PDA

View Full Version : Какво значи да си различен???



HopeLesss
06-28-2007, 05:53
Хайде, кажете ми какво значи да си различен! Вчера най-скъпия за мен човек ми каза, че съм различна, че никой не бил като мен, че нормалните хора ходели на дискотека, не си стоели по цял ден вкъщи. За пореден път се скарахме, защото аз не бях съгласна с него и той ми се нахвърли: "Ти нищо не знаеш, не си като другите, престани да мислиш, че твоята криворазбрана цивилизация е правилна, престани да си мислиш, че всичко, което виждаш, е реално. Никой нормален човек не води твоя начин на живот." Стана ми болно. Никога не съм натрапвала мнението си, за каквото и да било. Никога не съм искала другите да мислят като мен. Най-лошото от всичко беше, че се почувствах виновна, че съм различна, че не съм като останалите... Нима това е лошо?!? :smt009

HopeLesss
06-28-2007, 06:06
Но на мен не ми е притрябвало разбирането на околните. Все ми е тая, дали мислят като мен, живеят като мен, или не. Защо когато някой не е съгласен с друг, веднага му се лепва етикет "различен"? Знам, че всеки е различен в дадена степен от другите и това е хубаво. Поне така мислех...

HopeLesss
06-28-2007, 06:20
Там е въпроса, че не го каза някой от пътя, напълно непознат. И пускам темата, именно защото винаги когато изкажа мнение, различно от това на останали, става конфликт. Нямам намерение да се съгласявам с нещо, което не отговаря на моите възгледи и идеали и точно липсата на примирение изглежда, че е в основата на всичко ;) Мерси за отговорите все пак... :wink:

bulgarche
06-28-2007, 06:29
А защо трябва да бъдеш като всички останали? Или пък какво...заради него трябва да се промениш ли?

Seducti0n
06-28-2007, 06:54
В това ,че си различна няма нищо лошо,според мен е хубаво дори.По-интересно е,не може всички да сме еднакви.Различните възгледи за живота и всичко останало между теб и приятеля ти,не му дава право да ти се нахвърля по този начин,само защото нямте сходни виждания.Либералността му липсва,може би или пък вижда в себе си перфектния човек,които не тябва да се интересва мнението на околните.Щом несправедливото му отношение към теб те е нарнило,поговори с него и у кажи,че те е обидил с думите си.Дано да е свестно момче и да усъзнае грешката си.Успех,мила. :wink:

06-28-2007, 07:22
Значи да си готин и в същото време другите да гие яд.Ако всички бяхме еднакви как щяхме да се различаваме? 8)