PDA

View Full Version : Въпрос за метаболизма.



cherinka
06-29-2007, 10:03
До колко време стомахът и коремът ми ще усетят, че ги храня редовно по точен час и ще свикнат с това?


Не знам дали зададох правилно въпроса..

cherinka
06-29-2007, 16:57
Хайде, бе.
Никой ли не знае..

Ниго
06-29-2007, 17:28
2-3 седмици горе-долу.
Защо питаш??? Искаш периодично да сменяш часовете, за да стресираш постоянно организма ли? Няма смисъл.

06-29-2007, 17:45
2-3 седмици горе-долу.
Защо питаш??? Искаш периодично да сменяш часовете, за да стресираш постоянно организма ли? Няма смисъл. of boje ti si ebati prostiq vij kvo pita momi4eto До колко време стомахът и коремът ми ще усетят, че ги храня редовно по точен час и ще свикнат с това?
kak taka kato gi hrani redovno po to4en 4as 6a gi stresira?????aman ot profesori det daje edin reg gi marzi da napraqt :smt019 :smt019 :smt019 :smt013 :smt013

Ниго
06-29-2007, 18:19
2-3 седмици горе-долу.
Защо питаш??? Искаш периодично да сменяш часовете, за да стресираш постоянно организма ли? Няма смисъл. of boje ti si ebati prostiq vij kvo pita momi4eto До колко време стомахът и коремът ми ще усетят, че ги храня редовно по точен час и ще свикнат с това?
kak taka kato gi hrani redovno po to4en 4as 6a gi stresira?????aman ot profesori det daje edin reg gi marzi da napraqt :smt019 :smt019 :smt019 :smt013 :smt013
Написал съм още в първото изречение 2-3 седмици! НЕщо не можеш ли да четеш? А да пишеш на кирилица?

Става въпрос, че ако сменя на известен период от време часовете, за да подържа организма в лека форма на стрес, която би могла да спомогне за намаляване на теглото. Нещо подобно на Carb Cycling.

Умнивите, които не могат да четат както трябва да мълчат, а не да правят безмислени коментари! (Емотиконите са мноого важни!!!)

SunnyG
06-29-2007, 18:28
Ниго извинявай,че ще те накарам пак да се повториш,но какво искаш да кажеш,че е вредно да се излага организма на стрес ,защото се свалят килограми или,че е добре да се подложи на стрес,за да се свалят килограми?Просто не разбрах какво искаш да кажеш...

cherinka
06-29-2007, 18:32
Ниго извинявай,че ще те накарам пак да се повториш,но какво искаш да кажеш,че е вредно да се излага организма на стрес ,защото се свалят килограми или,че е добре да се подложи на стрес,за да се свалят килограми?Просто не разбрах какво искаш да кажеш...
Ами, попринцип, от стрес се дебелее.

Иначе това, което питаш ти, от леко стресиране на организма няма да се отслабне така, както ако не е стресиран.

Иначе, много ми е чудно защо всички искат бърз резултат за минимално време, а на мен ми е все тая дали резултат ще имам след месец, или два, че дори ако ще и след половин година да е..

Ниго
06-29-2007, 18:38
Ниго извинявай,че ще те накарам пак да се повториш,но какво искаш да кажеш,че е вредно да се излага организма на стрес ,защото се свалят килограми или,че е добре да се подложи на стрес,за да се свалят килограми?Просто не разбрах какво искаш да кажеш...
Това не е този прословут стрес, който кара хората да се самоубиват и какви ли не други неща. Стреса в тозу случай е да не даваш организма ти напълно да се адаптира към начина ти на хранене.
Мисля, че на всички е известно, че с много рестриктивна диета (под 1000) калории ирганизма изпада в кризисна ситуация и бързо се адпатриа към малкото количество храна. Тогава спирате да свалята килограми и за да продължите трябва още да намалите храната, което става вече супер опасно.

Диетата написа във важнта тема горе не дава възможност на организма да се адпатира напълно към много мазнини в диетата, или много въглехидрати в диетата. Тоест принуден е винаги да си взима липсващите му 200-300 калории от складираните подкожни мазнини.

Същият ефект се постига отчасти и с промяната на часовете на хранене. Промяната пречи на организма да се настрои наприем на храна в твърди часове и да спре горенето на мазнини.

Естествено това с часовете не е от голяма значение. ПРосто е вариант. Ако си излязла в събота вечерта и се прибереш в 4 сутринта примерно трябва да си луда да се събудиш в 8:00 за закуска. Наспиваш се и тогава закусваш, пък било то и в 12:00. Не е неодбходимо храненето да е в твърди часове. нека е според режима. Кога ставате, кога си лягате.

Стреса вслучая съм имал предвид да не се дава на организма да се адпатира към определен прием на определени храни в определено време. Разнообразие.
От "истинския" стрес страдат повече мениджъри и хора от високи позиции, които изпълняват по много и различни (някои нови) задачи на един път. Някой, койот работи на поточна линия и цял ден завива гайки не страда от стрес, а от скука!

SunnyG
06-29-2007, 18:46
Даз,разбира се,разбирам за какъв тип стрес говориш,но просто не и стана ясно какво точно искаш да кажеш.Аз съм се уверила лично,че не се отслабва толкова лесно и че трябват много усилия и с диетите и с упражненията,но никога не успях да си махна паласките.Сваляла съм до 10 килограма и ги задържам,но паласките седят,вече съм отчаяна.Чела съм много твои постове и коментари по тази тема,сега видях и новата,която си пуснал,мисля да се хвана сериозно,но не пречи ли по някакъв начин горещината на тези диети?Или е по донре да се спазват лятото?

Ниго
06-29-2007, 19:19
Даз,разбира се,разбирам за какъв тип стрес говориш,но просто не и стана ясно какво точно искаш да кажеш.Аз съм се уверила лично,че не се отслабва толкова лесно и че трябват много усилия и с диетите и с упражненията,но никога не успях да си махна паласките.Сваляла съм до 10 килограма и ги задържам,но паласките седят,вече съм отчаяна.Чела съм много твои постове и коментари по тази тема,сега видях и новата,която си пуснал,мисля да се хвана сериозно,но не пречи ли по някакъв начин горещината на тези диети?Или е по донре да се спазват лятото?
Сезона не пречи на диетите. Дори сега предлага супер изобилие от пресни зеленчуци и възможности за спорт на открито (плуване). Лятото предполага по-голяма физическа кативност и затова горим повече калории през деня. Зимата много хора качват, понеже си ядат по същия начин, а се движат много по-малко

Относно паласките - много хора имат така наречената Stubborn Fat. Мазнина, която стой на определено място и не ще и не ще да се махне. Тя последна ще се махне. Просто загубата ма мазнини от точно определно място на тялото не е възможна. Мазнини се свлаят от целото тяло. Мазниниата над даден мускул (примерно корема) не е предвидена за него, а за цялото тяло. Ако ставаше с упражнжния би било възможно да тренираме само дясната ръка на 140 кг човек и тя да няма никакви мазнини, а лявата да е само сланина. Те такова нещо няма.

Не виждам как може да ти пречи горещината. Просто пии повече вода (литър на двадесет килограма тегло, приемрно 60 кг - 3 литра. 65 кг - 3 литра и 250 милилитра)

SunnyG
06-29-2007, 19:28
Благодаря ти много за съветите