PDA

View Full Version : Нашето поколение с какво ще се запомним



ГОСТ 007
06-27-2007, 09:53
Здравейте хора ! НЕка тука напише как мисли че ще гледат на нас след години , с какво уникално ще се запомним и направим.Както в момнета всеки знае уникланите поколения от 60-70 и 80-те години на миналия век и че е било супер да се живее тогава.Е нека всеки пише защо мисли че е изключително нещо да си живял по времето на нашето поколение.

_donna_
06-27-2007, 09:57
защо трябва да мислим какво ще оставим вместо да си правим веселото.захвърлени сме в една епоха,която може би не ни харесва ..

ГОСТ 007
06-27-2007, 10:01
защо трябва да мислим какво ще оставим вместо да си правим веселото.захвърлени сме в една епоха,която може би не ни харесва ..


Може би до някъде си прав но според мен всяка епоха си има нещо униклано дори това да не ни харесва (е поне на някой).Инече ние си правим веселото просто е сега ми стана така интересно и го пуснах като тема за обсъждане за тва.

LunaTriCk
06-27-2007, 10:04
защо трябва да мислим какво ще оставим вместо да си правим веселото.захвърлени сме в една епоха,която може би не ни харесва ..

бахти глупостите. как епохата ти, твоята епоха, няма да те харесва ? :shock:
как го установи това, много ми е интересно... :?

FieNDads
06-27-2007, 10:14
защо трябва да мислим какво ще оставим вместо да си правим веселото.захвърлени сме в една епоха,която може би не ни харесва ..

бахти глупостите. как епохата ти, твоята епоха, няма да те харесва ? :shock:
как го установи това, много ми е интересно... :?
Mislq,4e ima predvid,4e na nas epohata ni ne ni haresva ')

_donna_
06-27-2007, 10:24
бахти глупостите. как епохата ти, твоята епоха, няма да те харесва ?
как го установи това, много ми е интересно...
айде чети като хората..
епохата не ме харесвала..мухахах..макар че може и да не ме харесва..най-вероятно..

find_m3
06-27-2007, 10:33
Ако съдим по-това как с всеки изминат ден нащо поколение затъпява вероятно наследниците ни ще мислят ,че сме били много умни точно както ние мислим за поколението на 70-80години :smt005 .Вървим назад и надолу :roll: да много нови неща се измислят.Улесняват живота ама след време всички ще са застояли и по 200 кг. :smt012 Интернет спира развитието да не кажа ,че обръща процеса.Има си много предимства ама май недостатъците са повече... Даже и аз дето не съм много доляма се стресирам от езика на първокласници :!: много по-напред са аз почнах да говоря така в 6ти клас поне ,а те идват в училище и вече знаят какво е "шпакла" ](*,) просто не знам.По тая тема може много да се мисли.

LunaTriCk
06-27-2007, 10:48
бахти глупостите. как епохата ти, твоята епоха, няма да те харесва ?
как го установи това, много ми е интересно...
айде чети като хората..
епохата не ме харесвала..мухахах..макар че може и да не ме харесва..най-вероятно..

добре, и така да е. какво пък не ти харесва на епохата ни ?

_donna_
06-27-2007, 10:55
е че какво има да ми харесва?!

всите са машини.
не ми се говори.

06-27-2007, 11:44
то не е хубаво,но все пак е нещо.така 4е наи-вероятно ще ни помнят то4но с това-деградацията.мн е лошо наистина 4е няма нищо добро,за което да се хванем.....но все пак като цяло ние сме си виновни за това

06-27-2007, 11:44
то не е хубаво,но все пак е нещо.така 4е наи-вероятно ще ни помнят то4но с това-деградацията.мн е лошо наистина 4е няма нищо добро,за което да се хванем.....но все пак като цяло ние сме си виновни за това

06-27-2007, 11:44
то не е хубаво,но все пак е нещо.така 4е наи-вероятно ще ни помнят то4но с това-деградацията.мн е лошо наистина 4е няма нищо добро,за което да се хванем.....но все пак като цяло ние сме си виновни за това

06-27-2007, 11:44
то не е хубаво,но все пак е нещо.така 4е наи-вероятно ще ни помнят то4но с това-деградацията.мн е лошо наистина 4е няма нищо добро,за което да се хванем.....но все пак като цяло ние сме си виновни за това

Бунтар
06-27-2007, 12:11
бъдещите поколения ще знаят, че е 90-летието е било ебаси тъпото.

50-те имат рокендрола и началото на една революция в мисленето, която трябваше да започне доста по-рано и да отнеме доста повече време.
60-те - хипитата и началото на сексуалната революция.
70-те - пънкът и всичко, което произлиза от него.
80-те - падането на берлинската стена.

90-те... кво?

през 90-те светът прелетя над пропастта, а човечеството започна да се съмнява дали може да я прескочи и си загуби засилката...

Бунтарпакнеусетноизлезе
06-27-2007, 17:35
може би просто не контактувам достатъчно с подобни хора, но не смятам нито, че електронната музика е толкова популярна, нито пък, което е важното, че има толкова голямо влияние върху човека, колкото музиката на 60-те или 70-те.

технологиите... както казах, светът продължава да изпреварва човека. измисляли сме си някакви термини (от "глобалното село", "new age", "information superhighway" та чак до манията по блоговете преди няколко години), щури идеи за най-близкото бъдеще и кво ли не още, за да се залъгваме, че еволюцията ни настига постиженията ни. ама то кво - та*ак...

добре, кое друго поколение би могло да бъде описано само с една...хмм...буква?

Valar
06-27-2007, 17:48
ще се запомним спокоини!
Със всички преди нас е било така!
Възрастните са се възмущавали и чудели с какво ама е имало нали!?

Бунтар
06-27-2007, 18:38
не ме разбирай погрешно, мен не ме интересува много-много дали ще бъдем запомнени. ама май трябва да бъдем.

и възрастните винаги са се възмущавали, но... децата?

Valar
06-27-2007, 18:47
Кои деца!?
Различните прослоики се дразнят на противополжните им!
Нормално и логично е.

Muse_of_Madness
06-27-2007, 18:52
Следващото поколение ще ни запомни с това, с което го научим да ни помни.

Mimka_sweet
06-27-2007, 19:10
тревата........ :-D

LunaTriCk
06-27-2007, 19:14
Сега това десетилетие ще видим какво ще е обуславящо за него... май борбата с "тероризма"... operation blood for oil :evil:

Азис. :-D
И да, електронната музика стана популярна последните години. Преди на 10 човека, двама правеха разлика между техно и транс, D-Devils и Josh Wink. Сега всеки втори "слуша" хаус и/или техно. Само ти трябва да видиш програмата на музикалните канали за 30мин и ще видиш разликата.

Бунтар
06-27-2007, 19:19
може би.

рокът на 50-те и 60-те се свързва най-вече със свободната любов. всеки е запознат с образите на хипитата и битниците.
пънк-културата от 70-те - със стремежа към бунт, с анархията. uk subs, когато бяха дошли в България, разказваха колко са се страхували хората от това, че пънкарският начин на живот е напълно възможен.
80-те с драстичните си промени - свобода, доказателство, че светът наистина може да бъде, ами, променен драстично.

свобода, нов начин на живот. бунт.

аз съм малък, пропуснал съм по-голямата част от 90-те... какъв е техният облик, какви са хората на 90-те? СПИН е към тия catch-phrases, които споменах, ако питаш мен. всички са били супер наплашени от него, нали? бил е поредната мания, само че ето ни днес - просто не го забелязваме...

чакай, май се усетих какви са.
разнообразни. и с тва ще бъдат запомнени те, а настоящето десетилетие, от което вече минаха три четвърти - още повече...

а, прикрити от всичко това - глобализация и уеднаквяване.

какво е общото между представителите на безбройните субкултури и моди, поникнали като гъби след дъжд? може би единствено масовата деградация и безотговорност...

усещам се, че пиша като баща си. мамка му, разфилософствах се.

LunaTriCk
06-27-2007, 19:24
електронната музика е популярна от началото на 90-те... просто в България се случи малко късно... хахахахахаха

Аз съм от България.
Ти ? :roll:

Mimka_sweet
06-27-2007, 19:30
тревата........ :-D

тревата принадлежи на друго поколение ;)
опа :-D

LunaTriCk
06-27-2007, 19:35
аз съм от Земята ;)

а и говорим за поколение... a whole generation, man...

а аз говоря за нашето поколение. не на германците, шведите, англичаните...

Shadow_Walker
06-27-2007, 19:41
Абе не знам дали ще ни запомнят...Нито пък, че сега е най-доброто време, в което да се живее...
Но важното е да си живеем живота и да се забавляваме, да гледаме напред...но все с нещо ще останем =]

ziezius
06-28-2007, 01:33
Ще ни запомнят с това,че ние поставихме началото на края!Позволихме 15те години ограбвания да ни промият мозъците до такава степен,че в момента в България "гражданите на света" са повече от Българите!Дори и най-големият идиот може да види как доброволно забравяме националните си ценности,езика си(както може да се види и в тази тема),културата си..В днешно време хората,които открито заявяват,че слушат Български фолклор(примерно) и милеят за България биват подложени на унищожителни подигравки,само защото не са "тру"(една изключително Българска дума,използвана много често напоследък)-защото не знаят разликата между пънкар и анархист,не знаят какво е това чудо експлойтед или каква е разликата между аксел роуз и стиви уондър,или откъде идва песничката посветена на Трифон Иванов от радо шишарката..Днес е прието да си "фрии",да си "мноо куул",да "не ти пука от нищо",но в същото време да си изключително "тру",сеш'се?
Друго нещо,с което ще бъдем запомнени са уникалните Български шлагери "синя прашка" и "джамовете"(не знам дали така се казваше този култов Български хит),които,както беше показано след едно проучване,са по-популярни от стихчета като "Хаджи Димитър" и "Борба"...
Като махнем иронията-нашето поколение погребва съвсем съзнателно цял един народ,допринесъл изключително много(очаквам възражения...на които няма да отговарям вече..) за развитието на Европа през първото хилядолетие след Христа.
Както и да е,Наздраве и както имаше една приказка
The Show Must Go On!
ПП:Без да се правя на интересен ще кажа,че един приятел,(чието име няма да споменавам,но ще кажа,че е депутат или вече дупетат) ми беше казал преди време нещо много мъдро..:животът е един миг между две вечности,за тва внимавай как го живееш,щото безкрайно дълго време ще си плащаш за него...

06-28-2007, 05:44
с деградацията ни.

пакмисепреебарегистрацият
06-28-2007, 07:22
ПП. какво общо имаха пънкарите, анархистите и т.н. с темата не ми е ясно???
част от "тру"тата в нашето поколение,достигнали нова форма на разсъждение и поглед върху облика на днешния свят(явно някакъв екзотичен вид Нирвана)...

Бунтар`
06-28-2007, 10:21
2 деградация???
всяко едно поколение се счита, че деградира, но пък някои хора го наричат прогрес...

...ама обикновено тва са младите хора на същото поколение. тва ме навежда на мисълта, че, щом посетителите на един тийн форум казват, че светът деградира, светът отива на лошо.


Развитието на технологията явно се обуславя с деградация на духовните ценности..

а точно. квото казах и аз за съотношението постижения/еволюция...

quench
06-28-2007, 10:46
Развитието на технологията явно се обуславя с деградация на духовните ценности..

а точно. квото казах и аз за съотношението постижения/еволюция...

всъщност е обратното - техническата революция води до учестяване на информационният обмен и оттам - деградация на духовните, интелектуални и морални ценности

Бунтар
06-28-2007, 11:43
...че тва обратното ли е?

на мене ми прилича на същото...

quench
06-28-2007, 11:49
...че тва обратното ли е?

на мене ми прилича на същото...

генеалогично има разлика, да

"обуславя" навежда на мисълта, че нещо произлиза от друго

понеже ти си се родил, баща ти те е заченал - ако следваме твоята логика :)

горчив-шоколад
06-28-2007, 11:55
И все пак нищо не се знае.Следващите поколения може да се по зле и от нашето и те да коментриат колко добре сме си били ние както ние в момента казваме за тези преди нас.Специално за периода 00-07 наистина не виждам какво толкова интересно и запомнящо се е случило (може пък това да е затишие пред буря).Друг е въпроса че в човешката история има и такива периоди като нашия в които нищо да се не случва , и това че сме попаднали в такъв период си е кофти за нас ,а като ни е кофти трябва да си го променим за това също има и личности в отделни периоди.Ще видим какво ще стане през 2012 поне за тогава вещаят интересни неща да се случат.

х
06-28-2007, 13:14
на светът нищо му няма. нито на хората. постоянно обобщавате за света и хората. не съм съгласна с вас. нашето поколение се развива в унисон с нашето време. нищо не е деградирало. България и 90-те, както и началото на 21 век, ще се запомнят с неограничените възможности. ако преди някога отдавна е имало:"Американска мечта", то сега в сила е "Европейската мечта". всеки може да прави каквото си иска, и стига да е достатъчно себеотдаен и малко интелигентен, да разбира в своята сфера, може да направи всичко. сега е времето на неограничените възможности! ако вие нв сте го разбрали...кофти загуба... ](*,)

aP0kAlIpSiS
06-28-2007, 14:51
[quote="exploitedteen"]наистина се забавлявам...

1 нашето поколение не е виновно за това, което става в държавата... всички сме били деца, когато комунистите разрушиха България, създадоха организираната престъпност и т.н.[quote]

Има разлика между комунисти и комунисти.Все пак да не забравяме,че по времето на комунизма се изградени едни от най-големите и проспериращи заводи и предприятия на Балканите, а сега по времето на Демокрацията,те биват разрушавани и изкупувани от чуждестранни "спонсори". Вярно,нямало я е "свободата да избираш"(голяма грешка),но пък хората са били сигурни за утрешния ден: не ги е грозял страхът,че ще загубят работата си,че няма да могат да отгледат децата си или пък,че нещо ще им се случи.Времената са били по-сигурни.
Може би не бива да го споменавам,но все пак по времето на комунизма България е била конкурентоспособна.И още,че сме имаЛИ силна и въоръжена армия.
Вярно и тогава е имало "скрити сделки",но на хората не им е пукало толкова,защото са били сигурни.

aP0kAlIpSiS
06-28-2007, 16:00
конкурентноспособна???

На кой??? Изнасяли сме всичко в рамките СИВ и нищо повече, не е имало реална конкуренция, а е имало планово разпределение???


Осигуреност??? Банани и портокали по коледа, празни магазини... това си спомням аз...

Ауууууу да не забравя да спомена и 12 млрд външен дълг, натрупан от... конкурентноспособност...

"Комунизма" в България е сапунен мехур, който е бил пред спукване... изкуствено създадена и поддържана система...


О, току що си прочетох мнението и излиза,че съм ги защитавала.(Ужас ,май съм чула нещо от приказките на дядо ми). Не е така.Както казах имало е и лоши неща и както ти посочи-празните магазини и многото дългове.Заради тези празни магазини аз съм можела да умра от глад(бебетата не ядат всичко).
Никога не бих взела страната на нито една политическа сила,защото си мисля,че всяка от тях допринася за развитието на обществото по някакъв (дори и най-малкия) начин.Единственото лошо в различните партии е деленето на хората.Грешката в политиктата е, че всяка организация(партия) се бори за нещо,но никоя не изслушва другите.

quench
06-28-2007, 17:33
homo ludens

kat4enceto
06-28-2007, 17:33
защо трябва да мислим какво ще оставим вместо да си правим веселото.захвърлени сме в една епоха,която може би не ни харесва ..

evil_lady_in_black
06-28-2007, 19:14
Може би ще бъдем запомнени с това , че сме прекалено угаждани от родителите и ни дават прекалено много права . А за по нататък нз .

Sar4ice
06-28-2007, 19:24
Ние няма с какво хубаво да се запомним :roll:
А всяко следващо поколение ще става по-пропаднало...

х
06-28-2007, 21:30
Ние няма с какво хубаво да се запомним :roll:
А всяко следващо поколение ще става по-пропаднало...

това 4е ти си пропаднал, не означава че цялото поколение набор 80-90 сме пропаднали. не си вадете изводите по вас и вашето лично обкръжение!!! [-X

много по-интелигентни сме от родителите си, много по-амбициозни и информирани, и най-важното-имаме поле за изява. просто някои от нас нямат смелост и желание. най-важното е амбицията, другото само си идва, ако успееш да влезеш в играта. точно нашето поколение имаше възможността да се развие най-благоприятно. бяхме много малки в началото на 90-те, за да си спомняме добре комунизма, изпуснахме и мутренските времена 93-95, когато всяко второ момиче беше изнасилвано, а момченцата на мама и тате, дето навремето са били в партията, а сега са милионери, ходеха по улиците и се чудиха коя да изнасилят, и кой да набият.
от друга страна не можахме да хванем и периода на интернет общуването между децата. играехме пред блока, газихме в локвите, криеница, ура, и гоненица не са ни непознати! и така драги ми недоволни приятели. от какво сте недоволни! срещу какво негодувате сега??? искаш бизнес? влизаш в банката, теглиш заем срещу 3 имена...искащ шоколад влизаш в магазина и си го купуваш!...не ти харесва тук?- хващаш си багажа и си отиваш-границите са отворени!!!

питайте мама и тате, макар и сигурни в работата си и в отглеждането на децата си, дали са имали тези възможности, които изброих?????
[-(

_donna_
06-29-2007, 10:24
аз съм можела да умра от глад
ужас.кво щяхме да правим тогава?