PDA

View Full Version : трябва да вадя думи по английски ииии



06-23-2007, 14:01
Имам задача да "вадя" 100 думи(английски) всеки ден и да ги уча. Проблемът е, че не искам да си губя целия ден във вадене на думи #-o . Има ли някой, който е правел това, да ми каже някой сайт или нещо, където има готови списъци с думи на английски, или някой текст с повече "непознати" думи? Или някое трикче, нещо, което да ми помогне?Плийз, както се казва :)

slavito007
06-23-2007, 14:11
Мързела ще погуби човека...
Абе човеченце малко,не разбираш ли че няма такова нещо?Учителите никога не дават думи по списък,нищо няма да ти стане ако си вземеш речник за комп и си ги вадиш и учиш сам/а.Аз тасзи година се скъсах да уча, и на мене ми писна,но просто няма др алтернАТИВА.

tuka6na
06-23-2007, 14:15
http://kbedic.sourceforge.net/online/

е ти речник ; )))

sh3_1s_7h3_0n3
06-23-2007, 14:17
http://www.eurodict.koralsoft.com/search.php?word=%20&go=Translate&ok=1&diction=ed_en_bg - речник по английски[/b]

авторката
06-23-2007, 14:22
8-[ Мисля, че не ме разбрахте.Н естава въпрос за речник(ест че имам), защото не мога просто да извадя всички възможни думи с а, след тва с b и така нататък. Трябва да вадя думи, които се употребяват често, и които не знам, еазбира се. И не става въпрос за мързел, просто не върви цял ден да го върша това, а и по-добре да имам повече време за учене.

sh3_1s_7h3_0n3
06-23-2007, 14:28
в някои учебници на последните страници има извадени разни думи и изрази. хващаш ги - превеждаш си ги и готово. имаше една поредица учебници A world of Engish май беше... и там отзад има такъв речник, че и с превода на всичкото отгоре.

Josefinne
06-23-2007, 16:06
По-добре си намери една книжка на английски и я чети. После превеждай и така ще видиш колко и кои са ти непознатите думи. За това колко такива ще имаш, зависи от нивото ти на владеене на английски.

MusicIsTheKey
06-23-2007, 16:12
Най-добре е да си купиш една книга и да започнеш да я четеш,превеждаш и преписваш.
Ще научиш доста,а и ще ти е интересно.

RoyTheReaper
06-23-2007, 16:22
Почти съм сигурен, че става въпрос за word list-овете за TOEFL & SAT. Не мисли, че е необходимо да знаеш всички тези думи. Цаката е да правиш примерни упражнения и оттам да вадиш непознатите думи - много по-лесно се запомнят. Иначе има едни списъци които съдържат 500-те или 1000-та най-често-срещани думи. Научиш ли тях, няма да имаш проблеми.

Ако все пак не става въпрос за това, най-добрия начин за учене на думи е с карти. Пишеш на едната страна на малко празно листче думата и отзаде значението на български или обяснението на английски и ги разнасяш навсякъде със себе си. Преговаряш ги, докато чакаш автобуса, в междучасието и т.н.