PDA

View Full Version : Помощ по философия!



Green_Moon
06-24-2007, 09:50
Имам мисълта "Философите само по различен начин са обяснявали света, а целта е той да бъде променен" и трябва да отговоря на въпроса "Как философията може да помогне за промяната на света?".
Моля ви помогнете ми, нищо не измислям а се боря за 6 :cry:

SunnyG
06-24-2007, 10:00
Това есе ли трябва да бъде или отговор с няколко изречения?

Green_Moon
06-24-2007, 10:07
Както го направя, няма изисквания...Тя госпожата чете съдържанието, не я интересува много формата под която е написано.

SunnyG
06-24-2007, 10:26
А знаеш ли кой е изказал първата мисъл?Кажи възможно най-много неща,за да можем да ти помогнем по качествено

SunnyG
06-24-2007, 10:36
Това намерих като информация и мнение на Исак Паси

През цели десетилетия като еталон на философската и социално-политическата мъдрост се сочеше единадесетият от Марксовите Тезиси за Фойербах (1845): "Философите само по различен начин са обяснявали света; но задачата се състои в това, той да бъде променен."
Едва ли трябва да се доказва, че мечтата за преобразуване на света почти постоянно е съпровождала човека и почти цялото човечество, с изключение само на малцина, които са се чувствали достатъчно комфортно и за нищо на света не биха се разделили със своя социален уют.
Тази мечта е била присъща на фантазьори и реалисти, на трезви практици и на всевъзможни утописти.

Мога да ти кажа и,че това е мисъл на Карл Маркс,а по втория въпрос мисля,че можеш да се справиш и сама.Можеби трябва да наблегнеш на това,че ако повече се замисляхме над казаното от философите,щяхме да разсъждаваме по различен начин и щяхме да бъдем по разумни.Поне аз така си обеснявам нещата..Дано съм тои помогнала по някакъв начин.

Green_Moon
06-24-2007, 10:40
Мерси много за помоща, ако някой може да каже още нещо ще съм му много благодарна!А относно това което знам, нищо незнам, просто ми каза мисълта и задачата и ми каза сама да се оправям :roll: