PDA

View Full Version : LSD



_Gabby_
06-30-2007, 17:20
emi iskam nqkoi da mi obqsnat nqkoi raboti za LSD.Iskam da go probvam no neznam iskam poe4e info.

06-30-2007, 17:44
hahahah, mn mi e interesno kak 6e si nameri6 4isto lsd w bg (rofl)

sWeEt_SeEd
06-30-2007, 18:27
Kато ти гледам темите или са за екстази и амфетки или искаш нещо да те вкара във големите филми, ся пък искаш картон...къф ти е проблема найстина...успокой топката малко, ти си си цял филм ако питаш мене, не е нужно да се занимаваш с LSD, което не е за неориентирани и неосъзнати хора, които не знаят какво искат :wink:

07-01-2007, 10:09
Kато ти гледам темите или са за екстази и амфетки или искаш нещо да те вкара във големите филми, ся пък искаш картон...къф ти е проблема найстина...успокой топката малко, ти си си цял филм ако питаш мене, не е нужно да се занимаваш с LSD, което не е за неориентирани и неосъзнати хора, които не знаят какво искат :wink: =D>

BuzkatA
07-01-2007, 19:36
ефекта от LSD остава за цял живот ...

ако толкова много искаш да се изшиеш и да пропаднеш зимай си херойн, морфин или кенетони или кетони ли деанам имаше такива хапчета и си живей в измисления Свят!


Късмет!


И се пак малко инфо:

ЛСД-то е няква си течност на някво си картонче ... 15 лв мисля, че вървяха и значи трябва да се зима 1/4 иначе ши та изпере мега яко и можеш да слезеш 2 метра под земята!

Другото в по-големите дискотеки умишлено напояват печатите с ЛСД и когато ти набият печата то ти влиза през кожата и те изшива и за това повечето хора не знаят кво става с тях ... на дискотеки остай че друсат мега яко амфети бонбони и т.н. но и печатите ...

абе филмите са големи и се пак НЕ ТИ ТРЯБВА!

Tryptamine
07-01-2007, 21:14
ефекта от LSD остава за цял живот
Ама сигурен ли си? Значи зимам ЛСД и цял живот му продължава ефекта?! Можеш ли да ми обясниш точно как става това, че ми е интересно защо пък точно ЛСД-то бива пропуснато от черния дроб и не бива метаболизирано? Странна работа, бре, бре... Ама нека по-компетентните да обяснят...


зимай си херойн, морфин или кенетони или кетони ли деанам имаше такива хапчета и си живей в измисления Свят!

Хероин... Нека бъдем грамотни...
Иначе за тези кенетони или тея хапчета "кетони"... Тях има ли ги в измисления свят, че в нашия не съм чувал за тях?... (Е разбира се има група хим. съединения под общото наименование кетони, но не вярвам да си имал това впредвид...)


ЛСД-то е няква си течност на някво си картонче ... 15 лв мисля, че вървяха и значи трябва да се зима 1/4 иначе ши та изпере мега яко и можеш да слезеш 2 метра под земята!
Точката на топене на LSD-25 е 80°C, ама да не те бърка в нашата атмосфера дето е мега гореща вероятно се намира в течно агрегатно състояние...
1/4 картонче няма в никакъв случай да те "изпере мега яко". Имайки впредвид, че молекулата на веществото не е особено стабилна, самото картонче вероятно е съхранявано в неподходящи условия и че количеството в/у картоните обикновено в начална фаза не надвишава 80µg, което докато стигне до потребителя се редуцира до много по-малки количества...


Другото в по-големите дискотеки умишлено напояват печатите с ЛСД и когато ти набият печата то ти влиза през кожата и те изшива и за това повечето хора не знаят кво става с тях
Ахахахахха!!!! ДА ВЕ!!! Аре моля ти се... Когато е бил бумът на веществото вероятно е имало такива случай, но това, съдейки по поста ти, е било далече преди дори да си бил замислен да бъдеш раждан... А да има такива неща в България е абсурдно да се помисли!

И като извод бих казал. Дано поста ти е бъзик, защото по-големи измислици отдавна не бях чел....

BuzkatA
07-01-2007, 21:23
До алхимика ...

Говоря ти за нещата който ти остават за цял живот в главата от това ЛСД а не за веществата който съдържа ... за мозъка ти и това което може да ти се случи евентуално след време!

А за партитата кой ти говори за БГ?


а щом е толкоз безвредно и хубаво давай тъпчи се :)

Късмет!

Tryptamine
07-01-2007, 22:30
Хмм... Е честно казано не видях какво общо видя между мен и алхимик... Но както и да, това не е толкова важно.

Еми да остават ми неща в главата така е... Спомени се наричат. И мога да те уверя, че и без LSD ми остават спомени в главата! А за цял живот... Не мога да съм сигурен, ако ме хване някоя склероза току виж доста бързо ги забравя.
Дотук с иронията... Ето малко факти, че като гледам избягваш да боравиш с тях (освен измислени и крайно неверни). При употреба на LSD-25 е възможно поява на така наречените flashback's, които представляват кратки прояви на LSD ефекта, след като ефекта от самото вещество е отминал. Трябва да се отбележи, че 70% от хората употребявали LSD казват, че никога не са имали подобни преживявания.
От друга страна съществува HPPD синдрома, при-който LSD-подобните ефекти са постоянни. Но е интересно, че той се среща и при хора никога не употребявали подобни субстанции... Друг е въпроса, че такава диагноза може да се даде само на човек употребявал въпросните вещества...
Все още се водят дебати какво точно причинява HPPD синдрома. Но има няколко теории. Първата е, че е проява на посттравматично нервно разтройство, което не е свързано пряко с употребата на LSD и варира според психиката на индивида. А другата е, че просто хората приемали веществото асициират подобните преживявания, спрямо него (както споменах има хора имащи подобни ефекти без приема на каквито е да са вещества).
А дали самото вещество води до видове психози? Не, то само ускорява процеса при хора, който са предразположени към подобни заболявания
Извода е че при 30-на процента от хората са възможни flashbacks, а при някои особено нестабилни индивиди и вероятни прояви на HPPD. При хора предразположени към псих. заболявания може да се забърза процеса, но за останалите единственото което остава в главата са просто спомени.

За партита... Не е важно за къде говориш, а за кога!

А това с какво се тъпча си е абсолютно моя грижа. Но също така гледам да предоставям вярна информация на хората, а не поредната пропагандьорска измислица.

lilit
07-05-2007, 22:58
и аз много искам да опитам ЛСД! Някой ако има инфо как да си го набавя-моля ЛС!!!

07-06-2007, 08:24
за съжаление ЛСД се синтезира много по- трудно от МДМА или другите по- долнопрони парти- дроги, и в наши дни има съмнения сред средите на психедели4ните фенове, 4е това, което капят по картоните съвсем не е ЛСД-25 а в най- добрия слу4ай- ерголин, а понякога и неща, които съвсем нямат нищо общо с психеделиците като РСР...

така 4е съвета ми е- ако се интересувате от психедели4ни вещества на лизергинова база- насо4ете интереса си другаде.
(хавайски семки напр. от 5 такива семки съм имал много по- интензивни и цветни трипове отколкото от картон и дори от капка те4но "ЛСД"
( в кави4ки, по споменатата по- горе при4ина)

друг е въпроса, 4е психеделиците на триптаминова база ( гъби, ДМТ) са много по- близки до естествения серотонин в мозъка, и се приемат от организма много по-добре и се изхвърлят много по- бързо и по безостатъ4но.

Това, 4е ЛСД или метаболитните му остатъци "оставали за цял живот" е меко казано смехотворно, но е вярно, 4е за разлика от гъбите, ЛСД може да напомня за себе си и на другия ден, и на другата седмица, понякога дори цял месец след трипването.
Другия неприятен момент при ЛСД е това, 4е за разлика от триптаминовите ентеогени, които дават един до голяма степен "насо4ен" трип, то ЛСД само сваля бариерите на съзнанието без да дава някаква определена посока, и поради това е много по-лесно 4овек да изпадне в т. нр. "бад трип"
третия аргумент в полза на естествените ентеогени е по-лесната дозировка.
Айде приятен ден! :smt006

07-06-2007, 08:28
Това, 4е ЛСД или метаболитните му остатъци "оставали за цял живот" е меко казано смехотворно, но е вярно, 4е за разлика от гъбите, ЛСД може да напомня за себе си и на другия ден, и на другата седмица, понякога дори цял месец след трипването.

това е така, защото молекулата на ЛСД е много по- голяма и по- устой4ива от тази на триптамините, и метаболитните и остатъци остават из вентрикулите на мозъка с дни, а понякога и със седмици, преди да се разградят на достатъ4но малки сегменти, за да преминат обратно в кръвта и да бъдат изхвърлени от организма. В 4овешкото тяло няма специялен ензим, който да разгражда ЛСД, докато за разграждането на ДМТ , псилоцибина и другите триптамини отговаря моноамин оксидазата, която си върши работата бързо и безпогрешно.

tuka6na
07-06-2007, 13:32
за да пускаш тема във форум,явно околко теб няма просветени в областта,та да видиш сама за кво става дума.къде си тръгнала...няма лошо де...всякви момиченца се опитват да се правят на интересни непрекъснато,дано само да има некой да те напътсва като се вкарваш в 'големите филми' ,че да моеш и да излезнаеш после...Та за ефектите казаха вече...
и не се... филмирай много ; ))

Octofunk
07-06-2007, 19:10
Гледам много хора искат да пробват ЛСД, така че нека дам няколко съвета, за да не стане беля:
На първо време, ако смятате, че в момента сте нестабилни психически (депресия, гняв и т.н.) в НИКАКЪВ случай не взимайте ЛСД!!!! Ще се вкарате в изключително лоши трипове, които наистина могат да завършат лошо!
2-ро - ефекта на ЛСД-то е около 12 часа, за което ви препоръчвам няколко неща: за това време се постараите да сте в ПОЗНАТА обстановка с ПОЗНАТИ хора! Най-хубавите трипове така се получават! Също, избягваите пияни хора, досадни са 8)
ЛСД-то не е толкова страшно колкото го описват, но определено трябва да внимавате. Ако добре познавате себе си и ,както казах, тези около вас, е много вероятно да си искарате добре :lol: ! Въпреки това, при всеки е различно изживяването. :)

rootsniky
07-10-2007, 05:07
ефекта от LSD остава за цял живот ...

ако толкова много искаш да се изшиеш и да пропаднеш зимай си херойн, морфин или кенетони или кетони ли деанам имаше такива хапчета и си живей в измисления Свят!


Късмет!


И се пак малко инфо:

ЛСД-то е няква си течност на някво си картонче ... 15 лв мисля, че вървяха и значи трябва да се зима 1/4 иначе ши та изпере мега яко и можеш да слезеш 2 метра под земята!

Другото в по-големите дискотеки умишлено напояват печатите с ЛСД и когато ти набият печата то ти влиза през кожата и те изшива и за това повечето хора не знаят кво става с тях ... на дискотеки остай че друсат мега яко амфети бонбони и т.н. но и печатите ...

абе филмите са големи и се пак НЕ ТИ ТРЯБВА!
halucinirash chovek

belerofone
07-14-2007, 14:11
Здравейте на всички желаещи да зъпочнат със ЛСД...
Триптамин сподели доста истинна информация...аз ще ви дам малко практическа насоченост....
Първо халюциногените се класифицират според тяхна психичсеска насоченост .... тоест според ефекта който упражняват върху психикат....
Обяснявам най просто за неграмотните...ЛСД не предизвиква физическа зависимост...Предизвиква силна психическа зависимост...Това означава , че тялото няма да изпадне в абстиненция , но психически ще сте в такъв период...Зависимостта при ЛСД се появава след 1 опит....Има регистрирани случай в който няма пълна психическа зависимост след първия опит но това са единици...не разчитайте , че сте такива...
Важно е да знаете , че има безкрайно много ефекти от ЛСД-то...
На първо място споменавам чисто физическите проблеми...т.нар соматични...гадене , хипертермия \ повешаване на телесната температура \ , преблеми с дишането , блокаж на надбъбречна жлеза , диабетична кома ...
Чисто психологическите ефекти са виждане на звуци и чуване на картини , силни и реалистични халюцинации , еуфория , рязка промяна на насттроенията какти и чувството , че сте способни на всичко...Пример...Мислите си че сте слончето Дъмбо и можете да летите...Скачате от терасата да проверите дали найстина сте понеже си вярвате и ставате на гофрета долу на паважа....
Има и познавателни последствия...смесица на съзнателно с несъзнателно...Промяна на спомените...възмогно е загуба на последователностата на събитията...личностни дисоциации...

Само да питам нещо...Наистина ли всички сте наясно какво е ЛСД-25...ТРИПТАМИН го използва често...Никой не попита какво е , което ме навежда на мисълта или че всички сте експерти в областта или се правите на много знаещи...
Обяснявам...ЛСД-25 е изомер на ЛСД и е най-разпространеното като радновидност в момента...С други по-високопарни думи...ЛСД-25 е диетиламинтетрат на лизергиновата киселина...

За ЛСД може да се каже много , но ако искате и можете да разберете за какво иде рач потърсете в интернет и наблегнете на обяснението за инхибиторно-рецепторните процеси при приема му....Това са основите....

Моята препоръка е да не почвате изобщо...А ако почвате сте много тъпи да решите да почнете с най-гадния наркотик...

От мен всичко най...И Успех...

Tryptamine
07-14-2007, 16:50
Обяснявам...ЛСД-25 е изомер на ЛСД и е най-разпространеното като радновидност в момента...

Еми за мен това не е толкова вярно. Цифричката зад веществото е просто една формалност сложена зад него по време на разработките на деривати на лизергиновата киселина от Хофман в Sandoz. Смисъл LSD-то се е оказало 25-я дериват и поради това съвпадение му е лепната тази цифра 25.

"In 1938, I produced the twenty fifth substance in a series of lysergic acid derivatives: lysergic acid diethylamide, abbreviated LSD-25 ... for laboratory usage." - Albert Hoffman - "LSD - My Problem Child"

А онова за изомера беше пълна глупост... Възможни са 4 стереоизомера на LSD (наричан още d-LSD). И те са: d-LSD, d-iso-LSD, l-LSD и l-iso-LSD като единствено активен е d-LSD.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/7b/LSD_isomers.png/240px-LSD_isomers.png


С други по-високопарни думи...ЛСД-25 е диетиламинтетрат на лизергиновата киселина

Предполагам че си искал да кажеш диетиламиД на лизергиновата киселина тартрат. Като тартрат на по-прост език е чисто и просто сол/естер на тартратната киселина. Та може някой да се зачуди аджеба к'ва е разликата?! Ми най-простота форма на LSD-то е неговата свободна база, което означава че към молекулата на веществото няма нищо друго освен самото то. Това, което се продава по улиците, обикновено е свободна база "прикачена" към стабилизираща сол. В случая се използва тартратна к-на, за да стане това, което води до получаване на LSD Tartrate.

А доколко предизвиква психическа зависимост... Много зависи от човека, но често се появяват симптоми на толеранс, ако може така да се нарече, които се изразяват в нещо доста интересно. Просто индивида взел LSD не изпитва нуждата от повторен прием (независимо от трипа), а обратното. Започва да взима веществото все по-рядко и по-рядко... Примерно, знаеш че вероятно ще ти е приятно и ще е голямо "щоу", обаче просто нямаш желание. И все пак LSD-то и тежките психоделици не са за всеки и в никакъв случай не подкрепям идеята щало и нещало да ги пробва. ЛСД-то определено не е най-гадния наркотик, както се изрази човека преди мен. Но никога не взимайте само, за да бъдете модерни... Това е пълна малоумщина. Изчакайте да навършите пълнолетие и ако наистина сте сигурни чак тогава се метнете в тези води. И все пак LSD-то не е най-добрия избор за това...

belerofone
07-14-2007, 17:48
Здравей ТРИПТАМИН...
Далеч съм от мисълта да споря с някой , който не познавам...Винаги се радвам да науча нещо повече , това което прочетох доказва , че си препечатал някоя статия...
Това , което аз написах макар и не съвсем вярно по твое мнение е по спомени от времето когато съм се работил с употребяващи....
Браво за теб и всеки ,които разбира химия...Но това на дали ще попречи на някой да започне изживявания с ЛСД....
Не търся спор...но ти ми даваш добър повод....
Искам да те питам това , че ЛСД-то не е най гадния наркотик сам ли го реши....Не мисля , че по принцип е правилно да се класифицират наркотиците по гадория защото всички са гадни , но по моята лична скала и от опита ми това е най-лошото с което може да се започне...
Предлагам ти ако имаш мнение по някой въпрос да го изразиш с примери...Не се крий зад семантиката...
Вярвам , че не това е мястото за МАЛОУМНИ спорове....
Всеки който иска е свободен да опита....Аз не подкрепям употребата на наркотици и досега вече 5 година съм работил в тази насока....Макар да не съм "компетентен" като теб....
От мен всичко най...И мислете преди да предприемате каквото и да било...
[/quote]

Tryptamine
07-14-2007, 19:15
Хмм... Не съм препечатвал никакви статии... Информацията е колекция от това, което знам и което съм чел и учил. Като най-вече цитирам известния TiHKAL на Александър и Ан Шулгин. Заблудата вероятно идва от картинката, но за мене това е начина, по които човек може да види разликите в различните стереоизомери.
Не съм го писал, за да се заяждам или нещо такова. Просто вярвам, че една информация трябва да е издържана научно. Пределно ясно ми е че на 99% от хората в този форум с извинение им е "през оная работа" за химията на веществото или някви тривиални факти откъде идва 25-цата след него... Но току виж имало някой, които се интересува и примерно няма възможност да чете литература по въпроса. Точно за този 1% и по-малко дори аз гледам да дам максимално точна и разбираема информация. Чувствах се задължен да поправя неточностите в химичната част, които си допуснал... Приеми го като градивна критика.
Колко за другото там вече изразявах лично мнение. Думата наркотик е разтегливо понятие, аз лично я избягвам, но когато я кажа имам впредвид психоактивно вещество. И според мен LSD е далече от нещата, които са "най-гадни". Веднага давам пример за неща, които мисля за далече по-опасни - всякакви делирианти (беладона, татул, мандрагора и всякакви атропино съдържащи растения), повечето вещества на морфинова основа, амфетаминовите производни (особено метамфетамина), бензодиазепимите... Което поставя LSD-то на едно от почетните последни места...
Аз не се боря против или за употребата на "наркотици". Лично съм за свободния избор, но след определена възраст (в случая пълнолетие). И също така определено съм за образоването на населението, но не чрез пропаганди и измислени факти. Безпристрастно поднасяне на вярната, научно-обоснована информация. Но това е далече от възможното... Просто на никой не му трябва образовано и интелигентно население... Управляващите искат едно безразлично стадо, но тука вече засягам друга тема....

belerofone
07-14-2007, 20:12
Здравей ТРИПТАМИН ,
ти подкрепи втоята теза и аз уважавм това...Даде и пример...Браво , за това че си информиран научно и че предаваш тази информация на други...
Нека сега и аз подкрепя своята теза...
Преди време попаднах в екип от вного еродирани хора , който и до ден днешен работят с употребяващи и наркозависими....Тогава бях доброволец-консултант...Както и да е виждал съм и съм чувал прекалено много истини...Едит ден се запознах с едно момиче...След около година при постоянните ни срещи забелязах една постоянна промяна...Реших , че след като тя има доверие в мен мога поне да я помоля да се направи изследвания...Когато видях резултата .....там присъства цялата наркотична енциклопедия но имаше преобладавщи...Това не е важно...За съжаление след още два месеца започна да идва рядко или в друго време...Започна да не ни разпознава и да се самоидентифицира с герой от книги....Не знаеше къде се намиро нито с кого...как се е озовала там...Помощ се търсешеза нея но не можеш зда вържеш някой и да му кажеш БЪДИ ЗДРАВ...Много от това което беше употребявала имаше трайни физически последици върху вътр и органи а на края тя започна и с халюциногени...ЛСД....Края на историята е самоубийство...
Не мога да го забравя...Ето това е примера в подкрепа на моята теза...
Нямам нищо против всички да научим НАУЧНАТА обосновка ... нито пък да бъда аз поправен...От химия разбирам но не и чак на наркотиците...
Колкото до избора...той винаги е свободен...Дали е информиран избор е друг въпрос....
За необразоваността не моежш да поставяш всички под общ знаменател...ИМА много образовани люде в нашата страна....
Всичко най...

dj_mace
07-15-2007, 20:31
я виж ти коя сладоранка живдам тъка :Dкат намери6 ма вземи и мен мила ПЛЗ {}