PDA

View Full Version : Кое е нещото..



cherinka
06-25-2007, 20:11
Тва по-по-бившата ми класна го зададе този въпрос към целия клас, и естествено, отгатнах отговора, но не бях сигурна, дали е верен и си замълчах, но в последствие разбрах, че съм била права.

Та, кое е нещото, за което хората най-много си дават парите?

Не е храна, дрехи, презервативи, техника, психоаналитици, почивки, алкохол, наркотици, цигари......

Айде, вие сте.
След 2-3 дена ще опомена отговора, но искам да си напрегнете всички мозъчни клетки и да видиме кой от форума е способен да познае.

А тези (или този), който познае, ще го черпя едно топло млекце с какао като наминава през Пловдив. :mrgreen:

Айде, лека вечер, цуцинкиии :smt016

06-25-2007, 20:17
сеГс :twisted:

LunaTriCk
06-25-2007, 20:20
туй ще е нещо философско :roll:
себе си ?

06-25-2007, 20:26
Някоя глупост ще да е... :D Не спомена лекарства, здравеопазване?Данъци, ток, парно, вода?
Нещо определено ли е, или абстрактно?

aP0kAlIpSiS
06-25-2007, 20:27
любов и уважение??

LunaTriCk
06-25-2007, 20:33
любов и уважение??
с пари ли ? :?

A_JoLiE
06-25-2007, 20:37
LoVe ... 8-[

aP0kAlIpSiS
06-25-2007, 20:39
Добре де-не се изразих правилно. Парите печелят всичко-дори и борбата с любовта.Те въртят света. Колко пъти си видял някаква си там мацка да се вози с мъж в мерцедес.Той/тя просто си купува любовта и уважениети и/му. С пари всички се постига(жалко,нали?)!

Mo6no3
06-25-2007, 20:50
Знам, че отговора ти не е такъв, но двете неща за, които хората дават най-много пари са цигарите, алкохола и водата.


За съжаление доста хора биха си купили смотаните цигари и алкохол, ащо ще и пари за хляб да нямат.

А водата е най-скъпият продукт. Не знам дали сте забелязали, но всички плодове и зеленчуци струват пари а в 80% те са вода. Доматите са вода, краставиците са вода, прасковите са вода. Всичко е вода и струва доста пари.

Друго нещо, за което обаче само някои хора отделят най-много пари, са децата им.

cherinka
06-25-2007, 20:51
Добре де-не се изразих правилно. Парите печелят всичко-дори и борбата с любовта.Те въртят света. Колко пъти си видял някаква си там мацка да се вози с мъж в мерцедес.Той/тя просто си купува любовта и уважениети и/му. С пари всички се постига(жалко,нали?)!
Да, но как мацката е разбрала, че той има мерцедес.. замисли се..
и от къде, той знае, че тя се поддава лесно на пари.. пк се замисли..



сеГс
Не е това. Има хора, които не правят сеГс.


Някоя глупост ще да е...
Определено не е глупост.
Това нещо е около нас. Само дето не можем да го подушим, но истината е, че в преносен смисъл можем да го подушим.
:mrgreen:



LoVe ...

Абсурд.

cherinka
06-25-2007, 20:54
Знам, че отговора ти не е такъв, но двете неща за, които хората дават най-много пари са цигарите, алкохола и водата.


За съжаление доста хора биха си купили смотаните цигари и алкохол, ащо ще и пари за хляб да нямат.

А водата е най-скъпият продукт. Не знам дали сте забелязали, но всички плодове и зеленчуци струват пари а в 80% те са вода. Доматите са вода, краставиците са вода, прасковите са вода. Всичко е вода и струва доста пари.

Друго нещо, за което обаче само някои хора отделят най-много пари, са децата им.

Не са цигари, алкохол и вода, защото ако сравним непушачите и пушачите на планетата Земя, .. абе, непушачите също си дават парите за това.


А водата е най-скъпият продукт
някои хора не са и чували за чешми.


И водата не е, макар, че като се замисля, доводът ти е основателен.

06-25-2007, 20:57
Имидж значи?

ninsy
06-25-2007, 20:57
токът,парното и тия глупости? :-D :?:

Mo6no3
06-25-2007, 21:00
Хората дават най-много пари за абсолютно безполезни глупости. :mrgreen:

cherinka
06-25-2007, 21:03
токът,парното и тия глупости? :-D :?:
А тия дето живеят на екватора какво парно ги гони.
Пак помислете :mrgreen:


Хората дават най-много пари за абсолютно безполезни глупости.
Абе, има едно нещо ДО ТЕБ В МОМЕНТА, което израсходва енергия, но нещото е това, което то съдържа и ти предава. :mrgreen:
.. ся вече не може да не се сетиш......

IlLuSi0nS`
06-25-2007, 21:06
храната..

ProstoAz
06-25-2007, 21:09
Става въпрос за въздуха според това, което казваш (поне според мен). Но защо? Каква е логиката?
Тъпо е. :roll:

AliceSw
06-25-2007, 21:09
ъъъъъъъъ

мозък?!?ама той пък не стои да мен, а в мен

реално погледнато и време не можеш да си купиш, както и някои др абстрактни понятия, уотевър

cherinka
06-25-2007, 21:11
Става въпрос за въздухът според това, което казваш (поне според мен). Но защо? Каква е логиката?
Тъпо е. :roll:
Въздухът пари ли струва.
Не!
ТО е около теб, но не го дишаш! Приемаш го чрез 'приемници' на слуховата сетивна система.
Сега?



храната..
И храната не е. Казах вече.

ninsy
06-25-2007, 21:13
я яяя кажи че се изнервих и ся няма да моа да заспя ако не тука поне ми го напиши на лично че яко нерви :-D

ProstoAz
06-25-2007, 21:15
Точно за това казах, че е тъпо. :lol: Но явно не е това. Много добре. Дано да е нещо смислено. Сега не мога да измисля нищо, сутринта може би ще се опитам. :-D

cherinka
06-25-2007, 21:24
Жокер:
Това нещо се предава..
айде, бе, толкова неща ви изприказвах.
Айди, айди, знам, че можете :mrgreen:
Какво още да ви кажа..
казах, че се предава слухово, .. и по други начини се предава.. говорно.. чрез писане, човешкото съществуване щеше да е неспособно да се справя без това Нещо.
Необходимост на всяка нация и на всеки човек е.
Технологиите ни са засилили това Нещо...
Понякога то се извзема чрез изнудване.. понякога и с добро.

06-25-2007, 21:30
Образование и производни?????????????

AliceSw
06-25-2007, 21:36
език?!?

обясненията ти ме объркват, много, езикът не използва енергия, и той не се купува, но е най-точното за посл ти пост

Dr. Kazimbutt
06-25-2007, 21:42
Хората дават най-много пари за нещата, които ги правят нещо повече от другите (макар и това да става само в съзнанието им).

06-25-2007, 21:48
(тея неща са бебзрой, а става дума за 1нещо)

cherinka
06-25-2007, 22:21
език?!?

обясненията ти ме объркват, много, езикът не използва енергия, и той не се купува, но е най-точното за посл ти пост
Това Нещо е свързано с езика - писменият и говоримият.

Glezanka
06-25-2007, 22:37
Neshto swurzano s komunikaciqta m/u horata ... ?

FearInMotion
06-25-2007, 22:41
дреме ми на патлака, tbh...

HopeLesss
06-26-2007, 05:39
Хъх.. всичките ти обяснения ме сведоха до две неща - свобода или национална история?!? :roll:

IlLuSi0nS`
06-26-2007, 06:07
информация..?

teenkopele
06-26-2007, 06:11
Инфо и власт.

Muse_of_Madness
06-26-2007, 06:34
Щастието?

х
06-26-2007, 06:38
информация!!!!!!! :?: :!:

Mimka_sweet
06-26-2007, 06:43
За децата си ?

Mimka_sweet
06-26-2007, 06:46
Опа,не бях прочела жокера.........ам тогава начи е нещо от рода на информация пак,или някаф филм,приказка ала бала :lol:

MiSs_MaRiHuAnKa
06-26-2007, 07:48
Ъъъ.. може би пак ще изръся нещо от сорта на моите `интелектуални простотии`... но да не би да е приятелството? Смисъл то не е сега до ме, ама щом е свързано с общуване... ама пък не мисля, че се купува с пари... :roll:

A_JoLiE
06-26-2007, 08:57
Muzikata ... :? ... ♪♫♪♫♪♫

Madness
06-26-2007, 10:11
Книги...музика?Тъпо ми се струва да е музика,ама за тва ес сетих.Ае кажете де!

cherinka
06-26-2007, 10:31
информация..?


Инфо

информация!!!!!!!

ААААААААААААААААААААааааа а
БИНГОУ..

Помислете само ФБР колко милиони долара дава за информацията.
Без Новини по телевизията светът е загубен. Без информация за дадено нещо то няма да се използва/купува/употребява.

Няой беше казал болестите - НЕ пари за лекарства, ами пари за информация какви лекарства ни трябват.
Схфащате, нали :lol:

Та така.

Тва беше. :)

Muse_of_Madness
06-26-2007, 10:44
Не съм съгласна. Информацията се употребява, за да се постигне нещо, диктувано от личния стремеж към щастие. Така че това е просто един заобиколен път към удоволствието.

06-26-2007, 10:48
И все пак 'информация' е по-точно от 'удоволствие, защото удоволствието не изисква непременно инфо

Muse_of_Madness
06-26-2007, 10:54
И все пак 'информация' е по-точно от 'удоволствие, защото удоволствието не изисква непременно инфо
Но се употребява за това, ако удоволствието не е винаги инфо- например рекламираш някакъв предмет(т.е. разпространяваш информация), за да спечелиш кинти от продажбите му и да ти е КЕФ. Въобще информяцията нямаше да има място в света, ако не беше нужна никому, за да постигне това, което иска...

cherinka
06-26-2007, 12:08
всъщност не съм съгласен, защото информацията е очевидният отговор, но информацията се използва за нещо и то е ЕГО...

Дали ще си ФБР и ти трябва информация, за да можеш да управляваш капиталистическа империя, която има ВЛАСТ (най-силната дрога за егото), или просто ще си направиш нова прическа и ще си купиш ново потниче- всико отива за подхранването на Егото...
за това да чуеш комплимент, да се почувстваш по-хубав, по-силен, по-харесван и т.н.

Хората хвърлят пари не за информация, а за имидж, а информацията е тази която им го осигурява на всяко ниво...
Боже, никога не бях чела нещо, толкова сложно :shock:

Muse_of_Madness
06-26-2007, 12:23
всъщност не съм съгласен, защото информацията е очевидният отговор, но информацията се използва за нещо и то е ЕГО...

Дали ще си ФБР и ти трябва информация, за да можеш да управляваш капиталистическа империя, която има ВЛАСТ (най-силната дрога за егото), или просто ще си направиш нова прическа и ще си купиш ново потниче- всико отива за подхранването на Егото...
за това да чуеш комплимент, да се почувстваш по-хубав, по-силен, по-харесван и т.н.

Хората хвърлят пари не за информация, а за имидж, а информацията е тази която им го осигурява на всяко ниво...
Боже, никога не бях чела нещо, толкова сложно :shock:
Какво му е?
Експлойтед, егото за какво е?

06-26-2007, 12:46
Обаче...Когато купим бюро не казваме, че харчим пари за образование-ако ме разбрахте.Съжалявам за примера, но друг не можах да измисля.

cherinka
06-26-2007, 13:00
Обаче...Когато купим бюро не казваме, че харчим пари за образование-ако ме разбрахте.Съжалявам за примера, но друг не можах да измисля.
http://img140.imageshack.us/img140/1520/shokgb7.jpg

LunaTriCk
06-26-2007, 13:06
незнам за ФБР или ЦРУ, ама аз давам повече пари за храна отколкото информация. :roll:
Приятелите и средата ми е основен извор на информация, а за тях ДДС не съм плащал.

cherinka
06-26-2007, 13:09
незнам за ФБР или ЦРУ, ама аз давам повече пари за храна отколкото информация. :roll:
Приятелите и средата ми е основен извор на информация, а за тях ДДС не съм плащал.
Извинявай, интернет какво е? Телевизията какво е? Вестниците какво е..

LunaTriCk
06-26-2007, 13:12
Интернет - 21лв
Телевизия - 20лв
Списание(щот вестници не чета или поне не си ги купувам) - 10лв
----------
51лв
Това е месечна сметка.
За един месец ям мнооооого повече от 51лв :roll:

06-26-2007, 13:13
и кога ще го кажеш отг.,4е след 2-3 дена отивам на море?

Reed
06-26-2007, 13:16
^ :smt005 нещо май си назад с материала.LunaTriCk,съгласна съм...за храна и домакински потреби даваме много повече пари,отколкото за телевизия и списания.

06-26-2007, 13:19
В края на краищата всичко е свързано. Информацията помага за процеса на произвеждане на храна, храната служи за енергия която пък спомага за добиване на информация. :D

cherinka
06-26-2007, 13:21
В края на краищата всичко е свързано. Информацията помага за процеса на произвеждане на храна, храната служи за енергия която пък спомага за добиване на информация. :D
А така!

koalka
06-26-2007, 13:37
За своята половинка? :)

LunaTriCk
06-26-2007, 13:38
В края на краищата всичко е свързано. Информацията помага за процеса на произвеждане на храна, храната служи за енергия която пък спомага за добиване на информация. :D

Това важи за промишленоста. Баба ми, примерно не е платила на съседката си да я научи как да копае нивата :roll:
Чернокожите племена в Африка пък съмнявам се някога изобщо през живота си да са дали повече пари за информация, отколкото за нещо друго.
Всичко е условно :-D

06-26-2007, 13:52
Да, и че всичко е илюзия остава да споменем :D

Muse_of_Madness
06-26-2007, 15:13
Егото е това, което ни различава от животните и с него се дефинира нашата "човечност" или по-скоро нашият стремеж към реализация на потребности, които не са физиологически...
Но задоволеното его бива причина за щастие...

ексо..
06-26-2007, 15:20
щастието е абстрактно понятие, описващо временно задоволеното его...

LunaTriCk
06-26-2007, 19:40
бил съм щастлив и без да е задоволено егото ми. а и не само аз. :roll:

LunaTriCk
06-26-2007, 19:46
когато, приеха мой близък приятел там където искаше миналата година. не казвам, че рипах от щастие и си удрях гъза в тавана, но бях радостен и щастлив за него.

LunaTriCk
06-26-2007, 19:58
като се има впредвид, какво означава той за мен - точно щастлив си бях.

LunaTriCk
06-26-2007, 20:12
защото нямаш доверие в хората или в мен ? :roll:

Muse_of_Madness
06-26-2007, 20:16
Според мен вие двамата разбирате различни неща под "его".

LunaTriCk
06-26-2007, 20:20
"Его" е ебати тъпото списание. :shock: Върнете ни Егоист. :smt013

Boot
06-27-2007, 08:49
сега има Максим ;)

Между другото Максим верно е ебати якото списание!!

krasivata_luvica
06-27-2007, 08:51
дрехи убувки :-D :wink: :smt007

Muse_of_Madness
06-27-2007, 09:43
дрехи убувки :-D :wink: :smt007
Това имам предвид, като кажа чалгарка.

find_m3
06-27-2007, 11:04
дрехи убувки :-D :wink: :smt007
Това имам предвид, като кажа чалгарка.

Пхахахахаха искрено съм се смяла на това!! :smt005 :smt005

А по темата и аз мисля ,че точно его си купуваме.Друго като например храна,дрехи,коли,жени,мъже и т.н. са средство за задоволяване на егото.Ако става въпрос най-общо може да се каже ,че даваме най-много пари за химия и няма да сбъркаме.Та нали всичко е ХИМИЯ!Някои неща са необясними ,но е така.Пари за информация не давам.Както каза някой за интернета,кабеларката и вестник(не чета) + някоя друга книга давам не повече от 50 лв.Нима като някой ти даде информация за нещо на улицата плащаш?Не мисля.Има много евтини начини да си набавиш инфо в днешно време.Пари се харчат за да покажеш или поне да заблудиш другите и себе си ,че имаш пари,защото с пари можеш да си купиш власт,а с нея можеш да имаш всичко друго освен здраве,но това е клише,зашото в днешно време колко богати хора умират от болести?Най-много да гръмнат някоя софийска мутра в някое кафене.Може да прозвуча като алчна,но парите,властта и удоволствието са най-скъпи в днешно време.Я си плати интерента и ходи да ти помачкат гърба 15 минути да видим кое ще ти е по-скъпо.Това обаче се отнася за средностатистическия човек(който е 85% от планетата) работата на другите 15% е да намират информация,но това не е достатъчно.Примера за ФБР беше добър....,но наистина живота е един голям данък!Ако искаш да живеш трябва да ядеш,да пиеш да се обличаш топло зимата,а за това трябват пари.Може да се каже ,че с пари и здраве можеш да си купиш(в някои случаи и то елементарни).Ако не можеш да си позволиш всичко изброено, БУУУМ и финалните надписи "THE END" ......може и да не съм права ,но това си е лично мое мнение :!:

cherinka
06-27-2007, 21:25
дрехи убувки :-D :wink: :smt007
Това имам предвид, като кажа чалгарка.

Пхахахахаха искрено съм се смяла на това!! :smt005 :smt005

А по темата и аз мисля ,че точно его си купуваме.Друго като например храна,дрехи,коли,жени,мъже и т.н. са средство за задоволяване на егото.Ако става въпрос най-общо може да се каже ,че даваме най-много пари за химия и няма да сбъркаме.Та нали всичко е ХИМИЯ!Някои неща са необясними ,но е така.Пари за информация не давам.Както каза някой за интернета,кабеларката и вестник(не чета) + някоя друга книга давам не повече от 50 лв.Нима като някой ти даде информация за нещо на улицата плащаш?Не мисля.Има много евтини начини да си набавиш инфо в днешно време.Пари се харчат за да покажеш или поне да заблудиш другите и себе си ,че имаш пари,защото с пари можеш да си купиш власт,а с нея можеш да имаш всичко друго освен здраве,но това е клише,зашото в днешно време колко богати хора умират от болести?Най-много да гръмнат някоя софийска мутра в някое кафене.Може да прозвуча като алчна,но парите,властта и удоволствието са най-скъпи в днешно време.Я си плати интерента и ходи да ти помачкат гърба 15 минути да видим кое ще ти е по-скъпо.Това обаче се отнася за средностатистическия човек(който е 85% от планетата) работата на другите 15% е да намират информация,но това не е достатъчно.Примера за ФБР беше добър....,но наистина живота е един голям данък!Ако искаш да живеш трябва да ядеш,да пиеш да се обличаш топло зимата,а за това трябват пари.Може да се каже ,че с пари и здраве можеш да си купиш(в някои случаи и то елементарни).Ако не можеш да си позволиш всичко изброено, БУУУМ и финалните надписи "THE END" ......може и да не съм права ,но това си е лично мое мнение :!:
Хубаво мнение..
с по-простички думички, а не като на експлоидтийн мнението (бахму, едвам го схфанах неговото).
Радвам се, че осфен всички тези елементарни теми във форума, успях и аз да прочета нещо любопитно и интересно, благодарение на темата ми, която май май не излезна вярна...

LunaTriCk
06-27-2007, 23:00
че даваш пари за егото си, т.е. за себе си. твойте нужди, твойте прищявки. за да се чувстваш добре и щастлива. твойто лично спонсорство ти излиза най-съкпо:roll:

coldspagetti
06-27-2007, 23:22
Po skoro vseki dava pari za tova ,no ne i nai mnogo.. :|

find_m3
06-28-2007, 11:28
дрехи убувки :-D :wink: :smt007
Това имам предвид, като кажа чалгарка.

Пхахахахаха искрено съм се смяла на това!! :smt005 :smt005

А по темата и аз мисля ,че точно его си купуваме.Друго като например храна,дрехи,коли,жени,мъже и т.н. са средство за задоволяване на егото.Ако става въпрос най-общо може да се каже ,че даваме най-много пари за химия и няма да сбъркаме.Та нали всичко е ХИМИЯ!Някои неща са необясними ,но е така.Пари за информация не давам.Както каза някой за интернета,кабеларката и вестник(не чета) + някоя друга книга давам не повече от 50 лв.Нима като някой ти даде информация за нещо на улицата плащаш?Не мисля.Има много евтини начини да си набавиш инфо в днешно време.Пари се харчат за да покажеш или поне да заблудиш другите и себе си ,че имаш пари,защото с пари можеш да си купиш власт,а с нея можеш да имаш всичко друго освен здраве,но това е клише,зашото в днешно време колко богати хора умират от болести?Най-много да гръмнат някоя софийска мутра в някое кафене.Може да прозвуча като алчна,но парите,властта и удоволствието са най-скъпи в днешно време.Я си плати интерента и ходи да ти помачкат гърба 15 минути да видим кое ще ти е по-скъпо.Това обаче се отнася за средностатистическия човек(който е 85% от планетата) работата на другите 15% е да намират информация,но това не е достатъчно.Примера за ФБР беше добър....,но наистина живота е един голям данък!Ако искаш да живеш трябва да ядеш,да пиеш да се обличаш топло зимата,а за това трябват пари.Може да се каже ,че с пари и здраве можеш да си купиш(в някои случаи и то елементарни).Ако не можеш да си позволиш всичко изброено, БУУУМ и финалните надписи "THE END" ......може и да не съм права ,но това си е лично мое мнение :!:
Хубаво мнение..
с по-простички думички, а не като на експлоидтийн мнението (бахму, едвам го схфанах неговото).
Радвам се, че осфен всички тези елементарни теми във форума, успях и аз да прочета нещо любопитно и интересно, благодарение на темата ми, която май май не излезна вярна...

А това ти го е казала учителката?Не ,че не е така за инфо се пилеят ужасно много пари ,но не това е най-важното,което не го причислява към най-скъпите "покупки"

flabarflabar
07-14-2007, 11:14
abe informaciq e za informaciq moje da polu4i6 ama mnogo pari ,amoje i da q kupi6