PDA

View Full Version : Какво бихте направили?



KiLLeR_InSTiNkT
06-29-2007, 09:56
Наскоро четох една темичка, която ме изпълни с много радост - за онова момче на 20, на което му се е родило детенце. Искам да ви питам, ако вие забременеете какво бихте направили? Ще махнете ли детето или ще го оставите? Знам, че зависи от това на колко сте, с кого сте и т.н. Ако със сегашния приятел ви се случи такова нещо - какво бихте направили? Той как би реагирал?

sasha_90
06-29-2007, 10:10
Ако имам приятел и забременея?!?!!?!?
1.ще се пазим
2.ако все пак забременея:
Няма да махна детето!Вече съм на почти 17 и не си пожелавам такова нещо.Но сиг се питате защо няма да го махна нали?Няма да пия хапчета за да го махна,нито ще правя аборт.Да това дете може да ми преобърне живота,но по добре от колкото да си развалям организма с някакви таблетки или да се усъкатя с аборта.Нашите доста ще ми се накарат за тази постъпка,но ще предпочетат да го родя от колкото да го махна.А мнението на "приятеля" си няма да искам-тялото си е мое!
Е това е моят отговор дано е бил достатъчно изчерпателен за авторката на темата.
Ще ми бъде интересно и др какво ще отговорят на въпроса. :-D

cherinka
06-29-2007, 10:11
Искам да ви питам, ако вие забременеете какво бихте направили?
Ами, аз съм на 16г, и недай си Боже стане нещо такова, цялата ми рода ще бъдат против да задържа бебето, но не знм.. бих го задържала, единствено защото мисълта, че съм махнала нещо толкова свято, ще ме преследва през целия ми живот.
Може да е за добро, може да е и за лошо..
Единствено ще ми е трудно с образованието.. но спокойно мога да се жертвам и да ходя във вечерно училище.
Абе, бая зор ще е, при положение, че този пич, с когото съм в момента, най-вероятно ще избяга от отговорност... и ще ми остане само майка ми, леля ми и братовчедка ми. те единствени ще ме подкрепят, макар и да им трябва време да свикнат.

Мен, чесно казано, не ме интересува кой знае колко -

Той как би реагирал?
защото бебето ще е част от мен, аз ще го нося, аз ще го гледам, а и на този свят няма нищо по-свято от едно бебе за една майка, и обратното - една майка за едно бебе (дете).

Ох, много зор ще е, бе, защо ме накара да се замислям..
..Както и да е.
Ще го задържа и точка.
Поне при мен хубавото е, че ще има кой да ми помага, а не да не мога да разчитам на семейството си или нещо такова..
ох..ох..

`Death`Whore``
06-29-2007, 10:17
Ако забременея, ще направя аборт - не медицински, има един друг начин - с разни билки. Защтоо най-важното за едно дете е да бъде желано. И ако създам живот, искам да съм сигурна, че бащата иска това дете и го иска точно от мен, т.е. иска да бъде с мен занапред.

Искам да родя същество, което да е част от мен и от човека, когото обичам...да бъде част от любовта ни. Аз съм зачената и родена с много любов и това е красотата на живота.

ninsy
06-29-2007, 10:36
ако забременея ще задържа детето!Та как бих убила един човешки живот..та станало ли е то вече е част от мен.
Приятеля ми предполагам в началото ще се оплаши.. но сме говорили по тази тема и съм сигурна че и той би искал да задържим детето несъм кой знае колко голяма..но смятам че несъм способна да отнема човешки живот!

`Death`Whore``
06-29-2007, 10:41
Приятеля ми предполагам в началото ще се оплаши.. но сме говорили по тази тема и съм сигурна че и той би искал да задържим детето несъм кой знае колко голяма..но смятам че несъм способна да отнема човешки живот!
А как можеш да знаеш дали той иска да е с теб за в бъдеще? Или че желае детето? Това съм го писала в темата за малката, която е бременна, но ще кажа пак. Ако той остане с майката, има няколко варианта:
1. Остава с нея под натиска на родителите И /ако са по-млади/.
2. Остава с нея под натиска на разума и съвестта си.
3. Остава с нея, защото я обича.

При втория случай не се вземат предвид чувствата. Но дори да ги има, ако е прекалено млад, това ще съсипе до някаква степен живота му и има немалка вероятност на 25 години и двамата да намразят другия.

sladi4ka_qni4ka
06-29-2007, 11:35
emii opredeleno 6te trqbva da go mahna na 16 sum vse pak ii prosot nqma d amoga da otglejdam dete tolkova rano....No se nadqvam tova da ne mi se slu4i nikoga :) A puk ve4e kato stana po golemi4ka 6te mislq za detence xax

ninsy
06-29-2007, 11:40
Приятеля ми предполагам в началото ще се оплаши.. но сме говорили по тази тема и съм сигурна че и той би искал да задържим детето несъм кой знае колко голяма..но смятам че несъм способна да отнема човешки живот!
А как можеш да знаеш дали той иска да е с теб за в бъдеще? Или че желае детето? Това съм го писала в темата за малката, която е бременна, но ще кажа пак. Ако той остане с майката, има няколко варианта:
1. Остава с нея под натиска на родителите И /ако са по-млади/.
2. Остава с нея под натиска на разума и съвестта си.
3. Остава с нея, защото я обича.

При втория случай не се вземат предвид чувствата. Но дори да ги има, ако е прекалено млад, това ще съсипе до някаква степен живота му и има немалка вероятност на 25 години и двамата да намразят другия.

ами ние сме заедно вече повече от 2 години ..казвал ми е какво иска и аз знам какво искам от живота.
Ако се разделим значи така ни е било писано но не бих се отказала от това да имам дете..нито пък някога бих му казала че то не е било желано!

Котарана
06-29-2007, 11:55
Ами може би бих го родила.Ние сме говорили по тази тема с моя и ми каза, че ако се случи в никакъв случай няма да ми позволи да направя аборт.Въпреки, че едно дете би объркало всички планове които имаме за напред.И все пак съм на почти 19 г. рано ми е :-D

sexy_for_you
06-29-2007, 12:01
ами не смятам толкова малка да забременявам.ще се пазя изключотелно много,защото първо не съм готова да се грижа за дете,второ,не искам да съсипвам както моя живот,така и на всички около мен.ако съм малко по-голяма и евентуално забременея,то ще бъде с желание. :-D

VerryBerry
06-29-2007, 12:15
po4ti na 16..ne mislq za bremennost i bebeta vse o6te za6toto e mn rano,no ako mi se slu4i..bih zadarjala deteo,prosto za6toto posle cql jivot 6te sajelqvam
P.S.-sex s predpazni sredstva :wink:

ninsy
06-29-2007, 12:17
.. Абортът не е убийство до 28мия ден от зачеването. Тогава зародиша получава свое сърцебиене. Затова има време да помислите...

без значение кога получава сърцебиене щом е вътре в теб..щом си създал живот ..незнам аз не бих отнела никога може би ако бях по-малка нямаше да мисля така но ..

SINDEL
06-29-2007, 12:27
Ако забременея бих махнала детето. На този етап от живота си не мисля, а и не искам да мисля за бебе. Ако го задържа и го родя, ще е мъка и за него и за мен. Няма да е желано, няма да е и оби4ано, ще го 4увствам като тежес, ока4ена за врата ми, която ме дърпа надолу. Жестоко е да имаш такова отношение към собствената си плът и кръв и именно затова бих родила само ако искам да имам дете и съм готова да го оби4ам и да го отгледам като добър родител.
Абортът може и да е убийство за някои от вас, но е по-малкото зло в една такава ситуация. Поне за мен.
Колкото до приятеля ми - той е по-ентусиазираният от двамата да стане родител, но не мисля, 4е и той би го искал за момента. Така 4е съм убедена, 4е ако не дай си боже стане нещо и той ще ме подкрепи в решението да махна детето.

kobrichka
06-29-2007, 12:39
Ако забременея сега,дано не се случи,не не бих задържала детето.Първо ще съсипя както моя така и неговия живот.Аз съм на 17 и имам прекалено мн планове за живота си,за образованието си,за милиони други неща.А едно дете ще ми попречи да постигна целите си.Второ не ми се мисли за реакцията на родителите ми,все пак мисля че на 17 години да си майка не е никак добре.И аз съм против да отнемам човешки живот,но както каза TheNightRider абортът не е убийство до 28 ден.Аз искам детедо ми да е заченато с любов и най-важното да е искано.

koalka
06-29-2007, 12:41
Най-вероятно ще задържа детето.Все пак съм на почти 17 години и не бих искала да го махтна.Нашите може да са против, но това преди всичко е мое решение.Преди мислех по друг начин, но като помислих съм на друго мнение.Но да, едно дете трябва да е желано.

`Death`Whore``
06-29-2007, 12:45
Ако се разделим значи така ни е било писано но не бих се отказала от това да имам дете..нито пък някога бих му казала че то не е било желано!
Пак никой не разбра какво имам предвид. За какви деца говорите, след като дори не сте се замисляли над въпросите, които задавам? А какво ще работите, след като станете майки на 17 и спрете ученето си? НА 25 с дете 1-ви клас и...мама е сервитьорка по цял ден за 200 лева? Не се замисляте над това. НАЙ-ВАЖНОТО ЗА ЕДНО ДЕТЕ Е ДА ЖИВЕЕ В ЩАСТЛИВ ДОМ. Това какво означава? Означава да е заченато с любов и да има любов в семейството му, а не да е заченато, защото едно момиче е решило, че има майчински инстинкт.

sasha_90
06-29-2007, 13:53
.. Абортът не е убийство до 28мия ден от зачеването. Тогава зародиша получава свое сърцебиене. Затова има време да помислите...

без значение кога получава сърцебиене щом е вътре в теб..щом си създал живот ..незнам аз не бих отнела никога може би ако бях по-малка нямаше да мисля така но .. Според мен абортът не е убийство. Докато .. бебето... е неродено, то няма съзнание. Няма Аз. Следователно е като животно. Няма да е по-разично от това да убиеш куче.. или пингвин или пък някоя риба.
да но все едно убиваме или премахваме част от себе си.

`Death`Whore``
06-29-2007, 13:56
Ти си на 16 или 17 години. Нито имаш майчински инстинкт, нито знаеш какво е да си бременна.

06-29-2007, 14:22
естествено че ще махна детето. на 15 години въобще не ме интересува дали отнемем живот или нещо такова, за каквото говорите тук. абортът не е убийство, докато е още зародиш бебето не е човек. не ме интересува особено как ще се отърва от него, само да няма сериозни последици за мен. бих се постарала по всякакув начин да скрияот нашите, защото не искам и да си помислям колко разочарован ще буде баща ми. що се отнася до момчето до мен, с коеот в момента не знам какви сме си, тои непременно ще иска да махнем бебето и да скрием цялата история по възможност

ninsy
06-29-2007, 19:42
Ако се разделим значи така ни е било писано но не бих се отказала от това да имам дете..нито пък някога бих му казала че то не е било желано!
Пак никой не разбра какво имам предвид. За какви деца говорите, след като дори не сте се замисляли над въпросите, които задавам? А какво ще работите, след като станете майки на 17 и спрете ученето си? НА 25 с дете 1-ви клас и...мама е сервитьорка по цял ден за 200 лева? Не се замисляте над това. НАЙ-ВАЖНОТО ЗА ЕДНО ДЕТЕ Е ДА ЖИВЕЕ В ЩАСТЛИВ ДОМ. Това какво означава? Означава да е заченато с любов и да има любов в семейството му, а не да е заченато, защото едно момиче е решило, че има майчински инстинкт.

Ами имам родители който биха ми помогнали имам приятели които също биха ми помогнали и това ще е много важно за мен в татъв момент..
ако направя аборт смятам че това би ме сринало..
че какво аз имам приятелка роди на 18 сега продължава ученето си и гледа и детето си живота и е прекрасен и тя сама казва че ако не беше родила детето щеше адски да съжалява.

`Death`Whore``
06-29-2007, 20:02
И майка ти ще гледа детето ти? Браво, момиче. Прехвърляш отговорността изцяло.

HopeLesss
06-29-2007, 20:09
Напълно подкрепям `Death`Whore``. Аз съм на 19 и не смятам, че мога да гледам едно дете. Не е до това, дали ще се справя физически с раждането, а до това, дали ще успея да го възпитам по най-правилния начин, дали ще му дам всичко, от което се нуждае - не само обич, но и сигурност, семейство, дом и т.н. Да, нашите имат възможност, ще помагат. Няма да бъда сервитьорка в никакъв случай, но това дете ще е мое и не искам някой друг да го гледа. Обичам страшно много сегашния си приятел и искам да имам деца от него, но когато му дойде времето. Недай си боже ако стане така, че забременея, 100% съм сигурна, че той няма да иска да го махна. Но все пак... решението (по-голяма част) е мое...

ninsy
06-30-2007, 09:22
И майка ти ще гледа детето ти? Браво, момиче. Прехвърляш отговорността изцяло.

Не не прехвърлям отговорността изцяло казвам че би могла да ми помага !
Не ми е ясно защо винаги трябва да спориш ?

`Death`Whore``
06-30-2007, 09:25
След като не искаш да водиш разговор или спор, не ми отговаряй. Всички знаете едно: "Това е живот, няма да го махна" и не мислите за нищо друго.

ninsy
06-30-2007, 09:28
След като не искаш да водиш разговор или спор, не ми отговаряй. Всички знаете едно: "Това е живот, няма да го махна" и не мислите за нищо друго.

Просто се дразня защо трябва да опровергаваш мненията на другите и да коментираш тук всеки изказва мнение а ти след секи пост пишеш ма защо така ..не е ли всеки да си има право на избор ?!

`Death`Whore``
06-30-2007, 09:30
Просто се опитвам да ви провокирам да се замислите за нещата, свързани с едно нежелано дете в такава възраст. Нито съдя, нито се карам, нито опровергавам, нито питам всеки "Защо така?". Изборът е личен, разбира се.

ninsy
06-30-2007, 09:33
Просто се опитвам да ви провокирам да се замислите за нещата, свързани с едно нежелано дете в такава възраст. Нито съдя, нито се карам, нито опровергавам, нито питам всеки "Защо така?". Изборът е личен, разбира се.

Ами аз съм се замисляла,да и колкото и всеки да ме упреква аз бих задържала детето..
смятам че приключихме..

06-30-2007, 09:34
b] ninsy macko kakvo i se vprqga6 .... ne q li vijda6 kolko e jalka... palna e s kompleksi i kato nqma kade tuka si izbiva ... vij q 4e po cql den tova pravi samo 4aka nqkoi da kaje ne6to ta tq da spori ... Death`Whore ... zle si .. v tozi forum mai samo ti trqbva da ostane6 za da si spokoina ...samo ti ima6 pravo na mnenie , nqkoi drug kato kaje ne6to i ne te ustroiva pi6e6 bezmisleni postove samo za da pi6e6 ne6to ... uspokoi se malko a[/b]

`Death`Whore``
06-30-2007, 09:35
Но не чета, без да пиша, чакайки някой да се заяде с мой любимец, и да го обидя. Right?

SuN4o_F
06-30-2007, 09:37
b] ninsy macko kakvo i se vprqga6 .... ne q li vijda6 kolko e jalka... palna e s kompleksi i kato nqma kade tuka si izbiva ... vij q 4e po cql den tova pravi samo 4aka nqkoi da kaje ne6to ta tq da spori ... Death`Whore ... zle si .. v tozi forum mai samo ti trqbva da ostane6 za da si spokoina ...samo ti ima6 pravo na mnenie , nqkoi drug kato kaje ne6to i ne te ustroiva pi6e6 bezmisleni postove samo za da pi6e6 ne6to ... uspokoi se malko a[/b]
AZ

SuN4o_F
06-30-2007, 09:38
Но не чета, без да пиша, чакайки някой да се заяде с мой любимец, и да го обидя. Right?
ne se obqsnqvai

`Death`Whore``
06-30-2007, 09:39
Не ми заповядвай. Сега кой се заяжда напълно безсмислено?

SuN4o_F
06-30-2007, 09:41
Не ми заповядвай. Сега кой се заяжда напълно безсмислено?
ups zabravih 4e samo ti ima6 pravoto da se zaqjda6 ...

`Death`Whore``
06-30-2007, 09:42
Иронията ти не се получи. Идеята е, че когато съдиш някого за нещо, трябва самият ти да не го правиш.

SuN4o_F
06-30-2007, 09:45
Иронията ти не се получи. Идеята е, че когато съдиш някого за нещо, трябва самият ти да не го правиш.
ne mi obqsnqvai kakvo trqbva i kakvo ne trqbva

`Death`Whore``
06-30-2007, 09:49
Ти не ми говори по този начин, малката!

SuN4o_F
06-30-2007, 10:02
Ти не ми говори по този начин, малката!
ti sa6to GOLQMATA

Th3WildAng3l
06-30-2007, 10:34
Не съм готова да имам дете точно на този етап. Аборт .. определено.
И междудругото :arrow: http://teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=55323&highlight=%E4%E0%EB%E8+%E0%E1%EE%F0%F2

mil4eto_
06-30-2007, 11:48
Дано скоро да не забременея..Незнам как бих постъпила-ако сега се случи бих го махнала,защото съм на 16 и не мисля,че още съм готова да родя-нито физически,нито психически,Все пак детето е доста голяма отговорност,а аз съм доста безотговорна.

:?

mil4eto_
06-30-2007, 11:51
Ако забременея, ще направя аборт - не медицински, има един друг начин - с разни билки. Защтоо най-важното за едно дете е да бъде желано. И ако създам живот, искам да съм сигурна, че бащата иска това дете и го иска точно от мен, т.е. иска да бъде с мен занапред.

Искам да родя същество, което да е част от мен и от човека, когото обичам...да бъде част от любовта ни. Аз съм зачената и родена с много любов и това е красотата на живота.

Какъв е този аборт с билки ?
Въпроса ми не е много по темата,но сега за пръв път чух и много се изненадах
:shock:

`Death`Whore``
06-30-2007, 11:55
Като абортът с лекарстени средтсва, но не толкова вреден. Няма значение.

Monako
06-30-2007, 11:56
Ei hora samo az li nqma da napravq abort?!?4uvsvam se stranno?A vie sigurno pove4eto ste na 16?Nz spored men zavisi ot mn ne6ta dali si ima6 priqtel ama priqtel a ne nqkoi ot 2 mes i ve4e si misli6 4e rabotata e seriozna,roditelite s kakvi razbiraniq sa i t.n.

HopeLesss
06-30-2007, 12:14
Говорите като типични безотговорни тийнейджърки. Да не си мислите, че едно бебе е просто играчка??? Повечето от вас доскоро не са можели да си обършат задника, а ще ви се налага да бършите на детето си... #-o

krem4et0
06-30-2007, 13:44
Ако забременея сега ще съм на почти 23 като го родя. Вече съм 4-ти курс студентка и до пролетта ще завърша симестриално. В смисъл 1 бременност сега няма да е особено фатална. Приятелят ми работи, аз също ще започна работа. Ще се справим. А и той би бил прекрасен баща. Знам го от първия миг, в който го видях :D