PDA

View Full Version : С какво ви помага омразата/презрението към даден етнос?



quench
06-28-2007, 17:25
Това помага ли ти да си измиеш колата или примерно или да си изхвърлиш боклука? Плаща ли ти осигуровките или ти помага да се реализираш професионално?

:D

LunaTriCk
06-28-2007, 17:30
на самочувствието помага :-D

quench
06-28-2007, 17:31
на самочувствието помага :-D

ахаа, значи помага като си вдигнеш ръката в автобуса, за да се хванеш за по-горната дръжка и се размирише на пот - тогава си казваш "хей, голяма работа, мангалите миришат по-лошо"

и се възгордяваш, че миришеш на Българин!!!

:D

Valar
06-28-2007, 17:43
Някой хора просто мразеики живеят!

Rock & Roll Queen
06-28-2007, 17:44
на самочувствието помага :-D

ахаа, значи помага като си вдигнеш ръката в автобуса, за да се хванеш за по-горната дръжка и се размирише на пот - тогава си казваш "хей, голяма работа, мангалите миришат по-лошо"

и се възгордяваш, че миришеш на Българин!!!

:D
E, защо не?
И с какво помага, може би с нищо. Просто е приятно, човек да попсува, да си излее яда, да обвини не себе си, а някой друг, макар, че циганите са си цигани, турците - турци.

LunaTriCk
06-28-2007, 17:45
на самочувствието помага :-D

ахаа, значи помага като си вдигнеш ръката в автобуса, за да се хванеш за по-горната дръжка и се размирише на пот - тогава си казваш "хей, голяма работа, мангалите миришат по-лошо"

и се възгордяваш, че миришеш на Българин!!!

:D

да и като пръдна винаги него обвиняват.
баси кефа, а ? черен ли си, виновен си. :-D

quench
06-28-2007, 17:45
Помага на най-важното и най-скъпото ми нещо - СЪЗНАНИЕТО. :wink:

в смисъл, психологът ти е помогнал да запазиш менталната си цялост като е пренасочил саморазрушителните импулси на подсъзнанието ти в тази насока - или сам успя да постигнеш това?

roni.mk
06-28-2007, 17:49
az li4no samo kat se seta kak dr darjavi se fukat,a nie se gar4im ot sram se vbesqvam!za6oto nie sme mn pove4e ot teh,no ne mojem da go pokajem!i prosot v minaloto taka jestoko sa ni nz ve4e,zimali teritorii i taka!da mrazq dr dARJAVI[E,NE SI4KI]ZARADI TOVA,4E NEMOGA DA NAPRAVQ DR!A NIE ZASLUJAVAME MN ,MN POVE4E,A TE NI ZIMAT TOLKOVA MN...

quench
06-28-2007, 17:55
Няма да ти обясня,нямаш толкова акъл,че да разбереш. 8)

сръдльо 8)

обясни ми, моля те, ако аз не схвана Върховната Истина, то можеш да Спасиш други дечица на тоя форум

и ще изпълниш мисията си,,а когато напуснеш тленната си обвивка, ще седиш на масата на Бог, редом до хан Аспарух и до Фюрера :)

LunaTriCk
06-28-2007, 18:02
всеки има право да мрази. черни, жълти, бели, зелени, дебели, слаби, високи, ниски...вродено ни е както да обичаме, така и да мразим. впоследствие си избираме какво.

koalka
06-28-2007, 18:47
С нищо не помага.
Отговорих сериозно на въпроса. :)

bungle
06-28-2007, 19:02
С нищичко не ми помага. Ама грам.
Какво да направя, че мразя араби ?? Имам близки приятели араби и честно казано и тях ги ненавиждам. Нещо вътрешно ме спира да ги приема толкова близо до себе си. Така , де, винаги си имам едно на ум.
Предполагам, че това е болестно състояние. Трябва да се лекуваме.
Каква ли диагноза би ни поставил Фройд, ако беше жив ?? :lol:

zzziezi
06-28-2007, 19:02
Това помага ли ти да си измиеш колата или примерно или да си изхвърлиш боклука? Плаща ли ти осигуровките или ти помага да се реализираш професионално?

:DВиж сега свиньо,ти,експлойтед и няколко други сте много добри във философските разсъждения!Но стигне ли се до проблемите на реалния живот някак мистериозно млъквате!Нека ти го обясня въпреки,че няма да ме разбереш!
циганите не са народ,те са племе!Те са най-дивото племе,което съществува в момента на Земята!По-диви са и от Батак в Индонезия!За дивотията им свидетелстват фактите,с които се сблъскваме все по-често-ако искаха да се интегрират защо си разбиха тамън за два месеца чисто новите жилища в Ямбол(дадени им безплатно разбира се)?Защо се зариват в боклуци и всякакви биологични отпадъци?Кога си чул мангал да протестира,че няма работа за него?Всичките им протести са за помощи и всякакви бенефити!
Главният проблем е,че на тях им харесва начинът им на живот и докато ти и подобните ти не го проумеете това ще става все по-лошо!Съвсем малко ти трябва да се замислиш за да разбереш,че всичкият този безплатен ток,вода,дърва и помощи,които получават са безплатни само за тях!Иначе ние сме тези,които им ги плащаме!Трябва да си пределно тъп за да не схванеш,че всичките тия човекоподобни са голяма тежест за икономиката ни!Те ни дърпат надолу!
Сега очаквам отново да ми направиш някъв психоанализ и да докажеш безсилието си за пореден път!

bungle
06-28-2007, 19:04
Сега очаквам отново да ми направиш някъв психоанализ и да докажеш безсилието си за пореден път!

Хмммммммм, тъкмо го предложих. :twisted:

Guderian
06-28-2007, 19:12
Един етнос трябва да се третира като безплатна работна ръка :twisted: Трябва да няма права и също така щом не е трудоспособен да се ликвидира :wink:

Muse_of_Madness
06-28-2007, 19:31
Негър, бял и жълт си вървели по черноморското кройбрежие. Намерили една бутилка. Отворили я-излязъл дух и обещал да им изпълни по едно желание. Негърът казал:"Искам аз и всички негри да си идем в Африка." Така и станало. После жълтият рекъл "Искам всички жълти и аз да си ходим в Азия.". Изчезнал и той. Дошло ред на белия. Той недоверчиво попитал духа:"Всички черни са в Африка?". "Да"-отговорил джинът. "И всички жълти са в Индия?" "Да!"
"Наистита ли бе?" "Да бе!"-изнервил се духът. "Еми тогава дай една бира!"-рекъл белият.

Disrespect
06-28-2007, 19:33
ако мразиш нещо, това означава, че се страхуваш от него :-)

quench
06-28-2007, 20:02
Това помага ли ти да си измиеш колата или примерно или да си изхвърлиш боклука? Плаща ли ти осигуровките или ти помага да се реализираш професионално?

:DВиж сега свиньо,ти,експлойтед и няколко други сте много добри във философските разсъждения!Но стигне ли се до проблемите на реалния живот някак мистериозно млъквате!Нека ти го обясня въпреки,че няма да ме разбереш!
циганите не са народ,те са племе!Те са най-дивото племе,което съществува в момента на Земята!По-диви са и от Батак в Индонезия!За дивотията им свидетелстват фактите,с които се сблъскваме все по-често-ако искаха да се интегрират защо си разбиха тамън за два месеца чисто новите жилища в Ямбол(дадени им безплатно разбира се)?Защо се зариват в боклуци и всякакви биологични отпадъци?Кога си чул мангал да протестира,че няма работа за него?Всичките им протести са за помощи и всякакви бенефити!
Главният проблем е,че на тях им харесва начинът им на живот и докато ти и подобните ти не го проумеете това ще става все по-лошо!Съвсем малко ти трябва да се замислиш за да разбереш,че всичкият този безплатен ток,вода,дърва и помощи,които получават са безплатни само за тях!Иначе ние сме тези,които им ги плащаме!Трябва да си пределно тъп за да не схванеш,че всичките тия човекоподобни са голяма тежест за икономиката ни!Те ни дърпат надолу!
Сега очаквам отново да ми направиш някъв психоанализ и да докажеш безсилието си за пореден път!

ама грухчо, ти не отговори на въпроса!

това помага ли ти с нещо? можеш ли ти, нищо и никаквия обикновен човечец без власт и без глас, да изпълниш поне част от заканите си ефективно?

пребиването на 1 циганин не те прави борец за справедливост или горд кръстоносец на бялата раса

ей на тоя практически проблем отговора ми е,че си дървен философ и уличен хулиган

Disrespect
06-28-2007, 20:20
ако мразиш нещо, това означава, че се страхуваш от него :-) :-k Не е така!

Понякога е така, понякога не...


да, това е по-точно
пример:
отваряш се на циганин и той те набива-мразиш го, но се страхуваш от него, защото си видял, че е по-силен
отваряш се на циганин и го набиваш-продължаваш да го мразиш, но не се страхуваш от него, защото ти си по-силен
:-)

Disrespect
06-28-2007, 20:32
аз просто давам пример...тва ми дойде на акъла първо :roll:

зиези
06-28-2007, 22:15
ама грухчо, ти не отговори на въпроса!

това помага ли ти с нещо? можеш ли ти, нищо и никаквия обикновен човечец без власт и без глас, да изпълниш поне част от заканите си ефективно?

пребиването на 1 циганин не те прави борец за справедливост или горд кръстоносец на бялата раса

ей на тоя практически проблем отговора ми е,че си дървен философ и уличен хулиган
кое дали ми помага?Бе ти си идиот,поне това го разбери и вземи някви мерки!
Пребиването на един мангал почти с нищо не помага освен,че ти прави живота по щастлив,но пребиването на много мангали?Ако всеки пети хване та пребие по две маймуни дали пак ще я карат по тоя начин?

Във Финландия също има цигани,но на тях им е показано,че не могат да живеят по този начин!Както и на тези в Словения примерно...За гърция(изтърках се с тая гърция ама тя е най-добрият пример) да говорим ли?Имате ли престава колко цигани има там?Над 300 000 са при всички положения,но дали някой от тях си позволява да действа като "нашите" мангали?А дали организации като амнести интернешънъл са с по-малко власт в тези страни?

Цялата работа идва от там,че в нашето общество съществуват прекалено много промити мозъци,които дрънкат едни и същи глупости за права на човека!

Като не искаш да се интегрираш си седи у гетото или ше си събираш зъбите по тротоара(както не рядко е ставало)!Така трябва да бъде,а не да ми се развиват теории,че не трябвало да ги мразим,защото това не ни помагало с нищо!Самата омраза не помага с нищо,но следствията от омразата(побои главно) помагат и то много!Защо по комунистическо време е нямало такива изцепки?Или тогава са били интегрирани?

Да,властта има най-голяма вина за това,но да не забравяме,че все още от хората зависи кой ще е на власт!

quench
06-29-2007, 06:50
бате, още от време оно ей такива философи като теб обясняват как с бой и глад всичко се постигало

не ми тоеретизирай думите

започни и кажи, с, да кажем, 500-600 думи, какво се случва в момента, в който твоите идеи станат политика на държавата и влезнат в сърцето на всеки истински българин - но засегни всеки аспект на държавата и на отношенията извън нея

щото всеки високоинтелигентен индивид като теб, който защитава подобна силна позиция, трябва да има и ясноизградена позиция и агенда, която да следва всеки ден

просто искам да блеснеш с оигиналността на си и с високите си морални и интелектуални качества

_donna_
06-29-2007, 08:51
леле,колко неща сте изписали,направо не мога да повярвам,че ги изчетох всичките.но си имам и махмурлук от вчера де,явно съм изпаднала в някакво особено умопомрачение-като транс такова..

таа..за циганите.
да,мисля че е точно така всъщност.
страхуваме се от тях,затова ги мразим.дори и да знаеш,че си по-силен от точно тоя лайнар,който си отнася тупалките те е страх от цялата им общност,от невъзможността си да попречиш на държавата да им дава помощи,от безсилието си срещу кражбите,изнасилванията,ми ризмата!
и все пак омразата е просто чувство,а не действие.и то чувство на слабост.

те са диваци.нагли и прости.
не се ли питате защо многоуважаемите господа Д. им дават всички тези помощи,жилища,детски,не им спират консумативите,когато не ги заплащат?защо го правят,сигурно някой важен господин Д. е първия приятел с някой си мърльо М.?и те ли се страхуват? ..

иначе,куенч..не си прав,душа.
всеки има право на живот,да..но хората носят и отговорности за своите постъпки.повечето престъпления остават ненаказани,както и за всички естествено,не само за циганите.не знам защо разглеждате тая ромска интеграция като някакъв частен проблем.цялата ни машина е болна,начините на мислене и осъществяване на идеите са мудни винаги с изглед за лична облага.имунна система ни трябва,а не лекарство..

malka_sladuranka
06-29-2007, 08:57
Хм.. с нищо не ми помага разбира се. Просто мразя цигани. Мисля, че имам причини. 99.9% от тях крадът, нападат, изнасилват, не се къпят, нямат елементарна култура, мързеливи са, нагли са и така нататък.


България за българите....

quench
06-29-2007, 09:00
комунизъм ни трябва, не капитализъм, но това е друг въпрос, душа

_donna_
06-29-2007, 09:03
къв комунизъм ти трябва?!
можеш ли да го създадеш? ..
някой може ли?реализацията на една идея е винаги извратена и неточна.най-накрая,трябват ли ни тия неща..признай си,че не ти дреме дали има цигани,колко са и кой ги мрази докато не ти създадат неудобство на самия теб..

quench
06-29-2007, 09:06
къв комунизъм ти трябва?!
можеш ли да го създадеш? ..
някой може ли?реализацията на една идея е винаги извратена и неточна.най-накрая,трябват ли ни тия неща..признай си,че не ти дреме дали има цигани,колко са и кой ги мрази докато не ти създадат неудобство на самия теб..

напротив, признавам си,че доста ме занимава въпроса кой и защо ги мрази до колко дълбоко е вкоренена тази омраза в обществото

_donna_
06-29-2007, 09:18
децата ги мразят,щото мама и тати са им казали
или защото някой мангал им е бил два шамара в двора на училището и им е взел телефона..

тийнейджърите ги мразят,защото..и те не знаят защо ама е яко.

скиновете ги мразят,щото си мислят,че са последователи на някаква велика и изпълнима идея.

пънковете ги мразят,щото пънковете си мразят по принцип.

данъкоплатците ги мразят,щото им "ядат от хляба".

възрастните хора ги мразят заради тва,че те не плащат билетчета в градския транспорт..

а всеки,който не спада към тия групи ги мрази заради всичко изредено..

хаха..спокойно,ние българите си мразим по навик.
едва ли дори осъзнаваме,че го правим."да ти ебa майката,бе,простак,къде завиваш.." уотевъ.

emilythestrange
06-29-2007, 09:25
на мен пък ми помага.Омразата ми напомня да стоя далеч от тях.И страхът.Това ми е като защитен механизъм.Затова не съм се рабърквала в неприятности :wink:

quench
06-29-2007, 09:32
хей, и аз почвам да се убеждавам в това, че е хубаво да мразя циганите и да обичам хомосексуално другаря-скин

_donna_
06-29-2007, 09:45
спокойно,просто се шегувам = )


мразя хора

:lol:

_donna_
06-29-2007, 09:48
не,те са хипита. :wink:

07-01-2007, 02:35
бате, още от време оно ей такива философи като теб обясняват как с бой и глад всичко се постигало

не ми тоеретизирай думите

започни и кажи, с, да кажем, 500-600 думи, какво се случва в момента, в който твоите идеи станат политика на държавата и влезнат в сърцето на всеки истински българин - но засегни всеки аспект на държавата и на отношенията извън нея

щото всеки високоинтелигентен индивид като теб, който защитава подобна силна позиция, трябва да има и ясноизградена позиция и агенда, която да следва всеки ден

просто искам да блеснеш с оигиналността на си и с високите си морални и интелектуални качества

малко след момента на осъществяване на моите идеи ще стане ясно за сганта,че няма да я бъде така!Ще бъдат вкарани в релси,ще им бъдат спрени всичките помощи,ще им бъде ограничена популацията(ако трябва насилствено) и ще им бъде показано,че живеят в страна,която не търпи маймуни!
За отношенията с другите страни-не съм чувал политиката на Словакия(там бяха пребити и изселени няколко стотин мангала от местното население заради сбиване между един циганин и един словак,като в последствие се оказа,че боят е бил между двама словаци..) да им е попречила в какъвто и да е аспект в отношенията им на международно ниво!

Liz
07-01-2007, 03:30
Не обичам само цигани, но обичам хора от др етноси, раси, подраси и т.н. най-вече като съм отделена от Българите всякакви други са ми интересни :)