PDA

View Full Version : FCE,CAE,CPE



malko mace
06-26-2007, 12:58
Sajaliavam za temata,no otnosno tezi nechta sam mnogo neveja... :roll: Molia vi se da mi obiasnite kakvo oznachavat FCE,CAE i CPE,kak i koga se vzimat(koy klas,na kolko godini priblizitelno)i kade triabva da se darjat?A,i za kakvo slujat vsachtnost?Zadaljitelno li e da gi darjich?Vie darjali li ste gi?May vaprosite mi stanaha dosta... :oops: Taka che ako izobchto niakoy ima informacia otnosno tezi"nechta",da piche,PLSSS!!! [-o<
10XXX predvaritelno! :smt007

malko mace
06-26-2007, 13:04
Sajaliavam za temata,no otnosno tezi nechta sam mnogo neveja... :roll: Molia vi se da mi obiasnite kakvo oznachavat FCE,CAE i CPE,kak i koga se vzimat(koy klas,na kolko godini priblizitelno)i kade triabva da se darjat?A,i za kakvo slujat vsachtnost?Zadaljitelno li e da gi darjich?Vie darjali li ste gi?May vaprosite mi stanaha dosta... :oops: Taka che ako izobchto niakoy ima informacia otnosno tezi"nechta",da piche,PLSSS!!! [-o<
10XXX predvaritelno! :smt007
P.S.Imam sachtite vaprosi i za TOEFL i SAT-ako moje,dayte info i otgovori,PLSSS!!!VAJNO E,A NIAMA KOGO DRUGIGO DA POPITAM!!! [-o< [-o< [-o<

06-26-2007, 13:20
to4ka britishcouncil to4ka org/bulgaria

SdsSdsSds
06-26-2007, 13:50
pri kakvi usloviq moga da vzema CAE-vsmisul,na kakvo nivo trqbva da sum??

Fallen Leaf
06-26-2007, 14:17
Sajaliavam za temata,no otnosno tezi nechta sam mnogo neveja... :roll: Molia vi se da mi obiasnite kakvo oznachavat FCE,CAE i CPE,kak i koga se vzimat(koy klas,na kolko godini priblizitelno)i kade triabva da se darjat?A,i za kakvo slujat vsachtnost?Zadaljitelno li e da gi darjich?Vie darjali li ste gi?May vaprosite mi stanaha dosta... :oops: Taka che ako izobchto niakoy ima informacia otnosno tezi"nechta",da piche,PLSSS!!! [-o<
10XXX predvaritelno! :smt007

FCE = First Certificate in English
CAE = Certificate in Advanced English
CPE = Certificate in Proficiency English

Свържи се с Британския Съвет, за да те насочат как и къде се държат.

Държал съм FCE преди 2 години, т.е. след 9-ти клас. Обикновенно се взимат около 10-ти клас. Тази година (зимата) ще държа CAE.

Тестовете изискват сериозни познания по английски език. Ако не можеш да си преведеш имената на тестовете, няма много смисъл да се захващаш.

Служат за удостоверение за познания по англ., като взет първи сертификат удостоверява познания по говорим англ. и възможност за влизане в университети в чужбина с тях, втория удостоверява познания по англ. за работа в чужбина, а трети - способности за преподавателска дейност.

SdsSdsSds
06-26-2007, 14:22
Sajaliavam za temata,no otnosno tezi nechta sam mnogo neveja... :roll: Molia vi se da mi obiasnite kakvo oznachavat FCE,CAE i CPE,kak i koga se vzimat(koy klas,na kolko godini priblizitelno)i kade triabva da se darjat?A,i za kakvo slujat vsachtnost?Zadaljitelno li e da gi darjich?Vie darjali li ste gi?May vaprosite mi stanaha dosta... :oops: Taka che ako izobchto niakoy ima informacia otnosno tezi"nechta",da piche,PLSSS!!! [-o<
10XXX predvaritelno! :smt007

FCE = First Certificate in English
CAE = Certificate in Advanced English
CPE = Certificate in Proficiency English

Свържи се с Британския Съвет, за да те насочат как и къде се държат.
Na kolko si ti,4e 6te durji6 CAE i kak se podgotvq6 za nego??

Държал съм FCE преди 2 години, т.е. след 9-ти клас. Обикновенно се взимат около 10-ти клас. Тази година (зимата) ще държа CAE.

Тестовете изискват сериозни познания по английски език. Ако не можеш да си преведеш имената на тестовете, няма много смисъл да се захващаш.

Служат за удостоверение за познания по англ., като взет първи сертификат удостоверява познания по говорим англ. и възможност за влизане в университети в чужбина с тях, втория удостоверява познания по англ. за работа в чужбина, а трети - способности за преподавателска дейност.

SdsSdsSds
06-26-2007, 14:23
Na kolko si ti,4e 6te durji6 CAE i kak se podgotvq6 za nego??

Fallen Leaf
06-26-2007, 14:35
Простата сметка щеше да ти каже, че съм 11 клас, съответно - на 17. :) Няма възрастови изисквания за взимане на теста, приятелката ми се яви на лятната сесия.
Понеже (не знам как ще ти прозвучи това, ама...) съм достатъчно подготвен отдавна, ще ти дам пример как постъпи приятелката ми - отиде на курсовете на Британския съвет, където я подготвяха много време в малка група с други. Даваха им много примерни упражнения и пробни "speaking" и "listening", а и в библиотеката на Брит. съвет има много книжки с тестове.

SdsSdsSds
06-26-2007, 15:36
A TI kak se podgotvq6!?