PDA

View Full Version : Доволни ли сте от себе си?



Sam90
06-24-2007, 20:07
Е? Доволни ли сте от това, което сте постиганали за годините си? Доволни ли сте от човека, който сте изградили в себе си? Мислите ли, че има неща, които трябва да промените в себе си? Бъдете по-изчерпателни :P

ПП: Сори ако се повтаря темата, аз лично не намерих такава...

PLAMENKO
06-24-2007, 20:15
и да и не...

Shadow_Walker
06-24-2007, 20:21
Точно в момента - не.

aP0kAlIpSiS
06-24-2007, 20:22
Не,не съм доволна. Мога много,но ме е срах от новостите,затова и се отказах от много неща.Допреди година нямах никакво самочувствие и много съжалявам за това, защото това и до ден днешен ми създава много проблеми

zloto
06-24-2007, 20:25
Аз не съм - налегнал ме е адски мързел и нямам желание за нищо. В 7-ми клас бях наистина доволна от себе си, изкарах високи оценки на изпита и
отидох в училището което исках... оттам нататък всичко се прецака - развалих си успеха, не намерих приятели и се затворих в себе си... има страшно много неща, които искам да променя в себе си...

Sam90
06-24-2007, 20:28
Хм... мисля, че като автор на темата трябва и аз да напиша :)

:arrow: Ами...доволен съм от някои неща - мисля, че като човек съм се развил доста добре. Смятам, че мисля зряло за възрастта си. Но съм прекалено мързелив, що се отнася до училище...може и повече :)

Cvetito_master
06-24-2007, 20:33
ami donqkude sum dovolna,ama donqkude absolutno NE,nz vuob6te ne mi se y4i i me e nalegnal edin murzel iii mi se hi samo po kypon4eta i t.n.-kat si4ki ostanali.mi mislq 4e trqq da promenq o6te nqkoi ne6ta v sebe si,ima o6te kfo da se jelae ;-)

LunaTriCk
06-24-2007, 20:34
Не. Мога и повече.

Mimka_sweet
06-24-2007, 20:41
Определено не.

Exothermic
06-24-2007, 20:44
За момента ме ,но се надявам в близък план отговорът ми да е положителен! :smt016

Бунтар
06-24-2007, 20:49
Не съм доволен от количеството на изграденото... От качеството... долу-горе.

malka_sladuranka
06-24-2007, 20:52
Винаги съм казвала:
Винаги може и повече.
Както и:
Никога не трябва да съм доволна от това което съм постигнала. Винаги трябва да искам и да се стремя към повече.

06-24-2007, 20:53
Имаше една система за себеоценявате и себенаграждаване- първо трябва да се оцениш самия себе си какво си постигнал и какъв ти е характера.От 1 до 10. И после се награждаваш със една 'вкуснотийка', а именно- за всяка точка която си си дал слагаш 1 лъжичка от някакво любимо сладко.А за всяка, която си си отнел, слагаш 1 заешка дърдонка(ако така се пишеше).И после дано ти е сладко...Дори с 9 да си се оценил, пак ще ядеш сладко с дърдонки...Поуката според мен е,че трябва не да сме недоволни от себе си, а да оценяваме това, което сме постигнали и да продължаваме :-k

psycho_girl
06-24-2007, 20:54
dovolna sum, ama ima kvo da se jelae o6te

06-24-2007, 21:24
бях доволна от себе си до преди 3 години когато у4их пове4е от здраво не само за държавните а за поне още 4 изпита с ниво за софииския/а бях само края на 7 клас!!!/ве4е съм мн зле в у-ще,радвам се 4е тази година отървах поправките.като 4овек смятам 4е съм изградила хубав характер и винаги ще мисля така.преди бях лудо,но свестно дете,но след 9 клас по4нах да летя право надолу с главата-по4нах да не се прибирам до мн по-късно и не се обаждах на наште,запо4нах и с наркотиците/дори маи още не бях свършила и 9ти клес/,забърквах се постоянно в големи каши свързани с пари,дилъри,предателства и т.н.била съм 1 голям тъп идиот щом съм го позволила.хи4 не се гордея с тея неща/а те са прекалено мн по-сложни отколкото ги описах сега/.еи тея проблеми ме промениха до 1 степен в 2 посоки:станах перанои4на и супер страхлива,но от др страна запо4нах да осъзнавам провала и запо4нах да се опитвам да си стана като преди.лошото е 4е лесно се преминава към интересното и неизвестното,но връщането е мн пъти по-трудно.определено не съм 4овека които е нормално да бъда и с които ще се гордеят наще,но не мога да отрека 4е съм имала и мн моменти които ще ми останат за цял живот.леко смесена работа е тук-не е то4но като да съжалявам,но не съм и доволна.еми трябва да променя мн неща и като за на4ало-мисленето.при изградени 1ни навици,на които си робувал няколко год от детството си ще е някво странно и може би трудно,но опита е наи-важен.не,всъщност може6е де не правя 4ак такива глупости,но не съжалявам за вси4ко.и с риск някои да ме оплюете не съжалявам нито за друсането,нито за хората около мен защото и в 2те намирам и хубави неща,пък и в края на краищата това е 1 не малка 4аст от детството ми,а то никога няма да се повтори.
надявам се да бях достатъ4но из4ерпателна!

bulgarche
06-24-2007, 21:46
Да, доволен съм от това което съм и което съм постигнал. Мисля че имам с какво да се похваля, но не мисля че е достатъчно. винаги може още нещо, затова и продължавам напред.

FearInMotion
06-24-2007, 22:02
откак разбрах, че в пубертета самоанализът е саморазруха, спрях да го практикувам

Baby_b
06-24-2007, 22:16
Не съм доволна и май никога не съм била напълно доволна, защото винаги си давам много зор и съм много взискателна към себе си. Стремя се винаги на по-високо и не мисля че съм направила нещо кой знае какво до сега за моите 15 години. 8-[ :smt011

`Death`Whore``
06-24-2007, 22:40
Понякога от прекалената ми импулсивност се получават големи глупости...последният път даже казах нещо наистина ужасно на мъжа си. Но точно откровеността и импулсивността са нещата, които харесвам в себе си. Не съм постигнала много, но съм стойностен човек.

Liz
06-25-2007, 04:42
Не. Не съм доволна от себе си вобще!
Знаещ ли коде е по лошо от това да разочароващ родители или близки? Себе си.
Никога не съм се и опитвала да дам 100% от себе си и по едно време абсолютно спира да ти пука какво другите мислят или искат от теб.
Но да разочароваш себе си е най-лошото. Никога не съм била човек, които обича да се хвали или я интесува мнението на другите но когато става въпрос за мен и дали съм щастлива със себс си е друго. Като си помисля никога не съм била.. И винаги съм се разочаровала от сбе си за каквото и да е.. Но имам още малко време..
Не искам да се задълбочавам по този въпрос...

х
06-25-2007, 08:27
да, за сега съм доволна от повечето неща...но често си пилея времмето неправилно. седя пред компа, гледам телевизия и ям прекалено дълго. трудно ми е да си разпределям времето. често се отпускам и времето минава прекал;ено бързо, и докат се усетя-съм излязла от играта...а после за да влезеш пак вътре, костват много усилия....

Foster
06-25-2007, 09:30
Ами както се казва във "Красив ум" - "И мен ме е гнус от себе си ама трябва да се търпя"...
Не мога да кажа,че съм доволен от себе си ама само аз мога да си помогна така че за сега се справям :D

koalka
06-25-2007, 09:46
Не съм много доволна.

Josefinne
06-25-2007, 11:49
Аз - да. Особено днес. Преди няколко часа си взех успещно и последният изпит. До тук не съм скъсана на нито един ( недай Боже! [-o< ). Миналата година също бях доволна - влезнах желата специалност и то в желаното учебно заведение. Работя, уча, издържам се. Мисля, че дотук се справям с живота и това ме радва.
Радва ме също, че всичко, което ми се случи особено миналата година не успя да ме сломи и въпреки че дълго не можах да го забравя и то повлия, аз успях все пак да го преживея, да мина напред и отново да вярвам, че животът е хубав, макар и в някои свои моменти само.
В личен план съм доволна, че съм обичала, че съм прощавала и че съм била обичана. Доволна съм и то приятеля си.

Бих искала да имам повече приятели и да съм малко по-добра, но работя по въпроса :)

tuka6na
06-25-2007, 12:44
барман-'фотограф' :smt004 :-D може би може и пове4е,но то винаги може.А преди година не съм си и представяла какво може да се случи с мен.Щастлива съм с хората около мен,'заниманията' си,което ме кара да съм доволна и от себе си :roll:
единственото което искам е... да знам ТОЧНО какво искам:-s ...защото може би е нещото което почти никога не се случва при мен.

Alex_89
06-25-2007, 13:25
Стига бе хора, много сте самокритични. Ясно е, че всички има какво още да научим и да прибавим към житейския си опит, но дори и най-успелите хора са тръгнали отнякъде и то не с нагласата "Боже, колко по- по- има от мен, колко малко съм постигнал все още..." и т.н. Това обрича на неуспех. Бъдете оптимисти. Един изживян ден, със своите предимства и недостатъци си е своеобразно постижение за крехките ни години. Забележете в какъв свят живеем. Войни, убийства на млади хора, катастрофи, изнасилвания, наркомания...Всичко това ни заобикаля. Харесва ли ви този свят? Харесва ли ви когато обезглавяването на жив човек се предлага в Интернет като забавление? На мен не.
Аз лично живея, за да стана нещо в този живот. Искам да бъда запомнен, без значение с лошо или с добро. Защото не е тъжно, когато някой те мрази, тъжно е когато никой не те забелязва.
П.С. Съжалявам, че стана толкова дълго, нямам навика да пиша фермани.. :-D

[B]a[N]D[i]T[k]a
06-25-2007, 13:50
i da i ne .. ima oshte mn`da postigam v jivota si :)

_donna_
06-25-2007, 13:57
обичам си живота!
и не заради това,което аз съм,а заради нещата около мен,от които умея да се радвам.аз не съм нещо уникално или усъвършенствано,никога не съм се стремяла да бъда.не искам да постигам върхове с цената на всичко,искам просто да се радвам и да се усмихвам,да плача и да тъгувам..да си живея,простичко.засега успявам.изпробвах много комбинации от алкохол,песни,стихове,глед и,разговори и хора..намерих усещанията,от които имам нужда-щастлива съм с цялото си същество.

zubi
06-25-2007, 17:05
тотално НЕ .... ако може да сменя всичко .. пююю бог кат ни е създавал е забравил да сложи функция - Самоунищожение ...

Seducti0n
06-25-2007, 18:29
Доволна съм,но не изцяло.До 7-ми клас бях пълна отличничка.Сега дали заради смяната на училищтната олбстановка,дали защото се попремених и в личен план...не знам не се харесвам такава.Позагърбих училището,отдавайки си на забавленията.Сега усъзнавам,колко скъпо ми струваха дългите часове прекарани на компа,излизането с приятели,когато имах уроци...........наистина съжалявам и ми се иска от догодина от 9-ти клас да се стегна ида започна да уча по-усърдно.Иначе в личен план също има какво да се желае,човек винаги може да дае още повече от себе си стига само да има жеание и воля.След 4-ти година като жиот и здраве,завърша средното си образование,иска да отида да уча право във Виена или някъде другаде в чужбина.После,може би отново ще се върна тук в България.....но много се отдалечих напред във времето.Ако говоря за насоящия момент съм доволна от някои неща от други не.Но няма безгрешни хора.По-важно е да се поучим от грешките си и най-вече да се стараем да не ги допускаме в бъдещето си.

Valar
06-25-2007, 18:29
Да!
доволен съм много!
Занимавам се с това за което мечтаех!
Хобито ми е това за което също съм мечтал,малко или много!
Е имам си и доста проблеми но без тях живота ми ще стане супер безинтересен!

find_m3
06-25-2007, 18:34
Няма как да не съм доволна от себе си като човек.Да малка съм не твърдя обратното,но съм минала през много неща и продължавам да минавам.Щом се държа и стискам зъби мисля ,че имам характер и мнение.За годините си вече съм се сблъскала с голяма част от живота за разлика от връстниците си :roll: малко ви звучи пресилено сигурно,но ако знаехте за какво става въпрос щяхте да ме разберете....От успеха си в училище ще разбера утре дали съм доволно ,но много ме съмнява защото само 1 оценка може да ми съсипе успеха.Не съм и доволна от това ,че много ме мързи и трябва да си налягам парцалите.Като цяло не мога да кажа нито ДА нито НЕ :-)

Th3WildAng3l
06-25-2007, 19:40
Ами аз съм повече от доволна от себе си. Така като се замисля няма нещо, с което да се хвана и да не съм го направила. Тази година завърших една от най-елитните езикови гимназии в града си с успех 5.99 (само една 5-ца през годините). Имам амбицията да продължавам да се изграждам като личност - мисля да уча медицина (дано ме приемат). Имам идея и какво ще правя ако не успея да вляза висше.
Всестранно надарена личност съм - мога да танцувам, да свиря на пиано, от време на време рисувам модели (роклята, с която бях на бала си е мой модел)...
Имам приятели, които ме приемат такава каквато съм; не мога да се оплача, че липсват момчета, които да ми обръщат внимание.
Единствено не съм доволна, че до преди няколко години нямах самочувствие и не бях горда с това което съм. Също не съм доволна, че някак си не мога да намеря човека, който да заслужава да го обичам наистина ... но не мисля че грешката е в мен (т.е не се брои :P )

HopeLesss
06-26-2007, 06:57
Донякъде съм доволна, донякъде не. Ако погледна назад, зад гърба си имам цяла купчина със сертификати, грамоти, награди и т.н, но за какво?!? Тази година завърших средното си образование с диплома 6.00, но сякаш не се радвам. Нашите са горди с мен, в даскало всеки ме поздравява, но аз не се чувствам доволна от себе си, защото вече завършила, аз още не знам какво искам да правя с живота си. В старанието си да бъда добра навсякъде, аз сякаш не успях да избера една специалност, в която да бъда най-добра. Чувството е кофти. Знам, че ще ме приемат някъде, но дори не знам какво искам да уча - международни отношения, право, език. Учи ми се всичко, но нито едно не ми е на сърцето, както би трябвало да е. Дори не знам дали искам да напусна родния си град и да ида някъде другаде, където ще срещна куп трудности. Предполагам, че е някакъв страх от неизвестното. Нашите имат фирма. Мога да остана тук в Търново и да ми е лесно докрая на живота ми, но от глупавия си инат, аз искам да направя нещо сама... Дали ще успея, ще видим...

teenkopele
06-26-2007, 07:02
Имам някои черти в характера, които доста ме дразнят...но се надявам с времето да успея да ги отстраня.
Откъм успехи не съм кой знае колко доволен все още. Трябва си време, за да ги постигна.

alkobalko
06-26-2007, 15:53
Да, доволна съм. Мисля, че съм постигнала доста, но има какво още да се желае. Но за всичко изградено до този момент се чувствам горда.

ninsy
06-26-2007, 17:04
доволна съм за всичко което съм успяла да постигна до момента.Смятам че това което съм успяла се дължи на възпитанието което съм получила и смятам ,че за напред отново ще постигам целите си.