PDA

View Full Version : момичетата които пият хапчета да кажат



момиченце на хапчета
06-23-2007, 19:31
момичета около 10 дни пия хапчета и искам да питам...меже ли от тях да ме болят гърдите и да ми се променя жагилното течение...чела съм листожката но искам мнение от хора които са ги ползвали...и ми кажете първия месец 100 на 100 ще ми дойде...имам в предвид не може да прескочи нали

момиченце на хапчета
06-23-2007, 19:38
моля ви обърнете ми внимание сериозно е и има ли проблем ако един ден пия хапчето към 9 сутринта примерно,др ден към 10 и нещо,др ден към 11...

момиченце на хапчета
06-23-2007, 19:57
притеснено ми е искам сериозни отговори оня ден и тест си правих нямаше втора черта само че тия подути гърди и тва малко по силно течение ме плашат кажете ми

LiloTa
06-23-2007, 20:00
ами..значи пак си прочети листовката и ако до ден-два не ти минат болките се консултирай с гинеколога си тва е най-доброто решение

момиченце на хапчета
06-23-2007, 20:03
в листовката пише че като страничен ефект може да се получи само че аз искам хора които са ползвали да ми кажат личен опит на сухите факти на лекарката

Brave_Heart
06-23-2007, 20:46
Мила, аз близо година и половина пиех хормонални хапчета. Незнам ти защо ги пиеш, поне не разбрах от написаното. При мен проблема беше, че станах 9 клас, а още не ми беше идвало.Ходих на лекар, той ми предписа някакви хапчета, но те не помогната ... после минах на възможно най-силните. Страничните ефекти при тях бяха много ... страшно много ме болеше глава ... често ми прилошаваше .... виеше ми се свят .... дори се задушавах .... а когато ми дойдеше умирах от болка, и да боляха ме гърдите. Усештах някакво напрежение ... бях супер изнервена ..... Ти точно какви хапчета пиеш... консултирала ли си се с генеколог ?

foxy-to
06-23-2007, 20:52
p1rvo kaji mi kakvi hap4eta pie6.a tova dali 6ti doide......abe kvo se zanimavam??? piela hap4eta!!! kak taka nqma da znae6 elementarni ne6ta za hap4etata a p1k gi pie6?? ti t1pa li si? 6tqlo li da i doide? mi estestveno! ne znae6 li 4e pravi6 pauza ot 7 dni sled vsqka opakovka? i prez teq 7 dni trqa da ti doide. a ako po4ne6 vednaga sledva6tata nqma da ti doide. bahti sledva6tiq p1t kato pi6e6 tema glei po-vnimatelno kvo pi6e6 6toto mn se izlaga6, 4estno.

момиченце на хапчета
06-23-2007, 20:56
противозачатъчни хапчета Регулон изписани от лекар да знам че може да се получи тейест в гърдите промяна в настроението в телесното тегло зацапване първите месеци...но това са сухи факти питам момичетата които ги пият за да знам нешата на практика и понеже маъка ми и баща ми не знаят че ги взимам а в листовката пише че може и да не се появи течение в очакваното време питам тези които са ползвали как е било при тях на 16 съм и не съм тъпа ни наъ малко така че не ме нападайте просто а ми отговорете

`Death`Whore``
06-23-2007, 20:59
При мен нямаше никакви проблеми. Но преди това започнах едни други и всеки път след приема на хапчето ме заболява глава зверски. Консултирай се с гинеколог или попитай в аптеката за по-ниско дозирани.

foxy-to
06-23-2007, 21:03
kak nqma da te napadam? pita6 za super elentarni ne6ta. dali 6tqlo da ti doide. plues tova ne si si obosnovala vaprosa. ne be6e napisala kakvi hap4eta, dali sa ti predpisani i t.n. samo povtarq6 pls pomognete bla bla. ima 10 hiladi vida hap4eta i razli4ni marki. mi az sam na Yasmin i nqma lo6i strani4ni efekti. za teq reglon li kvi bqha za prav pat 4uvam. i sledva6tiq p1t ako ne iska6 d te napadat. doizkazvai se za da te razbirat.

`Death`Whore``
06-23-2007, 21:04
foxy-to, млъкни. Искаш да ти дадат информация и марка, но не знаеш доволно известна марка противозачатъчни. Няма как да помогнеш, нали?

06-23-2007, 21:14
nai-dobrite protivoza4ata4ni za men sa logest .te sa super pre4isteni i ne se poqvqvat strani4ni efekti piq gi ot dve dodini bez po4ivaka i nqmam nikukuv problem taka 4e probvai gi tiax 12 lv sa

`Death`Whore``
06-23-2007, 21:15
А пробвала ли си други? И аз пиех тях, но няма да пия противозачатъчни повече.

DarkAngelOfHope
06-23-2007, 21:19
foxy-to, млъкни. Искаш да ти дадат информация и марка, но не знаеш доволно известна марка противозачатъчни. Няма как да помогнеш, нали?

а така :)

foxy-to ти друга марка противозачатачни освен тая която ти ползваш знаеш ли ?

по темата
не съм пил противозачатъчно :-D но имам някви наблюдения и мисля че е нормално да ти закъснява първите 1-2 месеца тъй като организма не е свикнал. Дори цикълът ти може да трае само 1-2 дни първите месеци
и гледай да ги пиеш по едно и също време ... макар че не мисля че 1 час разлика е от такова значение само знам че ако примерно ги пиеш в 10 и някои ден закъснееш и пиеш да кажем в 11 е добре следващите дни да продължиш да ги пиеш в 11 ...

`Death`Whore``
06-23-2007, 21:22
мисля че е нормално да ти закъснява първите 1-2 месеца тъй като организма не е свикнал. Дори цикълът ти може да трае само 1-2 дни първите месеци
Мислиш много грешно! Много! При приемането на противозачатъчни цикълът /времето от първия ден на едната менструация /която всъщност не е истинска менструация/ до първия ден на другата/ е точно 28 дни. На мен дори ми идваше в един и същи час. Няма значение дали се вземат за първи или 18-ти месец.

DarkAngelOfHope
06-23-2007, 21:32
мисля че е нормално да ти закъснява първите 1-2 месеца тъй като организма не е свикнал. Дори цикълът ти може да трае само 1-2 дни първите месеци
Мислиш много грешно! Много! При приемането на противозачатъчни цикълът /времето от първия ден на едната менструация /която всъщност не е истинска менструация/ до първия ден на другата/ е точно 28 дни. На мен дори ми идваше в един и същи час. Няма значение дали се вземат за първи или 18-ти месец.


ами незнам ... имах една пр-ка която пиеше хапчета (не помня марка) и там според неините изчисления кога трябва да и дойде закъсня с 3-4 дни и продължи да речем 2 дни

признавам си не разбирам много от противозачатъчни и как точно си изчислявате там дните, но си спомням че тя беше притеснена че й закъснява ...

`Death`Whore``
06-23-2007, 21:34
Най-вероятно просто И е дошло 3 или 4 дни след приемането на последното хапче. Което е нормално, може да дойде и на 7-мия ден от паузата. Точно това обяснявах - занапред И е идвало на същия ден, точно на 28 дни. :)

GeGeTo
06-23-2007, 21:59
mi ne ama dosta oplakvaniq imam ot drugi fr koito sa pili razli4ni marki ,a na men tva mi go predpisa genekologa

`Death`Whore``
06-23-2007, 22:00
Те уж били най-ниско дозираните на българския пазар, но една приятелка пие някакви други, които струват 2 лева блистера, а колкото по-евтини са, толкова по-ниско дозирани са.

krem4et0
06-24-2007, 13:07
За 2 лева блистера????
По темата-аз пия хапчета логест, а сега диане 35 и никога не съм имала странични ефекти. Глава си ме боли първия ден от менструацията, болки имам преди да ми дойде, но така беше и без хапчетата. С хапчетата трябва да ти идва точно на 28 дни. При мене 1 месец ми идва на 28-мия ден, а другия на 29-тия. не зная защо. Пия си хапчетата като стана сутрин. понякога това е в 6 сутринта, а понякога в 10. Ефект си има, стига разликата в приема да не е повече от 12 часа!

06-24-2007, 13:10
И аз пия хапчета. Конски разхлабителни, задника ме боли леко, но гърдите са ми все още добре... Пробва ли да си биеш пеницилин в сънната артерия?

Moderated by kr3ma_s1ren3
т.9 от Правилника

ИЗВИНЯВАМ СЕ!!!

Moderated by krem4et0
т.2 и т.11

lo_flo
06-24-2007, 14:22
Те уж били най-ниско дозираните на българския пазар, но една приятелка пие някакви други, които струват 2 лева блистера, а колкото по-евтини са, толкова по-ниско дозирани са.

По 2лв. ги взимам от БАСП!А иначе в обикновените аптеки блистера е 2.81лв.,то все тая.При тях принципът е,че естрогенът е на растителна основа и това е хубаво