PDA

View Full Version : Брекети :( Какво е да си с тях?



Mariolcheto`
06-29-2007, 10:08
Zdraveite!Imam sledniqt problem.Sega 6te stavam 7-mi klas a iskat da mi slagat breketi.Te trqbva da se nosqt okolo 2 godini(no togava 6te sam 8-mi klas) mnogo se pritesnqvam kak 6te reagirat drugite,kakvo e da si s breketi,sme6no li e,udobno li e i t.n.Mnogo iskam da me posavetvate kakvo da napravq i na kolko ste godini,tova nai-mnogo me interesuva :) Blagodarq!

Редактирано от ^npocTo^a3^f^
Заглавието на темата трябва да е написано на кирилица!

LLLL
06-29-2007, 10:29
Ne se pritesnqvai ot breketite nikoi ni6to nqma da ti kaje i li da ti se podigrae za tqh iztarpi 1 ili 2 godini no posle se radvai cql jivot na perfektna usmivka :) ne si misli 4e 6te te zagrozqt.......naprotiv sega sa mn moderni i nai-ve4e ne vseki moje da si gi pozvoli a pak i ne misli dali sa sme6ni ili ne.......ne sa sme6ni misli kakvi 6te sa rezultatite........PERFEKTNATA USMIVKA a ina4e malko 6te ti e nekomfortno parvata sedmica dokato svikne6 i posle vaob6te nqm ada gi use6ta6 te ne sa kato ortodontskite aparat4eta s koito se fafli taka 4e nqma ni6to stra6no 6te trqbva oba4e da poddarja6 dosta dobra higiena ;-) o6te vzeto tova e ako te interesuva o6te ne6to pitai no ne se kolebai za tqh nqma da sajalqva6 ako si dloji6 :)

Mariolcheto
06-29-2007, 11:17
Ami drugoto koeto me interesuva e kakva e cenata na bezcvetnite breketi i na cvetnite ?

Decu
06-29-2007, 11:37
Ами зависи къде искаш да си слагаш брекетеи-дали само на горните, дали само на долните зъби, дали и отгоре и отдолу...но попринцип общо излиза към 1000 лв, а ако искаш само на горните или само на долните-по 500 лв (без малко) Аз нося шини и вече почти не ги нося през деня, а камо ли когато излизам навън :roll: Но ги нося от април миналата година.

06-29-2007, 12:10
Хехе, аз съм почти на 18 години и тепърва ще слагам брекети :-D Но мисля, че нищо няма да ни стане малко да потърпим при условие, че ще се радваме на перфектна усмивка занапред :wink: И аз яко се бях филмирала и си мислех, че изглежда отврат, но съм една от малкото, които смятат така! Сега е модерно, повярвай ми, "недостатъкът" може да се превърне в предимство \:D/ Карай, че на абитуриентския ще съм с тях, ама ако мънистата им са в тон с цвета на роклята всичко е 6 :P Просто трябва малко по-старателно да се поддържа хигиена, но това не е проблем, а и има хора, мои познати, които без да имат проблем искат да носят брекети, защото го считат за модерно :D

Mariolcheto
06-29-2007, 12:41
:) da purvite 3 dena 6te mi e mnogo qko za6toto stoqt kato ukrasa ;-) gledam 4e mnogo hora na po 18 godini iskat da si slagat taka,4e kakvo gubq...ni6to :-k samo moga da spe4elq krasiva usmivka :-D a i kakvo mi pre4i naistina edna ili dve godini da iztraq pone nakraq 6te ima rezultat ot noseneto!!! :::

charovnata_
06-30-2007, 11:55
az mislq che sa mn qki i ako vida chovek s breketi ili aparatche nqma da obyrna vnimanie zashtoto tova si e neshto normalno i mislq che e po dobre i 3 ako trqbva i poveche godini da se nosi breketo otkolkoto na 20 godini da si s krivi zybi sega ima vyjmojnost da si slojish na breketite razni kartinki ili bukvata a imetoti taka ne nqma kvo da ti puka kakvo shte kajat dr.

DeNiTyY
06-30-2007, 17:42
имам една фр,която беше с брекети и доста се измъчи обаще катои ги махнаха :shock: нямаше равна (беше ги носила 1год)

1N_l0v3_Pr1nCeSsS
06-30-2007, 19:49
имам една фр,която беше с брекети и доста се измъчи обаще катои ги махнаха :shock: нямаше равна (беше ги носила 1год)a pyk az imam syu4eni4ka deto gi nosi 3 godini i nqma efekt koi znai kaf ku4e6kite i zybi pak sa 1 metyr naprede #-o :-k

Kratunche
07-03-2007, 10:08
Zdraveite.Na men vchera mi postaviha breketite i mnogo im se radvam.Vupreki che malko me nabolqva i mi e stranno v ustata ,ama postepenno svikvam.Dosta e slojno s higienata ,no az mnogo dyrja na neq .Snoshti okolo polovin chas mi otne da si gi pochistq hubavo s 2ta vida chetki i sus specialnite konci.Inache zasega ne mi razranena ustata mnogo ,ama vse pak snoshti se namazah sys kremcheto ,koeto mi predpisa ortodontkata.Iskam da vi popitam ,poneje tq mi kaza sutrin i vecher zadyljitelno da se pochistvat.Az mislq che e zadyljitelno sled hranene,ama primerno ako ne qdesh,a piesh samo nqkakvo sokche pak li trqbva da gi miesh? Pri vas kak e ?Za men purvoto hranene beshe golqmo izpitanie i zasega karam na technosti ,strah me e da qm haha.Ama shte se naloji vse nqkoga.Predpolagam che shte svikna i s vremeto mieneto na zybkite nqma da mi otnema tolkova vreme.No si zaslujava pri vsichki polojeniq.Az sum na 19 godini i se radvam,che napravih tazi stypka da si sloja breketi.Pozdravi na vsichki ,Obicham vi!!!!!!!!! :)

07-03-2007, 17:51
Брекети също като шини ли е?
Ии моите зъбки да леко кривки как мога да си оправя без скоби?

Mariolcheto
07-03-2007, 18:52
Breketite v nikakav slu4ai ne sa kato 6inite :lol: breketite se slagat i pove4e nemoje6 da gi mahne6 v produljenie na 1 ili 2 godini plus tova sa mnogo po skupi dnes hodih da mi kajat kolko struvat i da me pregledat kazaha 4e sa 1800 leva napravo mi padna 6apkata [-( ama
kvo da se pravi ako sa ti MALKO krivi zubite nqma smisal ot 6ini i breketi te 6te ti izmislqt drugo! =;

charovnata_
07-03-2007, 20:23
a koi e nosil shini pt tqh razranqva li se ustata

Mariolcheto
07-04-2007, 14:56
Chesno kazano ne sam nosila shini,no ne ti gi i preporu4vam ;-) vseki mi e kazval 4e ne e dovolen ot tqh :-D

Presley
07-04-2007, 15:41
Няма смисъл да се притесняваш.Аэ съм 9 клас и нося брекети от две години.В началото ми беше малко неудобно,но свикнах и иэобщо не ми прави впечетление...ям си всичко,абе чувствам се перфектно,сседно ги няма.Пък относно впечетлението на другите-на никого не прави впечетление.то вече всеки втори е с брекети!Иэобщо да не ти пука,това е нещо нормално.

rakiQ
07-04-2007, 18:38
според мен вече стана модерно да носиш брекетии

manicheto`
07-11-2007, 21:12
Аз искам да попитам,значи чувала съм за някакви звездички които се слагат на въпросния кривичък зъб.Има ли такова нещо и ако има знаете ли каква им е цената?

teen4e
07-12-2007, 05:21
Брекети също като шини ли е?
Ии моите зъбки да леко кривки как мога да си оправя без скоби?
без скоби или брекети не може.скобите са към 300лв,а брекетитер ъм 500-1000лв :shock: аз имам скоби но не ги нося но и ще ги слагам :smt012

mechtaq_za_teb
07-12-2007, 05:29
Edno momi4ence ot moq klas noseshe sashto 2 godini.Tq po princip si e hubavka i breketite ne i pre4iha.V smisyl,4e nqma ot kakvo da se pritesnqvash.Taka ili ina4e e za tvoe dobro. :D

manicheto`
07-12-2007, 22:35
Аз искам да попитам,значи чувала съм за някакви звездички които се слагат на въпросния кривичък зъб.Има ли такова нещо и ако има знаете ли каква им е цената?

FairyNymph
07-13-2007, 10:38
Виждала съм тези звездички само по филмите, за България не знам, честно казано.Имам много приятели, които носят брекети, после зъбите им стават страхотни.Понякога се оплакват, че ги боли...
Аз нося скоби :?
Не е особено приятно, но си представям крайния резултат и мисълта, че ще имам прекрасна усмивка ме стимулира да ги нося.И каквото и да казват всички нямам смелостта да изляза с тях навън, затова ги нося само вкъщи...

07-13-2007, 12:03
има едни силиконови апаратчета,които се носят само през нощта и по 2 часа на ден. струват към 300 лв.

fake
07-13-2007, 13:14
пфф..и аз наесен слагам...ама искам от тия прозрачните
мноу ми е спек, грозни са и изглеждаш като идиот с тях...ама айде, за усмивката ще се прежаля

didivid
07-13-2007, 13:30
Аз носих брекети от четвърти до шести клас. Аз бях първото дете в класа, което сложи такива. Съучениците ми не ми се присмиваха, а на против! Първата година "Озъби се! Озъби се!" На мен ми беше писнало от тва озъбване, но ако и твоите съученици са достатъчно свестни, няма да ти се смеят. Но аз не разбирам, какво ти пука какво ще кажат те?! Това няма никакво значение. Ако ще си единствената в клас пък, като сте 8ми или 9ти клас ти ще имаш подредена, блестяща усмивка, а техните ще са криви, грозни и жълти! Ще видиш колко бързо ще се изнижат тези 2 години! На мен сега ми струва, че съм ги носила съвсем малко...Спокойно! :wink:

~|SwEeT_MiStaKe|~
07-13-2007, 13:41
Спокс преди 2 месеца ми махнаха брекетите /носих ги 2 години/ няма нищо страшно важното е, че после ще имаш хубава усмивка :-)

live2beCooL
07-14-2007, 16:54
nai-to4niq otgovor na tozi vupros e ,4e da si s breketi e kato da ne si s tqh :D tova nqma absoluutno nikvo zna4enie.....ne si misli 4e ako sega te har mom4etata kato gi sloji6 i 6te sprat :D :D :D taka 4e hi4 ne se pritesnqvai ,nali sled 2 god 6e ima6 huavi zubki ;)

07-14-2007, 19:43
a kakvo mislite za shinite

live2beCooL
07-14-2007, 22:39
abe shini,breketi vse taq ,samo skobi da ne e.....

07-16-2007, 16:21
мара!
преди 2 дена си сложих брекети, на 17 години съм (скоро 18) и не ми е чак такъв проблем... единственото е, че ми е некомфотно (може би още не съм им свикнал [-o< ) и другото е че ми разраниха дясната буза ама яката, мамицата им :twisted: карай ще го преживея щото знам че до 2 години ще сам нещУ ей такова -> :-D

Та.. въпроса ми е насочен към тези дето са имали или имат брекети.. чух че слагате некаф восък :-s - какъв по-специално ? някой спомена и за кремчета ? я споделете нещо да намаля тва разраняване че немоа да се храня както трябва...т.е предизвикателство ми е да изям 1 попара :lol: :lol: напрао немоа да повервам.. :| дайте съвет хорица! единственото което поставях са памуци.. но не най-доброто за сега... :smt006

Амм.. да се притеснявам от тях ? ммм по-скоро не.. просто ми е некомфортно все още.. не вярвам, че някой ще те притеснява от факта, че си с брекети.. тва би било глупаво а и този, който го прави определено би трябвало да се прегледа за мозъчна недостатъчност.. в крайна сметка мой да му опънеш шамарите ако не слуша :twisted: :wink:

очаквам скорошен отговор, колеги:)

бтв. чайд а се похваля отминаха 48 часа от 2те години :mrgreen:
хехехехе :)

mar4o_
07-16-2007, 16:29
тва бех аз.. ся вече се и регнах хихи :smt006

08-01-2007, 17:21
значи при мен случаят е такъв...горната ми челюст е прекалено малка за да се поберат вс зъби и поради тази причина предните ми зъби са се качили съвсем леко един в/у др...ходих на ортодонт и той ми каза че трябва да си извадя два зъба и да сложа брекети...обаче аз не съм мн навита а пък се чудя дали няма да стане с обикновените шини при условие че ще извадя два зъба?

Rocko_perka
08-02-2007, 02:13
Слагай брекети и да не ти пука. На някой хора и по 4 зъба им вадят ,те ще ти се наредят

barbie__girl
08-02-2007, 20:19
zdravei az imam breketi ot 2 godini ;) i da ti kaja parvo dosta boli* no posle svikva6 i e mn mn mn qko s tqh nikoi ne mi se smq daje mi kazaha 4e e sladursko makar 4e parvo me be6e sram i ne hodih edin den na y4ili6te :D no razbrah 4e nqmalo za6to ima si edni lasti4eta koito ti darajt breketite ta za tqh mogat da sa vsqkakaf cvqt adski e qko radvai se 4e 6te ima6 :) 8) 8) 8) 8)

09-04-2007, 18:45
дае брекетите не са толкоз гадни колкото изглеждат ! не се притеснявайте само първата седмица е кофти после не се усещат, даже си е гот.. пък и в крайна сметка кво са 2 години... после нали ша цафтим с готини усмивки ! \:D/ :wink:

Айде късмет и живейте със самочувствие!!.. 8) :mrgreen: :-({|=

BlueAvalanche
09-04-2007, 19:03
Какво ли ще стане ? Ами освен подобрение друго не може да стане. Може някои да ти се подиграват, но щом са толкова глупави да го правят - не заслужават твоето внимание :-)

tItEufFf
09-04-2007, 21:48
Хихихи влизам ти в положението....И а зще слагам брекети, а тая година съм 7 клас...Не е удобно!!! Тва е 100% сигурно, пък и на някои брекетите им седят мн симпатично :-D Ае успех

bLiNdchY
09-05-2007, 22:53
abe kolko pari g\d struvat da se slojat teq breketi ?

09-06-2007, 05:58
zdraz sam na 14 godini sq 6a sam 8 klas i mi slojiha breketi predi 1 sedmica i az 6te gi nosq 2 godini otna4alo ti e malko gadno s teq jeleza v ustaat no posle se svikva men mi mina i srama da se usmihvam.pone posle 6a si s pravi zabki

'IrReSiStIblE'
09-07-2007, 07:09
аз носих брекети и ми беше много яко просто няма от какво са се притесняваш а и след време зъбите ти ще станат много хубави така че трай бабо за хубост

fafla
05-28-2008, 21:19
taka..sled kato prochetoh kakvoto me interesuvashe iskam samo da pitam edin moje bi glupav vypros...fyfli li se ot breketi brejki ili kvoto e tam :twisted:

Kalista
05-29-2008, 13:11
аз не фъфлих и не съм чувала някой с брекети да фъфли ;)

MidnightCreep
05-29-2008, 13:59
Носих една година брекети.Неудобно е докато ги залепят,първите два часа и докато ти ги отлепват.Трябва да подържаш по-висока хигиена,да внимаваш с много твърдата храна/като отхапваш от ябълка,например/,много по-практични са от обикновенитге апарати,резултатът е по-бърз.
Слагат се ластичета около тях и аз имах различен цвят на всеки зъб.
:D Взеха ми 500 лв.за брекетите,подържащият апарат и лечението.

TopTa
05-29-2008, 14:22
trqbva da se radva6 4e roditelite ti mogat da si pozvolqt breketi! s 6inite samo si gubi vremeto 4ovek, nikakuv resultat! i as nosih breketi v 7mi klas, ima6e i dr kato men. spoko, ne e ni6to stra6no :) posle 6te ima6 jestoka usmivka!

sound_mafia
05-29-2008, 16:10
По нагоре някой каза че не били доволни от шини пълни глупости аз не исках да нося брекети но така или иначе сложих носих ги 2 години и половина наистина свиква се но не са удобни няма каво да се лъжем и да се обеждаваме аз непрекъснато имах рани в устата все пак тия железа претъркват кожата когато си мърдаш устата а кото се прехапеш е ужасно,немжех да ям плодове или домати защото ме щипеха от раничките,но пък сега резултата е на лице зъбките са ми наредени като перлички всеки който ми види зъбите(без да се хваля)казва леле колко хубави зъби имаш супер са немога да отделя очи от тях,или боже супер зъби,и се чувствам много добре така.

MidnightCreep
05-29-2008, 16:25
значи при мен случаят е такъв...горната ми челюст е прекалено малка за да се поберат вс зъби и поради тази причина предните ми зъби са се качили съвсем леко един в/у др...ходих на ортодонт и той ми каза че трябва да си извадя два зъба и да сложа брекети...обаче аз не съм мн навита а пък се чудя дали няма да стане с обикновените шини при условие че ще извадя два зъба?

Същия случай,извадиха ми по четири от челюст.Няма смисъл да си с обикновен апарат,и без това не си ги носите,а вашите само цъкат кинти,ами и резултатът е бавен.

В устата има лигавица,не кожа,спести си уроците по анатомия и стоматология,моля.
Ако подържаш хигиена няма да имаш ранички и афти.Пък лекарствени разтвори-бол.