PDA

View Full Version : На море с лещи... ?



Sarabi
06-30-2007, 19:20
Оффф, август отивам на море. Обаче нося диоптрични лещи... как ще става номера да се плацикам във водата с тях ? А не искам да се мъкна с очила. Не е от комплексарски разбирания, че никой няа да иска да се забие на плажа с очилата мацка, а защото ми е неудобно с тях... адски много се потя по носа когато съм с тях, постоянно ми падат и няма да мога да нося слънчеви, когато съм с тях. А диоптъра си ми е доста високичък и не става и без нищо... няма да мога да си позная фрндовете по плажа... някой имал ли е подобен проблем и как го е решил ?
:?

LecheR_DeViL
06-30-2007, 19:23
афф..тфа е мн гаден проблем..нямам представа как да ти помогна.. :(

06-30-2007, 19:42
Аз нося контактни лещи от около 10 години. Диоптъра ми е доста висок и с очила изобщо не мога да ходя. Всяко лято си ходя с тях и на басейн и на море. По принцип нямам проблеми с тях. Обаче не трябва да плуваш с тях под вода, освен ако не си с очила за гмуркане. Идеята е да не се допира вода до очите ти, за да не ти изплуват лещите. Малко тъпо го обясних, но дано да си ме разбрала. Иначе няма проблем да влизаш във водата с тях, само внимавай. Освен това ако духа на плажа може да ти влезе пясък в очите, внимавай да не влезе под лещите, че много боли. За това е хубаво да седиш със слънчеви очила. Ако все пак се случи, по-добре е да махнеш лещата. Носи си кутийката в чантата за плаж, така винаги ще си подотвена за неприятни изненади. Има едни малки ампули физиологичен разтвор, който е подходящ за употреба за контактни лещи. Става за почистване и съхранение в екстремни ситуации. Май това е в общи линии, дано съм била полезна. Готино изкарване на морето :)

Sarabi
06-30-2007, 19:50
Е лошото е , че ще съм на лагер с даскалото и имаме големи олигофрени, които сигурно ще ни пръскат, давят и т.н. А и ще ми е странно да не се гмуркам :? Иначе разбрах какво ми обясняваш - от 3 години съм с лещи, но не ми се е налагало даходя на море. А на плажа няма да има къде да си мия ръцете при някой гаф с падане... блаа ще трябва да измисля нещо... в краен случай - само на плажа :-D .

Mariolcheto
07-01-2007, 12:20
Хм,наистина е много лошо,но представи си че си с очила под водата.Разбира се че не е хубаво да се мокрят,макар,че може да ги изсушиш.Мисълта ми беше,че е същото и с лещите.Не е хубаво да се мокрят,но в краен случай трябва да си с очила с диоптри за да може да ги махаш когато влизаш във водата и така... :-k

sWeEt_SeEd
07-01-2007, 13:29
ем толкова ли ти пречи само на плажа да си с очилца, нищо няма да ти стане, щото пък иначе филма с песъчинки в окото е доста гаден, както и с потапянето от неориентирани пубери, които не биха те разбрали кфото и да им обясниш ... :smt017

° sun °
07-01-2007, 15:10
ami az sam s le6ti i nqmam problemi- 8) -minaloto lqto vaob6te ne si nosih o4ilata s diopter na moreto---no o4ilata za pluvane sa neobhodimi--bez tqh nqma kak da pluva6 ;)a za pesa4inkite---kato si s le6ti i ti vlqzat v o4ite e super gadno i mai samo slan4evite o4illa mogat da te predpazqt.

gabrielka@a
07-01-2007, 17:02
Е лошото е , че ще съм на лагер с даскалото и имаме големи олигофрени, които сигурно ще ни пръскат, давят и т.н. А и ще ми е странно да не се гмуркам :? Иначе разбрах какво ми обясняваш - от 3 години съм с лещи, но не ми се е налагало даходя на море. А на плажа няма да има къде да си мия ръцете при някой гаф с падане... блаа ще трябва да измисля нещо... в краен случай - само на плажа :-D .
Сложи си очила-ако лещите паднат,ще паднат в очилата!

SweetBunny
07-01-2007, 17:29
И аз от 3години нося лещи и винаги с тях си се къпа и под вода плувам с тях, и се гмуркам, скачам, плискам сe :-D
Просто съм със затворени очи. И няма проблеми, не се притеснявах :D

fuklichka
07-02-2007, 11:12
az puk sum s le6ti ot edna godina i ne sum hodila s tqh na plaj,makar 4e i moq dioptar e mn golqm ne moga da nosq o4ila ne sa mi udobni oba4e vinagi se kupeh s le6tite si i edin put mi vlezna voda f ednoto oko i taka si izgubih le6tata,za6toto padna i ne mojah da q namerq posle i zatova davai spored men bez le6ti na plaja za6toto samo 6te gi izgubish..ako trqbva tam obqsni na vsi4ki 4e ne si dobre sas zrenieto ili nz...polzvai o4ilata samo dokuto si navun,a puk i 6tom nqa6 kompleks ot tva..6toto ne vijdam kva e razlikata da nosi6 slun4evi o4ila ili takiva s dioptar...az li4no mislq da sam bez le6tite i bez o4ilata na plaja..men me e sram da izlezna s o4ila..

shadow4e
07-02-2007, 11:17
Можеш да си направиш готини слънчеви очила с диоптър. Правят в/у всякакви стъкла и не си личи. Иначе вече ти казаха за лещите, но щом си на лагер...все някой ще те потопи и ще останеш без лещи и щу стане гадно, като не можеш да я намериш, а това с случи още първия ден... А след плажа вече слагай лещите.

krasivata_luvica
07-02-2007, 11:33
афф..тфа е мн гаден проблем..нямам представа как да ти помогна.. :(