PDA

View Full Version : хлебарки...моля.помогнете!



06-26-2007, 02:46
Обръщам се към малки, големи и възрастни! Моля ви! Отдавна сеслучваше да открияем в нас по 1 хлебрка, но сега енаправо нашествие!!!!!!
Една лазаше в/у мени в/у възглавницата ми! Добре, че станах и я видях! Не съм спала цяла нощ(на 2 кафета :-D )
Моля ви! Искам да ги изгоня(завинаги), премахна(ЗАВИНАГИ!) и да изчезнат ЗАВИНАГИИИИИИ!
Някакви отрови? Миризливи глупости?!
Моля ви кажете какво и от къде да купя, но и да е ефективно!
И моля без злобни изказвания от сорта на"еми изчисти!" и .н.
Темата НЕ Е ебавка!

Sam90
06-26-2007, 02:53
Ами, райд е доста ефективен май... иначе наслагай отрова по ъгълчетата и т.н., ама това само ако нямаш домашни любимци

06-26-2007, 05:16
имам морски свинчета -2 ,но ги пускаме само на терасата - изненадващо,там няма хлебарки :-D
иначе 2папагала също имам... с тях няма проблем.
а имаше едни миришещи... дървени някакви, които ги гонели хлебарките - миришека мн яко :-D
Да знаете обаче от къде да купя каквото и да било против тези ужасни бубулечки :(

lookatme
06-26-2007, 06:34
ми значи...преди доста време нас ни бяха набарали мравките {мн е чудно като живеем на 4 етаж} ,но това е друга тема!майка ми беше използвала мн ,ацки мн препарати за насекоми,но не помогнаха!тогава една нейна колежка й препоръча едно нещо като тебеширче,ама не точно ....то е китайско и тъй като на кутийката има нарисувана хлебарчица,предполагам ,че ще ти помогне! начи пише на него :

MIRACULOUS
INSECTICIDE
CHALK
made in china

опитай го ,мисля ,че струва около 2лева ма....не съм на 100% {май по-малко}
ми надявам се да ти помогнах
мога да ти го щракна даже! :-D

cherinka
06-26-2007, 10:49
От къде да ги вземеш ли? Ами в аптеките ги има, и в някои магазини по лев продават такива препарати.

А ти първото, което трябва да направиш е да се разгледаш у вас да мръднеш малко мебелите или да се разгледаш в кухнята и някъде трябва да им намериш дупките. Като намериш дупките, вземи едни кубчета (не онея с тебешир) ами тези - КЛИНЕС, купчетата са жълти и в тях има една смес, която е много вкусна за хлебарките и за тях мирише приятно и като я набарат ядът от нея, и тя като е отровна и до не повече от 7 дена умират.
А ти като видиш хлебарка у вас, веднага я напръскай примерно с РАЙД и тя за части от секундата ще се гътне. След това вземи малко тоалетна хартия и я вземи и я хфърли през терасата или прозореца.

Тези КЛИНЕС са много по-добри от кубчетата с тебешир!
Вътре има мисля около 50 кубчета, не съм сигурна. И наслагай ги така на всякъде където се сетиш.

И не забравяй, че хлебарките се предвижват и разпространяват по канализацията.

Около дупките им трябва да има едни черни точици (това са гомната им), почисти ги (тва е за хигиена)..
Гнусно, ама..

ni6to_novo
06-26-2007, 11:20
Въпросното "тебеширче" май е нафталин-продават в аптеките на кубчета...иначе у нас веднъж имаше мулци ср мн и ги разкарахме с райт - изтребва ги до крак :-D и просто като отидеш до аптеката питай какво имат против хлебарки и ще ти кажат кое е най-добро :wink:

RoyTheReaper
06-26-2007, 17:42
Райд НЕ помага. Тези гадини са прекалено устойчиви. Аз си имам доста вкъщи и упражнявам контрол над популацията им с механични (мухобойки) и химични (пърлене с дезодорант и запалка) методи. :-D

shadow4e
06-26-2007, 19:57
Ако допреди това са били в съседите, които с слагали кубчета, но им е станало тясно и с преминали и към вас, тези неща няма да ти помогнат. Българските хлебарки са свикнали с тези отрови, които се продават традиионно в аптеките. Има фирми, които изчистват хлебарките за 2 часа, ама после още 4-5 не трябва да се влиза в апартамента. Те боравят с препарати, които ги взимат от други държави. Специално в една приятелка бяха немски, а пък в съседите им напръскаха с италиански и вече всички нямат :) След 20 дена се викат пак да се напръска задължително. Различните фирми работят по различен начин, де.

07-04-2007, 23:03
Е и нас сега са ни нападнали гадини...многооо мнооого гадини...добре си бях от години хлебарка не бях виждала, ма какво им стана тази година не знам :(... Сега съм с крака върху бюрото, ако можех, бих литнала из стаята в безтегловност, за да съм по-далеч :(( :smt051 Така и не разбрах - последно Райт помага или не...или викате да пробвам пък ще видя и сама :( ](*,)

I'm crazy
07-05-2007, 03:44
Некви спрейове...виж и в аптеката има.Питай там :)

Mo6no3
07-05-2007, 04:20
Абе Райд ги поуби малко, ама пак са в доста голяма популация. Не знам какво им стана. Преди нямаше никакви, а за 2-3 месеца станаха със свръх популация. Сега е много по-добре, защото преди около месец се виждаха по над 100 без да се вглеждаш много, много, а сега виждам само по 5-6.


Аз знам кой ги е убил. Оня ден спипах и видях как котката ми обърна една хлебарка на обратно след, което я изяде. :mrgreen:

sherry
07-05-2007, 05:25
Абе Райд ги поуби малко, ама пак са в доста голяма популация. Не знам какво им стана. Преди нямаше никакви, а за 2-3 месеца станаха със свръх популация. Сега е много по-добре, защото преди около месец се виждаха по над 100 без да се вглеждаш много, много, а сега виждам само по 5-6.


Аз знам кой ги е убил. Оня ден спипах и видях как котката ми обърна една хлебарка на обратно след, което я изяде. :mrgreen:
Котката ти не си поплюва :lol: Ама не мисля, че трябва да й даваш да яде тея мизерии.
Хлебарките са най - мръсните и гадни животни, ходят по най - затънтените места и пренасят зарази. Нали не искаш да навлекат нещо на котето ти? Ако я видиш пак да го прави, спри я, не е хубаво наистина.

Колкото до хлебарките...и у дома има. Изпитвам неистов ужас от тях, оная вече убих една сравнително малка, иначе не са баш толкова(да чукам на дърво)

Тони4ка
07-05-2007, 08:37
Таз хлебарка снощи в 2 през нощта съм я гонила с книжка и тя се скри гадината му с гадина... Не спах в удобното си легло а на дивана заради нея, а сутринта както станах така разчистих, избърсах прахта, пуснах прахосмукачка, измих пода... Тази гадина просто си няма и на представа с какво се е захванала... Ще бъда подготвена за следващия удар... Тоничка отвръща на удара - и една хлебарка няма да оставя жива... Предпочитам си молците - те са лесни, а и им свикнах :((