PDA

View Full Version : CD-drive problem



laydi_Kroft
06-24-2007, 14:27
от много време имам проблем със сд-то - не чете дискове....или не всички. празни дискове и записвани(от мен - например картинки, музика) не ги чете или след мнооогоо мъки. оригинални или по скоро записвани от някой друг(например игри, софтуер) ги чете общо взето от раз.на какво може да се дължи това - в дисковете ли е проблема или в CD-drive-а?
ПП:имайте в предвид че компютъра ми не е последен модел ами напротив - вече е на около 5години(минимум :Р) и аз мисля че в това е проблема... но се надявам да ми дадете надежда, че мога да го оправя без да купувам части или нов компютър (за сега ;)) :)

Eagle_13
06-24-2007, 21:27
Така само ще те разочаровам че ще трябва да похабиш няколко милилитра ракия и малко памук.След като е на 5години значи нямаш гаранция :) Отваряш компа, вадиш Цд-то и го отваряш с отверка :)
Немисли, че е лесно :)
След като го отвориш трябва да стигнеш до лазера(главата която чете) и с напоеният с ракия памук да го поизчистиш :)
Естествено после го забърсваш с чист памук, затваряш ЦД-то слагаш го на компа, нети препоръчвам да затваряш капака на компа щото е топло :) И го пускаш :) Трябва да чете всичко :) Аз така си чистя записвачката.Ако те е страх одари 3-4галтока от ракията и след това прави тази операция :D

laydi_Kroft
06-25-2007, 10:19
:D:D:D:D мерси, ще пробвам някой ден :Р и въобще няма да ми е жал за ракията, щото не пия :Рр

QPONECA
06-25-2007, 14:25
Ако е за почиставне има и по лесен начин отиваш на магазина и си копуваш диск за почистване на окото и всичко е готово

laydi_Kroft
06-25-2007, 14:52
ами аз имам диск за почистване и пробвах и с него ама нямаше резултат... въпреки че е стар и може тва дето се слага вече да не върши работа..

QPONECA
06-25-2007, 19:35
Ами ти се слага един специален гел.Ако не плаче за ново

Eagle_13
06-25-2007, 22:06
Мисля, че съм дал начин за почистване.Мойта записвачка е на повече от 5 години и си работи перфектно.Просто отваряи и оправяи :)

QPONECA
06-26-2007, 13:09
Eagle_13 моята работи от 6г. без да сам я попчиствал.Но за какво трябва да отвори за да я почисти като има и по лесен начин

Eagle_13
06-26-2007, 13:35
Като за начало като я отвориш не хабиш 8 и нещо за диск за почистване :) И като второ разбираш аджеба как работи тази машинка :)

QPONECA
06-26-2007, 13:47
Аджеба аз ако не разбирах нямаше да пиша.Аз казвам просто по лесен начин на хората които не са толкова на вътре в нещата! :wink:

laydi_Kroft
06-26-2007, 14:55
а може ли с нещо друго да се почисти?например спирт?че незнам има ли ракия :Р
ЯПОНЕЦА разбирам че искаш по по-лесен начин да се оправя, обаче аз ще го почиста по 2 причини:1во чистила съм го с диск и нямаше разлика и 2ро - друго си е тръпката сама да се мъча и да си го прецакам :D - така ще знам за другия път ;)

laydi_Kroft
06-26-2007, 17:12
Да ви кажа какво направих...значи разглобих компа - махнах сд-то с идеята да го разглобя и да го изчистя, обаче стигнах само до махането на основата.Не успях да махна капачето (това, което се вижда, там кдето е копчето, ясно ви е :)) И понеже не успях баба ще го вземе и ще го занесе в работата си, техните "компютърджии" да ми го оправят.дано да успеят...

ПП:много ме е яд че не успях аз да си го направя :-({|=

QPONECA
06-27-2007, 13:05
O:) O:) O:)