PDA

View Full Version : пак изключване...



06-24-2007, 10:52
Една приятелка също има такъв проблем.. попринцип нейното РС е включено доста време, но повече от седмица е почти постоянно изключен щото като седне на компа си пуска скайпа и след 2 минути изгасва. ама ей така без причина и после не може да го включи поне 1 час... казах й да пробва да си преинсталира уиндолса, ама тя не знае как пък и баща й не й дава да извика приятел... няма скорошно очакване на техници, щото трябваше още преди седмица и нещо да викне баща й, ама нещо все забравя... кажете някак да си го оправи сама... тя си го чисти и тн.. не е от жега или прегряване... нз дали е от пренатоварване... ама тя не ползва особено много програми...

06-24-2007, 11:41
не отброява и направо гасне... няма нищо изтрито до колкото може да се види...

Kurdokolenko
06-24-2007, 13:03
Прегряване на процесор/видео/памети, скапано захранване...може да са много неща. При гасненето има ли син екран?

06-24-2007, 20:00
Е как ще прегрее като казах че се включва на ден по макс 3 пъти за по 2 минути? и няма син екран

Eagle_13
06-24-2007, 21:20
Нетрябва и да има син екран, това да не ти е Windows 9X или 3.11 :)
Ся ще кажеш, че и на другите Windows-си имат така е но само на споментатите горе е фатално :) И така според мен от горещините и от честото изключване на самият комп.Моят комп вече 2-ра седмица не е спиран и си бачка просто супер, а като го изключа бъгва :) Едно време и на мен ми гаснеш, всъщност се рестартваше заради USB-то :) Като пусках ТВ-то и USB-то гаснеше.След време и реставаше компа. БТВ нямам си никакво понятие как ставаше ама беше яко.Смених ТВ-то и се оправи.

mmmm
06-24-2007, 21:38
обаче нещо и моя компютър прави такива неща,както си работи изключва после пак си се включва абе странна работа!!!!!!

QPONECA
06-25-2007, 14:15
Изклучва се когато пусне SKYPE така ли???Това може да е от SKYPE да си изтегли нов

swords1010
06-26-2007, 19:07
Значи ако се ИЗКЛЮЧВА според мен най-вероятно е от захранването.
Значи аз имах подобрен проблем преди около година с тази разлика че при мен малко като го натоварвах и се рестартираше (със синия екран) направихме 4/5 преинсталации на Windows, пак така пробвахме какво ли не ио накрая като го занесох на тестове (има ги в нета ако някои иска да си свали) се оказа че един от чиповете на RAM паметта ми е изгорял и той правеше този проблем та си смених паметта. Занеси го на компетентно лице да го разгледа, но според мен е прецакано захранването.

hoseto_
06-27-2007, 08:39
или процесора загрява или захранването се е скапало. и двете са доста вероятни причини. като пусне skype той тормози процесора, които ако прегрява дъното автоматично се изключва и докато не изтиня нама да се включи. при захранването нещата са подобни. ако не стига достатъчно ток след пускане на програма почва да върти харда, но захранването отказва и пак се изключва. ако незнаеш как да ги почистиш по добре го занеси да го погледнат

QPONECA
06-27-2007, 13:26
Даи характеристиките на PC-то

Eagle_13
06-27-2007, 13:33
Пич много ми е интересно защо искаш характеристиките на компа ? Да не би да го купуваш или крадеш :-D Какво ще стане като ти каже характеристиките ? Много ме изненадваш с тези ти въпроси :D :D

QPONECA
06-27-2007, 15:04
Що пак не ако PC-то си го бива можем да направим някоя зделка с човека