PDA

View Full Version : Никога не съм имала стипендия :( И не знам,моля кажете ми.



фИладелфия
06-29-2007, 20:19
:? Еми откакто уча в тази езикова гимназия,много зле станах откъм оценки! Нещо не мога да ги оправя,трудничко е и трябва да се зубри доста,ама мен ме мързи или все нещо друго правя и не уча много,ама искам малко или много да се променя. И съм се зарекла от следващата година да си уча,за да хвана стипендия по-нататък! Ще ме светнете ли какво представлява стипендията,че нищо не знам-получавате 20 и няколко си лв. ама за какъв период от време? Ех,мерси и дано да се стегна догодина(то си зависи от мене де...),че да получавам и аз скоро :-)

mesmer
06-29-2007, 20:29
20 на месец, но само учебните.

mesmer

mila_pila
06-29-2007, 20:34
има два вида стипендии за отличен успех(над 5.50) и социална(тая се взима при определен минимум на доходи в семейството и успех над 4.50)
такааам значи стипендиите се взимат за един срок и са 21лв, социалната май е 20, но чух, че щели да ги увеличават на 40лв дано е вярно
ако сегашният ти годишен успех е под 5.50 догодина първия срок няма да взимаш стипендия, но си запазваш шансовете за втория, само първия трябва да имаш отличен успех
късмет и да ти кажа не е толкова трудно, особено ако имаш шестици по предмети от сорта на физическо, информатика и т.н.

find_m3
06-30-2007, 07:31
Чакай са дай пример!На мен успеха ми е 5.60 от кога до кога ще взимам?

*happy bunny*
06-30-2007, 07:43
Чакай са дай пример!На мен успеха ми е 5.60 от кога до кога ще взимам?

kой клас си и в кое училище? Принципно стипендиите са от 2рия срок на 9ти клас, 21 лева. Ама не всички училища имат стипендии.