PDA

View Full Version : Абсурдна, но вярна история...от Калгари



teenkopele
06-27-2007, 07:58
Такааа...днеска за пореден път останах "очарован" от тукашните "органи" на реда...и от постъпките на някои определени институции. Историята е следната...
Градът, в който живея е с население над 1 000 000 души и последната година са били дадени около 3 000 000$ за "борба" с графитите. И то каква...пребоядисване на всяка една бомба, на всеки един графит, на всеки един таг. Да, не отричам, че има и пълни боклуци, но има и неща, на които ти остават очите. Повечето са нарисувани в тунели, по складове и техните огради.
Тунел, през които минава трамвая, хубава бомба направена от някой райтър и след няколко дни...хоп...сива боя върху нея. На кой му пречи? Както и да е...да не се отклонявам много.
Има само две легални места за драскане в целия град.
От време на време райтъри се събират, продават дискове, картини и още куп неща свързани с графити изкуството...с няколко думи правят си кефа и се опитват да покажат на скептично настроените,спрямо графитите, граждани, за какво точно става въпрос...а това не е никак лесно, имайки предвид втълпяването, че всяки един надпис, буквално всеки един е графит...абре тъпотии, които не ми се обясняват.
Та в един хубав ден, полицаи идват изненадващо, изземат всичко- дискове, картини и т.н. и закарват участниците в управлението, разпитват ги, правят картотека с тагове- към всеки таг се прилага снимка, на дадения човек (Нещо безумно тъпо...защо? :-k ...можете и сами да се сетите. :wink: ), след което ги пускат. Ааа, за малко да забравя...налагат глоби от по няколко стотин долара на 14-15 годишни деца. Идиотщината продължава. Една не малка част от райтърите скриват флакони, маркери и т.н...представете си за какво става въпрос, щом се стига до такива смешни и абсурдни мерки. Куките правят изненадващи обиски...леле мале :shock:?!? Обръщат къщи с краката на долу, само и само да намерят "доказателство :lol: ", с което да могат да уличат живущия тинейджър във "вандализъм".
Всичко това е незаконно- арестуването, конфискуването, обиските, та дори и глобите...но никой не прави нищо по въпроса...защо? Само се споменава, че полицията няма право на такива действия и това е.

bulgarche
06-27-2007, 08:10
Всичко това е незаконно- арестуването, конфискуването, обиските, та дори и глобите...но никой не прави нищо по въпроса...защо? Само се споменава, че полицията няма право на такива действия и това е.
Айде бе?
Замислял съм се че графитите са по-добре от стена облепена с некролози, но определено няма да ми се хареса новичката мъ къща да бъде надраскана, както и влака с който пътувам, автобуса, блока, контейнера в който си хвърлям боклука.

teenkopele
06-27-2007, 08:23
Всичко това е незаконно- арестуването, конфискуването, обиските, та дори и глобите...но никой не прави нищо по въпроса...защо? Само се споменава, че полицията няма право на такива действия и това е.
Айде бе?
Замислял съм се че графитите са по-добре от стена облепена с некролози, но определено няма да ми се хареса новичката мъ къща да бъде надраскана, както и влака с който пътувам, автобуса, блока, контейнера в който си хвърлям боклука.

Над 90% от графите са по тунели и стени на складове, намиращи се в индустриални зони, където не причиняват щети.
Съгласен съм с това, което каза за некролозите.
Незаконни, защото са проведени на базата не едно нищо.

Mimka_sweet
06-27-2007, 08:25
Разберете,че хората не разбират истинската съшност на графити изкуството!
Ето за това е сичката тая работа и .... няма да цитирам Естео , защото само 3-4 човека (даже по-малко) в този форум ще ме разберат .

teenkopele
06-27-2007, 08:28
След като не е законно да се драска по стените, защо го правят? И после се питат защо ги глобяват!!!

Прочети пак написаното.
В случая не става въпрос за това какво е законно и какво не, а за действията на органите на реда и на определени институции.

Reed
06-27-2007, 09:19
Да ве за тва два дни след като си боядисахме къщата беше надраскана...и то не с някой например хубав графит,ами...
И аз попринцип много се кефа на графити,ама всичко си има мярка.Плюс тва видех и един на табелката на църквата...
Обаче да не говорим колко по-престъпни раоти се вършат и полицията не обръща ник`во внимание,а сега такива крайни мерки...абе не знам...

_donna_
06-27-2007, 10:12
поради това,че законът не може да се приложи избирателно..

/представяш ли си само как едно ченге минава и си казва:"иииибах му мамата,тоз графит цепи мрака,ве!няма да ги глобявам тез.."/

..се прилага за всички и навсякъде.

не могат да глобят едните,че драскат по къщите на хората,а тия дето драскат по индустриалните тунели-не.

има много несправедливи неща в тоя живот,дааам.

Disrespect
06-27-2007, 10:27
кофти работа...ама лапетата пък трябва да знаят...щом се занимават с такива неща трябва да са наясно и с рисковете...

ЕДИТ: ACAB!!!

LunaTriCk
06-27-2007, 11:13
Да се правят графити на определени места, специални галерии да се отворят, ако искат. Какво е това, дай щот се чувствам творец и ми дойде художествената муза, да надраскам на съседа гаража, щот разбираш ли било това изкуство. [-X

bulgarche
06-27-2007, 11:30
Индустриална зона или не, щом е общинска собственост...

06-27-2007, 11:39
това е вид изкуство и както вси4ко друго и то си има както своите по4итатели,така и своите противници.мисля 4е все пак е малко прекалена ''загрижеността''на полицията,защото едва ли няма др мн по-важни държавни проблеми за разре6аване /кражби,изнасилвания, отвли4ания,корупция,убиист а...../..

_donna_
06-27-2007, 11:59
значи като има убийства дай да оставим всичко друго на самотек..

06-27-2007, 12:03
не мн ясно но такива мерки са прекалени/освен ако не е преувели4ено/.

06-27-2007, 13:35
естествено 4е става въпрос само за изпипаните и хубави графити,които носят някакъв смисъл.и на мен не ми харесват драсканиците,с които е пълно по тунелите в посока гео милев,дружба и нагоре.но тези графити не са правени от хора,които умеят и за това е нормално да не намираме нищо естети4еско и красиво като ги гледаме.

06-27-2007, 13:35
естествено 4е става въпрос само за изпипаните и хубави графити,които носят някакъв смисъл.и на мен не ми харесват драсканиците,с които е пълно по тунелите в посока гео милев,дружба и нагоре.но тези графити не са правени от хора,които умеят и за това е нормално да не намираме нищо естети4еско и красиво като ги гледаме.

Mimka_sweet
06-27-2007, 15:37
Май съм съгласна с exploitedteen :-D

teenkopele
06-28-2007, 07:14
кофти работа...ама лапетата пък трябва да знаят...щом се занимават с такива неща трябва да са наясно и с рисковете...

ЕДИТ: ACAB!!!

Според мен по-голямата част са наясно с последиците, но да не се отклоняваме от темата, която показва на фокус действията на куките.

teenkopele
06-28-2007, 07:19
Да се правят графити на определени места, специални галерии да се отворят, ако искат. Какво е това, дай щот се чувствам творец и ми дойде художествената муза, да надраскам на съседа гаража, щот разбираш ли било това изкуство. [-X

Да, много хора искат това. Опитните ще имат поле за изява и ще покажат на отрицателно настроеното общество за какво става въпрос, а новаците ще имат място, където да се учат и резвиват.
Това е най-лесното решение, но явно на никой не му се занимава...да се направят няколко стени...."труд голям".

teenkopele
06-28-2007, 07:22
значи като има убийства дай да оставим всичко друго на самотек..

Някои неща трябва да се поставят пред други...

teenkopele
06-28-2007, 07:26
Индустриална зона или не, щом е общинска собственост...

Абре тъпо е, защото с построяването на няколко места за легални изяви, драскането по собствености, било то общински или частни ще намалее драстично. Ще се спестят и доста пари.

Една проста стъпка=почти 100% решение.

teenkopele
06-28-2007, 07:35
живееш на място, което се слави с изключително ниска престъпност... с какво иначе полицията да оправдае заплатите си???

Аз лични съм фен на кадърните графити, които са направени на определени места...

а не сульо и пульо да драска грозотии, където му падне... да не говорим за надписите от сорта на Левски, ЦСКА, Алпийска фирма "Дъглас" и т.н.

бтв един от най-некадърните тагове (насилвам си езика да го кажа таг) беше с твоят ник...

извинявай ама да надраскаш p4elata brumze на нечии гараж, ако е изкуство...

Виж сега, има графити и графити.
Много е неправилно хората да бъдат заблуждавани, че всеки един НАДПИС, било то Левски, ЦСКА, "Дъглас" и т.н. е графит.
За некадърния надпис, съдържащ моя ник...това не е таг, а просто надпис, прави разлика.

"...извинявай ама да надраскаш p4elata brumze на нечии гараж, ако е изкуство..." Това не е изкуство и никога не съм твърдял, че е. :wink:

JHP
06-28-2007, 09:42
Само да докопам копеленцата, които ми издраскаха ролетните щори с малоумните си тагчета ХФДХФОДСХОФДС Crew... :evil:

_donna_
06-29-2007, 10:43
Някои неща трябва да се поставят пред други...

защо?

ти като почитател на графитите,явно искаш да минеш метър покрай убийците. :lol: шегувам се,всъщност изобщо не ми дреме къде кво ще се драска и кой кого е убил..

teenkopele
06-30-2007, 09:59
Някои неща трябва да се поставят пред други...

защо?

ти като почитател на графитите,явно искаш да минеш метър покрай убийците. :lol: шегувам се,всъщност изобщо не ми дреме къде кво ще се драска и кой кого е убил..

:lol: