PDA

View Full Version : Moderated: В коя от двете гимназии да се запиша?



zzzzzz123
06-27-2007, 10:32
na4i 6te kandidatstvam v turgovskata gimnaziq v pld i matemati4eskata no problema e tam 4e ako me priemat i na dvete mesta nz kude da se zapi6a
mislq v matem. da se zapi6a kato programist i sistemno programirane
vie kakvo 6te kajete hubavo li e ?
ako ima hora koito u4at tam da izkajat mnenie ili nqkoi koito zn kak stoqt ne6tata
a za turgovskata sum 4uvala hubavi ne6ta no nz :roll: kolebaq se i za specialnostite koito predlagat , nz koe 6te e po dobre :?
iskamn da izkajete mnenieto si po temata i da spodelite ako zn ne6to

p.s. az ne sum ot pld , no ako zapo4na da u4a tam , moga li da se premestq v u-6te v moq grad , ako nqma su6tata specialnost kakto v pld :smt017

blagodarq predvaritelno

Moderated by ^npocTo^a3^f^
7 точка от правилника!

ProstoAz
06-27-2007, 12:25
Хммм...как така "ако те приемат и в двете"? Не е ли невъзможно?
Предполагам кандидатстваш след 7-ми клас, а там отиваш в училището-гнездо и си пишеш 1-во желание, 2-ро желание, 3-то и т.н...Първото ти желание е училището (и специалността), която най-много искаш, второто ти е следващото училище и специалност, които искаш и така до края. Като се съобразяваш обаче и с това, че някои училища изискват по-висок бал, а други по-нисък - т.е. няма смисъл училище, за което се изисква минимален бал около 29-30 да ти е на първо място. На първо място трябва да ти е училище, за което се изисква примерно минимален бал около 32-33. И по този начин си подреждаш Търговската и Математическата гимназия в Пловдивд (не съм запозната с тях и незнам как седят нещата). А ако случайно изискват горе-долу еднакъв минимален бал (междудругото това си го гледаш от разни справочници за баловете от миналите години), тогава вече решаваш кое от двете повече искаш и го слагаш на първо място, а другото на второ. Така ако не те приемат на първото, пробваш да те приемат на второто (сложи и още няколко, в случай че ти е нисък бала, все пак трябва да се "закачиш" някъде). НЯМА начин да те приемат и в двете гимназии едновременно, така че дилемата ти е почти никава. Съобрази се просто с горните критерии, които ти казах. :wink:

Успех! :)

krem4et0
06-27-2007, 13:46
А ако е след 8-ми клас? там май по документи става и можеш да подадеш на повече от 1 места. Аз лична преди години подадох на 2 места, ама с диплома от 8-ми клас 6.00 ме приеха и на двете. И тогава се наложи да избирам :lol:

06-27-2007, 19:35
6to puk da ne moje da me priemat i v dvete gimnazii
ako otgovarqm na kriteriite im :roll: vuprosum e 4e az nemoga da u4a v dvete ednovremenno zatova trqq da izbiram
a vuprosa e koq gimnqziq e po dobra i mi predostavq ne6to pove4e,a az znam 4e 6te se naloji da izbiram i zatova iskam da sum naqsno
a za da sum naqsno trqbva6e da pusna taq tema...

ProstoAz
06-27-2007, 19:39
След кой клас ще кандидатстваш?

Защото казах вече как седят нещата с кандидатстването след 7-ми клас - ако те приемат на 1-во желание, приемат те само там и никъде другаде. Ако не те приемат на 1-во, компютърът се пробва да те класира на 2-рото ти желание - ако те приемат там, те приемат само там и отново никъде другаде. Ако не те приемат на 2-ро желание, се пробват на 3-то и т.н...докато се закачиш някъде.

06-28-2007, 06:43
Zna4i tova, koeto ti obqsni ^npocTo^a3^f^ e to4no taka! Nz kak kandidatsvash, pyk ne si naqsno dori s tova kak stava klasiraneto, no po vyprosa ti...
Az sym vyzpitani4ka na OMG i kato takava, moga da ti kaja samo superlativi za u4ilishteto. No neka ne ti zvu4at, kato nqkakvi hvalbi, prosto mqstoto si struva naistina. Zna4i dvete u4ilishte, koito poso4i, sa v razlina naso4enost. Programiraneto e mn dobra paralelka v MG-to, no tr da znaesh, 4e za neq balyt ti tr da e max! U4i se zdravo i se nau4ava. Az bqh v dr paralelka, oba4e znam 4e programist behse mn dobyr izbor. Za tyrgovskata gimnaziq, syshto samo hubavi neshta moga da ti kaja, podgotovkata im e mn dobra, razbirat si horata tam ot ikonomika, s4etovodtsvo i t.n., ve4e zavisi na teb kakvi sa ti interesite. No s 2 dumi, tyrgovskata ti dava malko ili mn profesiq, i to ne losha. Sled 7- mi klas zasileno se u4at ezici i dvete u4ilishta. Ve4e ti napravi tvoq izbor, u4ilishtatat sa dobri... no az si znae edno: OBOJAVAM OMG :)Ako trqbvashe nanovo da pravq tozi izbor(zashtoto i az bqh pred klebanie MG ili TG) oshte hilqdi pyti shtqh da izbiram OMG( dori i sega, 3 god sled zavyrhsvaneto si) :) Kysmet ti jelaq i nikoga da ne syjalish za izbora si :)

06-28-2007, 15:26
az se kolebaq za MG samo zaradi 1 - za6toto tam mi se struva 4e 6te e mn trudno i 6te si razvalq uspeha
ne mi kazvaite samo 4e ako u4a vsi4ko 6te e ok
misulta mi e 4e 6te natovarvat mn i t.n. a za paralelkata v koqto sum se naso4ila ni6to nz
v TG mislq :-k 4e 6te e po -leko no mojei da se zablujdavam znam li
a puk iskam da e svurzano ne6to s komputri , no nali kazah mislq 4e v Mg 6te e mn slojno , a i kato pro4etoh po-gore 4e se iska max bal...se ubejdavam pove4e

iskazvaite mneniq , koito moje da pomoga
blagodarq na tezi koito pisaha po-gore


P.S

6te vi pomolq ako nqkoi ima i znae ot kude da iztegli ili nameri u4ebnata programa i na 2-te gimnazii da dade link , mn 6te se radvam