PDA

View Full Version : Ходите ли на психолог?



06-28-2007, 21:15
Темата може да ви се струва малко тъпа,но бихте ли споделили дали ходите на психолог или дали понякога ви се иска да отидете?Как протича самият разговор и дали в България вече е модерно да се ходи на психолог?

Glezanka
06-28-2007, 21:17
Ne hodq,nqmam nujdata da izkazwam psihichnite si problemi pred chowek s bqla prestilka ... :P Ne mi se e iskalo da otida,i ne,ne mislq che e moderno da se xodi na psiholog w BG.

06-28-2007, 21:20
мацка,сорри ама ще ти кажа 4е психолозите не ходят с бели престилки [-X ,тези които ходят с престилки са прихиатрите,а между психатър и псхолог има голяма разлика-единият се занимава с луди,а другия с хора,попаднали във временно душевно неразположение.Все пак мерси за отговора :)

Glezanka
06-28-2007, 21:22
E werno che po filmite ne sa s beli prestilki ama znaesh li pyk ... Bulgarska mu rabota,moje tukashnite i s takiwa da se razhojdat :P
A i mislq che psihologa e za hora sys swobodno wreme,tyrseshti kude da se zapileqt,za hora s dobro finansowo polojenie,wse pak dawash pari na nepoznat za da te izslushwa .. glupawo spored men :)

Boot
06-28-2007, 21:22
а между психатър и псхолог има голяма разлика-единият се занимава с луди,а другия с хора,попаднали във временно душевно неразположение.Все пак мерси за отговора :)

Не е точно така. Психологът само разговаря с теб. Психиатърът ти предписва лекарства. Психологът няма право.

Аз си имам блог, действа ми много психоаналитично, нямам нужда.

06-28-2007, 21:30
E werno che po filmite ne sa s beli prestilki ama znaesh li pyk ... Bulgarska mu rabota,moje tukashnite i s takiwa da se razhojdat :P
A i mislq che psihologa e za hora sys swobodno wreme,tyrseshti kude da se zapileqt,za hora s dobro finansowo polojenie,wse pak dawash pari na nepoznat za da te izslushwa .. glupawo spored men :)



Ами и в БГ не ходят с бели престилки поне психолозите които познавам.А за това за свободното време си права:)

06-28-2007, 21:33
ami ti ne mu dava6 pari za da te izlu6a,a za da nameri re6enie na problema ti,da te izslu6a moje po4ti vseki,no ne vseki moje s podhodq6tite dumi da te uspokoi i da se opita da ti re6i problemite.Po temata-az li4no ne sum hodila,no bih oti6la s golqmo udovolstvie.

sh3_1s_7h3_0n3
06-28-2007, 21:34
Ne hodq,nqmam nujdata da izkazwam psihichnite si problemi pred chowek s bqla prestilka ... :P Ne mi se e iskalo da otida,i ne,ne mislq che e moderno da se xodi na psiholog w BG.

Психолог - човек с бяла престилка?! :shock:
Я първо се научете кое какво е и тогава се правете на 'разбирачи' пфф...

иначе.. аз преди исках да ходя, изпитвах нужда да говоря с някой за неща, които не бих могла да споделя с приятели, т.к. бяха твърде лични, но и които не можех да кажа на наш'те... имах нужда просто да си излея душата на някой... бяха настъпили тежки времена... но така се стекоха нещата, че се разминах без психолози. :roll:

т'ва в крайна сметка не са психиатри... не те диагностицират като 'луд' само докато прекрачиш прага им... може би ако повече хора се бяха обръщали към подобни специалисти, процентът на самоубилите се щеше да бъде в пъти по-нисък, също и ако се беше обърнало внимание на децата с 'по-особени характери' (а и не само), които по-късно ги проявяват в няк'ва садистична форма... '14годишен уби баща си', '15годишен преби до смърт съученика си' ...

но ето...кажеш психолог - и оп... т'ва са онез с белите престилки в 'жълтите болници'...
хората представа нямат к'во е психолог, психиатър... какво остава и да ги посещават... пхах.. :-({|=

Boot
06-28-2007, 21:35
ami ti ne mu dava6 pari za da te izlu6a,a za da nameri re6enie na problema ti,da te izslu6a moje po4ti vseki,no ne vseki moje s podhodq6tite dumi da te uspokoi i da se opita da ti re6i problemite.Po temata-az li4no ne sum hodila,no bih oti6la s golqmo udovolstvie.
Оф, не е така.
Психолога не успокоява. И не той ти решава проблемите, а по-скоро ти помага да стигнеш до същността им и сам да ги решиш.

06-28-2007, 21:35
оооо,супер би ли разказал как работи той,в кабинет или в няккакво учрежедение и найстина става ли за психолог,къде е завършил,има ли пациенти и такови неща,

х
06-28-2007, 21:37
не, не ходя

06-28-2007, 21:39
ami ti ne mu dava6 pari za da te izlu6a,a za da nameri re6enie na problema ti,da te izslu6a moje po4ti vseki,no ne vseki moje s podhodq6tite dumi da te uspokoi i da se opita da ti re6i problemite.Po temata-az li4no ne sum hodila,no bih oti6la s golqmo udovolstvie.
Оф, не е така.
Психолога не успокоява. И не той ти решава проблемите, а по-скоро ти помага да стигнеш до същността им и сам да ги решиш.

psihologyt uspokoqvai malko ili mnogo ti pomaga da si re6i6 problemite,nali zatova e u4il 5 godini

06-28-2007, 21:40
Ne hodq,nqmam nujdata da izkazwam psihichnite si problemi pred chowek s bqla prestilka ... :P Ne mi se e iskalo da otida,i ne,ne mislq che e moderno da se xodi na psiholog w BG.

Психолог - човек с бяла престилка?! :shock:
Я първо се научете кое какво е и тогава се правете на 'разбирачи' пфф...

иначе.. аз преди исках да ходя, изпитвах нужда да говоря с някой за неща, които не бих могла да споделя с приятели, т.к. бяха твърде лични, но и които не можех да кажа на наш'те... имах нужда просто да си излея душата на някой... бяха настъпили тежки времена... но така се стекоха нещата, че се разминах без психолози. :roll:

Напулно сум сугласна с теб =D>


т'ва в крайна сметка не са психиатри... не те диагностицират като 'луд' само докато прекрачиш прага им... може би ако повече хора се бяха обръщали към подобни специалисти, процентът на самоубилите се щеше да бъде в пъти по-нисък, също и ако се беше обърнало внимание на децата с 'по-особени характери' (а и не само), които по-късно ги проявяват в няк'ва садистична форма... '14годишен уби баща си', '15годишен преби до смърт съученика си' ...

но ето...кажеш психолог - и оп... т'ва са онез с белите престилки в 'жълтите болници'...
хората представа нямат к'во е психолог, психиатър... какво остава и да ги посещават... пхах.. :-({|=

Boot
06-28-2007, 21:49
ami ti ne mu dava6 pari za da te izlu6a,a za da nameri re6enie na problema ti,da te izslu6a moje po4ti vseki,no ne vseki moje s podhodq6tite dumi da te uspokoi i da se opita da ti re6i problemite.Po temata-az li4no ne sum hodila,no bih oti6la s golqmo udovolstvie.
Оф, не е така.
Психолога не успокоява. И не той ти решава проблемите, а по-скоро ти помага да стигнеш до същността им и сам да ги решиш.

psihologyt uspokoqvai malko ili mnogo ti pomaga da si re6i6 problemite,nali zatova e u4il 5 godini
Съжалявам, че ще разбия инфантилните ти представи за професията, но НЕ, психолозите не ги учат 5 години да успокояват останалите.

MusicIsTheKey
06-28-2007, 21:56
Не,не ходя.

06-28-2007, 21:58
ami ti ne mu dava6 pari za da te izlu6a,a za da nameri re6enie na problema ti,da te izslu6a moje po4ti vseki,no ne vseki moje s podhodq6tite dumi da te uspokoi i da se opita da ti re6i problemite.Po temata-az li4no ne sum hodila,no bih oti6la s golqmo udovolstvie.
Оф, не е така.
Психолога не успокоява. И не той ти решава проблемите, а по-скоро ти помага да стигнеш до същността им и сам да ги решиш.

psihologyt uspokoqvai malko ili mnogo ti pomaga da si re6i6 problemite,nali zatova e u4il 5 godini
Съжалявам, че ще разбия инфантилните ти представи за професията, но НЕ, психолозите не ги учат 5 години да успокояват останалите.



Sorry,pi4,ne znam koi e infantilniq v situaciqta i 6te te pomolq kato ne si naqsno s ne6tata da ne obijda6 drugite.Psiholozite za zanimavat s psihkata na 4ovek,t.e. izu4avat sustoqniqta na psihikata,poveddeniq,zavisimosti,tipove hora i t.n.Ako ti tolkova prosveten bi trqbvalo da znae6,ta misulta mi e 4e sled kato zavur6i6 ti si psiholog-uspokoqva6 drugite,pomaga6 im da dostignat do su6nostta na ne6tata i po-to4no do svoqta sobstvena su6nost i da razbirat sebe si,no za da go napravi6 purvo trqbva da uspokoi6 4oveka,ako ima problem i sled tova da pravi6 kakvoto i da bilo s nego-v zavisimost ot problemite

mysi
06-28-2007, 22:00
Ходила съм Да...и ходя ,когато имам нужда да говоря с нея...на повечето младежи май не разбират обаче з кво иде реч,ама на мен не ми се и спори...

Boot
06-28-2007, 22:03
Sorry,pi4,ne znam koi e infantilniq v situaciqta i 6te te pomolq kato ne si naqsno s ne6tata da ne obijda6 drugite.Psiholozite za zanimavat s psihkata na 4ovek,t.e. izu4avat sustoqniqta na psihikata,poveddeniq,zavisimosti,tipove hora i t.n.
Ето до тук си прав.
Обаче цаката не е да те успокоят. Как да ти го кажа?!!? Приятелите те успокояват, психологът играе ролята на едно огледало, в което ти да се огледаш и да видиш някои скрити иначе за теб неща.
Не е до успокоението.
То идва след решаването на евентуалния проблем.

_donna_
06-29-2007, 09:10
хаха,ходя да,всеки ден по три пъти..
тва да ходиш на психолог е ..доста повърхностно,може би дори ти отнема част от удоволствието на себепознаването.например аз се чувствам като психолог,когато някоя бабичка във влака ми заразказва как синът й е диригент във Виена от 17 години ..

за щастие ходенето при психолог се популяризира все повече,а и се изкарват добри пари.пък и е интересна и лесна наука..стига да издържиш и да не откачиш интерпретирайки простичките неща като мистерии.

tuka6na
06-29-2007, 09:30
xox...ми не-чувствам се психически уравновесена,и способна сама да стигам да решение на проблемите си :smt033 хехех ...не ви ли е леко раничко чаак за психолог,питам се аз :-s

Alex_89
06-29-2007, 09:57
Естествено, че ходя.

IceCold{Frozen`Heart}
06-29-2007, 09:58
:-D :-D :-D heheh,ami ne hoda, no dosta hora mi vikat, 4e napravo zam za psihiatriqta :smt005 a sega seriozno:ne hodq, no mi se e iskalo da otida i ne samo taka na 6ega, no ako imam nqkakvi problemi sega, gi spodelqm s fr si, koito vse pak me izslu6vat i nadqvam se- me razbirat

Shadow_Walker
06-29-2007, 11:10
Не ходя, въпреки че понякога имам нужда... :roll:

06-29-2007, 11:30
mislq 4e Guderian se nujdae da otide :-D

I'm crazy
06-29-2007, 11:31
Da...hOdilA sum :roll: i Daje predi 2 sedmici pak hoih :)

Mo6no3
06-29-2007, 11:53
Eй, Ели. :D След няколко сеанса със психолога ще трябва да си смениш ника на "I'm normal", а това не ми харесва. Ти си ми любимка във форума, защото не ти е в ред главата. :mrgreen:


Иначе към тези, което са ходили - как протича среща при психолог и какво става там?

teenkopele
06-30-2007, 08:55
не, не ходя

Disrespect
06-30-2007, 08:57
мммне

Th3WildAng3l
06-30-2007, 10:09
Ами ... когато трябваше да ходя на психолог не ходих - сама си реших проблемите, макар и да ми беше трудно. Сега ИСКАМ да стана психолог. Много от приятелките ми ме третират като такава.. включително и майка ми.

shadow4e
06-30-2007, 11:13
Според мен е много хубаво да се ходи при психолог особено в тинейджърска възраст. Би било хубаво, ако училищните психолози си вършеха работата... Аз дори не знам къде й е кабинетът на нашата... Аз никога не съм изпадала в депресии, но има доста хора на нашата възраст, които ако отиат на психолог 2-3 пъти, биха си изкарали тези толкова хубави години, доста по-приятно.

FeelTheBeat
06-30-2007, 11:41
Не, не ходя. Но честно казано бих ходила.

mila_pila
06-30-2007, 12:03
Не, не ходя. Но честно казано бих ходила.
и аз много бих искала да отида, но нямам информация къде в моя град има такива хорица. мнооого ми е интересна тая професия, даже мисля и аз да се занимавам с психология и определено имам нужда да споделя някои неща, които не мога да кажа на който и да било и тия тийнейджърски депресии са ми познати. от друга страна обаче си мисля, че имам няква странна представа за психолозите като цяло доста повлияна от всичките холивудски филми и най-вероятмо ще се разочаровам от родните психоаналитици.... и все пак поне веднъж в живота си ще посетя някой от тях :wink:

quench
06-30-2007, 12:07
аз там съм си изкарал младоста бе

на елшок и на хапчета

mails_
06-30-2007, 12:11
Ne hodq,nqmam nujdata da izkazwam psihichnite si problemi pred chowek s bqla prestilka ... :P Ne mi se e iskalo da otida,i ne,ne mislq che e moderno da se xodi na psiholog w BG.

Valar
06-30-2007, 12:27
Не ходя!
Не съм ходил!
Обаче като се загледам на вън виждам бяа хора,които имат нужда от такава помощ!

07-02-2007, 18:35
ami ne,makar 4e ponqkoga izpitvam nujda do otida.Dori se zamislqm po vuprosa dali da ne u4a psihologiq :-k

`Death`Whore``
07-02-2007, 18:37
Наясно съм с голяма част от себе си. Не би ми било приятно някой да ми казва неща, които знам, но които съзнателно или несъзнателно крия от себе си. Мразя да ме анализират.

koalka
07-02-2007, 19:01
Не мисля, че имам нужда от психолог, не и сега.Въпреки че не мисля, че мога да говоря спокойно с някой непознат човек.

Mo6no3
07-02-2007, 19:11
Според едно от изследванията (не си спомням точния процента ама май беше) около 60% от хората в България имат сериозни психечски откланения. Това отгваря на въпроса дали българите трябва да ходят на психолог. Друг е въпроса, че не искат, защото това значи да си признаят, че не са съвсем в ред, но да се ходи на психолог изобщо не е лошо.


Не съм ходил на психолог, но бих отишъл, ако ми се наложи.

Sam90
07-02-2007, 19:42
Ами, ходил съм, но не по собствено желание :lol: Сбих се в даскало и ме заведоха при училищния психолог... това не може да се сравни с истински психолог де, защото и на такъв съм бил... пак не по мое желание :-D Майка ми беше убедена, че съм станал наркоман, пропадлек и т.н. и прецени, че ще е най-лесно да ме прати на психолог. Не мога да кажа, че е неприятно, но не е и най-доброто изживяване на света... зависи на какъв попаднеш. Аз съм имал няколко сеанса и се води, че трябва да говориш открито за проблемите си. И когато той ме попита, според мен каква е причината да не се разбирам с родителите си и аз от яд му казах "шот са тъпи копеленца" :lol:

summergir1
07-02-2007, 19:55
Само веднъж съм ходила преди година и много ми помогна. Станаха някои проблеми и имах нужда да поговоря с някого.

faster_pr
07-02-2007, 21:11
за тези, които питаха къде могат да намерят психолози - проверете в общините, там обикновенно има

аз ходя понякога при една психоложка
запознах се с нея преди 5 години в даскало, после тя се премести в общината, но това не ми попречи да я виждам
аз лично я смятам повече за приятелка, която ще ми помогне, отколкото за страшна психоложка

хубаво е да можеш да кажеш нещо на някой, който няма да ти се кара или да ти крещи

07-02-2007, 21:18
мммнеОпределено не :wink:

namina
07-02-2007, 21:52
не съм ходила до сега... [-X

[B]a[N]D[i]T[k]a
07-03-2007, 07:56
hodila sum :smt005 tai de v 7 klas s klasa :lol: klasnata si misleshe 4e imame nujda ot takova :) ta otidohme i igrahme na nqkakvi igri.. ot sorta na da se podredim v kolona i da se podredim po datata na rajdane bez da govoorim i da si predstavqme 4e uj sme na most i da ne padnem.. i tam za domashno ni dade nqkfa piesa da izigraem ](*,)

07-04-2007, 19:06
tova da se hodi na psiholog ne e nito sramno,nito stra6no.li4no az ne sum hodila no ako mi se naloji bih oti6la s golqmo udovolstvie

zloto
07-04-2007, 19:12
Майка ми по едно време напираше да ме води... май имам нужда :-) ама аз не исках...