора дето смятат , че наистина са убити 6 млн. евреи , а други че са убити максимум 4000... къде е истината?! Просто всички смятате , че е жестоко да се мъчат хора , но и сега се правят експерименти с живи хора или пък се умъртвяват точно когато се родят , но обществтото си затваря очите за тях , а мислите за тези не са сред живите!
Предлагам да започнеш първа....


ОМГ! Ти си безумно глупава!

Защо не прочетеш "Списъкът на Шиндлер", за да ти стане ясна картинката?


снимки:
http://www.auschwitz.dk/Anker/Mengele/

http://www.oskarschindler.com/Albums4/album.htm


Ето ти направо списъкът на Менгеле:
http://www.candlesmuseum.org/Twinlist_04.htm

FelisDirus
08-07-2007, 12:19
Kikimora...

подкрепи тезата си с факти, моля...


И с много мерак - няма как да стане. :lol:

quench
08-07-2007, 12:36
...

въпросният хер Менгеле не е бил доктор, не бива да бъркате
бил е санитар, СС-овец, садист, педофил, който се е гаврел с деца и техните трупове
постигнал е някои "невероятни" от медицинска гледна точка неща:
- инжектирал е боя в очните ябълки на евреите, за да види дали ще се промени цветът на очите (!!!) - явно доказателство за това, че не е имал представа изобщо от структурата на тялото
- опитвал се е да провери дали може да се въздейства на растежа на тялото като му се поставят жестоки външни ограничения - и то какви! - влезнал е в стаята на ерейските деца, начертал е линия на 1,20 от пода по протежение на цялата стена и е наредил да разстрелят всички, които са били по-високи - после го е правел всеки месец с тези, които са успявали да порастнат въпреки лишенията и мъките, на които са били подложени телата им

belerofone
08-07-2007, 12:53
Той нищо не е направил за медицината .. просто е искал да опознае човешката анатомия по - точно да си задоволи своето "АЗ". Но въпреки , че е направил тези жестокости благодарение на него познаваме така добре анатомията на човека , защото е описал всичко подробно. А вица дето беше написан .. според мене значи безразличието на хората. Щом тези хора толкова много са страдали като са били "рязани" живи нека някой да каже поне едно име?!

Кикимора....ти ме учудваш....Аз си мислех да благодаря на Да Винчи и негония интерес и описания на човешката анатомия но ти хвърляш нова светлина върху вижданията ми.....
И после ....Като сме тръгнали да правим списък с имена на хора убити жестоко през Втората Световна война.....Айде да изброим и тея ЖИВИТЕ изгорени в газовите камери.....

Хм... А защо на Да Винчи да се благодари? Ако става въпрос и древните египтяни са изучавали анатомията значи на тях трябва да се благодари? И къде са списъците? Има някои хора дето смятат , че наистина са убити 6 млн. евреи , а други че са убити максимум 4000... къде е истината?! Просто всички смятате , че е жестоко да се мъчат хора , но и сега се правят експерименти с живи хора или пък се умъртвяват точно когато се родят , но обществтото си затваря очите за тях , а мислите за тези не са сред живите!
Предлагам да започнеш първа....

Прелест...Някои хора казаха , че май малко четеш и сега го потвърждаваш.....Защо да благодарим на ДаВинчи.....Аз имам грешна информация...ТОй нищо нее направил....Не е чуртал мускули органи и тела....Не е ходил по морги.....Но Менгеле...Това СВЕТИЛОV....
ВИж това за евреите ме шокира наистина....Ти преглеждала ли си някоя и друга книжка статия ...нещо....Предлагам да приемем , че хора не са убивани а.....ТАка и така се тръгнала да намаляваш бройките .....А истината ....ами в книгите бе душата.....

Прочети поста на Къдли преди твоя....

П.С. Подбирай си битките сладур......

Поздрави

Kikimora_
08-07-2007, 13:26
За бройката прочетете това http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2412&sectionid=31&id=0001801

а колкото за анатомията това http://www.kamennataepoha.com/kabatas_devri_02_b.php

Има много книги за Хитлер и за избиването на евреите примерно: "Защо евреите - Причините за антисемитизма" - Денис Праджър, Джоузеф Телушкин ; "Окултният Хитлер" - Антон Первушин (не е точно за евреите)

За бройката може да се спори много. Всеки си има различни виждания за това какво се е случвало през тези "мътни" години. И как прецени , че не чета като нямам виждане като твоето ли?

П.С. Чела съм "Списъкът на Шиндлер" , че даже и филма съм гледала и в повечето книги фактите са изопачени. Не винаги трябва да се вярва на книгите това че си прочел нещо през живота си не те прави умен;)

quench
08-07-2007, 14:10
не, ексо, те са бнли държани в информационно робство от ционистите, за да не могат да спясяват животите на арийците, затова след войната и след откриването на изследванията на д-р Менгеле, медицинската наука дръпва в развитието си толкова напред

:smt005

Щом се случва след това, значи е следствие :smt005

FelisDirus
08-07-2007, 15:19
За бройката прочетете това http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2412&sectionid=31&id=0001801

а колкото за анатомията това http://www.kamennataepoha.com/kabatas_devri_02_b.php

Има много книги за Хитлер и за избиването на евреите примерно: "Защо евреите - Причините за антисемитизма" - Денис Праджър, Джоузеф Телушкин ; "Окултният Хитлер" - Антон Первушин (не е точно за евреите)

За бройката може да се спори много. Всеки си има различни виждания за това какво се е случвало през тези "мътни" години. И как прецени , че не чета като нямам виждане като твоето ли?

П.С. Чела съм "Списъкът на Шиндлер" , че даже и филма съм гледала и в повечето книги фактите са изопачени. Не винаги трябва да се вярва на книгите това че си прочел нещо през живота си не те прави умен;)


Фактът, че човек чете книги и се интересува, говори много за него.

И искаш да ми докажеш с в-к "Сега"? Окей... ще опитам да сдържа смеха си.
Виж, съкровище, щом си чела "Списъкът на Шиндлер", то сама е трябвало да си направиш изводите.
Аз мога да ти дам и списъкът му, ако желаеш.
Но не можеш да ми твърдиш, че това са измишльотини, защото не е така. Тези хора са съществували и са били избити като кучета, не ми ги обяснявай тия..

Guderian
08-07-2007, 15:48
ииииии ясен е въпроса.
правил си е медицински опити в концентрационни лагери през втората световна война.заразявал е хора със смъртоносни болести и много други прекалено жестоки опити.затова медицината е напреднала много през втората световна.смятате ли,че си е заслужавало?ДА! Заслужавало си е! Нацистите са имали кампания против рака и са правели доста изследвания. Допринесли са много за напредъка на медицината. Тези хора с които са правели опити са се жертвали в името на науката. Може д-р Менгеле да е бил малко жесток, но други лекари са дали много. Един от важните опити е свързан с внезапната промяна на налягането като резултатите са били използвани по-нататък от победителите(които остават с чисти ръце :x ) във войната за бъдещите реактивни самолети.

Lestat357
08-07-2007, 17:12
Гледам и не вярвам на ушите си!

В каквото настроение съм в момента, най-добре да не бях отварял тази тема въобще, но ще се постарая да не излизам от добрия тон. Менгеле, доктор? Наумни постижения?...



За бройката прочетете това http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2412&sectionid=31&id=0001801

а колкото за анатомията това http://www.kamennataepoha.com/kabatas_devri_02_b.php

Има много книги за Хитлер и за избиването на евреите примерно: "Защо евреите - Причините за антисемитизма" - Денис Праджър, Джоузеф Телушкин ; "Окултният Хитлер" - Антон Первушин (не е точно за евреите)

За бройката може да се спори много. Всеки си има различни виждания за това какво се е случвало през тези "мътни" години. И как прецени , че не чета като нямам виждане като твоето ли?

П.С. Чела съм "Списъкът на Шиндлер" , че даже и филма съм гледала и в повечето книги фактите са изопачени. Не винаги трябва да се вярва на книгите това че си прочел нещо през живота си не те прави умен;)

За бройката, 'земи прочети нещо повече от това, от смешните ти линкове. ;) Линк от в-к "Сега" - без коментар.. Нито годините са толкова мътни нито ти си чела някоя от книгите, които си споменала. Сигурен съм! Годините съвсем не са били толкова "мътни", а това за 4-те хиляди евреи ела да го разправяш на баба ми, запознато момиче!;] Дори учебника си по история не си отваряла, според мен. Филмът, за който говориш отново съм сигурен е игралната версия с Лиъм Нийсъм от 1993-а. Това е американски игрален филм, номиниран и май дори отнесъл няколко "Оскар"- а трябва ли да обяснявам защо са попроменени някой неща? За разлика от него в книгата почти няма такива, а за твое сведение само (защото явно много си чела) става въпрос за съвсем реално съществуващ списък, както и Оскар Шиндлер е реален човек, с реален принос. Това не ти е "Дневникът на Ане Франк", немалка част от нещата, в който също са подкрепени с документи и снимки, от други източници след това. Ето ти един линк, който _Cuddly_ ми даде преди малко в чата и до който принципно не е трудно да се стигне: http://www.oskarschindler.com/list.htm . Ето ти и още един, който ако беше отворила, май нямаше да пишеш тук изобщо: http://en.wikipedia.org/wiki/Oskar_Schindler . Забележи какви линкове ти давам.;] Е, сега отново ли ще си чешеш клавиатурата, както досега в тази тема или ще признаеш грешката си и ще едитнеш твърде смислените си мнения по нея? А може би ще отговориш на въпроса на exploited teen? Присъединявам се към него. Виж, това може и да е teenproblem, но темата за мен (и Слава-Богу, не само) е твърде сериозна, така че ти предлагам миграция към някоя от типа "Как да се гримираме като фолк певица" или "настроението ти днес с емотиконка", където каквото и да напишеш ще бъде уместно. По-добре да не спорим с теб по тази тема, а и не виждам причина да споря с човек, който явно хал-хабер си няма, дори най-общо от тема, в която изразява крайна позиция. Може и да си на 12, не е изключено, но при всички положения или дай някой конкретен пример, покажи че си прочела нещо въобще или - f**k off!;] Грубо звучи, но доста ме подразни точно ти. Другите поне като напишат някоя необоснована глупост и после си траят.


ами,на мен ми е гадно за страданията на хората,но живота ми не веднъж е спасяван от съвременната медицина и да кажа че не удобрявам менгеле ще е меко казано...двулично...

Мога да дам поне три лични примера за точно обратното. Но щом ти Удобряваш какво значение има... Аз теб те помня още, ако не бяха глупостите ти в една тема за фитнес никога нямаше да пиша в този форум. ГостЪТ, ако се сещаш. Затова и знам колко има смисъл да се опитвам да споря с теб или да ти задавам въпроси, но все пак ще го направя. Какъв доктор е Менгеле и какво общо има със съвременната медицина? За какво точно са помогнали "опитите" му? Или пак така си пишеш? Май "the strange" не е най-подходящото продължение на ника ти, пак "the" и пак дума започваща с "s", прилагателно, но ще ти го спестя засега. Стига да не се намесваш повече.

Тъй като темата наистина е твърде сериозна, предлагам на следващите писатели, мислители и псевдо-последователи, които възнамеряват да пишат тук, да отворят първо един от двата линка: www.google.bg i http://en.wikipedia.org/wiki/Main_Page :wink: Благодаря Ви и от името на останалите, които имат поне малко обща култура тук!

EDIT


[ДА! Заслужавало си е! Нацистите са имали кампания против рака и са правели доста изследвания. Допринесли са много за напредъка на медицината. Тези хора с които са правели опити са се жертвали в името на науката. Може д-р Менгеле да е бил малко жесток, но други лекари са дали много. Един от важните опити е свързан с внезапната промяна на налягането като резултатите са били използвани по-нататък от победителите(които остават с чисти ръце :x ) във войната за бъдещите реактивни самолети.

1) Йозеф Менгеле никога не е бил доктор!
2) За напредъка в медицината са допринесли твърде малко, което съпоставимо с начинът по който е постигнато някак си избледнява, не мислиш ли? Тези опити, включително и този с налягането, който си споменал е било възможно да бъдат направени до един и при коренно различни обстоятелства и без експерименти с хора. При подходящ бюджет. Доказателство ли? Ами доказателство са многото неща постигнати след това точно по този начин, включително и свързани с лечението на рака. Ако искаш да бъда и по-конкретен? Не е това начинът и този "принос" е меко казано смешен. Правели са каквото и както си пожелаят повечето "лекари", задоволявайки произволен брой лични въпроси и нужди, просто защото системата го е позволявала.

Ако ще си говорим за какъв да е положителен принос, той е свързан с автомобилната промишленост и с военната такава, не и с медицината. В случая - целта не оправдава средствата. Може би баща ти или дядо ти няма да могат да го потвърдят, но питай ако имаш жив прадядо все още, който вероятно е взел участие във Втората Световна война. Аз имам такъв, дядо ми е - да е жив и здрав още дълги години. Това за моралната гледна точка. Относно щетите, следствие от световните войни - необходимо ли е наистина да ти давам линкове? Е, още ли си толкова убеден в думите си?

Май най-добре да излеза от тази тема, все пак - на конкретни въпроси ще отговарям. Заповядайте, историци.

belerofone
08-07-2007, 18:13
За бройката прочетете това http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2412&sectionid=31&id=0001801

а колкото за анатомията това http://www.kamennataepoha.com/kabatas_devri_02_b.php

Има много книги за Хитлер и за избиването на евреите примерно: "Защо евреите - Причините за антисемитизма" - Денис Праджър, Джоузеф Телушкин ; "Окултният Хитлер" - Антон Первушин (не е точно за евреите)

За бройката може да се спори много. Всеки си има различни виждания за това какво се е случвало през тези "мътни" години. И как прецени , че не чета като нямам виждане като твоето ли?

П.С. Чела съм "Списъкът на Шиндлер" , че даже и филма съм гледала и в повечето книги фактите са изопачени. Не винаги трябва да се вярва на книгите това че си прочел нещо през живота си не те прави умен;)

Вярно е , че не те прави умен...В твоя случай направо тъпа защото с последната реплика саморазмаза оита си да се покажеш като знаеща.....Интересното обаче е , че аз съм склонен да вярвам на изследвания на хора , който знаят повече от мен и теб в тази област.....

Преценката , която изразих в предния си пост.....Ами имам 7 много добри причини да го твърдя.....Ако греша в това си мнение толкова по-добре.....Но както сама се изказа ...това , че си чел книги не те прави умен.....

Поздрави....

08-07-2007, 21:11
VELIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-({|=

FelisDirus
08-08-2007, 00:36
VELIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-({|=


Ти изобщо имаш ли представа за кого си говорим? :-s

belerofone
08-08-2007, 01:11
VELIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-({|=


Ти изобщо имаш ли представа за кого си говорим? :-s

АКо не представа то ярко мнение поне има..... [-X

08-08-2007, 07:22
ииииии ясен е въпроса.
правил си е медицински опити в концентрационни лагери през втората световна война.заразявал е хора със смъртоносни болести и много други прекалено жестоки опити.затова медицината е напреднала много през втората световна.смятате ли,че си е заслужавало?ДА! Заслужавало си е! Нацистите са имали кампания против рака и са правели доста изследвания. Допринесли са много за напредъка на медицината. Тези хора с които са правели опити са се жертвали в името на науката. Може д-р Менгеле да е бил малко жесток, но други лекари са дали много. Един от важните опити е свързан с внезапната промяна на налягането като резултатите са били използвани по-нататък от победителите(които остават с чисти ръце :x ) във войната за бъдещите реактивни самолети.

Ех смешко, смешко...
Уно : Защо си е заслужало? Да убиеш толкова хора и да направиш - точно нищо. Хората не са се жертвали добровоно, а са били насилвани >_< Ако убият цялото ти семейство пред очите ти, но открият лек за рак/спин/измисли нещо би ли казал с ръка на сърцето "аз съм горд , че умряха по жесток начин! те се жертваха да се намери рак за рака!"
Дос : Мога с ръка да се хвана за сърцето и да кажа , че си пълен идиот. Ти маи почиташ всичко което германия е правила през периода първа-втора световна война?

08-08-2007, 08:00
jestok 4ovek

metomаn
08-08-2007, 09:28
Менгеле си е просто ДОКТОР-Има над 10 000 страници с мед. трудове!
Какво като е използвал подчовеци за да стигне до тях?!Нима ни пука за тези копелета?Не са ли евреите най-гадното "племе"?

quench
08-08-2007, 10:02
интересно ми е ти какво ще крещиш, когато те поставим на масата за вивисекция, със завързани китки и глезени...

простаци мизерни :evil:

метоман
08-08-2007, 10:40
интересно ми е ти какво ще крещиш, когато те поставим на масата за вивисекция, със завързани китки и глезени...

простаци мизерни :evil:
Аз не съм подчовек :::

Blacklisted
08-08-2007, 10:42
Аз не съм подчовек :::

Подгибон 8)

quench
08-08-2007, 10:47
аха, значи ще издържиш на болката, когато започна да обработвам невроните на периферната НС с метилов алкохол? :twisted:

ти имаш ли представа колко мъки са преживели онези хора там, мизернико?

на тебе ти трябва един престой в концлагер, за да видиш тяхната перспектива

FelisDirus
08-08-2007, 10:47
интересно ми е ти какво ще крещиш, когато те поставим на масата за вивисекция, със завързани китки и глезени...

простаци мизерни :evil:
Аз не съм подчовек :::

Би ли ми дал дефиниция на ''подчовек'', моля.

08-08-2007, 10:56
интересно ми е ти какво ще крещиш, когато те поставим на масата за вивисекция, със завързани китки и глезени...

простаци мизерни :evil:
Аз не съм подчовек :::

Би ли ми дал дефиниция на ''подчовек'', моля.
Само една дума-Евреите

FelisDirus
08-08-2007, 10:58
интересно ми е ти какво ще крещиш, когато те поставим на масата за вивисекция, със завързани китки и глезени...

простаци мизерни :evil:
Аз не съм подчовек :::

Би ли ми дал дефиниция на ''подчовек'', моля.
Само една дума-Евреите

Не, не, не ми казвай "евреите". Дефинирай ми понятието точно и ясно.

08-08-2007, 11:12
интересно ми е ти какво ще крещиш, когато те поставим на масата за вивисекция, със завързани китки и глезени...

простаци мизерни :evil:
Аз не съм подчовек :::

Би ли ми дал дефиниция на ''подчовек'', моля.
Само една дума-Евреите

Не, не, не ми казвай "евреите". Дефинирай ми понятието точно и ясно.
По принцип не съществува подогно понятие!Просто Хитлер го е използвал като заместител на 'Нисшите раси"

FelisDirus
08-08-2007, 11:16
И какъв е точно Хитлер, за да определя коя раса е нисша и коя висша?
По същата логика и аз, седейки на тоалетната чиния с пръст в носа, мога да изкрещя в момент на прозрение, чее.. ъъъ... арийската раса е нисша (примерно, не че ми пука особено).
Хитлер е бил някакъв обаятелен луд и още се чудя как може да има хора, които се връзват на подобни идиотщини. :-k

метоман
08-08-2007, 11:25
И какъв е точно Хитлер, за да определя коя раса е нисша и коя висша?
По същата логика и аз, седейки на тоалетната чиния с пръст в носа, мога да изкрещя в момент на прозрение, чее.. ъъъ... арийската раса е нисша (примерно, не че ми пука особено).
Хитлер е бил някакъв обаятелен луд и още се чудя как може да има хора, които се връзват на подобни идиотщини. :-k
Хитлер е най-големия играч!Няма по-добър политик от него,това всичко го признават!Преаба всички,но накрая се наеба сам :-k
Неговия девиз е "Ва банк" :D

FelisDirus
08-08-2007, 11:35
И какъв е точно Хитлер, за да определя коя раса е нисша и коя висша?
По същата логика и аз, седейки на тоалетната чиния с пръст в носа, мога да изкрещя в момент на прозрение, чее.. ъъъ... арийската раса е нисша (примерно, не че ми пука особено).
Хитлер е бил някакъв обаятелен луд и още се чудя как може да има хора, които се връзват на подобни идиотщини. :-k
Хитлер е най-големия играч!Няма по-добър политик от него,това всичко го признават!Преаба всички,но накрая се наеба сам :-k
Неговия девиз е "Ва банк" :D


Ако беше толкова велик играч, нямаше да изгуби войната.

08-08-2007, 11:39
И какъв е точно Хитлер, за да определя коя раса е нисша и коя висша?
По същата логика и аз, седейки на тоалетната чиния с пръст в носа, мога да изкрещя в момент на прозрение, чее.. ъъъ... арийската раса е нисша (примерно, не че ми пука особено).
Хитлер е бил някакъв обаятелен луд и още се чудя как може да има хора, които се връзват на подобни идиотщини. :-k
Хитлер е най-големия играч!Няма по-добър политик от него,това всичко го признават!Преаба всички,но накрая се наеба сам :-k
Неговия девиз е "Ва банк" :D


Ако беше толкова велик играч, нямаше да изгуби войната.
Изгуби я щото зимата на 41г беше мн студена............

quench
08-08-2007, 11:42
защото е бил луд, затва
и защото я е почнал 10 години по-рано, което обаче е следствие на лудостта му

абе чети военна история и ще се научиш

метоман
08-08-2007, 11:46
защото е бил луд, затва
и защото я е почнал 10 години по-рано, което обаче е следствие на лудостта му

абе чети военна история и ще се научиш :D
Мн си кух :D Хитлер не е искал никога война през 39 нито 40гтя тогава е разполагала с едва 69девизии :evil:

quench
08-08-2007, 11:52
глупости, ти си много, много далче от истината, защото четеш някви пристрастни материали от непризнати учени....

turbotobg
08-08-2007, 12:34
Еми така или иначе тези концлагеристи са щели да умрат-поне да направят нещо добро.

Guderian
08-08-2007, 12:35
Еми така или иначе тези концлагеристи са щели да умрат-поне да направят нещо добро.Именно :wink: Всичко е било с цел научен напредък :wink:

FelisDirus
08-08-2007, 13:28
Еми така или иначе тези концлагеристи са щели да умрат-поне да направят нещо добро.Именно :wink: Всичко е било с цел научен напредък :wink:


Какъв напредък, кви 5 лева?!
Ти луд ли си? Менгеле не е направим нищичко за медицината!
И двамата сте заблудени. Да, те са си умрели в страшни мъки за едното нищо.

Какво е постигнал? Започвай едно по едно да ми изреждаш.

belerofone
08-08-2007, 13:39
Йозеф Менгеле е Ангела на смъртта....Това е най ясната дефиниция за него....Едни премат експериментите му без да регистриат в съзнанието си жестокия начин по който ги е провеждал....Други се втурачват само в жестокостите.....
АЗ вижемад нещата по друг начин....На първо време той е нямало да проведе всичките си проби с евреи ако Химлер не му е дал свободна пътека и не го е назначил като лекар в концлагер...Освиенцим...ако не греша....Но освен много умен той е бил и с отклонения вероятно....Съдя защото е бил назначен в този лагер с още 3 лекари който не са му помагали....Освен всичко друго....Менгеле се е правил на Господ....ТОй е решавал кой да умре в газовата камера и кой да бъде тестван .....Това не е решение което принадлежи на хората....
НА мен и достатъчно само това и дори и да има някакво постижение в някаква област те се омаловажавт от такъв тип решения....

Guderian
08-08-2007, 13:41
Йозеф Менгеле е Ангела на смъртта....Това е най ясната дефиниция за него....Едни премат експериментите му без да регистриат в съзнанието си жестокия начин по който ги е провеждал....Други се втурачват само в жестокостите.....
АЗ вижемад нещата по друг начин....На първо време той е нямало да проведе всичките си проби с евреи ако Химлер не му е дал свободна пътека и не го е назначил като лекар в концлагер...Освиенцим...ако не греша....Но освен много умен той е бил и с отклонения вероятно....Съдя защото е бил назначен в този лагер с още 3 лекари който не са му помагали....Освен всичко друго....Менгеле се е правил на Господ....ТОй е решавал кой да умре в газовата камера и кой да бъде тестван .....Това не е решение което принадлежи на хората....
НА мен и достатъчно само това и дори и да има някакво постижение в някаква област те се омаловажавт от такъв тип решения....Откъде си толкова убеден, че са съществували газови камери!? Да не си бил там, че да говориш, а!?

belerofone
08-08-2007, 13:44
Йозеф Менгеле е Ангела на смъртта....Това е най ясната дефиниция за него....Едни премат експериментите му без да регистриат в съзнанието си жестокия начин по който ги е провеждал....Други се втурачват само в жестокостите.....
АЗ вижемад нещата по друг начин....На първо време той е нямало да проведе всичките си проби с евреи ако Химлер не му е дал свободна пътека и не го е назначил като лекар в концлагер...Освиенцим...ако не греша....Но освен много умен той е бил и с отклонения вероятно....Съдя защото е бил назначен в този лагер с още 3 лекари който не са му помагали....Освен всичко друго....Менгеле се е правил на Господ....ТОй е решавал кой да умре в газовата камера и кой да бъде тестван .....Това не е решение което принадлежи на хората....
НА мен и достатъчно само това и дори и да има някакво постижение в някаква област те се омаловажавт от такъв тип решения....Откъде си толкова убеден, че са съществували газови камери!? Да не си бил там, че да говориш, а!?
А ти убеден ли си , че не са съществували такива.....Нито аз нито ти сме били там , но всеки добавя своето виждане....Акакво е твоето.....

Guderian
08-08-2007, 13:50
но всеки добавя своето виждане....Акакво е твоето.....Че щом не е доказано същестуването на тези "газови камери" няма смисъл да ги споменаваме! Много хора казват, че евреите убити в тези лагери са 6 млн, но истината е, че са измрели само около 700 000 от тежък физически труд, а не от Циклон Б!
П.П. И последно един въпрос - какви работници са използвали немците за да строят ракетите V-1, V-2?

метоман
08-08-2007, 13:56
но всеки добавя своето виждане....Акакво е твоето.....Че щом не е доказано същестуването на тези "газови камери" няма смисъл да ги споменаваме! Много хора казват, че евреите убити в тези лагери са 6 млн, но истината е, че са измрели само около 700 000 от тежък физически труд, а не от Циклон Б!
П.П. И последно един въпрос - какви работници са използвали немците за да строят ракетите V-1, V-2?
Немци!

belerofone
08-08-2007, 14:00
но всеки добавя своето виждане....Акакво е твоето.....Че щом не е доказано същестуването на тези "газови камери" няма смисъл да ги споменаваме! Много хора казват, че евреите убити в тези лагери са 6 млн, но истината е, че са измрели само около 700 000 от тежък физически труд, а не от Циклон Б!
П.П. И последно един въпрос - какви работници са използвали немците за да строят ракетите V-1, V-2?

Когато говорим за смъртта на хора....определено САМО не може да се използва....И после....Както казах ти имаш мнение и го подкрепяш о някакав начин....Уважав това....НО и аз защитих своето....
Ако си фен на политиката на Хитлер ще го защитиш и ще кажеш , че той не е виновен независимо за каво.....АКо не си му почитател ще го обвиняваш в жестокости....СЪщия принцип е и тук с Др Менгеле.....
А съдейки по аватара ти можем много да говорим на тая тема всеки с противополжини факти.....
Ти изрази мнение аз също....

FelisDirus
08-08-2007, 14:13
Йозеф Менгеле е Ангела на смъртта....Това е най ясната дефиниция за него....Едни премат експериментите му без да регистриат в съзнанието си жестокия начин по който ги е провеждал....Други се втурачват само в жестокостите.....
АЗ вижемад нещата по друг начин....На първо време той е нямало да проведе всичките си проби с евреи ако Химлер не му е дал свободна пътека и не го е назначил като лекар в концлагер...Освиенцим...ако не греша....Но освен много умен той е бил и с отклонения вероятно....Съдя защото е бил назначен в този лагер с още 3 лекари който не са му помагали....Освен всичко друго....Менгеле се е правил на Господ....ТОй е решавал кой да умре в газовата камера и кой да бъде тестван .....Това не е решение което принадлежи на хората....
НА мен и достатъчно само това и дори и да има някакво постижение в някаква област те се омаловажавт от такъв тип решения....


Да, Освиенцим, тоест - Аушвиц.

Относно газовите камери и Аушвиц, Guderian, позволи ми да цитирам Рудолф Хес, комендант на Аушвиц.

"Акцията беше проведена в блок 11. Аз надянах противогаза и лично наблюдавах убийството. Длъжен съм да призная, че след процедурата изпитах облекчение: скоро ние трябваше да започнем масово унищожение на евреите, обаче нито Айхман, нито аз нямахме понятие, как да организираме това най-добре. Ние бяхме уверени, че газовата камера е най-доброто решение, но не знаехме какъв газ е най-добър за това. Сега ние не само получихме газ, но и разбрахме как правилно да провеждаме процедурата.
Рудолф Хес, из спомените му."


Ах, дечица, не ми говорете за мнения. Тук подобно понятие е абсурдно. Не си говорим за кой цвят е по-хубав - розов или зелен.
Има факти, няма мнения.
Всичко друго е пречупено през болните мозъци на разни хора.

loyal_88
08-08-2007, 14:35
Менгеле е герой! :D

Guderian
08-08-2007, 14:36
Менгеле е герой! :D :smt023 [/i][/b]

FelisDirus
08-08-2007, 14:38
Менгеле е герой! :D


Да не би в Kарлуково да има компютърен клуб? :-s

FelisDirus
08-08-2007, 14:54
Менгеле е герой! :D :smt023 [/i][/b]

Окей, Guderian, предизвиквам те. Вместо като малоумен да повтаряш едно и също, стиснал с ръчички коленете си и клатейки се на стола пред компютра, вземи ми обясни защо смяташ, че този красив изрод менгеле е герой?
Давай, казах ти, искам да видя едно по едно постиженията му.

Guderian
08-08-2007, 15:02
Менгеле е герой! :D :smt023 [/i][/b]

Окей, Guderian, предизвиквам те. Вместо като малоумен да повтаряш едно и също, стиснал с ръчички коленете си и клатейки се на стола пред компютра, вземи ми обясни защо смяташ, че този красив изрод менгеле е герой?
Давай, казах ти, искам да видя едно по едно постиженията му.Борил се е срещу една много рядка форма на рака наречена "Нома" която засяга хора с ниска имунна система. Болестта е била непозната до тогава и той е правел опити с цигани за да установи причините за заболяването. Тази болест причинявала едновременно и туберкулоза.

FelisDirus
08-08-2007, 15:20
Менгеле е герой! :D :smt023 [/i][/b]

Окей, Guderian, предизвиквам те. Вместо като малоумен да повтаряш едно и също, стиснал с ръчички коленете си и клатейки се на стола пред компютра, вземи ми обясни защо смяташ, че този красив изрод менгеле е герой?
Давай, казах ти, искам да видя едно по едно постиженията му.Борил се е срещу една много рядка форма на рака наречена "Нома" която засяга хора с ниска имунна система. Болестта е била непозната до тогава и той е правел опити с цигани за да установи причините за заболяването. Тази болест причинявала едновременно и туберкулоза.


И това го прави герой?

Много съм чела и подобно нещо не съм открила никъде.
Доколкото знам е заразявал евреите с туберкулоза и тиф, но никъде не пише да е помогнал някак за развитието на медицината.

belerofone
08-08-2007, 15:37
Йозеф Менгеле е Ангела на смъртта....Това е най ясната дефиниция за него....Едни премат експериментите му без да регистриат в съзнанието си жестокия начин по който ги е провеждал....Други се втурачват само в жестокостите.....
АЗ вижемад нещата по друг начин....На първо време той е нямало да проведе всичките си проби с евреи ако Химлер не му е дал свободна пътека и не го е назначил като лекар в концлагер...Освиенцим...ако не греша....Но освен много умен той е бил и с отклонения вероятно....Съдя защото е бил назначен в този лагер с още 3 лекари който не са му помагали....Освен всичко друго....Менгеле се е правил на Господ....ТОй е решавал кой да умре в газовата камера и кой да бъде тестван .....Това не е решение което принадлежи на хората....
НА мен и достатъчно само това и дори и да има някакво постижение в някаква област те се омаловажавт от такъв тип решения....


Да, Освиенцим, тоест - Аушвиц.

Относно газовите камери и Аушвиц, Guderian, позволи ми да цитирам Рудолф Хес, комендант на Аушвиц.

"Акцията беше проведена в блок 11. Аз надянах противогаза и лично наблюдавах убийството. Длъжен съм да призная, че след процедурата изпитах облекчение: скоро ние трябваше да започнем масово унищожение на евреите, обаче нито Айхман, нито аз нямахме понятие, как да организираме това най-добре. Ние бяхме уверени, че газовата камера е най-доброто решение, но не знаехме какъв газ е най-добър за това. Сега ние не само получихме газ, но и разбрахме как правилно да провеждаме процедурата.
Рудолф Хес, из спомените му."


Ах, дечица, не ми говорете за мнения. Тук подобно понятие е абсурдно. Не си говорим за кой цвят е по-хубав - розов или зелен.
Има факти, няма мнения.
Всичко друго е пречупено през болните мозъци на разни хора.

_Cuddly_ така е....Но нека не се съглася с теб по един въпрос....Мнение се допуска....Ти имаш такова и го подкрепяш с факти....Guderian има и си го защитава , аз също.....Не се съгласявам само с това ти твърдение , че такова понятие тук е абсурдно.....

Guderian виждам , че имаш интерес и защитаваш до някакви степени експериментите на Др Менгеле....Питам тогава аз....ако той е такъв гении и има такива постижения за развитеито на медицината къде са всички факти....Питам на какви основи е базирал опитите си защото съм убеден , че не е на базата на медицината...Знаеш ли защо......Неговите опити нямат никаква научна стойност...Не можеш да хванеш някого ...да правиш каквото ти дойде на ум с него и да го категоризираш като "опит"... Изводите които се е опитвал да направи са напълно своеволни.....За какво говорим от тук нататък....Правил е сравнителни експерименти с беззащитни хора и затова му присъждаме напредъка на медицината.....О я стига......

Totalitarianist
08-08-2007, 15:45
Естествено, че след войната, съюзниците, ще го обвинят в ужасни престъпления срещу човечеството и откритията му ще ги забулят в тайна. Знаем им методите на евреите... :arrow:

belerofone
08-08-2007, 15:51
Естествено, че след войната, съюзниците, ще го обвинят в ужасни престъпления срещу човечеството и откритията му ще ги забулят в тайна. Знаем им методите на евреите... :arrow:

.....Съюзниците.....

Би ли казал ткои са съюзниците.....И после какви точно токрития има Йозеф Менгеле ....За своето време и за днешното....

Поздрави

Totalitarianist
08-08-2007, 15:55
Естествено, че след войната, съюзниците, ще го обвинят в ужасни престъпления срещу човечеството и откритията му ще ги забулят в тайна. Знаем им методите на евреите... :arrow:

.....Съюзниците.....

Би ли казал ткои са съюзниците.....И после какви точно токрития има Йозеф Менгеле ....За своето време и за днешното....

Поздрави
Съюзниците от ВСВ...

Менгеле е бил много близо до откритието да се раждат само близнаци между другото. Това би ни било доста полезно сега, с нашето намаляващо население... :(

FelisDirus
08-08-2007, 15:55
belerofone, не можем да говорим за мнения. Няма как да има мнения, тъй като това са факти - или е доказано, или не е.

По твоята логика аз мога да кажа например, че по мое мнение априлското въстание е избухнало през декември. Айде върви ми доказвай, обяснявай, но аз ще бъда упорита, ще тропам с краче и ще твърдя, че имам мнение.

Същото е с Менгеле - фактите сочат, че той не е помогнал на медицината, но Guderian упорито твърди, че не е така, без да го доказва по никакъв начин.

Не се заяждам, просто искам да ме разбереш.

belerofone
08-08-2007, 16:16
Естествено, че след войната, съюзниците, ще го обвинят в ужасни престъпления срещу човечеството и откритията му ще ги забулят в тайна. Знаем им методите на евреите... :arrow:

.....Съюзниците.....

Би ли казал ткои са съюзниците.....И после какви точно токрития има Йозеф Менгеле ....За своето време и за днешното....

Поздрави
Съюзниците от ВСВ...

Менгеле е бил много близо до откритието да се раждат само близнаци между другото. Това би ни било доста полезно сега, с нашето намаляващо население... :(

Очарователно.....

Йозеф Менгеле е използвал близнаците най-вече в своите опити....Те за него са били най- подходящи предвид , това че са идеални за сравнителни експерименти който той е провеждал....Това ме навежда на мисълта , че не е търсил начин да увеличи населението....И най-вече го казвам предивд , че е правил експериментите си с еврей....Тоест това , което ми казваш е , че е търсил начин да създава близнаци еврей.....Силно противоречащо на негова крещяща омраза и жестокост....

П.П. Открит е в днешно време начин как да се увеличи шанса при забременяване да се родят близнаци....Нарича се ИнВитро....Казвам го за твоя лична консумация....Ак държиш ще ти обясня и процедурата....

Поздрави....

Метоман
08-08-2007, 16:24
Те евреите и без това са подчовеци.....

belerofone
08-08-2007, 16:27
belerofone, не можем да говорим за мнения. Няма как да има мнения, тъй като това са факти - или е доказано, или не е.

По твоята логика аз мога да кажа например, че по мое мнение априлското въстание е избухнало през декември. Айде върви ми доказвай, обяснявай, но аз ще бъда упорита, ще тропам с краче и ще твърдя, че имам мнение.

Същото е с Менгеле - фактите сочат, че той не е помогнал на медицината, но Guderian упорито твърди, че не е така, без да го доказва по никакъв начин.

Не се заяждам, просто искам да ме разбереш.

_Cuddly_ не оборвам фактите....НЕ казвам да обвързваме личните преполжожения с историята....Разбрала си погрешно или аз не съм се уточнил....
При априлското възстание няма морална дилема....Няма морален конфликт.....Докато при Менгеле е обратното .....ИМа факти но при него е въпрос на виждане дали извършеното от него е зло или не....Ние с теб твърдим едно....Подкрепяме го с факти ....Но някой друг би казал , че това което е правил в своето време е било велико и е далем от злината и крущящия ужас.....Това е морална дилема и е въпрос на личен възглед.....Съгласен съм с това , че има факти....ДА ....

belerofone
08-08-2007, 16:28
Те евреите и без това са подчовеци.....

Възхититерно....Провери постовете назад....Някой беше поискал дефиниция на думата "подчовеци"....
ТИ имаш ли такава или просто използваш високопарни думи от миналото.....

Поздрави....

Метоман
08-08-2007, 16:33
Те евреите и без това са подчовеци.....

Възхититерно....Провери постовете назад....Някой беше поискал дефиниция на думата "подчовеци"....
ТИ имаш ли такава или просто използваш високопарни думи от миналото.....

Поздрави....
Се едно аз да те питам за дефиниция на думата "човек" :lol:

belerofone
08-08-2007, 16:38
Те евреите и без това са подчовеци.....

Възхититерно....Провери постовете назад....Някой беше поискал дефиниция на думата "подчовеци"....
ТИ имаш ли такава или просто използваш високопарни думи от миналото.....

Поздрави....
Се едно аз да те питам за дефиниция на думата "човек" :lol:

Караш ме да навлизаме в трактовка на думите....

Човек е единствения оцелял подвид примати от рода хора.....Пре хората се наблюдава множество нива на мозъка както и сопосбност за абстрактно мислене самоактуализиране и отразяване на околнта среда по адекватен начин....

Това е супер повърхностна дефиниция ....и като е наложим върху твоята терминология стигаме до идеята , че подчовек е примат.....ТОва ли ти е мисълта или аз не схващам.....

Пак питам какво влагаш в думата "подчовек" ...дай ми точно мнение....като аз давам на теб....

Метоман
08-08-2007, 16:50
Думата "подчовек" е използвана от Хитлер като заместител на нисшата евреиска раса.....

FelisDirus
08-08-2007, 17:00
Думата "подчовек" е използвана от Хитлер като заместител на нисшата евреиска раса.....


Това не е дефиницията, която поисках, съкровище.
Същия въпрос и очаквам друг отговор.

belerofone
08-08-2007, 17:09
Думата "подчовек" е използвана от Хитлер като заместител на нисшата евреиска раса.....


Това не е дефиницията, която поисках, съкровище.
Същия въпрос и очаквам друг отговор.

И аз не съм получил такъв предвид , че питам абсолютно същото.....

FelisDirus
08-08-2007, 17:25
Думата "подчовек" е използвана от Хитлер като заместител на нисшата евреиска раса.....


Това не е дефиницията, която поисках, съкровище.
Същия въпрос и очаквам друг отговор.

И аз не съм получил такъв предвид , че питам абсолютно същото.....

Дам, аз питах няколко страници назад и вече бях забравила, а ти ме подсети. :mrgreen:

Но защо ли имам усещането, че вече няма никакъв смисъл от този спор.. ама, хайде, за спорта...

belerofone
08-08-2007, 17:27
Думата "подчовек" е използвана от Хитлер като заместител на нисшата евреиска раса.....


Това не е дефиницията, която поисках, съкровище.
Същия въпрос и очаквам друг отговор.

И аз не съм получил такъв предвид , че питам абсолютно същото.....

Дам, аз питах няколко страници назад и вече бях забравила, а ти ме подсети. :mrgreen:

Но защо ли имам усещането, че вече няма никакъв смисъл от този спор.. ама, хайде, за спорта...

Това е форум....Някак си е нормално......Замисъла е да има спорове.-....

FelisDirus
08-08-2007, 17:52
Думата "подчовек" е използвана от Хитлер като заместител на нисшата евреиска раса.....


Това не е дефиницията, която поисках, съкровище.
Същия въпрос и очаквам друг отговор.

И аз не съм получил такъв предвид , че питам абсолютно същото.....

Дам, аз питах няколко страници назад и вече бях забравила, а ти ме подсети. :mrgreen:

Но защо ли имам усещането, че вече няма никакъв смисъл от този спор.. ама, хайде, за спорта...

Това е форум....Някак си е нормално......Замисъла е да има спорове.-....


Да, така е, съгласна съм, но нека поне бъдат на ниво. Защото вече ми става смешно, а, ако продължават така, ще ревна!
То на човек да му дожалее...

belerofone
08-08-2007, 17:59
Думата "подчовек" е използвана от Хитлер като заместител на нисшата евреиска раса.....


Това не е дефиницията, която поисках, съкровище.
Същия въпрос и очаквам друг отговор.

И аз не съм получил такъв предвид , че питам абсолютно същото.....

Дам, аз питах няколко страници назад и вече бях забравила, а ти ме подсети. :mrgreen:

Но защо ли имам усещането, че вече няма никакъв смисъл от този спор.. ама, хайде, за спорта...

Това е форум....Някак си е нормално......Замисъла е да има спорове.-....


Да, така е, съгласна съм, но нека поне бъдат на ниво. Защото вече ми става смешно, а, ако продължават така, ще ревна!
То на човек да му дожалее...

Чак пък сега....Нека не бъдем толкова взискателни.....Макар и рядко има и готини спорове където пишеш с удоволствие.....

Ам Ангеле моля ти се недей реви само....Смей се....Аз в този форум съм изживявал такива кризи от смях каквито рядко ми се случват в жива компания....Смей се ...недей реви....

Поздрави...

FelisDirus
08-08-2007, 18:27
То е смешно до едно време, после става тъжно.

belerofone
08-08-2007, 18:37
То е смешно до едно време, после става тъжно.

Говориш за някои леко по-тъпички издънки из форума може би....
Виж ти си едно от малкото интересни същества тук...Може би си и по-голяма от повечето тук ....Сигурно затова....

Поздарви...

FelisDirus
08-08-2007, 18:44
*Къдли е поласкана и е само на 18* :lol:

belerofone
08-08-2007, 19:06
*Къдли е поласкана и е само на 18* :lol:

Очарователно.....

Вилхелм Mонке
08-29-2007, 12:18
велик

quench
08-29-2007, 12:23
бот си, братче

впрочем, добре е, че изнесе темата на видно място, може би мачока ще се сети да я заключи и нея!

:)

Neo-Communist Power
08-29-2007, 12:23
Жалко, че ни се изплъзна :evil: Щяхме да го съдим този престъпкик!

Вилхелм Mонке
08-29-2007, 13:52
аз маика ти

aniezina
08-29-2007, 14:02
аз маика тити няма ли да се регнеш най-сетне :-s ако го беше направил досега да си станал мега-фен, сигурно си най-редовния гост на форума. Земи се регни вече! Съвет!

Вилхелм Mонке
08-29-2007, 14:09
да ама свинята мачонка ли ще ме банва защото казвам истина за евреите

Neo-Communist Power
08-29-2007, 14:20
да ама свинята мачонка ли ще ме банва защото казвам истина за евреитеРегни се, че нещо твоите фашизоиди издъхват :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
П.П. Трябва им подкрепата ти ;-)

Вилхелм Mонке
08-29-2007, 14:28
аз поне подкрепям достоиният хитлер !!!!!!!!!!!!!! ане геят станишев и сталин и я ми кажи за колко време германците стигат до москва само зимата ви е спасила мачок ти си капут

Neo-Communist Power
08-29-2007, 14:35
аз поне подкрепям достоиният хитлер !!!!!!!!!!!!!! ане геят станишев и сталин и я ми кажи за колко време германците стигат до москва само зимата ви е спасила мачок ти си капутНа 2 Май 1945 г всички нацисти се предават, а Хитлер е бил мъртав вече 2 дена :twisted:

quench
08-29-2007, 15:12
само да вметна, че немците с присъщотот им коварство безчестно нападат неподготвената Русия, но дори това не им стига и те се провалят, като до ден днешен обвиняват външни фактори

а после Русия минава до Берлин през тежко укрепените немски позиции като нож през масло

правете си изводите...

:twisted:

Neo-Communist Power
08-29-2007, 15:13
само да вметна, че немците с присъщотот им коварство безчестно нападат неподготвената Русия, но дори това не им стига и те се провалят, като до ден днешен обвиняват външни фактори

а после Русия минава до Берлин през тежко укрепените немски позиции като нож през масло

правете си изводите...

:twisted:Берлин е изпепелен :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Нищо не остава от града :twisted:

Вилхелм Mонке
08-29-2007, 15:19
а знаетели какъв героизъм проавяват германците деца12 године саме постъпват вармията това в русия го няма а пиклювци нема да го направите

Neo-Communist Power
08-29-2007, 15:53
а знаетели какъв героизъм проавяват германците деца12 године саме постъпват вармията това в русия го няма а пиклювци нема да го направитеТака е, Хитлер е убивал деца, само го доказа :lol:

FelisDirus
08-29-2007, 17:37
мислех, че съм била достатъчно изчерпателна, а то е имало още какво да се каже.. стига вече

Вилхелм Mонке
08-29-2007, 18:03
маикави евреиска _Cuddly_ Neo-Communist Power за вас не дахау а разтрел децата САмИ са постъпвале това есмелост и родолюбие непознати за вас поклон пред паметта им

FelisDirus
08-29-2007, 18:16
Д-р Менгеле за мнозина е известен като Д-р Смърт.. Такъв прякор му лепват евреите и западния свят... Истината обаче е друга... Д-р Смърт всъщност е Д-р Живот. Откритията,които той прави с дисекциите и експериментите си върху евреите в лагерите на смъртта развиват страшно много медицината и днес много болести,които до ВСВ са били смъртоносни се лекуват,БЛАГОДАРЕНИЕ НА НАЦИСТА Д-Р МЕНГЕЛЕ...
Всяко зло за добро са казали хората. :wink:


що не ми прочетеш старите постове, а? :-s

Вилхелм Mонке
08-29-2007, 18:23
мълчи свинь съветска

Вилхелм Mонке
08-29-2007, 18:28
той е щял да те излекува

RAWRRR
08-29-2007, 19:12
boli me uq za doktor mengele

E,ако имаш брат близнак със сигурност ще си апетитно парче месо за него.
Щял е да те "излекува" дори и без да имаш оплаквания.
Защото не е тайна,че той е предпочитал близнаците :twisted:


той е щял да те излекува

урологичен проблем с газ? :lol: :lol:


Ami celta opravdava sredstvata ... ako pravilata ne bqha naru6avani sega nqma6e da ima mnogo ot jivotospasqva6tite lekarstva i vaksini ... no vse pak i v 4asti ne e humanno ... :|

:smt005 :smt005
Би ли отишла ти в Аушвиц да експерементират върху теб за да осигуриш по-добро здраве на бъдещите поколения (което е под въпрос)?
Не,нали.
Тогава,стига с тези заучени фрази,мила.

tItEufFf
08-29-2007, 20:25
за тея опити хората са били съгласни (поне така мисля) те са си поели рисковете... по принцип винаги като се опитва нещо ново се изискват малко жертви (не говоря само за трупове)

FelisDirus
08-30-2007, 01:42
за тея опити хората са били съгласни (поне така мисля) те са си поели рисковете... по принцип винаги като се опитва нещо ново се изискват малко жертви (не говоря само за трупове)


Ъъ, добре ли си? :-s
Хайде сега, погледни това внимаааателно, предлагам ти да наблегнеш на снимковия материал.

http://teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=103137&postdays=0&postorder=asc&start=30

А, можеш и да попрочетеш следващите ми постове. Ясно и точно съм изложила тезата с необходимите доказателства.

Не е истина колко сте заблудени и неинформирани по темата. :?

FelisDirus
08-30-2007, 02:29
Д-р Менгеле за мнозина е известен като Д-р Смърт.. Такъв прякор му лепват евреите и западния свят... Истината обаче е друга... Д-р Смърт всъщност е Д-р Живот. Откритията,които той прави с дисекциите и експериментите си върху евреите в лагерите на смъртта развиват страшно много медицината и днес много болести,които до ВСВ са били смъртоносни се лекуват,БЛАГОДАРЕНИЕ НА НАЦИСТА Д-Р МЕНГЕЛЕ...
Всяко зло за добро са казали хората. :wink:


що не ми прочетеш старите постове, а? :-s

Четох ти глупостите. Щом по еврейския канал Дискавъри признаха приноса на Менгеле към медицината,твойте глупости може да си ги завреш в... онова там :wink:

да? в кое? все си мисля, че съм чела малко повечко по въпроса от теб :wink:

инжектиране на боя за обувки в очите.. обясни ми, моля те, с какво е допринесъл този опит?

FelisDirus
08-30-2007, 02:50
съвет - не бъди толкова самоуверен

quench
08-30-2007, 06:17
съвет - не бъди толкова самоуверен

съвет - не си губи времето - той не може да бъде победен в спор 8)

Вилхелм Mонке
08-30-2007, 07:25
quench и _Cuddly_ вие сте продажни евреиски идиоти с quench съм спорил и преди и останах със вчечатленеито чи си идиот за вас е направен дахау вие сте срам за човечеството вие сте паразити с quench ще се разправям лично ще те намеря предопреждавам те

FelisDirus
08-30-2007, 13:36
quench и _Cuddly_ вие сте продажни евреиски идиоти с quench съм спорил и преди и останах със вчечатленеито чи си идиот за вас е направен дахау вие сте срам за човечеството вие сте паразити с quench ще се разправям лично ще те намеря предУпреждавам те


та.. кой викаш е идиот? :-s

намери и мен.. и бъди много лош.. ррррр.. :smt112
:smt044

Вилхелм Mонке
08-30-2007, 14:33
за тебе изтрел в тила O:)

ScionOfStorm
08-30-2007, 15:55
http://i66.photobucket.com/albums/h255/EmericanIdol84/stfunoobowl.jpg

Вилхелм Mонке
08-30-2007, 16:09
хубава снимка на маикати

FelisDirus
08-30-2007, 16:14
за тебе изСтрел в тила O:)



хубава снимка на маЙка
ти

неграмотен нещастник :)

08-30-2007, 16:17
пиша бързо и затова допускам грешки свиня такава евреиска

Вилхелм Mонке
08-30-2007, 16:28
ти си нештасник и пиши на кирилица бе кавал тъп

Вилхелм Mонке
08-30-2007, 16:33
ти малоумен ли си пиши на родият си език :smt013 :smt013 :smt013 :smt013

Вилхелм Mонке
08-30-2007, 16:37
ще те намеря и ще те обеся на някое дърво

Вилхелм Mонке
08-30-2007, 16:47
ти срам за човечеството

FelisDirus
08-30-2007, 23:47
ти си неЩасТник и пиши на кирилица бе кавал тъп

грух :lol:

това май не е от бързане
ама да ти кажа и ти не ми се вижда да пишеш на роден български...

swords1010
08-31-2007, 00:01
Въпреки, че тези опити са допринесли за развитието на медицината, са правени против волята на хората, така че, не ги одобрявам!

FelisDirus
08-31-2007, 02:01
Въпреки, че тези опити са допринесли за развитието на медицината, са правени против волята на хората, така че, не ги одобрявам!


не, не са допринесли
колко пъти и на какъв език да кажа? :-s

Вилхелм Mонке
08-31-2007, 06:21
_Cuddly_ аз съм бил в лагера и зная че е добринесъл свиня съветска

Вилхелм Mонке
08-31-2007, 06:42
E _Cuddly_ рАЗбрax чe cи малоумна крава щом обиждаш велики хора :evil:

quench
08-31-2007, 07:54
zeal is its own excuse :smt012

Вилхелм Mонке
08-31-2007, 09:19
exploitedteen кат те хвана ще ти извия врата евреиски :smt013 :smt013 :smt013

ScionOfStorm
08-31-2007, 09:41
^ :lol: :lol: :lol: Даа е.. :p

http://www.encyclopediadramatica.com/images/6/67/Screamingsailormoonmeme.jpg

Neo-Communist Power
08-31-2007, 14:38
Д-р Менгеле за мнозина е известен като Д-р Смърт.. Такъв прякор му лепват евреите и западния свят... Истината обаче е друга... Д-р Смърт всъщност е Д-р Живот. Откритията,които той прави с дисекциите и експериментите си върху евреите в лагерите на смъртта развиват страшно много медицината и днес много болести,които до ВСВ са били смъртоносни се лекуват,БЛАГОДАРЕНИЕ НА НАЦИСТА Д-Р МЕНГЕЛЕ...
Всяко зло за добро са казали хората. :wink:Ти чуваш ли се какви ги говориш! Той е един убиец и нищо повече! А ти си един тъп фашист :lol:

aniezina
08-31-2007, 16:18
Д-р Менгеле за мнозина е известен като Д-р Смърт.. Такъв прякор му лепват евреите и западния свят... Истината обаче е друга... Д-р Смърт всъщност е Д-р Живот. Откритията,които той прави с дисекциите и експериментите си върху евреите в лагерите на смъртта развиват страшно много медицината и днес много болести,които до ВСВ са били смъртоносни се лекуват,БЛАГОДАРЕНИЕ НА НАЦИСТА Д-Р МЕНГЕЛЕ...
Всяко зло за добро са казали хората. :wink:Ти чуваш ли се какви ги говориш! Той е един убиец и нищо повече! А ти си един тъп фашист :lol: Честно казано имам някакви политически убеждения, и то против страната на Менгеле, но понякога труда трябва да се признава и наистина Менгеле е постигнал нещо въпреки убийствата :roll:

08-31-2007, 17:05
shalom izrode nazistki...

Nali znaesh kakvo shte ti se slu4i, ako go kajesh tova nqkude kudeto ima hora kato men...???