PDA

View Full Version : Искам съвет / Спешно /- За момичета !!!



06-26-2007, 22:23
Искам да попитам дали е правилно тва долу ? :smt017

Става въпрос за приема на противозачатъчни.

Зна4и идва ти менструцията и на 1-вия ден от нея започваш с приема на противозачатъчните. Пиеш ги 21 дена след тва 7-дневна почивка и след тази почивка започваш със следващата опаковка и т.н. , като през тази 7-дневна пауза получаваш подобно на менструация кървене.
П.С. Вярно ли е, 4е тва подобно на менструация кървене винаги идва през 7-дневната пауза ?

Вярно ли е всичко тва горе :?: :-k

kvokvokvo
06-26-2007, 22:32
мисля 4е е така , но не съм сигорен :roll:

vvs_go
06-27-2007, 03:34
mi ne ne e vqrno idi na lekar

`Death`Whore``
06-27-2007, 06:35
mi ne ne e vqrno idi na lekar
Ще те пребия, ако напишеш още една глупост. Кога да идва, ако не през паузата? Изобщо защо е тази пауза според теб? Тъпи хора.

Вярно е. Може да дойде и на 7-мия ден от нея. И всяко следващо кървене идва точно след 28 дни.

ThePainIsReaL
06-27-2007, 06:39
Вярно е .. 8)

06-27-2007, 06:42
така е

..:sUnRiSe:..
06-27-2007, 06:43
вярно е

Josefinne
06-27-2007, 07:56
Що - годе. Значи, ако искаш да започнеш с противозачатъчни, отиди при личната лекарка да ти даде направление за гинеколог. Нека той/тя те прегледа, за да види първо дали си здрава, преди да започнеш приема и лекаря ще ти обясни точно кога трябва да започнеш с противозачтъчните и ще ти изпише най-подходящите за теб. Тя ще прецени кои са по-подходящи за твоята възраст и дали въобще трябва да взимаш. По принцип не знам точно на кой ден трябва да се започнат, аз ги започнах от третия ден на менструацията, но при мен беше различно, защото ми ги предписаха не като противозачатъчно, а като лекарство за регулиране на хормоналния баланс. Иначе ги пиеш 21 дена. Те са точно под бройка в 1 опаковка и е хубаво да ги взимаш в един и същи час. След като ти свършат правиш почивка от 7 дена, в които не ти идва подобно на менструално течение, а направо това си става. След като ти мине паузата продължаваш с новата доза, независимо дали ти е свършило, почнало или не. На мен , например, в началото ми идваше на следващия ден след като съм започнала паузата, напоследък ми идва 2-3 дни след това. И така. Противозачатъчните като цяло са много полезни за регулиране на хормоналния баланс, ще ти регулират цикъла ( на мен преди ми идваше на около 30 - 35 дни, закъснявало ми е и около половин месец. Тогава с приятеля ми какъв страх сме брали!) . Но има и едно неудобство - тъй като променят киселинността на влагалището, противозачатъчните предразполагат към развитие на гъбички при някои жени. За тази цел се предписват едни хапченца, които се приемат орално веднъж седмично.
Успех и задължително се консултирай с гинеколог , преди да започнеш приема.

06-27-2007, 09:20
Що - годе. Значи, ако искаш да започнеш с противозачатъчни, отиди при личната лекарка да ти даде направление за гинеколог. Нека той/тя те прегледа, за да види първо дали си здрава, преди да започнеш приема и лекаря ще ти обясни точно кога трябва да започнеш с противозачтъчните и ще ти изпише най-подходящите за теб. Тя ще прецени кои са по-подходящи за твоята възраст и дали въобще трябва да взимаш. По принцип не знам точно на кой ден трябва да се започнат, аз ги започнах от третия ден на менструацията, но при мен беше различно, защото ми ги предписаха не като противозачатъчно, а като лекарство за регулиране на хормоналния баланс. Иначе ги пиеш 21 дена. Те са точно под бройка в 1 опаковка и е хубаво да ги взимаш в един и същи час. След като ти свършат правиш почивка от 7 дена, в които не ти идва подобно на менструално течение, а направо това си става. След като ти мине паузата продължаваш с новата доза, независимо дали ти е свършило, почнало или не. На мен , например, в началото ми идваше на следващия ден след като съм започнала паузата, напоследък ми идва 2-3 дни след това. И така. Противозачатъчните като цяло са много полезни за регулиране на хормоналния баланс, ще ти регулират цикъла ( на мен преди ми идваше на около 30 - 35 дни, закъснявало ми е и около половин месец. Тогава с приятеля ми какъв страх сме брали!) . Но има и едно неудобство - тъй като променят киселинността на влагалището, противозачатъчните предразполагат към развитие на гъбички при някои жени. За тази цел се предписват едни хапченца, които се приемат орално веднъж седмично.
Успех и задължително се консултирай с гинеколог , преди да започнеш приема.


Благодаря Много на всички потребители и на Теб за подробния отговор. O:)
Ами аз вече ходих на гинеколог - каза, 4е съм здрава,че всичко е добре.Относно противозачатъчните - изписа ми Линдинет 20 :roll:

П.С. Може ли да ми дадеш някаква допълнителна инф-я за тези хапчета против гъбички (и задължително ли е да се пият при прием на противозачатъчни)
Благодаря предварително