PDA

View Full Version : U4ili6te v 4ujbina..luks ili ne6to nepriqtno..?



Schulerinen
06-27-2007, 11:49
Kakvo mislite po vuprosa,kolebaq se dali da zamina za 4ujbina i da u4a tam,za6toto tuk ne mi haresva,a dali tam 6te mi? 10 klas sum...? Dali e trudno da se svikne,kak li se otnasqt horata s teb,dali te priemat ili se suzdava distanciq,za6toto 6te trqbva da ob6tuva6 na 4ujd ezik i vuob6te dobra li e iodeqta? :roll:

azzzdff
06-28-2007, 20:03
zna4i slu6ai. 2005 godina si doidoh ot 4ujbina, bqh v ispaniq.
2000 godina zaminah da u4a-super otvratitelno gadno tupo....horata na zapad sa korenno razli4ni ot nas,kato razbraha 4e sam bulgarin zapo4naha da mi se podigravat i da me nari4at ciganin.Na zapad NQMA zabava povreme na 4as i v u4ili6te,tam sau4enicite se nari4at''kolegi'' pomejdu si.Po princip ne sa priqteli,govorqt si samo za urocite pomejdu si, i posle kato svar6i u4ebniq den,seki si otiva po domovete.BALOVE nqma!! Nqma i kuponi sled zavar6eni klasove. ZA KO TI E ZABOGA DA HODI6 V 4UJBINAAA???????????????
balgarite sme po blizli i ob6tivi hora, na zapad horata sa zatvoreni i mn studeni!
Osven tva u4ili6nite dvorove se zaklu4vat sutrin, i NE MOJE6 da napusne6 daskalo dokato ne svar6i u4ebniq den. Ni6to 4e si 10 klas, do 12 klas e taka,darjat se s tebe kato bebe. OTVRATITELNA naciq sa na zapad,nacionalisti sa i pove4eto ot horata 6te te gledat krivo za tva 4e si balgarin,nqma da ti se doverqvat,a stane li ne6to v u4ili6te(krajba naprimer) VINAGI v purvite v koito se osamnqvat i proverqvat sa 4ujdencite! TUPII SMOTANI GADNI ISPANCI, GADNA NAPAST SA TVA. NIKOGA DOKATO SAM JIV NQMA DA IDA TAM POVE4E!!!
sam si re6avai ko da prai6-tova si e tvoi problem,ama nqma mqsto za gre6ki,kato napravih az.
(na 19 god sum sega)

_KrIs4Eto_
06-28-2007, 21:04
Zdrsti,tova naistina e dosta golqma stapka koqto trqbva dobre da obmisli6 za6oto moje dosta da promeni bade6eto ti tova zaminavane v 4yjbina.Az sam v London,y4a tyk ot ve4e 5 godini i kakvo da ti kaja,4yvstvata sa mi mn razli4ni.Na momenti prosto ne se izdarja,nai ve4e za6oto nostalgiqta e mnogo silno 4yvstvo i ponqkoga naistina misalta za bulgariq me vkarvat v depresiq i sajelqvam 4e sam do6la tyk, no ima i drygi momenti kogato sam 6astliva 4e sam tyk.
Xorata sa dosta razli4ni,tova prosto si e fakt.Imat mnogo po razli4en mantaliten ot na6iq,mislqt razli4no,celqt se kam razli4ni ne6a v jivota i se darjat moje bi razli4no,no ne e 4ak ne6o kam koeto ne se svikva.
Idvaiki tyk az nay4ix mnogo ne6a koeto ako si bqx v balgariq az nemoje6e za znam,zapoznax se s xora ot celiq svqt i prosto gledaiki na ne6ata po ob6irno moga da kaja 4e idvaiki v london mi pomogna da oformq xaraktera si i da pridobiq sposobnostna da se adaptiram kam razli4ni obstanovki i sutyacii.
Kaza 4e si 10ti klas sega.....amiii moe mnenie pone e 4e 6e ti e dosta trydno,ako ne si sigyren 4e naistina go iska6 i nqma6 poznatai na tvoqta vazrast tam i neznae6 ezika mn dobre prosto badi podgotven za nqkolko ma4itelni meseca,moje da se preodolee no se iska mn uporito.
Moga da govorq s 4asove na tazi tema,no mislq 4e kazax dostata4no.Samo edin savet 6e ti dam,ako se re6i6 da otide6 da y4i6 nqkade po 4ujbina ne se ostavqi na nostalgiqta i xybavite spomeni ot balgariq da te depresirat i te netrqbva da badat vsekidnevnite ti misli.
Mnogo yspex v tova koeto re6i6 na pravi6. :)

STS
06-29-2007, 06:48
Уча в Канада, много по различно е от това което един българин си представя когато чуе Канада. Училищата са по-чисти, и по-подредени. Но тук е това на което викат гетото. Или си от тези които са зубари, и няма с кой да излизат, а седят по цял ден пред компютара, или си от "лошите". Аз избрах да съм от лошите, и не веднъж се е случвало да стават неща които виждаш в филмите. 5 човека да пребият някой, по средата на улицата. Признавам че съм бил един от тези 5тима неведнъж. Но това е Канада, просто медиите не се занимават. Хората бягат от часовете по цели месеци и пак си взимат класовете без проблеми. Поне хората които работят в даскалата са много готини, така че биха направили всичко възможно да помогнат.

Но ако искаш да живееш в чужбина се приготви или за това хората да ти се присмиват или се приготви за бой. И при момичетата е същата работа, макар и дамите да са по мили една към друга.

Schulerinen
06-29-2007, 15:49
Ee stiga de vie go predstavihte kato nqkakav palen ujas....a e po4ti sigurno,4e 6te zamina...Kakvo tolkova,za6to da e taka ujasni? Vie v kakvi-v nqkakvi dolnoprobni u4ili6ta trqbva da ste,za da ima takiva ne6ta...imam priqteli,koito u4at v SA6T,v Kanada,v Angliq,v ISpaniq,no ne sum 4yvala ot nito edin ot tqh pdoobno ne6to...nz..malko me nakrahte da se po4usvtvam kofi,izkarahte go kato film na ujasite..a mislq,4e trqbva da me o4akvat samo hubavi emocii! Hmmm..... :/

malko mace
06-29-2007, 16:30
Gluposti,ne gi sluchay!!!Az sam uchila v uchilichte vav France i izobchto ne e taka!!!Viarno,che horata sa po-studeni i se darjat kam teb malko po-razlichno,zachtoto si chujdenec,ochte poveche-balgarin,no niakak si ne sas zloba,a po-skoro s lubopitstvo i interes.Az si namerih priateli... :roll: Viarno e,che tam niama kuponi kato pri nas,no doniakade tova dori e hubavo... 8-[ A i vinagi,kogato rechich,mojech da se varnech v BG,stranata ni se nujdae ot takiva hora,obrazovali se v chujbina,koito da nauchat darjavata kak naistina se varchat nechtata!A i tuk navsiakade chte iskat da te vzemat na rabota kato znaiat,che si se izuchil v chujbina-dava chans za otlichna realizacia i dobro zaplachtane! :wink:

STS
06-29-2007, 22:45
Ee stiga de vie go predstavihte kato nqkakav palen ujas....a e po4ti sigurno,4e 6te zamina...Kakvo tolkova,za6to da e taka ujasni? Vie v kakvi-v nqkakvi dolnoprobni u4ili6ta trqbva da ste,za da ima takiva ne6ta...imam priqteli,koito u4at v SA6T,v Kanada,v Angliq,v ISpaniq,no ne sum 4yvala ot nito edin ot tqh pdoobno ne6to...nz..malko me nakrahte da se po4usvtvam kofi,izkarahte go kato film na ujasite..a mislq,4e trqbva da me o4akvat samo hubavi emocii! Hmmm..... :/

Taka e v vsqko daskalo v celiqt grad v koito sum, a i ne e malak grad.

Schulerinen
06-30-2007, 06:51
Ee stiga de vie go predstavihte kato nqkakav palen ujas....a e po4ti sigurno,4e 6te zamina...Kakvo tolkova,za6to da e taka ujasni? Vie v kakvi-v nqkakvi dolnoprobni u4ili6ta trqbva da ste,za da ima takiva ne6ta...imam priqteli,koito u4at v SA6T,v Kanada,v Angliq,v ISpaniq,no ne sum 4yvala ot nito edin ot tqh pdoobno ne6to...nz..malko me nakrahte da se po4usvtvam kofi,izkarahte go kato film na ujasite..a mislq,4e trqbva da me o4akvat samo hubavi emocii! Hmmm..... :/

Taka e v vsqko daskalo v celiqt grad v koito sum, a i ne e malak grad.
Ne mislq,4e e vazmojno tova, koeto kazva6 :!: :roll:

karito_vr
06-30-2007, 14:23
ami u4ili6eto v 4ujbina e ujasno.az v momenta sum v 4ujbina 2 godina ve4e.tuk samo da se oburne6 i ve4e sa ti natrili nosa.vseki govori protiv drugite(nezavisimo dali stava vupros za mnogo dobur priatel).neznam za drugite strani,no pri nas v u4ili6e vseki e v grupa.nqma zna4enie v klasa te moje da se izbiat,da ne si govorqt.az bqh v edna grupa i me izritaha na kraq na godinata s opravdanieto 4e sum bila mnogo tiha.mislq 4e zavijdaha nali znaete ako ti govorqt zad gurba zna4i ima za6o.nqma da zanimavam sega drugi s takiva kreteni,no opredeleno tuk vsi4ko e razli4no i to mnogo.makar 4e 6e zavur6a s diploma s koqto moga da si namerq rabota i universitet ot nai dobrite u4ili6eto mi e mnogo sku4no tuk i se u4at ne6a koito v bg sum u4ila predi 3 godini.razlikata e edna vzima6 dobra diploma no si po zadrusten.ISTINATA

asi_basi
06-30-2007, 16:17
Zdrsti,tova naistina e dosta golqma stapka koqto trqbva dobre da obmisli6 za6oto moje dosta da promeni bade6eto ti tova zaminavane v 4yjbina.Az sam v London,y4a tyk ot ve4e 5 godini i kakvo da ti kaja,4yvstvata sa mi mn razli4ni.Na momenti prosto ne se izdarja,nai ve4e za6oto nostalgiqta e mnogo silno 4yvstvo i ponqkoga naistina misalta za bulgariq me vkarvat v depresiq i sajelqvam 4e sam do6la tyk, no ima i drygi momenti kogato sam 6astliva 4e sam tyk.
Xorata sa dosta razli4ni,tova prosto si e fakt.Imat mnogo po razli4en mantaliten ot na6iq,mislqt razli4no,celqt se kam razli4ni ne6a v jivota i se darjat moje bi razli4no,no ne e 4ak ne6o kam koeto ne se svikva.
Idvaiki tyk az nay4ix mnogo ne6a koeto ako si bqx v balgariq az nemoje6e za znam,zapoznax se s xora ot celiq svqt i prosto gledaiki na ne6ata po ob6irno moga da kaja 4e idvaiki v london mi pomogna da oformq xaraktera si i da pridobiq sposobnostna da se adaptiram kam razli4ni obstanovki i sutyacii.
Kaza 4e si 10ti klas sega.....amiii moe mnenie pone e 4e 6e ti e dosta trydno,ako ne si sigyren 4e naistina go iska6 i nqma6 poznatai na tvoqta vazrast tam i neznae6 ezika mn dobre prosto badi podgotven za nqkolko ma4itelni meseca,moje da se preodolee no se iska mn uporito.
Moga da govorq s 4asove na tazi tema,no mislq 4e kazax dostata4no.Samo edin savet 6e ti dam,ako se re6i6 da otide6 da y4i6 nqkade po 4ujbina ne se ostavqi na nostalgiqta i xybavite spomeni ot balgariq da te depresirat i te netrqbva da badat vsekidnevnite ti misli.
Mnogo yspex v tova koeto re6i6 na pravi6. :)


Prava si, naistina mantaliteta im e drug, sa6to nai-mrazq tova kak kato govori6 s tqh sa uj mn dobri a obarne6 li se ne iz4akvat da se otdale4i6 i po4vat da govorqt gadno za teb, pone v moito daskalo e taka. Pravqt go sa6to mnogo na daskalite i to na daskali koito sa mnogo dobri i se opitvat s vseki ad sa lyubbezni.I az kato tebe ponqkoga prosto ne izdarjam tuk, a ponqkoga use6tam kak prosto sviknah tuk i ne mi pre4i i se kefq 4e sam imala tozi 6ans.
V na4aloto mi be6e trudni4ko kogato doidoh da u4a tuk v London...posle namerih priqteli i sviknah :), nakraq si me kefe6e da hodq na daskalo...kolkoto i stranno da zvu4i haha.
Po-nagore nqkoi kaza 4e nqmalo balove, tuk ima ne6to kato balove,, e da ne e kato v Balgariq abitiurenskite balove i t..n. no v kraq na 11-ti klas imahme tarjestva i takiva gluposti, posle disko ni praiha v daskalo, nqkoi ot sau44enicite mi posle otidoha na zavedeniq i t.n. sega v kraq na 13-ti klas 6te imame bal za6toto sled 13-ti klas svar6va koleja , no za sajalenie nqma da moga da ida...vsi4ki ot predni godini sa mi kazvali 4e e bilo super qko :).
Sa6to tuk nikoga nikoi ne e bil gaden s men kato 4ue 4e sam ot Bg, nikoi ne se e darjal gadno v daskalo samo 6tot sam ot dr darjava.
Abe vij, vsi4ko si ima i plyusove i minusi, mnogo darjavi ima i navsqkade 6te e razli4no. Prosto trqbva da re6i6 kade iska6 da ide6 i da razbere6 kak e v opredelenata strana

sladko_momi4e
06-30-2007, 16:34
Уча в Канада, много по различно е от това което един българин си представя когато чуе Канада. Училищата са по-чисти, и по-подредени. Но тук е това на което викат гетото. Или си от тези които са зубари, и няма с кой да излизат, а седят по цял ден пред компютара, или си от "лошите". Аз избрах да съм от лошите, и не веднъж се е случвало да стават неща които виждаш в филмите. 5 човека да пребият някой, по средата на улицата. Признавам че съм бил един от тези 5тима неведнъж. Но това е Канада, просто медиите не се занимават. Хората бягат от часовете по цели месеци и пак си взимат класовете без проблеми. Поне хората които работят в даскалата са много готини, така че биха направили всичко възможно да помогнат.

Но ако искаш да живееш в чужбина се приготви или за това хората да ти се присмиват или се приготви за бой. И при момичетата е същата работа, макар и дамите да са по мили една към друга.

saglsna sam s teb !i az u4a v kanada!!!tam si4ko e dosta razli4no no sam sigurna 4e ne seko u4ili6te e tolkova gadno!!!
az sam v ottawa!i sam v edno artisti4no u4ili6te na ime DeLaSalle!ako i ti si v ottawa trea d ago znae6!do skoro