PDA

View Full Version : kakvo e dieta i kakvo sa posledstviqta ot neq?



charovnata_
06-24-2007, 11:11
Да си поговориме да диетите.Всеки иска тялото му да е стойно като ^фиданка^Някои хора им е генетично предразположено към напълняване а пък при др. да не надебеляват Пълните хора се подлагат на различни диети без да разбират и осъзнават последиците от това Тръдно е човек 100 кг да отслабне и стане 50 кг защото излишната коя лсед отслабването често увисва и стои противно Оцбаването всъшност първо се отразява на лицето и гърдите Лицето се сякаш изсушава а гърдите увисват Разбира се при различните хора промяната е различна при едни е по голяма при др, не Важното е човек да разбере защо теглото му е над нормата причините са наколко - заради калоричната храна която приемате -калоричната и мазна храна която човек е свикнал да консумира през бързото си ежедневие се наптрупва по тялото Затова се препотъчва яденето на плодове и зеленчуци от тях не само се отслабва но и някои от тях пречистват тялото.ДР важна причина за дебелеенето е малкото движения и честото лежене на леглото и консумирането на мезетата за компания докато гледате телевизия Прекаленото стоене пред компютъра е причина също за дебелеенето Затова честото спортуване е естествен начина за отслабване или запазване на сегашната си форма А понякога прибягват до диетата ---какво всъшност е диетата за някои товя е гладуването но то всъшност е стрес за организма и дори и най-нискокалоричната храна се натрупва по тялото и не се отслабва,др диета е яденето 1 път на ден това всъшност е толкова поглешно и неяврно Човек трябва да се храни по време на диета по 6-7 пъти СПОРЕД някои от бирата се пълнеее всъшност накои казват че от нея не се пълнее а от мезетата които сме свикнали да консумиране със него ПО време на диета не трябва да се приема алкохол но течностите тряббва да се в по голями количества МОЯТ съвет е да не пробавте да пазите диети особено през лятото а повечето пиене на вида и спортуването Надявам се инфото което ви предоставих да ви е помогнало те не е взето от никoй сайт а е лично от мен!!!

`Death`Whore``
06-24-2007, 11:12
Хората трябва преди всичко да са наясно, че напълняването е признак на болест. Казвам го съвсем сериозно.

06-24-2007, 11:25
Хората трябва преди всичко да са наясно, че напълняването е признак на болест. Казвам го съвсем сериозно. zashtoo da e bolest spored men tova nee taka imam edna priqtelka deto maika i i bashta i sa pylni i tq e pylna sledvotelno tova e po nasledstvo taka che ne e bolest im a nqkoi pylni hoa prosto zaototo qdat ppoveche hrana ot dr.

`Death`Whore``
06-24-2007, 11:28
Това са изключения с бавен метаболизъм или структурата им е по-масивна. Но в повечето случаи човек има здравословен проблем. Една приятелка винаги е била пълничка, защото като малка е имала сериозни проблеми с бъбреците и оттам хормоните И са се разбишкали. И аз напълнях заради болест.

Ниго
06-24-2007, 11:56
Диета не значи ограничаване на храната, а режим на хранене.

Напълняването е признак на повече приети калории, отколкото изразходени. Няма човек (освен някой много редки специфични случай), който да не може да контролира теглото си. Иска се единствено воля. ВЕднъж образувани обаче мастни клетки не изчезват, а само намалят обема си.

Стига с глупавите деления на хранта на калорична и некалорична. Всяка храна е калорична. Калорията е просто единица за енергия. Аз как може само с месо и мазно да съм строен и да нямам огромен корем?

храната е по-правилно да се дели на натурална и преработена. Всякаква натурална храна - месо, яйца, плодве, зеленчуци е полезна и трудно се затлъстява. Обаче от захари, тренс мазнини, преработена храна се затлъстява много лесно и се разваля здравето за нула време.

Никой не е генетично предарзположен към напълняване. Това са измишльотини на маериканците, понеже тях цялата им нация е генетично предразположена към напълняване.

Тялото на човека зависи от храната и начина на живот. Активните хора, консумиращи непреработени храни и малко праработени такива (печено месо, варени картофи) са стройни и нямат много подкожни мазнини.

Мързеливите амеркианчета, които плющят готово пици и бургери са дебели. Ако не дебели са "меки". Нямат оформени тела и са чисти плазмодии.

Храненето един път на ден е било тиоично за европейците в древноста. Мъжете цял ден обикалят да ловуват и хапват по шепа горски плодове и вечерта когато донесат плячката се почва ЯДЕНЕТО. Въпреки този много погрешен от днешна гледна точка режим на хранене въпросните са описвани от римските историци като "високи, стройни, здрави и мускулести".

В същото време египтяните, които водят уседнал живот, ядат много преработени храни, хляб, сладко и тн. са меки, дебели и отпуснати.

06-24-2007, 20:18
bravo charovnata_ naistina hubavo si go napisala nadqvam se kakto ti kaza da ne e vzeto ot nqkoi sait zashtoto prosto nqma smisyl ako e vzeto zashtoto mojem da si go prochetem naistina sa malko vyv foruma tezi neshtica koito sa sobstvenorychno napisani a ne nqkoi prosto da e vleznal v nqkooooi sait i da go e kopil

`Death`Whore``
06-24-2007, 21:29
А аз защо съм ядяла като прасе цял живот и не съм спортувала, а бях 45 килограма?

06-24-2007, 21:43
Аз съм слаба, даже "клечка" ме наричат, исъм сигурна че е по наследство, понеже майка ми баба ми и прабаба по едната линия са си същите клечки! Иначе понякога ям по 15 пъти на ден а понякога нищо не хапвам и дори не забелязвам.
Нещо интересно- не знам как обаче е доказано, че хората на които като деца не е било обръщано достатъчно внимание и не са получавали дост. любов от родителите си, по-късно не могат без сладко.

`Death`Whore``
06-24-2007, 21:45
При мен е точно обратното. Даже напоследък ям задължително по 1 шоколад на ден.

Zealot
06-24-2007, 23:33
за мене диетите не ми вършат работа поради факта че намялява силата и намалява имунната система(мисля че тука се изложих със това за имунната система), и карат човек да отслабва в силовата му дейност.Аз лично не съм спазвал диети и не мисля защото се занимава усилено със най-различни спортове и се стремя към положителни ефекти в който влиза да усъвършенствам физиката си и да повиша физическата си сила.Гледам че се зароди факта за дебелите хора...Аз съм бил дебел и сигурно още имам леки белези от това,искам да кажа че волевото надебеляване си е проблем за дебелите хора и те са си виновни за това.Никой не им е виновен че се тъпчат без причина.А за генно заложеното надебеляване ,съжалявам хората...