PDA

View Full Version : Да бъдеш лидер–или какво е всъщност да те ограбват постоянно



ЛидерКатА
06-28-2007, 08:40
Имам един проблем(макарче на повечето , които не са се сблъсквали с него, надали ще им се стори като проблем...)От малка си падам лидер .. В бившият клас бях лидерката на класа – каквото намислех се осъществяваше, каквото поисках – също. Всичко се въртеше около мен, всеки се допитваше до мен, бях на всеки малко или много пример за подражание(макарче да ви кажа честно, доста голяма част от класа изпитваше към мен просто страхопочитание... ). Дойде времето да кандидатствам и да сменя класа – влезнах в едно доста елитно училище, не познавах никого от новият си клас .. реших да се променя, вече не ми харесваше да съм лидер на целият клас .. не исках повече лицемерие около себе си. Първата година се сприятелих с едно момиче, но .. просто не си паснахме и втората година се сприятелих с две момичета(те се познаваха от предишното си училище, били са в един клас, но не са си били близки). Те бяха ... сдухани обикновени момичета .. от даскало – вкъщи, от вкъщи – в даскало, нямаха приятели, нямаха соц. контакти. Аз дружах с тях само в даскало, извън даскалото си имах достатъчно други приятели, познати и гадже. В 10ти клас(тази учебна година) нещата обаче се промениха ... тези две момичета се промениха.. Явно за съжаление лидерството ми е в кръвта и.. искам или не се проявява.. в нашата малка групичка(от нас трите) аз бях лидерката .. Измислях къде да излизаме понякога, какво да правим и лесно се налагах(то не, че се налагах, просто те се съгласяваха с мен). В 10ти клас ги запознах с доста мои приятели .., което сега разбирам, че е било супер грешка.. С хора от даскало(те не познаваха никого, нямаше и как да познават, нито имаха компютри у тях, нито влизаха в интернет от някъде), с мои си приятели, с гаджетата ми .. и така лека по-лека вече имаха някакви познати .. Преди два месеца направих огромната грешка да ги запозная с едни приятели от едно даскало ... стана така, че едното момче се скара с мен, а едната ми „приятелка” го харесва и.. те си излизат заедно всеки ден, а мен не ме викат, защото ... явно за едното момиче момчето, което познава от 2 месеца, а мен от 3 години и е по-важно .. В даскало всичко е ОК, отношенията ни са същите, но ... след даскало те си излизат с онея момчета, а най-тъпото е, че крият от мен, но аз имам адски много познати и винаги разбирам.. не разпитвам просто те сами ми казват „Така и така видях ги приятелките ти еди къде си, с еди кого си..” ... Та .. тъпо може да ви звучи, но аз се чувствам ограбена ... Благодарение на мен са това, което са в момента .., а те за благодарност ме освиркват от тяхната девствена компания.. Явно вече съм им свършила това, което им е било нужно... Но не само им се дразня, че „откраднаха” мои приятели(не, че те ми принадлежат по някакъв начин, но просто аз така го приемам), но.. и ме имитират... Само като ги гледам и ги слушам.. еми все едно гледам или слушам себе си .. Същити маниери, същите лафове, същият начин на говерене като мен ... Те просто си ме копират .. и когато някой им се кефи, то все едно се кефят на мен, защото ... те всъщност съм аз.. Най се дразня, когато си измисля нещо, после те го ползват и... всеки им се кефи и си мислят, че това е техно лафче, а всъщност си е отвсякъде мое..
Едното момиче яко я е погнал хормона и по купони само се забива с някого(понякога бройката и е над едно момче на купон), но после.. съм чувала коментари от „приятелити им” с които са всеки ден, че трябва да си много закъсал и т.н или много пиян, за да се забиеш с нея.. Лицемерието е навсякъде.. И тъпото е, че аз знам доста неща, които няма да им харесат, но надали ако им ги кажа изобщо биха повярвали на думите ми...
Написах го това, за да се оплача ...
Написах го това, за да ви питам дали има други хора, които някога са се чувствали така или сега се чувстват така ?
Пиша го това, за да ви питам дали е нормално така да приемам нещата?
Пиша го това, за да ви питам дали пък грешката не е в самата мен ?
Пиша го това, за да ви питам изобщо струва ли си за тея двете пачи, които само ме използваха, за да им създам социални конктаки и да ги направя готини да се ядосвам?


Пиша в този форум от много време, но просто реших да запазя анонимността си :!:

preslav4etyyy
06-28-2007, 08:47
навсякъде ги има такива..и аз в бившия ми клас имах такива и после откак ги направиш хора...и се едно не те познават,ама не им се впечятлявам щото знам какви са били..:) така че не им се впрягай :wink:

LIda
06-28-2007, 08:52
Abe ei,liderkata,q se osuznai malko! Takiva kato teb nai-mnogo me draznqt-liderka bila-haha! A na kakva se pravi6,ve,q slez na zemqta! Lider ne moje6 da si sred priqtelite si! I tova,4e tvoite priqtelki izlizat s tvoi priqteli,kakvo te drazni,be? Tupa revnivka takava-tova,4e sa tvoi priqteli,ne zna4i,4e trqbva da izlizat samo s teb i da nqmat pravo da zavurzvat novi kontakti! Ili moje bi ve4e zavijda6 na priqtelkite si,koito sa v po-dobri otno6eniq s tvoite priqteli? Ami v takuv slu4ai si tupo,egoisti4no leke,koeto ne zaslujava ''socialni kontakti''. Mislq si,4e si precakana zaradi na4ina si na mislene. Mislq su6to,4e ti ne znae6 kakvo e priqtelstvo, mislq,4e prekaleno mnogo se obi4a6 i si golqm egoist i tova vinagi 6te ti e problem! I ako produljava6 taka-suvsem skoro 6te si napulno sama,budi sigurna!


Moderated by miloto
т.2 от Правилника!

06-28-2007, 08:56
Защо се дразниш от случилото се? Защо не гледаш на това, като на нещо добро- ти си помогнала на 2 момичета да се развият, да осъществят контакти, да се чувстват по-добре от преди? Какво лошо има в това. Те не магат да те ограбят- човек е с този/ тези които харесва и с които се чувства добре. Както пишеш ти си имаш компанияр гаджета, авторитет- какво от това че си помотнала на още някой да не е сдухан и самотен!

ЛидеРкаТа
06-28-2007, 08:57
LIda, малко по-спокойно го карай :wink:
С обиди до никъде няма да стигнеш :wink:
Аз не ревнувам, просто се дразня, че направих нещо от тези две момичета, а те ми го връщат като ме заебават от новата им компания, която всъщност я имат благодарение на мен и я имат благодарение на това, че ги промених! Явно ти си една(мисля, че си момиче, не знам) от тях и постъпваш по същият начин .. За толкова неща, които направих за тях, поне едно благодаря заслужавам..
И в една група от приятели винаяги има лидер - ВИНАГИ!!

06-28-2007, 09:13
Не разбирам реакцията ти- хора разни
просто когато направиш добро- няма нужда да чакаш благодарности, поне за мен е така.
има една поговорка, която много ми харесва- хвърли нещо зад гърба си, за да намериш нещо пред себе си :wink:

belerofone
06-28-2007, 09:45
Nakoi be-e nqpisql 'e ne ,oje- dq si lider sred priatelite si:::::
Ti si poognala na tezi momicheta po edin ili drug na4in da se si=ocializirat i tova 4e te ne go razbirat i ne ocenqvat e tehen problem....v slu4aq i tvoq zaguba....
Da estestvenno 4e sme se 4uvstvali i ograbeni i unijenie... ikakvoto ses seti6 o6te....razlikata e 4e tova 6te ti dade ideqta kakvo da ne pravi6 po natatk....Az takav tip otno6eniq gi vazpriemam kato gre6ki no pak i te imat hubava strana ...trupa6 opit.....
Kogato se 4uvstav6 taka kakto opisva6 se zamisli .....
Struva li si da si dominanta v uravnenieto na priuqtelistvoto ili otno6enietq si s horata.....
Moga da ti kaja samo edno ne6to dano me razbere6 pravilno....koagto padne6 ti ne ostrva6 dolu nali.....stava6 i vijda6 kade e dupkata za da q zaobikoli6 sledva6tiq pat.....
Napravi sa6toto...
....
Pojelavam ti supeh v tejkata misiq na dominatrix i lider...

06-28-2007, 10:20
Лидерката-аз на твое място бих ги сдухала отново мачкай им самочувствието унижавай ги пред всички пиши по кенефите за тях натрапвай се в компанията бъди ТИ най-готината свали ги на земята тия пачи.....казвам ти от опит...сдухвай ги и ще видиш че сичко ще стане ок...повярвай :wink: :wink: :wink: :wink: аре мацка успех и не се предавай...послушай ме

find_m3
06-28-2007, 11:42
Ми не знам какво да ти кажа.Сред приятели лидер има!Не го разбирайте грешно.Може този човек да не е лидер за приятелите си ,но ако е по отракан и по-комуникативен,всичко го познават,а пък другите не.Това неимоверно го прави лидер.Аз не мога да преценя ти ли си виновна или те.Не те познавам като човек ,не съм присъствала в дадена ситуация.Преди време бих те наругала ,но напоследък и аз почнах да се вкарвам в такива ситуаций и да се оплаквам по форуми затова не бих могла да кажа.От опит знам ,че човек малко или много е пристрастен и винаги добавя по 1-2 думички в своя защита ,защото иска да чуе "ДА ПРАВ/А СИ!"

ЛидерКата
06-28-2007, 14:44
find_m3, не е точно така ...
Аз представям нещата така, както АЗ ги виждам, от моята гледна точка, а не, че казвам нещо в моя полза, за да излезна аз правата :!:
Питам кой е прав и кой е крив ...
Лидери има и винаги ще има :!:
Относно това, което ми казвате да правя добро и да не очаквам нищо в замяна :arrow: еми не мога така, бе хора ...
Как така ще хапеш ръката, която ти е давала някога да ядеш?(метафорично казано). Как така ще бъдеш такова неблагодарно копеле ?!? :shock:
Абе каквото и да става, то.. всичко се връща :wink: Тяхното приятелство няма да е вечно и.. тогава ще са отново сами, но този път няма да срещнат подкрепа от мен :!:

Reed
06-28-2007, 15:01
Доста тъпо са постъпили,но ти не им обръщай внимание.Нали си каза,че имаш друга компания...илизай с тях,а ония ги остави... :lol:

LIda
06-28-2007, 15:29
Mislq si,4e prekalqva6 s dumata ''lider''. Ta ti q spomenava6 vav vseki svoi post minimum po 2 pati! Kakvo tolkova ti haresva...ne znam! Kato iska6 da si lidee,badi si,ama lider ne e 4ovek,koito go kazva po 1000 pati! Pouspokoi tempoto s tova liderstvo. Ima po-vajni ne6ta ot liderstvoto. Priqtelstvoto naprimer! Ok,ti si gi zapoznala s tvoi priqteli-kakvo tolkova? Kak se darjat s teb-da ne mi da te otbqgvat? Samo togava ima6 pravo da se oplakva6! Ina4e-ako e samo,za6toto 4uvstva6,4e gubi6 ''liderkite si pozicii'', e pove4e ot tapo i sme6no da govori6 i da misli6 za tova! Spri s tova ''liderstvo'' dokato e vreme! Edva li ima za kakvo da se tuhka6 pove4e,no priqteli nqma da ima6,ako samo iska6 da se nalaga6 nad tqh i vinagi ti da si nomer 1. Priqtelkite ti mislq,4e zaslujavat tezi zapoznanstva i az mislq,4e ti trqbva da se 4uvstva6 6tastliva ot fakta! Ne misli tolkova mnogo za sebe si,a i malko za tqh! Egoizmat ti mai nqma krai. Postavi se na tqhno mqsto i 6te razbere6(ako vaob6te moje6 tova...). Osaznai se!

Лидер
06-28-2007, 16:52
Ами и аз до скоро дружах с едни аутсайдери, които сега ми викат, че ме съжалявали, без да виждат колко са жалки те самите. Използваха ме, после настроиха класа ми срещу мен и сега всички ме мразят. Както и да е, тези хора вече не съществуват за мен.

ЛидерКатА
06-28-2007, 20:04
LIda, говориш пълни глупости :!: Първо не повтарям думата "лидер" във всеки ред по сто пъти, второ ако беше чела внимателно, щеше да разбереш, че аз не искам да съм лидер, просто така се получава .. явно и характера ми е такъв..
А това, че не ме отбягват :arrow: не е точно така :!: Вместо примерно следобеда да излезнем някъде, ти излизат с онея, най-непростимото е, че ме лъжат и крият :!: А никога не съм им давала повод да крият от мен, никога не съм показвала какво всъщност мисля относно този въпрос :!: Лъжат, мажат и това ме обижда :!: Не мисля, че заслужавам това :!: :evil:

Blab
06-29-2007, 08:55
леле, леле...
Убедих се, че не познаваш приятелството.Ама въобще не си го срещала.Добро се прави безкористно!Обич се дарява без да чакаш нещо в замяна.
Не знам дали ще прозвучи грубо(ама ти си "лидерка", ще го преживееш) - това твоето се нарича "нарцисизъм", "егоизъм"... и, както се изразяват някои:))хах..., ти си "самог*зник"...леле, леле...няк'ви спомени ме налягат... :smt005
Ако смяташе тези момичета за приятелки(и ти самата им беше такава) ето как щяха да изглеждат нещата:
-нямаше да ги обиждаш
-щеше да се чувстваш наранена, а не да плюеш наляво-надясно
-щеше да се замислиш защо им е да крият от теб...може би не искат да те наранят(или да се почувстваш кофти), познавайки "лидерските" ти наклонности:))
-щеше да поговориш с тях(но малко се съмнявам, от думите ти, нещо съкровено да има между вас), а не зад гърба им...щеше да им разясниш ситуацията, пък макар и под командорската ти свирка да ги изведеш от "лицемерната" компания...
замисли ли се?хммм...

ЛидерКаТа
06-29-2007, 09:31
be_true, май си права, явно ще трябва да поговоря с тях ..
Въпроса е, че и те помежду си не са кой знае какви приятелки(или поне това, което аз разбирам под приятелство) - не си споделят, едната веднъж сви от другото момиче 1 лв, за да не си разваля парите, прави и номера(това е с мое участие), яко се ебава с нея и т.н
Както и да е, ще ги питам, ще поговорим.. пък каквото сабя покаже :-D

LIda
06-29-2007, 12:03
Taka li,liderkata,trqbva da znae6,4e az gluposti ne govorq-nikoga,ama nikoga! I opredeleno imam pravo,mnogo naseriozno se priema6. Vupreki si4ko uspeh ti jelaq i dano se oprai6.

Allmighty
06-29-2007, 20:50
И аз бих искал да изразя мнението си по темата.

И аз преди гимназията съм учил в такова училище, че авторитета ми беше особено голям и мога да се определя като лидер не само на класа, а на випуска и дори на училището, преди да го завърша.

Така се случи обаче, че влязох в такова даскало, където още първият ден едно от момчетата се представи в прав текст като лидер, а и имаше право: беше председател на еврейската детска организация по това време и като цяло е много интелигентен, хитър и харизматичен човек. В последствие се оказа, че всички сме били лидери в старите си училища, в моя клас нямаше сдухани, некомуникативни, или хора които да са имали по-малко от 5.90 в основното си образование. Изкарах 5 много щастливи години с тези хора и много ги обичам, а изявено лидерство нямаше. Всички ходехме в училище с високо вдигнати глави и всички се съобразяваха с нас: учениците и администрацията.

В последствие имаше обаче хора от другите класове, които бяха "направени хора" и естествено точно като твоите скандали: аз те направих човек- искам уважение, искам това да се признае, искам да си знаеш, че съм по-пич от теб. Впрочем аз самият "направих човек" от едно много кадърно момче, което сега е шеф на отдел в JA България. Много хубаво, но когато се дава, се дава... Това е.

Когато някой те имитира, научил е нещо от теб или просто го е взел, той не ти дължи нищо, ако не е имало предварителна уговорка. Не е луд този, който яде баницата, а този който му я дава. Твоите приятелки просто са те преебали, което говори за това, че явно не си достатъчно добър лидер, защото иначе те нямаше сами да избягат.

Интересно ми стана като прочетох нещата по темата, защото явно тоя конфликт е широко разпространен. Моето мнение е, че никой не ти дължи нищо и всеки може да прави каквото си иска. Това, че си запознал някого с някого или си го научил на нещо не ти дава право да искаш уважение. Уважението не се изисква.

ЛидерКатА
06-29-2007, 21:04
Allmighty, да, има нещо вярно, че като даваш, не трябва да очакваш и да получаваш, но въпреки всичко аз се чувствам преебана и прецакана и.. ограбена.. Не, те момичетата не са се отделили от мен, просто .. като излизат с онея не ме викат, явно, защото ще им преча(нали любимият на едната не ме харесва...), което за мен е тъпо, ама .. така е като са си нямали гаджета до сега.. явно за момента момчетата са им по-важни от мен...

Allmighty
06-29-2007, 21:13
Малко е кофти нали ? Така си е, има някой неща, които просто са си кофти и те карат да се чувстваш зле. Имаше една мацка, голяма зубърка, мн зле се обличаше, абе кръгла нула. Аз не съм и казал никога нищо по въпроса, защото тя е 0 по някаква моя система за оценяване естествено. Е тя тръгна след година с един от най-близките ми приятели и се промени изцяло. Сложи контактни лещи, накупи дрешки, пропуши... Веднъж стана конфликт между мен и нея и то доста сериозен. Аз направих грешката да я попитам каква пък е тя да ми говори въобще на мен, но се дръпнах и казах на приятеля ми. Той ми отговори: Е ти пък кой си? Стана ми много болно! Мислих много по въпроса и се оказа, че си е така. Това да си готин, лидер, да те харесват хората няма никаква стойност. Носи някакво удовлетворение, но може да се срине за 1 ден, дори 1 секунда. Казах си, да е жива и здрава, и простих. Извода?

Започнеш ли да гледаш отгоре, ще паднеш от високо!

Аз съм лош човек иначе и я съсипах след като се раздели с него, но това е лошото решение.

karito_vr
06-30-2007, 16:07
няма стра6но не си първата.аз по-миналата година в бг(сега съм в 4ужбина)бях лидерка в класа.при мен стана нещо подобно,но много по-гадно.освен 4е най-добрата ми приятелка ме копираше за вси4ко дори това 4е припадам от топло тя взе да копира.бях бясна и я питах ти била ли си на лекар да ти го кажат,правили ли са ти хиляда иследвания и хиляда мъки си истърпяла за да видят какво ти има?знам 4е просто търсеше някой който да я издигне и от селското моми4е да стане звезда.и така най-подлото ,което направи.вси4ки моми4ета в класа харесваха богаташ4ето само аз не.и така заминах,а тя на втория ден ми пише 4е харесва мом4ето което никой освен мен не харесваше.взе да ме копира постоянно и сега нали ме няма може да се пробва с мом4ето,което харесвах.