PDA

View Full Version : Как да накарам цикъла ми да дойде по-бързо/по-бавно? :(



притеснено:(
06-30-2007, 12:00
Значи проблема е следния - след 2 седмици отивам на море ис е притеснявам да не ми дойде точно тогава.Затова искам да ви попитам дали има начин да накарам менструацията ми да дойде по-бързо?Запоследно ми е идвало преди малко повече от месец,но ми идва от около година и е страшно нередовно.А ако не може да се предизвика...не може ли да се забави? :(
И моля ви,без постове от рода 'ще седиш по къси гащи','ще ползваш тампони' и тн ако ти дойде....Разберете ме,отивам само за 5дни и искам да си прекарам почивката максимално добре,а не по къси гащи на плажа,докато вс са в морето.А с тампоните съм скаранаа :(

angel_girl1
06-30-2007, 16:20
абсолютно същия проблем имам помогнетееее :cry: :cry: :cry:

06-30-2007, 23:25
Питайте в аптеката приятелката ми преди да отиде на лагер исползва някакви хапчета за да си забави цикъла

07-04-2007, 07:23
Да вярно е наистина има хапчета за забавяне на цикула но не се сещам точно как се казваха. Питай в някоя аптека там ще ти предложат и ще ти обяснят как да ги използваш. :)

07-04-2007, 09:50
има начин с витамин Д и А, но с тях може да се промени само с ден-два..майка ми е тренирала плуване мн сериозно и това са го правели преди важно състезание..ако ви интересува, да я питам ли как точно става?

07-16-2007, 15:35
popitai molq te #-o :wink: :smt038 :smt038

batkodoki
07-16-2007, 20:31
Значи проблема е следния - след 2 седмици отивам на море ис е притеснявам да не ми дойде точно тогава.Затова искам да ви попитам дали има начин да накарам менструацията ми да дойде по-бързо?Запоследно ми е идвало преди малко повече от месец,но ми идва от около година и е страшно нередовно.А ако не може да се предизвика...не може ли да се забави? :(
И моля ви,без постове от рода 'ще седиш по къси гащи','ще ползваш тампони' и тн ако ти дойде....Разберете ме,отивам само за 5дни и искам да си прекарам почивката максимално добре,а не по къси гащи на плажа,докато вс са в морето.А с тампоните съм скаранаа :(

вие освен за съмнителната естетика на междукрачното си пространство - други грижи имате ли изобшо?!

аман от пикли-конформистки!
е нали не ви пука от нищо, просто си ходете на море с нормалният физиологичен цикъл!
а ако си мислите, че някой ама много специално се фиксира във вашето междукрачие - значи трябва да ви лекуваме от поредната мания! на плажа вие сте една от многото. и дали ще течете или не - е все тая за момчетата.
избора е прекалено голям за да сте непрекрачваем еталон, колкото и добре да изглеждате.

а ако целта ви е промискуитет и тотален разварат - просто си го кажете! лошо няма - има даже "начин" да се постигне!

-
07-16-2007, 20:46
Batkodoki to sigurno ne im e samo za plaja... ami to s techenieto ima i bolki i otpadnalost! Kakva pochivka 6t e e tova 6tom 6te q izkara6 v myki:(

miloto_girl_4e
07-16-2007, 20:53
batkodoki, не си момиче, за да говориш толкова сигурно:!:
Момичето определено не мисли за вас момчетата :lol: :lol: , а мисли за себе си и затова как ще се чувства..
Когато едно момиче е неразположено има болки в корема, отпаднала е(както вече и спомена авторката)...
А и какво ми говориш, как мислиш ще си сменя превръзките на плажа?
Ще тича през 3 часа до някой умрял кенеф(ако изобщо издири такъв...)
А и ми кажи как ще стане идеята да е с бански и превръзки ?
По цял ден ще трябва да си лежи и да се пържи на жегата, а и е кофти ако видят, че е и с превръзка...
Относно хапчета, аз знам, че аспирина кара менструацията ти да дойде по-бързо..
Успех миличка :wink:

batkodoki
07-16-2007, 21:35
batkodoki, не си момиче, за да говориш толкова сигурно:!:
Момичето определено не мисли за вас момчетата :lol: :lol: , а мисли за себе си и затова как ще се чувства..
Когато едно момиче е неразположено има болки в корема, отпаднала е(както вече и спомена авторката)...
А и какво ми говориш, как мислиш ще си сменя превръзките на плажа?
Ще тича през 3 часа до някой умрял кенеф(ако изобщо издири такъв...)
А и ми кажи как ще стане идеята да е с бански и превръзки ?
По цял ден ще трябва да си лежи и да се пържи на жегата, а и е кофти ако видят, че е и с превръзка...
Относно хапчета, аз знам, че аспирина кара менструацията ти да дойде по-бързо..
Успех миличка :wink:

хей Дечко, а ти пък не си Момче за да знаеш за какво аз ти говоря :)

а тези приказки как момето мислило са собствените си терзания и те по никакъв начин не кореспондирали с възможността да се изтъргува /в еволюционен контекст/ плажувайки на морето сред сомн чужди, яки, сладки и готини момчета - просто забрави, защото е незащитима теза! :)))

а ако не бих бил прав, а ти да - то въпросните моми , с вупросните болежки биха си кротко стояли дома, ценейки собственото си здравословно състояние, а не биха се като отвързани стремели да повредят природата си само и само да се сдобият с "търговски вид", даващ им шанс за копулация :)

сум ли ясен или да го обясня 1:1 :))))

ledenakrasota
07-17-2007, 08:15
Значи проблема е следния - след 2 седмици отивам на море ис е притеснявам да не ми дойде точно тогава.Затова искам да ви попитам дали има начин да накарам менструацията ми да дойде по-бързо?Запоследно ми е идвало преди малко повече от месец,но ми идва от около година и е страшно нередовно.А ако не може да се предизвика...не може ли да се забави? :(
И моля ви,без постове от рода 'ще седиш по къси гащи','ще ползваш тампони' и тн ако ти дойде....Разберете ме,отивам само за 5дни и искам да си прекарам почивката максимално добре,а не по къси гащи на плажа,докато вс са в морето.А с тампоните съм скаранаа :(

Цикъла не е шега работа :smt019 Има хапчета за забавяне и за предзвикване,но по добре се консултирай с генеколог,защото от тази своя детинщина после може да съжаляваш 8-[

kalpazanka
07-17-2007, 09:07
Да си седи у дома, при положение, че мама и тате вече са си взели полагаемата отпуска, резервациите за нощувките са направени и братчето също е ваканция?! Да пропусне морето заради някакви си 5 дни неразположение?! Извинявай! Няма да й стане кой знае какво, ако пийне нещо да си спре течението!
И още нещо, драги мъжленца- не си мислете, че ако правим нещо с телата си, го правим заради вас. :wink: Ако се подлагаме на диета, то е, за да се харесаме, като се погледнем в огледалото. Ако ще си спираме менструацията, то е, за да не ни разбере половината Китен или Обзор, че сме в менструация (като си наклепаме банския) и да не сменяме превръзки или тампони при всяко цопване във водата. :wink: Не е лошо да сте със самочувствие и да се мислите за центъра на Вселената, но не прекалявайте. :wink:

krem4et0
07-17-2007, 09:17
Примолут-Нор. почни ги 2 дена преди морето. пий 1 сутрин и 1 вечер. Спри ги последни ден на почивката-ще ти дойде 2-3 дни след това. Да, не е хубаво, че са хормони, ама за 6 дни прием няма какво толкова да ти стане!

BubbleSS
07-17-2007, 09:40
Днес си го взех това от аптеката, обаче без лекарско предписание. Нямам време да ходя на лекар...И аптекарката ми каза да го пия по 3 пъти на ден. Дано да ми забави менструацията, че май малко късно го почнах.

ledenakrasota
07-17-2007, 12:30
Днес си го взех това от аптеката, обаче без лекарско предписание. Нямам време да ходя на лекар...И аптекарката ми каза да го пия по 3 пъти на ден. Дано да ми забави менструацията, че май малко късно го почнах.

Eвала :smt017 Само да не ти стане нещо....после ще имаш ли време за лекар :smt102 Приятно прекарване :wink:

07-19-2007, 08:29
mi az sum na 13 po4ti 14 i aptekarkata mi kaza 4e Примолут-Нор sa hormonalni i ne moga da gi piq,maika mi posle e pitala v druga apteka i te sa kazali 4e ima nekfi drugi koito zabavqt cikala i 6te gi vzema predi da ida na more.

krem4et0
07-19-2007, 10:38
Да ги купи майка ти. и да, прогестерон има. Хормон си е, ама за 10-тина дни няма да ти стане нищо.

GiRl_
08-05-2007, 08:36
Относно хапчета, аз знам, че аспирина кара менструацията ти да дойде по-бързо..
Успех миличка :wink:

Naistina li aspirina kara da ti doide po barzo..? Kajete PLS

08-08-2007, 07:34
are be nqkolko dena shte si s cikyl tam kvo tolkova.. malko na svirki shte go kara6 :smt005

kalpazanka
08-08-2007, 14:44
are be nqkolko dena shte si s cikyl tam kvo tolkova.. malko na svirki shte go kara6 :smt005
Не и е толкова до свирките, колкото иска да отиде на море. :lol: :lol: :lol:

08-11-2007, 08:34
Мога ли да ползвам Примолут Нор за да ми дойде по-рано!
Трябва да ми дойде след 1 седмица, а искам да ми дойре след 2-3 дни.
Някой може ли да ми преоръча нещо?

kalpazanka
08-12-2007, 14:32
Ми като ти дойде, можеш да го спреш пак с примолут нор. Прочети листовката за схемата на прием.

raindrop
08-13-2007, 11:41
И аз по темата с примолута.

Примолут-нор се пие 1 седмице до 4 дни преди предполагаемата дата на започване на менструацията. ПИЕ СЕ ПО 2 НА ДЕН - ПРЕЗ 12 ЧАСА. 13-14 годишните наистина не е много добре да се бъзикат с цикъла си, но те така или иначе го правят, затова поне да го пият както трябва. Менструацията може да се забавя максимум 10 - 14 дни т.е. ако трябва да ти дойде на 1ви, можеш да я избуташ макс. до 13-14ти

Примолут съдържа Норетистерон - хормон от рода на прогестерона.
Работата му е да удължи високата концентрация на прогестини в кръвта.Прогестините (прогестерон, норетистерон) потискат олющването на маточната лигавица и кървенето. Щом се спре хапчето, концентрацията пада, естрогенът започва да доминира и тоий предизвиква кървене. Това е.

Попринцип Примолут се използва за регулиране на цикъла, затова едва ли ще е опасен за малките.(макар че е задължителна консултация с гинеколог). Друго подобно е Оргаметрил
С АСПИРИН НЕ ТИ ИДВА ПО-БЪРЗО. АКО ГО ВЗЕМЕШ СЛЕД КАТО ТИ Е ДОШЛО ЩЕ СЕ ЗАСИЛИ - ЗАЩОТО АСПИРИНА ТАКА ДА СЕ КАЖЕ "РАЗРЕЖДА" КРЪВТА


ВИТАМИН Ц - той заздравява (така да се каже) кръвоносните съдове и затова 1-2 грама може да забавят с един ден менструацията или да потиснат вече съществуващото кървене.

ВСЯКАКВИ ДРУГИ ВИТАМИН Д И А И НЕ ЗНАМ КАКВИ ДРУГИ БАБИНИ ДЕВЕТИНИ СА ПЪЛНА ГЛУПОСТ.!!

foreverr
08-14-2007, 11:03
ami da ti izbarza nz kak,no da ti zabavi mislq 4e stava s vitamin c. \:D/ O:)

foreverr
08-14-2007, 11:06
da naistina li aspirina kara da ti doide po rano pls kajete i bez bazici kajete spe6no e molq viiiiiiiiii!!!

raindrop
08-14-2007, 11:24
da naistina li aspirina kara da ti doide po rano pls kajete i bez bazici kajete spe6no e molq viiiiiiiiii!!!

Не

foreverr
08-14-2007, 17:28
ae de kajete mi :-k naistina li ot aspirina cikala ti izbarzva???kajete mi MOMI4ETA a :smt018 ne MOM4ETA! :-k [-o< [-o< [-o<

ку-ку
08-14-2007, 20:01
моли се на бог [-o<

raindrop
08-15-2007, 14:41
ae de kajete mi :-k naistina li ot aspirina cikala ti izbarzva???kajete mi MOMI4ETA a :smt018 ne MOM4ETA! :-k [-o< [-o< [-o<

за втори път - НЕ
Само за инфо аз имам цикъл вече 10 години, което показва, че съм МОМИЧЕ. и освен това съм пробвала всичко :) с аспирин нищо няма да стане

nnevvi
08-05-2016, 10:06
Здравейте, силно се надявам някой да ми каже как мога да забавя месечният си цикъл, защото ще ходя с нашите на море, а тогава се оказвам в цикъл, като главно отиваме заради мен, защото аз предложих, а сега се проваля всичко заради мен и ми е много гадно! Надявам се някой да ми даде съвет за забавяне на МЦ! Тръгването е от 24, а на мен ми идва на 26. Благодаря предварително!

nnevvi
08-05-2016, 10:07
Здравейте, силно се надявам някой да ми каже как мога да забавя месечният си цикъл, защото ще ходя с нашите на море, а тогава се оказвам в цикъл, като главно отиваме заради мен, защото аз предложих, а сега се проваля всичко заради мен и ми е много гадно! Надявам се някой да ми даде съвет за забавяне на Месечният Цикъл! Тръгването е от 24, а на мен ми идва на 26. Благодаря предварително!

Indistinct
08-05-2016, 11:40
Здравейте, силно се надявам някой да ми каже как мога да забавя месечният си цикъл, защото ще ходя с нашите на море, а тогава се оказвам в цикъл, като главно отиваме заради мен, защото аз предложих, а сега се проваля всичко заради мен и ми е много гадно! Надявам се някой да ми даде съвет за забавяне на Месечният Цикъл! Тръгването е от 24, а на мен ми идва на 26. Благодаря предварително!

Не можеш без да има последици. Радвай се на тези 2 дни море.

inewton
08-06-2016, 04:53
Хората какво ли не изхвърлят в морето, ти от малко кръв ще се притесняваш.