PDA

View Full Version : Проблеми по пътищата



KiLLeR_InSTiNkT
06-29-2007, 11:41
Така, напоследък много се говори за това, че София не е готова да "поеме" толкова много коли, защото много софиянци вече имат, някои семейства дори по 2-3. Не казвам, че в това има нещо лошо, но основният проблем са задръстванията в пиковите часове особено. Вече е невъзможно сутрин да се ходи на работа или дори на училище без да се чака известно време/изключвам хората, които са близо и могат да стигнат пеша/. Какво според вас би било разумното решение? Да се разширят основните булеварди с по още едно платно /стига да има възможност/ или да се използват други варианти за придвижване, с които може да се избегне задръстването /примерно колело - не се смейте/? А може и с метрото, но всяко нещо си има неудобства, още не е построено изцяло и не обхваща повечето квартали. Какво мислите по въпроса?

06-29-2007, 11:46
Пеша или колело са приемливи решения според мен.Освен ако не те мързи, няма проблем да извървиш 30 минути до училище или работа. Ама нас ни мързиииии.

06-29-2007, 12:01
колелото!

то ще ни предпази и от смъртоносните катастрофи.
е,някой може да си разбие фейса в някой тротоар ама поне няма да умре..това сериозно го говоря и наистина съжалявам,че звучи толкова смешно..

quench
06-29-2007, 12:02
не, трябва да изкарат чичко ушев н кръстовището в час пик, на първо време

ушев има само при парламента и къде другаде?

06-29-2007, 12:06
в кръчмата..

KiLLeR_InSTiNkT
06-29-2007, 12:10
Има и друг проблем - много некадърници вече взимат книжки /имаш ли пари - имаш и книжка в повечето случаи/. Колелото не е гаранция, че някой от тея с колите няма да те блъсне. Най-трагичното е, че все още много хора сядат зад волана пили като по този начин застрашават своя живот и най-вече живота на околните, които много често не са виновни, но това е друга тема.

machoka
06-29-2007, 12:59
Да взимат книжка и конфискация на автомобила ако караш пил. Дори с най-минимално количество, над допустимото. Автомобилът да се продава, а средствата да се даряват някому - примно на роднини на починал от пиян шофьор или на някой дом или т.н..

Обаче да ти взимат книжката на 20 км отгоре градско - това е абсурд. Всички шофьори знаят, че на повечето места в София /къде навсякъде ограничението е 50км/ , да караш с толкова само би довело до проблеми, като скорост от 80км е напълно реална и безопасна. За сметка на това по искърското дефиле, на най-острите завои има ограничение от 40км сложено специално, а ако вземеш завоя с толкова ще излетиш от пътя в дерето.
Ето това вече е недомислица, която ще развие корупцията до немай къде.. щото вместо за някакви смешни 20 км, които не са НИКАКЪВ проблем, да ти вземат книжката за няколко месеца и да ти лепнат 300лв глоба - ми ти 100 кинта да дадеш на полицая, пак ще ти е по-добре..

bulgarche
06-29-2007, 13:08
И ако не си с колело вероятността да те блъсне някой подпийнал шофьор намалява?
Илиците, както каза Ексо, няма как да се разширян на много от местата, защото задръстванията са предимно по центъра, където жилищните и административни (а и каквито и да е) сгради са непосредствено до пътя.
Е виж...ако беше квартал Тракия в Пловдив щеше да е по лесно. Между блоковете има големи полета, има къде да се разширяват пътищата.
А за мен по-големия проблем от задръстванията ще е замърсяването на въздуха.

KiLLeR_InSTiNkT
06-29-2007, 13:10
Знам ги пътищата по искърското дефиле, защото пътят за селото ми е оттам. По този път специално има много кръстове, т.е. на загинали шофьори карали с несъобразена скорост. Опасните завои са много, местата за изпреварване малко, но има ненормалници, които изпреварват, където им падне. Не може вечно всеки да прави, каквото си иска...

Съгласна съм с това да се конфискуват книжката и колата, ако количеството е малко над допустимото

malka_sladuranka
06-29-2007, 14:04
Илиците, както каза Ексо, няма как да се разширян на много от местата, защото задръстванията са предимно по центъра, където жилищните и административни (а и каквито и да е) сгради са непосредствено до пътя.
Между другото едни от най-големите задръствания са на улица Евлоги Георгиев, където определено може да се разшири навътре... Другото място с километрични колони е Околовръстният път - поле колкото искат настрани, просто никой не се занимава с проблема.



Всички шофьори знаят, че на повечето места в София /къде навсякъде ограничението е 50км/
Бтв аз карам с 50 градско, а в жилищните зони с 20. :roll: