PDA

View Full Version : почистване на перките



06-22-2007, 21:19
Здравейте!чух ,че е хубаво по-често да се чистят перките на компа ама на мен ше ми е за първи път и се чудя с какво да ги чистя да не би да прецакам нещо :oops: .вие въобще чистите ли ги :-k на мен компа ми издава много гаден шум и мисля че е от това :smt012

06-22-2007, 21:25
а със сух парцал не може ли ? иначе мерси за бързия отговор :smt006

A_JoLiE
06-22-2007, 21:28
Az moq komp go nosq na poddrajka na vseki 6 meseca

Tiristor
06-22-2007, 21:31
Има едни спрейове за по 10 лева,с въздух под налягане!Аз така ги чистя.

Tiristor
06-22-2007, 21:40
Много раздухват прахта спрейовете. :D Но са хубави де... особено за некви такива забутани места в кутията.. :РАз най-вече,за клавиатурата, го ползвам,че падат всякакви гнусотии вътре :mrgreen: !

Tiristor
06-22-2007, 21:42
Аз съм имал случай с мравки!Все още се чудя откъде се взеха!Трябваше да чистя след това схемите 5 часа със спирт....

Kurdokolenko
06-24-2007, 00:11
Вентилаторите на компютъра се чистят с прахосмукачка.. Мини цялото дъно като си почнал. Изчисти всичкия прах, който видиш. :) Само внимавай да не вадиш некой хард от торбата в пархосмукачката после. :lol:

В никакъв случай не ползвай вода.

И като вентилатора се завърти от засмукването, индуцира обратно ток към дъното и въобще не е приятен ефекта после, с прахосмукачка се чисти само при условие, че държите перката на вентилатора неподвижна.


Az moq komp go nosq na poddrajka na vseki 6 meseca

напълно-излишно, научи се да му правиш поддръжката!

Eagle_13
06-24-2007, 10:49
За последният пост. Несъм чувал по голяма простотия :)
Ми тогава докато го чистиш махни и батерията и тя праща ток към дъното.Или откачаи всички вентилатори.ШШШ ти въобще чуваш ли се какво говориш.Тва е най-голямата глупост която съм чувал.От 8 годишната си практика до сега никога несъм гърмял дъно по такъв глупав начин, а повярвай ми имам 40ри дъна закачени на стената.
А за даването на 6 месеца е тва наистина е много глупаво, но ако имаш гаранция трябва да го даваш.После сам почваш да го чистиш :)

Kurdokolenko
06-24-2007, 14:06
За последният пост. Несъм чувал по голяма простотия :)
Ми тогава докато го чистиш махни и батерията и тя праща ток към дъното.Или откачаи всички вентилатори.ШШШ ти въобще чуваш ли се какво говориш.Тва е най-голямата глупост която съм чувал.От 8 годишната си практика до сега никога несъм гърмял дъно по такъв глупав начин, а повярвай ми имам 40ри дъна закачени на стената.
А за даването на 6 месеца е тва наистина е много глупаво, но ако имаш гаранция трябва да го даваш.После сам почваш да го чистиш :)

Май хората тук нищо не разбират от компютри, купи си едно вентилаторче с диоди, пробвай да го завъртиш и виж, как диодчетата почват да светят. Колкото до дъната...ще си замълча :lol:

Tiristor
06-24-2007, 17:59
Пич,ти не разбираш.....За какво са му диоди бе #-o !

Kurdokolenko
06-24-2007, 21:00
Пич,ти не разбираш.....За какво са му диоди бе #-o !

Дадох за пример...а това колко не разбирам... това работя, знам как стоят нещата, не ми е работата да ви лъжа и да ви давам грешна информация, просто исках да помогна....тц тц :?

Eagle_13
06-24-2007, 22:09
Знам, че сте светне.Извинявам се от бързане съм написал 40 а всъщност са четири :) Но какъв ток трябва да даде за да подпали компа ? Имаш ли някаква идея, че тои бачка на 12волта, а вентилатора едвали ще направи повече от 3 в най-лошият случаи :)

Kurdokolenko
06-24-2007, 23:31
Знам, че сте светне.Извинявам се от бързане съм написал 40 а всъщност са четири :) Но какъв ток трябва да даде за да подпали компа ? Имаш ли някаква идея, че тои бачка на 12волта, а вентилатора едвали ще направи повече от 3 в най-лошият случаи :)


+12 волта е линията за вентилаторите, видеокартите(особено при товар в SLI/Xfire режим), +5 волта е линията за хардовете, оптичните устройства и процесорите. Така че, не всички компоненти в компа бачкат на 12 волтовата линия. А за вентилатора, пробвай да засмучеш перка със прахосмукачката, но гледай да си изключил вентилаторчето от дънната платка...а за протокола..сменил съм много дъна, като почнем от едно старичко(99-та година), поддържащо СЛОТ1 процесори, като се мине през GA-7VT600, Asus A7V880, EPoX8RDA3+ PRO, Asus A8N-SLI Deluxe, Asus A8N-SLI Premium(много модерно беше през 2005-та, понеже превключването от сингъл видео в слай режим се извършваше на биосно ниво, а не както при делукса - първо променяш мястото на EZ селектора, пък после пипаш в биоса, пък и тоя хийтпайп..... :lol: ), DFI Lanparty UT NF4-SLI D(големия овърклок) :lol: и тепърва ми предстои миграция на АМ2+ и ДДР3 :? Опа...май ви отегчих 8-[

Eagle_13
06-25-2007, 09:30
Нека и аз за протокола Първото ми беше Zida Tomato 98X с Socket7 процесор.А самият процесор беше невероятният за времето си (1995-1996) AMD-K5 75mx.Най-хубавато на това дъно беше че подържаше както интелски така и АМД процесори.За 1998 това беше хитът на сезона.По него нямаше нито един вентилатор :) Гръмах го като изваждах процесора с отверка.Тогава незнаех как се вади :) Бях първи клас :)
След това си взех Compaq с невероятно мощният процесор 233 и го клокнах на 266mh.StarCraft-а вървеше идеално :) Но един слънчев следобед реших да бръкна с отверка в захранваенто.След мощна ексллозия захравнето подаде.Интересното е, че дъното може и още да работи.Нито един компонент не си беше отишъл.След това си взех дъно на Slot 1 с процесор 333 то се оказа доста издражливо и в момента е в някоя фирма тъйкато го продадох.След това си взех подобно на на Слотърското но имаше извод да за старите клавиатури.Него го зех за клок.С процесор 466mx си направих 550мx.Tова дъно веднъж просто нещя да запали без видима причина.Просто не тръгна.После си купих дъно с чипсет VIA VT-82VC693A.Подариха ми е един процесор Celeron 600mx който дъното ми разпознаваше като пентиом 3.А уж Целероните имат урязани функции :) Та тва дъно още седи в една кутия у нас.Има си всичко без рам.Там от този целерон го вдигнах на 900mх И има още един джемпер за местне може да стане 970 :)След това си взех друго дъно на което съм и в момента :) Преди 1 година ми дадоха едно със Socket 462 което гръмнах докато опитвах да го запаля.Но просто неможах да нацеля джемперите за запалването и то отказа :) А преди тва е правило проблеми, тръгваше след 3-4 пъти сега изобщо нетръгва.

Kurdokolenko
06-25-2007, 15:18
Хихи...а си мислех че само аз съм болен мозък на тема компютри, така е...в процеса на осъвършенстване, си ги има такива инциденти....аз видеокарти съм гърмял(ех тия тъпи волтмодове и 3Д маркове :lol: ) Иначе и аз съм бутал на един Пентиум 2ММХ 233(дъното Слот1)...тогава помня играех Ред Алерт 2...ех, добри времена бяха :lol: