PDA

View Full Version : Искам съвет относно противозачатъчни хапчета



06-25-2007, 13:49
Ами ето как стоят нещата.Този месец ще почвам да пия противозачатъчни хапчета, като нали чакам да ми дойде мензиса,4е да ги почвам да ги пия . Но стана така ,4е вместо да ми дойде на 29 (както трябва) ми дойде вчера (24.06) :-s
Сега като почна да ги пия (нали се пият 21 дена), след това се прави 7-дневна почивка,но кагато е тази пауза , още няма да ми е дошло (чак след 1 седмица), та въпроса ми е през тези 7 дена пауза може ли да се прави секс без презерватив ?


П.С.
оффф незнам много съм обиркана с тва ранното идване на мензиса ми :smt017 давайте съвети плс
Всяка др информация относно противозачатъчните е добре дошла.
Може би е съвсем елементарно това дето ви питам , но в момента съм много объркана, а тва не е шега работа, така 4е ми трябва 100% сигорност за това как да постъпя правилно.
Благодаря предварително

`Death`Whore``
06-25-2007, 14:06
Не мога да кажа със сигурност за всички марки противозачатъчни, но при повечето си предпазена и през тази пауза, защото реално овулация няма. А менструацията ще ти дойде независимо от предишната.

kvokvokvo
06-25-2007, 15:14
e то по прицинцип тая 7 дневна пауза нетрябва ли да съвпада със всяка следваща менструация и така ... :-k

`Death`Whore``
06-25-2007, 15:20
e то по прицинцип тая 7 дневна пауза нетрябва ли да съвпада със всяка следваща менструация и така ... :-k
Мразя да спорят с мен за неща, от които нямат понятие, и от които аз имам.

kvokvokvo
06-25-2007, 16:14
e то по прицинцип тая 7 дневна пауза нетрябва ли да съвпада със всяка следваща менструация и така ... :-k
Мразя да спорят с мен за неща, от които нямат понятие, и от които аз имам.

е оки, аз неспоря с теб, просто си казвам аз как мисля по този въпрос.
Ти като знаеш плс обесни по-подробно,щото от 1-вия ти коментар аз почти нищо неразбах, може би и авторката [-(
Казвам го с най-добри намерения ;-)

krem4et0
06-25-2007, 16:21
Авторката:почваш хапчета, свършваш ги и ти идва 2-3 до 4 дни след като ги свършиш. Дори и по време на паузата си защитена, защото не се образува яйцеклетка. С хапчетата приемах прогестерон, а когато ги спреш нивото на този хормон спада и това е сигнал, че трябва да настъпи менструация. При противозачатъчните това не е менструация, а менструало подобно кървене. Яйцеклетка не се изхвърля, защото няма такава!

`Death`Whore``
06-25-2007, 16:30
Менструацията ще ти дойде независимо от предишната.
Какво неясно има в това?

krem4et0
06-25-2007, 16:31
То, че е ясно-ясно е, ама някой хора не четат листовките на това, което употребяват. че аз на хляба гледам състава и енергийната стойност, а какво остава за лекарства!

kvokvokvo
06-25-2007, 16:35
Авторката:почваш хапчета, свършваш ги и ти идва 2-3 до 4 дни след като ги свършиш. Дори и по време на паузата си защитена, защото не се образува яйцеклетка. С хапчетата приемах прогестерон, а когато ги спреш нивото на този хормон спада и това е сигнал, че трябва да настъпи менструация. При противозачатъчните това не е менструация, а менструало подобно кървене. Яйцеклетка не се изхвърля, защото няма такава!


=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>
Е тва вече го разбрах !!! :::

06-25-2007, 17:37
Благодаря Ви =D> хапчетата се казват Линдинет 20 .

krem4et0
06-25-2007, 18:40
С последното мнение считам темата за приключена!