PDA

View Full Version : za kosata



VerryBerry
06-29-2007, 12:31
tarsih,ama ne namerih podobna tema i zatova re6ih da vi pitam-kakvo da pravq s moq kosopad..mn mi kape kosata...nekvi 6ampoani..maski..kakvo?skoro samo s 3 kosama 6te ostana..
P.S.-ako ima dr tema,daite mi linka i misi predvaritelno
:smt010 :smt010 :smt010

SweetTeEscaPe
06-29-2007, 12:53
Има една отвара с кукуряк която помага не само за косопада но и премахва пърхута и придава блясък на косата.Аз лично съм я пробвала и ти давам 100% гаранция че ще подейства - само че трябва да се внимава , защото кукуряка и мн ОТРОВЕН! Ето тук има описана цялата процедура и всичко останало http://alopecia.8.forumer.com/a/_post285.html

BiBeRoN
06-29-2007, 19:12
Имах същия проблем (от навика ми да се изправям с ютия) и под душа се плашех доста...Може би отварата от кукуряк ще помогне, но все пак си купи от аптеката хининова вода (ползвам една с орехи) - тя заздравявя и подхранва косъма, а и прави косата по мека и лъскава.Премахни изцяло (поне за известно време) всякакви преси, маши и други подобни, сега времето е топло, ако можеш дори избягвай сешоара а остави косата ти да исъхне на слънце...Ако нищо не помогне отиди на лекар, той ще ти предпише нещо, което ще ти помогне

cherinka
06-29-2007, 20:30
От машите и пресите косата пада, защото като я захфанеш и като дадеш с пресата по цялата й дължина така косъма се откъсва (дали от корена, дали от средата - пак не е хубаво), а с ютията този проблем го няма.
Тъй, че девойчето над мен не знам какво целеше с това изреение.

Главен глобален проблем е, че повечето момичета се решат с четки (ако ще и с естествен косъм да са - не са добри).
Най-добрия вариянт е с гребен. Не прекалено ситен, не прекалено едър.


Когато спрях балсама - много ми падаше косата.
Започнах отново с него - проблеми нямам.

Най-важното е да осигорявате достатъчно влажност и мекота на космите си, за да не се късат и аналогично да не се изтощават.

П.П. Преди време имах хубава дълга коса, но реших да я премахна.
Подстригах се до под раменете и се грижих повече за косата си.
Сега порасна и нема косопади и всекви такива глупости!

От един балсам спокойно може да си възтановите косата, а ако включите и подобни маски описани в по-горните постове - ефекта ще е поразителен.
И не забравяйте - гребен и балсам!

rosu
06-30-2007, 07:01
Използвай маска за коса

06-30-2007, 10:50
Използвай маска за коса
ama 4e me draznite s podobni izkazvaniq "izpolzvai maska" to poneje se predlaga edna maska ...momi4eto pita kakvo to4no da izpolzva a ne nqkoi da ikaje prosto "izpolzvai maska" za kvo pi6ete izob6to kato ne mojete da dadete polezen otgovor i s1vet :smt011
po temata: nai dobre e da si kui6 hininova voda...mn zazdravqva kos1ma a ina4e spri presi ma6i utii... pove4e griji...ima6e edin 6ampoan mislq 4e se kazva6e "fitoval" toi e s/u kosopad i na mene mi pomogna dosta predi vreme...ima i balsam na s16tata firma...probvai vse pak za vsqka kosa e razi4no :roll:

`Death`Whore``
06-30-2007, 10:57
Miosotis с плацента и костен мозък.

GLeZoRanA
06-30-2007, 10:58
Пфу до преди година имах същия проблем.Направих си една терапия от 3 месеца . Пиех Ревалид и ми помогна , не си сушах косата, не я боядисвах , изобщо не я третирах с нищо, сега от време на време профилактично пия по един месец макс ревалид.

06-30-2007, 11:54
И аз имам същия проблем.Преди имах много гъста коса,ама вече не е чак толкова.Балсами,шампоани-нищо не помага. :( Сега ще пробвам отварата от кукуряк.

mil4eto_
06-30-2007, 11:58
Обърни внимание на храненето-яй повече плодове зеленчуци,месо и риба.Може да си вземеш и хранителни добавки-Ревалид,Пантогар или Фито.Ако проблема ти е сериозен може да пиеш и рибено масло.
Спри да третираш косата ти-не я изправяй с преса,не използвай сушоар.Вземи си и серия за коса против косопад-препоръчвам ти Виши,Фито или Рене Фюртере.
С повече постоянство и грижи проблема ще изезне!

ady
06-30-2007, 13:27
tarsih,ama ne namerih podobna tema i zatova re6ih da vi pitam-kakvo da pravq s moq kosopad..mn mi kape kosata...nekvi 6ampoani..maski..kakvo?skoro samo s 3 kosama 6te ostana..
P.S.-ako ima dr tema,daite mi linka i misi predvaritelno
:smt010 :smt010 :smt010

Mi vij kakvo mn trudno moje da se opravi6 ot toq kosopad..ako lukovicata na kosama demek taq 4ast ot kosama koqto e v kojata na glavata q nqma to po nikakav na4in nqma da moje da porasne kosa , se edno da o4akva6 da porasne cvete bez da si slojil semena! No ako ima lukovica to ne nosi 6apki lenti i t.n. za6toto taka tq ne moje da di6a i da se razviva, nai dobre otidi pri profesionalen frizior i se konsultirai :)

ady
06-30-2007, 13:29
Обърни внимание на храненето-яй повече плодове зеленчуци,месо и риба.Може да си вземеш и хранителни добавки-Ревалид,Пантогар или Фито.Ако проблема ти е сериозен може да пиеш и рибено масло.
Спри да третираш косата ти-не я изправяй с преса,не използвай сушоар.Вземи си и серия за коса против косопад-препоръчвам ти Виши,Фито или Рене Фюртере.
С повече постоянство и грижи проблема ще изезне!

tfa za presata ne e verno...6toto kosopada zavisi ot vatre6nata 4ast na kosama a ne tova koeto e navan

mil4eto_
06-30-2007, 21:38
Обърни внимание на храненето-яй повече плодове зеленчуци,месо и риба.Може да си вземеш и хранителни добавки-Ревалид,Пантогар или Фито.Ако проблема ти е сериозен може да пиеш и рибено масло.
Спри да третираш косата ти-не я изправяй с преса,не използвай сушоар.Вземи си и серия за коса против косопад-препоръчвам ти Виши,Фито или Рене Фюртере.
С повече постоянство и грижи проблема ще изезне!

tfa za presata ne e verno...6toto kosopada zavisi ot vatre6nata 4ast na kosama a ne tova koeto e navan
Да,принципно е така,но все пак пресата и сешоара изтощават много косата,което води до много цъфтежи и накъсване на косата.
Пряка връзка с косопада няма,но все пак мисля,че поне докато се реши проблема с косопада не е много желателно косата да се изтощава.

07-01-2007, 13:08
Обърни внимание на храненето-яй повече плодове зеленчуци,месо и риба.Може да си вземеш и хранителни добавки-Ревалид,Пантогар или Фито.Ако проблема ти е сериозен може да пиеш и рибено масло.
Спри да третираш косата ти-не я изправяй с преса,не използвай сушоар.Вземи си и серия за коса против косопад-препоръчвам ти Виши,Фито или Рене Фюртере.
С повече постоянство и грижи проблема ще изезне!

tfa za presata ne e verno...6toto kosopada zavisi ot vatre6nata 4ast na kosama a ne tova koeto e navan
Да,принципно е така,но все пак пресата и сешоара изтощават много косата,което води до много цъфтежи и накъсване на косата.
Пряка връзка с косопада няма,но все пак мисля,че поне докато се реши проблема с косопада не е много желателно косата да се изтощава.

Pri izpolzvane na maska 2 pati sedmi4no, ovlajnqva6 balsam za kosa pri vsqko miene i pravene na maslena banq vednaj sedmi4no (koeto mn lesno se pravi i ima mn hubav efekt varhu kosata , stava kakto v doma6ni usloviq taka i vav friziorskite saloni) kosata nqma da se izto6atava , trqbva psotoqnstvo :P)