PDA

View Full Version : Малко помощ по немски език



IKisseDAGirL
06-27-2007, 04:27
От това ми зависи годишната оценка :roll: Трябва ми превод на ето този текст от български на немски:

Аз намирам родителите си за наистина супер (total super). Те рядко ми се карат или не ми дават да направя нещо. Обичам ги, защото имат много добродетели (die Tugend).
Но разбира се и те си имат недостатъци. Майка ми не може да понася силната музика (konnen keine laute Musik vertragen). Тя често е недоволна от храната, която ям. (unzufrieden sein uber)
Баща ми обича да критикува (kritisieren) оценките ми в училище. Много е пестелив (sparsam) и ми дава малко пари. Освен това постоянно ми намира недостатъци (an j-m (D) etw. (A) aussetzen).

В скоби съм написала задължителните думи или изрази, които трябва да използвам за дадено нещо. Благодаря предварително.

Kam4eto
06-27-2007, 07:30
Аз намирам родителите си за наистина супер (total super).
:arrow: Ich finde meine Eltern total super.
Те рядко ми се карат или не ми дават да направя нещо. Обичам ги, защото имат много добродетели (die Tugend).
:arrow: Selten streiten sie mit mir oder erlauben mir nicht etwas zu tun. Ich liebe sie, weil sie viele Tugenden haben.
Но разбира се и те си имат недостатъци. Майка ми не може да понася силната музика (konnen keine laute Musik vertragen).
:arrow: Aber natuerlich haben sie auch Nachteile. Meine Mutter kein keine laute Musik vertragen.
Тя често е недоволна от храната, която ям. (unzufrieden sein uber)
Sie ist oft unzufrieden ueber das Essen, das ich esse.
Баща ми обича да критикува (kritisieren) оценките ми в училище.
:arrow: Mein Vater kritisiert mene Noten gern.
Много е пестелив (sparsam) и ми дава малко пари.
:arrow: Er ist sehr sparsam und gibt mir wenig Geld.
Освен това постоянно ми намира недостатъци (an j-m (D) etw. (A) aussetzen).
:arrow: Auserdem setzt er an mir staendig Nachteile aus.

така трябва да е обаче не съм сигурна как е недостатък всмисъл за характер на човек дано съм помогнала

IKisseDAGirL
06-27-2007, 07:45
Благодаря ти много. Имам 2 въпроса - на четвъртото изречение за "мен" сигурна ли си, така ли трябва да е.. mene?

А на "мога" така ли беше формата за трето лице :lol: Става въпрос за изречението за музиката. Съжалявам, че те карам пак да проверяваш, но не искам да имам много грешки, за това :wink:

06-27-2007, 08:22
Za muzikata, smqtam 4e trqbva da e s KANN

06-27-2007, 08:26
Благодаря ти много. Имам 2 въпроса - на четвъртото изречение за "мен" сигурна ли си, така ли трябва да е.. mene?


трябва да е meine :)

IKisseDAGirL
06-27-2007, 08:54
Оф да, аз се сетих после. :lol:
Все пак немският изобщо не ми е силна страна. Благодаря за помощта :wink:

Kam4eto
06-27-2007, 15:39
опа сори правописна грешка - mene e mein a третата форма е kann
:roll: