PDA

View Full Version : Проблем със зареждането на субтитрите



ProstoAz
06-28-2007, 10:34
Вече на няколко филма ми се случва да пробвам да си пусна субтитрите и да ми изписва (гледам ги с Media Player Classic):

To load subtitles you have change the video renderer type and reopen the file:
- DirectShow: VMR7/VMR9 renderless ot Haali's
- RealMedia: Special renderer for RealMedia, or open it trough DricetShow
- QuickTime: DX7 or DX9 renderer for QuickTime
- ShockWave: n/a

Какво значи това? И какво тртябва да направя, за да си изгледам филмчетата най-накрая? :x

young_rich_famous
06-28-2007, 10:47
Вече на няколко филма ми се случва да пробвам да си пусна субтитрите и да ми изписва (гледам ги с Media Player Classic):

To load subtitles you have change the video renderer type and reopen the file:
- DirectShow: VMR7/VMR9 renderless ot Haali's
- RealMedia: Special renderer for RealMedia, or open it trough DricetShow
- QuickTime: DX7 or DX9 renderer for QuickTime
- ShockWave: n/a

Какво значи това? И какво тртябва да направя, за да си изгледам филмчетата най-накрая? :x

Така буквален превод : За да лоуднеш субтитрите ти трябва да смениш предварителните настройки на плеъра и да преустановиш файла, т.е. да го отвориш наново :
- Директно излъчване : Това са чистотите трябва да нагласиш едната за препоръчване VMR9
- РеалМедия : това е плеъра с който гледаш филма, отбелязваш в настройки, ако има някъде под разбиране които са ...
- QuickTime : Отново избираш DX9
- ShockWave : то си седи така ...

p.s. Преименуваш ли субтитрите да са с името на филма, т.е. копираш името на филма и го пействаш ня мястото на субтитрите като оставяш означението на файла отзад дали .avi дали .sub ... Пробвай, ако нещо не стане, питай пак ...

ProstoAz
06-28-2007, 12:20
Аз успях да си го преведа, но не разбирам какви са тези настройки и от къде да ги сменя? :roll: Моля те, обясни го като за малоумници, за да разбера. :D

Не преименувах, но сега пробвах и пак не става. Всъщност въобще не стигам до момента, в който трябва да избера субтитрите от папката, защото директно ми изскача онова съобщение.

Благодаря за помощта!

young_rich_famous
06-28-2007, 13:53
М ... незнам, с медия плеър класик, не съм толкова специалист, а и го нямам точно да ти кажа от къде са настройките. А и лично мое мнение е, че класика мн съкс ... аз ползвам Windows Media Plear и DVD x Player 4.0 Professional ... Ако искаш изтегли си един от двата и пробвай с тях ... Втория е малко по-труден за употреба, но пък разчита всякакви смотани файлове от рода на .tft .sds и други .... за проблема ти не мога повече да ти помогна за съжаление ... :roll: :smt008

ProstoAz
06-28-2007, 14:07
Опа, всъщност реших да отворя субтитрите :oops: , защото файлът беше само 1KB и се оказа, че няма нищо в него. :lol:
Благодаря все пак! :)
Считам си темата за приключена! :lol: