PDA

View Full Version : Режим на хранене против подуване на корема



06-26-2007, 20:49
Имам следния проблем а той е че корема ми си остава плосък до тогава до като не погълна нещо :cry: дори и една глътка вода и вече е...... кажете ми някакъв режим на хранене за да не ми се подува така гадно в края на деня както е сега :cry: нещо примерно за закуска обяд , вечеря.... защото аз така като излизам сутрин или преди обяд и се мъча да не поглъщам нищо до тогава но в тия жеги е непоносимо... кажете мацки как се справяте с проблема ](*,)

ProstoAz
06-26-2007, 21:16
Яж често!
Избягвай плодовете в комбинация с нещо друго за ядене! Плодове се ядат на гладно!

06-26-2007, 21:18
Това правя.. Ям 5 пъти на ден и плод ям само преди обяд и то преди да съм яла каквото и да е.. а ако ям през другото време на деня задължително следя да е 3 часа след последното ядене... не е от т'ва :cry:

VampireLover3
05-18-2011, 17:58
Съжалявам, знам, че темата е много стара, но ми трябва съвет. Много често корема ми се подува особено вечер.. трудно ходя по голяма нужда и въобще положението е много зле. Сякаш съм бременна в 3тия месец, корема ми седи подут два-три дни след което още толкова си е перфектен и после пак се подува ?

Konstantina
05-18-2011, 18:13
да, и аз имам същия проблем и ще следя темата :)

Jaune
05-18-2011, 18:21
пфф, как пък точно я видях тая тема 8-)
имам големи проблеми със стомаха, най-редовно ми се подува + ужасни и продължителни болки
не знам от какво е, мислех си, че е от боклучава храна (днес ще да е от това), но ми се е случвало и да се храня здравословно и пак да ме боли..
обмислям гастрит, на лекар не съм ходила

Chelsey
05-18-2011, 18:25
ох ,ми и аз имам проблеми с корема ,ще следя темата

FuckingFreak
05-18-2011, 18:41
Наистина посетете лекар, защото може да не се дължи просто на храната.. иначе просто не яжте тежки храни като тесто, торти и тнт

VampireLover3
05-18-2011, 18:52
^ Тъй като съм на 90 дневната диета и през въглехидратния ден ядох последно варен геврек нямах никакъв проблем с корема, но днес например ядох леща и направо станах като бъчва. :-o Аз попринцип имам гастрит и не ям никакво пържено е случва ми се да си направя яйца, но много рядко.. Нямам и цикъл от два месеца и бях на гинеколог и ме преглеждаха с видеозон и гинеколожката каза, че корема ми е пълен с газове .. :( Сутрин преди да ям пия топла вода вечер преди лягане също. Не знам, защо става така, но е просто ужасно :? И много голям проблем е ходенето до тоалетна .. ;[[[

Rebirthing
05-18-2011, 19:15
VampireLover3, не яж храни които образуват газове ! Щом не ти се подува корема от въглехидрати, наблегни на плодовете.
За констипация има много лекове, но не прибягвай към разхлабителни. По-добре яж мюсли с някакво ядково мляко, както и други храни богати на фибри. Лененото масло и семе също действат добре. Към топлата вода която пиеш прибави малко сол, действа разхлабващо !

VampireLover3
05-18-2011, 19:53
Благодаря Ви, ще си сложа и сол днес пък да видим. :(

mcfly
05-18-2011, 20:31
пийте чайове за разхлабване!